Trac 1.0-dev - en to ca translation catalogue (44 entries)

en: (no changeset information)
ca: (no hi ha informació sobre conjunts de canvis)

en: Close
ca: Tanca

en: Unified
ca: Unificat

en: Expand sub-directory in place
ca: Desplega el subdirectori aquí

en: Re-expand directory
ca: Torna a desplegar el directori

en: Loading %(entry)s...
ca: S'està carregant %(entry)s…

en: (empty)
ca: (buit)

en: Fold directory
ca: Plega el directori

en: Show %(title)s
ca: Mostra %(title)s

en: %(title)s (click to hide column)
ca: %(title)s (feu clic per a amagar la columna)

note: TRANSLATOR: Link that closes the datepicker TRANSLATOR: Link that closes the timepicker
en: Done
ca: Fet

note: TRANSLATOR: Link to the previous month in the datepicker
en: Prev
ca: Ant

note: TRANSLATOR: Link to the next month in the datepicker
en: Next
ca: Seg

note: TRANSLATOR: Link to the current day in the datepicker
en: Today
ca: Avui

note: TRANSLATOR: Heading for the week-of-the-year column in the datepicker
en: Wk
ca: St

note: TRANSLATOR: Heading of the standalone timepicker
en: Choose Time
ca: Selecciona l'hora

note: TRANSLATOR: Time selector label
en: Time
ca: Hora

note: TRANSLATOR: Time labels in the timepicker
en: Hour
ca: Hora

en: Minute
ca: Minut

en: Second
ca: Segon

en: Time Zone
ca: Fus horari

note: TRANSLATOR: Link to pick the current time in the timepicker
en: Now
ca: Ara

en: A filter already exists for that property
ca: Ja existeix un filtre per a aquesta propietat

en: or
ca: o

en: yes
ca: sí

en: between
ca: entre

en: and
ca: i

en:  remove:
ca:  suprimeix:

en:  add:
ca:  afegeix:

en: Select ticket %(id)s for modification
ca: Seleccioneu els %(id)s de tiquets a modificars

en: Toggle selection of all tickets shown in this group
ca: Commuta la selecció de tots els tiquets mostrats en aquest grup

en: Link here
ca: Enllaça aquí

en: Bold text: '''Example'''
ca: Text en negreta: '''Exemple'''

en: Italic text: ''Example''
ca: Text en cursiva: ''Exemple''

en: Heading: == Example ==
ca: Capçalera: == Exemple ==

en: Link: [http://www.example.com/ Example]
ca: Enllaç: [http://www.exemple.cat/ Exemple]

en: Code block: {{{ example }}}
ca: Bloc de codi: {{{ exemple }}}

en: Horizontal rule: ----
ca: Regla horitzontal: ----

en: New paragraph
ca: Paràgraf nou

en: Line break: [[BR]]
ca: Salt de línia: [[BR]]

en: Image: [[Image()]]
ca: Imatge: [[Image()]]

en: Link to this section
ca: Enllaç a aquesta secció

en: Link to this diff
ca: Enllaç a aquest diff

en: Link to #%(id)s
ca: Enllaç a #%(id)s
