Trac 0.12 - en to hu translation catalogue (1212 entries)

en: 
    ---------------------------------------------------------------------
    Project environment for '%(project_name)s' created.
    
    You may now configure the environment by editing the file:
    
      %(config_path)s
    
    If you'd like to take this new project environment for a test drive,
    try running the Trac standalone web server `tracd`:
    
      tracd --port 8000 %(project_path)s
    
    Then point your browser to http://localhost:8000/%(project_dir)s.
    There you can also browse the documentation for your installed
    version of Trac, including information on further setup (such as
    deploying Trac to a real web server).
    
    The latest documentation can also always be found on the project
    website:
    
      http://trac.edgewall.org/
    
    Congratulations!
hu: 
    ---------------------------------------------------------------------
    A '%(project_name)s' projekt környzet létrejött.
    
    Az alábbi fájl szerkesztésével elkezdheti a környzet konfigurálását:
    
      %(config_path)s
    
    Ha szeretné kipróbálni tesztelési célból ezt a környzetet, akkor
    futtassa a Trac önálló webszerverét a `tracd`-t:
    
      tracd --port 8000 %(project_path)s
    
    Ezután a böngészővel nyissa meg a http://localhost:8000/%(project_dir)s címet.
    Ott böngészheti a telepített Trac dokumentációját és a további
    beállítások elvégzéségez is talál útmutatást (mint például a Trac
    használata valódi webszerverrel).
    
    A legfrissebb dokumentációt mindig megtalálja a projekt honlapján:
    
      http://trac.edgewall.org/
    
    Gratulálunk!

en:   %(page)s imported from %(filename)s
hu:   %(page)s importálva %(filename)s fájlból

en:   %(title)s already exists
hu: A %(title)s már létezik.

en:   %(title)s is already up to date
hu:   %(title)s a legfrissebb változat

en:  (added)
hu:  (hozzáadva)

en:  (with no actual effect on merging)
hu:  (tényleges összefésülés nélkül)

en:  Indexing default repository
hu:  Az alapértelmezett tároló indexelése

en:  Installing default wiki pages
hu:  Az alapértelmezett wiki oldalak telepítése

en:  at version %(rev)s
hu:  a %(rev)s. verziónál

en:  in %(repo)s
hu:  a %(repo)s tárolóban

en: !#%(name)s must contain at least one table cell (and table cells only)
hu: A !#%(name)s legalább egy tába cellát kell tartalmazzon (csak tábla cellákat)

en: !#%(name)s must contain at most one table
hu: A !#%(name)s legalább egy táblázatot kell tartalmazzon.

en: "%(date)s" is an invalid date, or the date format is not known. Try "%(hint)s" instead.
hu: "%(date)s" egy érvénytelen dátum vagy ismeretlen formátum. Probálja ezt "%(hint)s" inkább.

en: %(attachment)s (delete)
hu: %(attachment)s (törlés)

en: %(attachment)s attached to %(resource)s
hu: %(attachment)s csatolva ehhez: %(resource)s

en: %(basename)s in %(dirname)s
hu: %(basename)s a %(dirname)s könyvtárban

en: %(count)s/%(total)s %(title)s
hu: %(title)s %(count)s/%(total)s

en: %(date)s (%(duration)s ago)
hu: %(date)s (%(duration)s)

en: %(filename)s on %(parent)s – Attachment
hu: A %(parent)s oldal melléklete a(z) %(filename)s

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets matching %(query)s
hu: %(groupvalue)s %(groupname)s jegy találatok %(query)s

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets:
hu: %(groupvalue)s %(groupname)s jegy(ek):

en: %(items)s added | %(items)s added
hu[0]: A %(items)s hozzáadva
hu[1]: A %(items)s hozzáadva

en: %(items)s removed | %(items)s removed
hu[0]: %(items)s eltávolítva
hu[1]: %(items)s eltávolítva

en: %(labels)s changed | %(labels)s changed
hu[0]: A %(labels)s megváltozott
hu[1]: A %(labels)s megváltoztak

en: %(labels)s deleted | %(labels)s deleted
hu[0]: %(labels)s törölve
hu[1]: %(labels)s törölve

en: %(labels)s set | %(labels)s set
hu[0]: A %(labels)s megváltozott
hu[1]: A %(labels)s megváltoztak

en: %(last)d of %(total)d
hu: %(last)d (összes: %(total)d)

en: %(link)s is not a valid TracLink
hu: A %(link)s egy érvénytelen TracLink

en: %(msg)s: No node %(path)s at revision %(rev)s
hu: %(msg)s: Nincs node %(path)s a %(rev)s változatban

en: %(name)s at version %(version)s
hu: A(z) %(name)s  %(version)s. verziója

en: %(name)s is not a valid action.
hu: A(z) %(name)s egy érvénytelen művelet.

en: %(num)d added | %(num)d added
hu[0]: %(num)d hozzáadva
hu[1]: %(num)d hozzáadva

en: %(num)d copied | %(num)d copied
hu[0]: %(num)d másolva
hu[1]: %(num)d másolva

en: %(num)d day | %(num)d days
hu[0]: %(num)d napja
hu[1]: %(num)d napja

en: %(num)d deleted | %(num)d deleted
hu[0]: %(num)d törölve
hu[1]: %(num)d törölve

en: %(num)d diff | %(num)d diffs
hu[0]: %(num)d eltérés
hu[1]: %(num)d eltérések

en: %(num)d edited | %(num)d edited
hu[0]: %(num)d szerkesztve
hu[1]: %(num)d szerkesztve

en: %(num)d hour | %(num)d hours
hu[0]: %(num)d órája
hu[1]: %(num)d órája

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
hu[0]: %(num)d perce
hu[1]: %(num)d perce

en: %(num)d month | %(num)d months
hu[0]: %(num)d hónapja
hu[1]: %(num)d hónapja

en: %(num)d moved | %(num)d moved
hu[0]: %(num)d áthelyezve
hu[1]: %(num)d áthelyezve

en: %(num)d prop | %(num)d props
hu[0]: %(num)d jellemző
hu[1]: %(num)d jellemző

en: %(num)d week | %(num)d weeks
hu[0]: %(num)d hete
hu[1]: %(num)d hete

en: %(num)d year | %(num)d years
hu[0]: %(num)d éve
hu[1]: %(num)d éve

en: %(num)i second | %(num)i seconds
hu[0]: %(num)i másodperce
hu[1]: %(num)i másodperce

en: %(num)s match | %(num)s matches
hu[0]: %(num)s találat
hu[1]: %(num)s találatok

en: %(num)s revision cached. | %(num)s revisions cached.
hu[0]: A %(num)s változat gyorsítótárazva.
hu[1]: A %(num)s változatok gyorsítótárazva.

en: %(page)s created
hu: %(page)s létrehozva

en: %(page)s edited
hu: %(page)s szerkesztve

en: %(parent)s doesn't exist, can't create attachment
hu: a(z) %(parent)s oldal nem létezik, a melléklet nem csatolható

en: %(path)s does not appear to be a Subversion repository.
hu: A %(path)s nem tűnik Subversion tárolónak.

en: %(perm)s privileges are required to perform this operation on %(resource)s. You don't have the required permissions.
hu: %(perm)s jogosultság szükséges a kért művelet végrehajtásához ezen %(resource)s. Önnek nincs meg a szükséges jogosultsága.

en: %(perm)s privileges are required to perform this operation. You don't have the required permissions.
hu: %(perm)s jogosultság szükséges a kért művelet végrehajtásához. Önnek nincs meg a szükséges jogosultsága.

en: %(rev)s resynced on %(reponame)s.
hu: A(z) %(rev)s. szinkronizálva a %(reponame)s tárolóban.

en: %(size)s bytes
hu: %(size)s bájt

en: %(start)d - %(stop)d of %(total)d
hu: %(start)d - %(stop)d (összes: %(total)d)

en: %(stat_title)s by
hu: %(stat_title)s által

en: %(summary)s (cloned)
hu: %(summary)s (klónozott)

en: %(target)s in %(name)s
hu: %(target)s ebben %(name)s

en: %(type)s %(name)s does not exist.
hu: A %(type)s típusú %(name)s nem létezik.

en: %(type)s value "%(name)s" already exists
hu: %(type)s értéke "%(name)s" már létezik.

en: %(value)s deleted
hu: %(value)s törölve

en: '%(group1)s' and '%(group2)s' milestone groups both are declared to be "catch-all" groups. Please check your configuration.
hu: A %(group1)s' és '%(group2)s' mérföldkő csoportok egyaránt "catch-all"(?) csoportként lettek deklarálva. Kérjük ellenőrizze a konfigurációt.

en: '%(groupname)s' milestone group reused status '%(status)s' already taken by other groups. Please check your configuration.
hu: A '%(groupname)s' milestone által használt '%(status)s' állapotot már használják más csoportok. Kérjük ellenőrizze a konfigurációt.

en: '%(name)s' is not a directory
hu: A(z) %(name)s nem könyvtár

en: '%(name)s' is not a file
hu: A(z) %(name)s nem fájl

en: ''Initial version''
hu: ''Első verzió''

en: ''Plugin information not available''
hu: ''Bővítmény információ nem elérhető''

en: ''System information not available''
hu: ''Rendszerinformáció nem elérhető''

en: (%(age)s ago)
hu: (%(age)s)

en: (%(kind)s from [1:
                    %(old_path)s])
hu: (%(kind)s innen [1:
                    %(old_path)s])

en: (No files)
hu: (Nincs fájl)

en: (The file is empty)
hu: (A fájl üres)

en: (Undefined)
hu: (Nem definiált)

en: (ascending)
hu: (növekvő)

en: (blank page)
hu: (üres oldal)

en: (comments: %(comments)s,
                     attachments: %(attachments)s)
hu: (megjegyzések: %(comments)s,
                     mellékletek: %(attachments)s)

en: (default)
hu: (alapértelmezett)

en: (descending)
hu: (csökkenő)

en: (empty)
hu: (üres)

en: (last modified by %(author)s)
hu: (utoljára módosította %(author)s)

en: (less than one hour ago)
hu: (kevesebb mint egy órája)

en: (log)
hu: (napló)

en: (more results for this group on next page)
hu: (további eredmények a csoporthoz a következő oldalon)

en: (multiple changes)
hu: (több változtatás)

en: (no default)
hu: (nincs alapértelmezés)

en: (none)
hu: (nincs)

en: (root)
hu: (gyökér)

en: (size limit %(value)s)
hu: (a méretkorlát %(value)s)

en: (this ticket)
hu: (ez a jegy)

en: (ticket not yet created)
hu: (a jegy még nem lett létrehozva)

en: (toggle deleted branches)
hu: (váltás a törölt ágak között)

en: (unknown template location)
hu: (ismeretlen sablon hely)

en: <Author field>
hu: <Szerző mező>

en: <number> must be a number
hu: <number> csak szám lehet

en: ==== How to Reproduce ====
    
    While doing a %(method)s operation on `%(path_info)s`, Trac issued an internal error.
    
    ''(please provide additional details here)''
    
    Request parameters:
    {{{
    %(req_args)s
    }}}
    
    User agent: `#USER_AGENT#`
    
    ==== System Information ====
    %(sys_info)s
    ==== Enabled Plugins ====
    %(enabled_plugins)s
    ==== Python Traceback ====
    {{{
    %(traceback)s}}}
hu: ==== Hogyan reprodukálható ====
    
    A %(method)s művelet végrehajtása közben a(z) `%(path_info)s` erőforráson belső rendszerhiba történt.
    
    ''(kérjük írjon további részleteket a hibáról)''
    
    A kérés paraméterei:
    {{{
    %(req_args)s
    }}}
    
    User agent: `#USER_AGENT#`
    
    ==== Rendszerinformáció ====
    %(sys_info)s
    ==== Engedélyezett bővítmények ====
    %(enabled_plugins)s
    ==== Python Traceback ====
    {{{
    %(traceback)s}}}

en: A new name is mandatory for a rename.
hu: Az átnevezéshez új név megadása kötelező.

en: About Trac
hu: A Trac névjegye

en: Absolute format
hu: Abszolút formátum

en: Action
hu: Művelet

en: Action is no longer defined
hu: A művelet többé nem definiált

en: Action:
hu: Művelet:

en: Action: %(action)s
hu: Művelet: %(action)s

en: Actions
hu: Műveletek

en: Add
hu: Hozzáad

en: Add %(label_singular)s
hu: A %(label_singular)s hozzáadása

en: Add Alias:
hu: Álnév hozzáadása:

en: Add Attachment to [1:%(parent)s]
hu: Melléklet hozzáadása a [1:%(parent)s] oldalhoz

en: Add Comment
hu: Megjegyzés hozzáadása

en: Add Component:
hu: Komponens hozzáadása:

en: Add Field:
hu: Mező hozzáadása:

en: Add Milestone:
hu: Mérföldkő hozzáadása:

en: Add Repository:
hu: Tároló hozzáadása:

en: Add Subject to Group:
hu: Alany hozzáadása a csoporthoz:

en: Add Version:
hu: Verzió hozzáadása

en: Add a user or group to an existing permission group.
hu: Felhasználó vagy csoport hozzáadása egy már létező csoporthoz.

en: Add attachment
hu: Melléklet hozzáadása

en: Add milestone
hu: Mérföldkő hozzáadása

en: Add new milestone
hu: Új mérföldkő hozzáadása

en: Add to Cc
hu: Hozzáad a Cc-hez

en: Add/Remove from Cc
hu: Hozzáad/Töröl a Cc-ből

en: Added
hu: Hozzáadott

en: Adjust edit area height:
hu: A szerkesztő terület magassága:

en: Admin
hu: Rendszergazda

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Administration:
hu: Adminisztráció:

en: Advanced
hu: Haladó

en: Age
hu: Kor

en: Alias
hu: Álnév

en: Alias of %(repo)s
hu: A %(repo)s álneve

en: Aliases:
hu: Álnevek:

en: All upper-cased tokens are reserved for permission names
hu: Minden nagybetűs kifejezés foglalt a jogosultság neveknek

en: Already logged in as %(user)s.
hu: Már be van jelentkezve, mint %(user)s felhasználó.

en: And
hu: És

en: Annotate each line with the last changed revision (this can be time consuming...)
hu: Minden sor jelölése az utolsó változatszámmal (ez hosszú ideig eltarthat...)

en: Apply changes
hu: Változások alkalmazása

en: Are you sure you want to completely delete this page?
hu: Valóban teljes egészében törölni akarja ezt az oldalt az összes változattal együtt?

en: Are you sure you want to delete this attachment?
hu: Valóban törölni akarja ezt a mellékletet?

en: Are you sure you want to delete this milestone?
hu: Biztos benne, hogy törölni akarja ezt a mérföldkövet?

en: Are you sure you want to delete this report?
hu: Valóban törölni akarja ezt a jelentést?

en: Are you sure you want to delete this ticket comment?
hu: Valóban törölni akarja ezt a megjegyzést?

en: Are you sure you want to delete this ticket?
hu: Valóban törölni akarja ezt a jegyet?

en: Are you sure you want to delete version %(version)s of this page?
hu: Valóban törölni akarja a %(version)s. változatát ennek a lapnak?

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: As long as you don't add any items to the list, this field
                will remain completely hidden from the user interface.
hu: Ha nem ad elemet a listához, akkor ez a mező nem fog
                megjelenni a felhasználói interfészen.

en: Attach another file
hu: További mellékletek csatolása

en: Attach file
hu: Melléklet csatolása

en: Attachment
hu: Melléklet

en: Attachment '%(filename)s' not found
hu: A(z) '%(filename)s' nevű melléklet nem található

en: Attachment '%(id)s' in %(parent)s
hu: A %(parent)s melléklete '%(id)s'

en: Attachment '%(title)s' does not exist.
hu: A(z) '%(title)s' melléklet nem létezik.

en: Attachment Info
hu: A melléklet adatlapja

en: Attachment field %(field)s is invalid: %(message)s
hu: A melléklet %(field)s mezője érvénytelen: %(message)s

en: Attachments
hu: Mellékletek

en: Attachments of %(parent)s
hu: A %(parent)s mellékletei

en: Auth
hu: Engedély

en: Authentication information not available. Please refer to the %(inst_doc)s.
hu: A azonosítási információk nem elérhetőek. Kérjük olvassa el a %(inst_doc)s. leírást.

en: Author
hu: Szerző

en: Author:
hu: Szerző:

en: Available Projects
hu: Elérhető projektek

en: Available Reports
hu: Elérhető jelentések

en: Available actions:
hu: Elérhető műveletek:

en: Back to %(parent)s
hu: Vissza ide: %(parent)s

en: Back to %(wikipage)s
hu: Vissza %(wikipage)s

en: Back to Query
hu: Vissza a lekérdezésekhez

en: Back to Roadmap
hu: Vissza az ütemterhez

en: Back to Ticket #%(num)s
hu: Vissza a jegyhez #%(num)s

en: Backing up database ...
hu: Adatbázis mentése...

en: Bad request
hu: Hibás kérés

en: Base directory '%(env)s' does not exist. Please create it manually and retry.
hu: A(z) '%(env)s' könyvtár nem létezik. Hozza létre majd próbálja újra.

en: Basic Settings
hu: Alap bállítások

en: Basics
hu: Alapok

en: Batch Modify
hu: Csoportos módosítás

en: Batch modification fields
hu: Mezők csoportos módosítása

en: Batch modification to %(tickets)s by %(author)s:
hu: %(tickets)s jegyek csoportos módosítás %(author)s által:

en: Before you do that, though, please first try
                    [1:[2:searching]
                    for similar issues], as it is quite likely that this problem
                    has been reported before. For questions about installation
                    and configuration of Trac or its plugins, please try the
                    [3:mailing list]
                    instead of creating a ticket.
hu: Mielőtt ezt megtenné, kérjük előbb próbáljon
                    [1:[2:keresni]
                    hasonló problémákat], mert valószínű, hogy
                    a problémát már mások jelezték. A Trac illetve
                    a bővítmények telepítésével és konfigurálásával kapcsolatos
                    kérdéseket próbálja meg feltenni a [3:levelezési listán],
                    hibajegy létrehozása helyett.

en: Blame
hu: Elkövető

en: Blank lines
hu: Üres sorok

en: Branch
hu: Elágazás

en: Branch head
hu: Elágazás eleje

en: Browse Source
hu: Forráskód böngészése

en: Browse at revision %(rev)s
hu: A %(rev)s változat tallózása

en: Browse repository path %(path)s
hu: Tároló útvonal böngészése %(path)s

en: Browser's language
hu: Böngésző nyelve

en: By %(author)s
hu: %(author)s által

en: Can't compare across different repositories: %(old)s vs. %(new)s
hu: Nem hasonlítható össze eltérő tárolók között: %(old)s vs. %(new)s

en: Can't rename to existing %(name)s page.
hu: A %(name)s oldal már létezi, erre nem lehet átnevezni

en: Can't synchronize with repository "%(name)s" (%(error)s). Look in the Trac log for more information.
hu: Hiba történt a "%(name)s" tároló szinkronizálása közben (%(error)s). A Trac naplóban bővebb információkat talál.

en: Can't upload empty file
hu: Üres fájlt nem lehet feltölteni

en: Can't use %(annotator)s annotator: %(error)s
hu: A(z) %(annotator)s jegyzet nem használható: %(error)s

en: Can't view %(link)s:
hu: Nem lehet megtekinteni a %(link)s hivatkozást:

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Cancel comment edit
hu: Mégsem (megjegyzés)

en: Cannot create attachment "%(att)s" as %(realm)s:%(id)s is invalid
hu: A %(realm)s:%(id)s érvénytelen, a "%(att)s" melléklet nem hozható létre

en: Cannot export to %(filename)s: %(error)s
hu: Nem lehet exportálni %(filename)s: %(error)s

en: Cannot import from %(filename)s line %(line)d: %(error)s
hu: Nem lehet importálni %(filename)s a %(line)d sorban: %(error)s

en: Cannot import from %(filename)s: %(error)s
hu: Nem lehet importálni %(filename)s: %(error)s

en: Cannot load Python bindings for MySQL
hu: A MySQL Python illesztő betöltése nem sikerült

en: Cannot load Python bindings for PostgreSQL
hu: A PostgreSQL Python illesztő betöltése nem sikerült

en: Cannot load Python bindings for SQLite
hu: Az SQLite Python illesztő betöltése nem sikerült

en: Cannot remove permission %(action)s for user %(user)s.
hu: A(z) %(action)s jogosultságot nem lehet megvonni a %(user)s felhasználótól.

en: Cannot reparent attachment "%(att)s" as %(realm)s:%(id)s is invalid
hu: A %(realm)s:%(id)s érvénytelen, a "%(att)s" melléklet nem köthető hát

en: Cannot reparent attachment "%(att)s" as it already exists in %(realm)s:%(id)s
hu: A "%(att)s" melléklet már létezik a %(realm)s tartományban ezért nem lehet áthelyezni:%(id)s

en: Cannot synchronize a single revision on multiple repositories
hu: Nem lehetséges egy revízió szinkronizálása több tárolóban

en: Case changes
hu: Kis/nagybetű változások

en: Change
hu: Módosít

en: Change History
hu: Változás napló

en: Change History for [1:%(name)s]
hu: [1:%(name)s] változástörténet

en: Change Properties
hu: Jellemzők módosítása

en: Change history
hu: Változások története

en: Change information
hu: Változtatással kapcsolatos információk

en: Change information for future version %(version)s (modified by %(author)s):
hu: Változások a majdani %(version)s. változathoz (módosította %(author)s):

en: Change tickets
hu: Jegyek módosítása

en: ChangeLog
hu: Változásnapló

en: ChangeLog for %(path)s
hu: Változásnapló ehhez %(path)s

en: ChangeLog for %(path)s in %(repo)s
hu: Változásnapló ehhez %(path)s a %(repo)s-ban

en: Changed %(date)s by %(author)s
hu: Módosítva %(date)s, %(author)s által

en: Changed by %(author)s
hu: Módosította %(author)s

en: Changes
                  from [1:%(old_path)s]
                  at [2:r%(old_rev)s]
                  to [3:%(new_path)s]
                  at [4:r%(new_rev)s]
hu: Változtatás
                  innen [1:%(old_path)s]
                  változat [2:r%(old_rev)s]
                  ide [3:%(new_path)s]
                  változat [4:r%(new_rev)s]

en: Changes (by %(author)s):
hu: Változtatások (%(author)s által):

en: Changes between
              [1:Initial Version] and
              [2:Version %(new)s] of
              [3:%(name)s]
hu: [3:%(name)s] változásai 
              [1:Első változat] és a
              [2:%(new)s. változat] között

en: Changes between
              [1:Version %(old)s] and
              [2:Version %(new)s] of
              [3:%(name)s]
hu: [3:%(name)s] változásai 
              [1:%(old)s. változat] és a(z)
              [2:%(new)s. változat] között

en: Changes from
              [1:Version %(new)s] of
              [2:%(name)s]
hu: A [2:%(name)s] eltérése a 
              [1:%(new)s. változathoz]

en: Changes in %(reponame)s
                  from [1:%(old_path)s]
                  at [2:r%(old_rev)s]
                  to [3:%(new_path)s]
                  at [4:r%(new_rev)s]
hu: Változtatás a %(reponame)s tárolóban
                  innen [1:%(old_path)s]
                  változat [2:r%(old_rev)s]
                  ide [3:%(new_path)s]
                  változat [4:r%(new_rev)s]

en: Changes in [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]]
hu: Változtatás [1:%(new_path)s]
                 [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]]

en: Changes in [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]] in %(reponame)s
hu: Változtatás [1:%(new_path)s]
                [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]] a %(reponame)s tárolóban

en: Changeset  | Changesets
hu[0]: Változtatás
hu[1]: Változtatások

en: Changeset %(id)s
hu: Változtatások %(id)s

en: Changeset %(id)s for %(path)s
hu: Változtatások %(id)s az %(path)s útvonalhoz

en: Changeset %(rev)s
hu: A(z) %(rev)s. változtatás

en: Changeset %(rev)s in %(repo)s
hu: A(z) %(rev)s. változat a %(repo)s tárolóban

en: Changeset [1:%(new_rev)s]
hu: A(z) [1:%(new_rev)s]. változtatás

en: Changeset [1:%(new_rev)s]
                  for [2:%(new_path)s]
hu: Változtatások [1:%(new_rev)s]
                  ehhez [2:%(new_path)s]

en: Changeset [1:%(new_rev)s] in %(reponame)s
hu: A(z) [1:%(new_rev)s]. változtatás a %(reponame)s tárolóban

en: Changeset [1:%(new_rev)s] in %(reponame)s
                  for [2:%(new_path)s]
hu: Változtatások [1:%(new_rev)s] a %(reponame)s tárolóban
                  az [2:%(new_path)s] útvonalhoz

en: Changeset in %(repo)s  | Changesets in %(repo)s
hu[0]: Változtatás a %(repo)s tárolóban
hu[1]: Változtatások a %(repo)s tárolóban

en: Changesets
hu: Változtatások

en: Changesets in all repositories
hu: Változtatások az összes tárolóban

en: Clear
hu: Töröl

en: Clearsilver templates are no longer supported, please contact your Trac administrator.
hu: A Clearsilver sablonok támogatása véget ért, lépjen kapcsolatba a Trac üzemeltetőjével.

en: Clone
hu: Klón

en: Cloned from #%(id)s:
    ----
    %(description)s
hu: Klónozva innen #%(id)s:
    ----
    %(description)s

en: Closed
hu: Lezárva

en: Closed %(closed)s
hu: Lezárva %(closed)s

en: Code fragment:
hu: Forráskód-részlet:

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Comma-delimited Text
hu: Vesszővel elválasztott szöveg

en: Command not found
hu: A parancs nem található

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comment %(cnum)s for Ticket #%(id)s
hu: Megjegyzés %(cnum)s a #%(id)s jegyhez

en: Comment %(num)s not found
hu: A %(num)s megjegyzés nem találtható

en: Comment (by %(author)s):
hu: Megjegyzés (készítette %(author)s):

en: Comment about this change (optional):
hu: A változtatás rövid leírása (opcionális):

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Comments only
hu: Csak a megjegyzések

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Completed %(duration)s ago (%(date)s)
hu: elkészült %(duration)s (%(date)s)

en: Completed:
hu: Teljesítve:

en: Completion date may not be in the future
hu: A befejezés dátuma nem lehet a jövőben

en: Completion error: %(err)s
hu: Hiba: %(err)s

en: Component
hu: Komponens

en: Component %(name)s already exists.
hu: %(name)s komponens már létezik.

en: Component %(name)s does not exist.
hu: A %(name)s komponens nem létezik.

en: Components
hu: Komponensek

en: Compose a new ticket query by selecting filters and columns to display.
hu: Új lekérdezés létrehozása szűrők és oszlopok kiválasztásával.

en: Configuration
hu: Beállítások

en: Configuration Error
hu: Konfigurációs hiba

en: Configuring Authentication
hu: Azonosítás konfigurálása

en: Configuring your date format will result in formatting
          and parsing datetime displayed on this site to use your date format
          instead of that of the server.
hu: A dátumformátum módosításának hatására ezen a webhelyen
          az Ön által megadott formátum fog megjelenni a
          kiszolgáló formátuma helyett.

en: Configuring your language will result in all text
          displayed on this site to use your language instead of that of the
          server.
hu: Válassza ki a felületen megjelenő feliratok és párbeszédek nyelvét.

en: Configuring your relative/absolute format will result in
          formatting datetime displayed on this site to use your format instead of
          that of the server.
hu: A relatív/abszolút formátum módosításának hatására ezen a webhelyen
          az Ön által megadott formátum fog megjelenni a
          kiszolgáló formátuma helyett.

en: Configuring your time zone will result in all
          dates and times displayed on this site to use your time zone
          instead of that of the server.
hu: Az időzóna módosítása után minden dátum és idő
          a megadott időzónának megfelelően jelenik meg
          a kiszolgáló időzónája helyett.

en: Console
hu: Konzol

en: Context Navigation
hu: Kontextus Navigáció

en: Continue browsing through the current list of results,
                  from the last selected report or custom query.
hu: Böngészés folytatása a jelenlegi eredmények listájában
                  a lgutóbb kiválasztott jelentés vagy egyéni lekérdezés alapján.

en: Copied or renamed
hu: Másolt vagy átnevezett

en: Copy report
hu: Jelentés másolása

en: Copying resources from:
hu: Másolás innen:

en: Could not delete attachment
hu: A melléklet törlése sikertelen

en: Could not reparent attachment %(name)s
hu: A %(name)s melléklet áthelyezése nem sikerült.

en: Couldn't open Subversion repository %(path)s: %(svn_error)s
hu: Hiba történt a %(path)s Subversion tároló megnyitásakor: %(svn_error)s

en: Create
hu: Létrehozás

en: Create New Report
hu: Új Jelentés Létrehozása

en: Create New Ticket
hu: Új jegy létrehozása

en: Create a copy of this ticket
hu: Jegy másolatának létrehozása

en: Create new report
hu: Új jelentés létrehozása

en: Create new report from current query
hu: Új jelentés készítése ebből a lekérdezésből

en: Create this page
hu: Az oldal létrehozása

en: Create ticket
hu: Új jegy létrehozása

en: Created
hu: Létrehozva

en: Creating a new Trac environment at %(envname)s
hu: Új Trac környezet létrehozása: %(envname)s

en: Creating and Initializing Project
hu: A projekt létrehozása és inicializálása

en: Creating scripts.
hu: Szkriptek létrehozása.

en: Current state no longer exists
hu: A kért státusz már nem létezik

en: Custom Query
hu: Egyéni Lekérdezés

en: Database "%(path)s" not found.
hu: Az adatbázis "%(path)s" elérési útja nem található.

en: Database already exists at %(path)s
hu: Az adatbázis már létezik itt %(path)s

en: Database connection string [%(default)s]>
hu: Adatbázis kapcsolati sztring [%(default)s]>

en: Database is up to date, no upgrade necessary.
hu: Az adatbázis aktuális, nincs szükség frissítésre.

en: Database newer than Trac version
hu: Az adatbázis újabb, mint a Trac verziója

en: Date
hu: Dátum

en: Date & Time
hu: Dátum és idő

en: Date format:
hu: Dátum formátum:

en: Date relative/absolute format:
hu: Relatív/abszolút dátum formátum:

en: Date:
hu: Dátum:

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default Repository
hu: Alapértelmezett tároló

en: Default date format
hu: Alapértelmezett dátum formátum

en: Default date format:
hu: Alapértelmezett dátum formátum:

en: Default format
hu: Alapértelmezett formátum

en: Default language
hu: Alapértelmezett nyelv

en: Default language:
hu: Alapértelmezett nyelv:

en: Default time zone
hu: Alapértelmezett időzóna

en: Default timezone:
hu: Alapértelmezett időzóna:

en: Default:
hu: Alapértelmezett:

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Milestone %(name)s
hu: A %(name)s mérföldkő törlése

en: Delete Report {%(num)s} %(title)s
hu: Jelentés törlése {%(num)s} %(title)s

en: Delete Ticket #%(id)s
hu: A #%(id)s jegy törlése

en: Delete [1:%(name)s]
hu: A [1:%(name)s] oldal törlése

en: Delete [1:Ticket #%(id)s]
hu: A [1:#%(id)s jegy] törlése

en: Delete attachment
hu: Melléklet törlése

en: Delete comment
hu: Megjegyzés törlése

en: Delete comment %(num)s
hu: A %(num)s megjegyzés törlése

en: Delete comment %(num)s on Ticket #%(id)s
hu: A #%(id)s jegy %(num)s megjegyzésének törlése

en: Delete milestone
hu: Mérföldkő törlése

en: Delete page
hu: Az oldal törlése

en: Delete query
hu: Lekérdezés törlése

en: Delete report
hu: Jelentés törlése

en: Delete report {%(id)s} corresponding to this query
hu: Ehhez a lekérdezéshez tartozó {%(id)s jelentés törlése

en: Delete this version
hu: Ennek a változatnak a törlése

en: Delete those versions
hu: Ezen változatok törlése

en: Delete ticket
hu: Jegy törlése

en: Delete version %(old_version)d to version %(version)d
hu: A(z) %(old_version)d. és %(version)d. közötti változatok törlése

en: Delete version %(version)d
hu: A(z) %(version)d. változat törlése

en: Delete version %(version)s of [1:%(name)s]
hu: A [1:%(name)s] oldal %(version)s. változatának törlése

en: Delete versions %(from)s to %(to)s of [1:%(name)s]
hu: A [1:%(name)s] oldal %(from)s. és %(to)s. közötti változatainak törlése

en: Deleted pages
hu: Törölt oldalak

en: Description
hu: Leírás

en: Description (you may use
                    [1:WikiFormatting]
                    here):
hu: Leírás (itt használható a 
                    [1:WikiFormatting]):

en: Description (you may use [1:WikiFormatting] here):
hu: Leírás (itt használható a [1:WikiFormatting]):

en: Description changed by %(author)s:
hu: Leírást módosította %(author)s:

en: Description of the file (optional):
hu: Megjegyzés a melléklethez (opcionális):

en: Description:
hu: Leírás:

en: Description: (you may use [1:WikiFormatting] here)
hu: Leírás: (itt használható a [1:WikiFormatting])

en: Did you mean this? | Did you mean one of these?
hu[0]: Erre gondolt?
hu[1]: Ezek egyikére gondolt?

en: Diff
hu: Eltérés

en: Diff [%(old_rev)s:%(new_rev)s] for %(path)s
hu: Összehasonlítás [%(old_rev)s:%(new_rev)s] ehhez %(path)s

en: Diff from %(old_path)s@%(old_rev)s to %(new_path)s@%(new_rev)s
hu: Összehasonlítás ettől %(old_path)s@%(old_rev)s eddig %(new_path)s@%(new_rev)s

en: Diff from Old Revision to New Revision (as selected in the Diff column)
hu: A régi és az új változatok összehasonlítása (a kiválasztott oszlop alapján)

en: Diff mismatch: Base is a %(oldnode)s (%(oldpath)s in revision %(oldrev)s) and Target is a %(newnode)s (%(newpath)s in revision %(newrev)s).
hu: Az eltérés nem megfelelő: az alap %(oldnode)s (%(oldpath)s, %(oldrev)s változat) a cél pedig %(newnode)s (%(newpath)s, %(newrev)s változat).

en: Differences
hu: Különbségek

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Directory exists and is not empty.
hu: A könyvtár már létezik és nem üres.

en: Directory:
hu: Könyvtár:

en: Display a list of all installed Wiki macros, including documentation if
    available.
    
    Optionally, the name of a specific macro can be provided as an argument. In
    that case, only the documentation for that macro will be rendered.
    
    Note that this macro will not be able to display the documentation of
    macros if the `PythonOptimize` option is enabled for mod_python!
hu: Megjeleníti a makrók listáját és azok dkumentációját, ha van.
    
    Opcionálisan egy makró neve megadható paraméterként, ebben az
    esetben csak a megadot makró dokumentációja jelenik meg.
    
    Megjegyzés: Ez a makró nem jeleníti meg a dokumentációt, ha
    a `PythonOptimize` opció engedélyezve van a mod_python-ban!

en: Display a table of content for the Trac guide.
    
    This macro shows a quick and dirty way to make a table-of-contents
    for the Help/Guide. The table of contents will contain the Trac* and
    WikiFormatting pages, and can't be customized. Search for TocMacro for a
    a more customizable table of contents.
hu: Megjeleníti a Trac kézikönyv tartalomjegyzékét.
    
    Ez a makró egyszerűen megjeleníti a kézikönyv tartalomjegyzéként.
    A tartalomjegyzék a Trac* és WikiFormatting oldalakat tartalmazza
    és nem testreszabható. A TocMacro makró egy testreszabható
    tartalomjegyzéseket biztosít.

en: Display help for trac-admin commands.
    
    Examples:
    {{{
    [[TracAdminHelp]]               # all commands
    [[TracAdminHelp(wiki)]]         # all wiki commands
    [[TracAdminHelp(wiki export)]]  # the "wiki export" command
    [[TracAdminHelp(upgrade)]]      # the upgrade command
    }}}
hu: Súgó megjelenítése a trac-admin parancsokhoz.
    
    Példák:
    {{{
    [[TracAdminHelp]]               # összes parancs
    [[TracAdminHelp(wiki)]]         # összes wiki parancs
    [[TracAdminHelp(wiki export)]]  # a "wiki export" parancs
    [[TracAdminHelp(upgrade)]]      # az upgrade parancs
    }}}

en: Display only the icon or symbol for
          short inline buttons, and hide the text caption.
hu: Csak ikonok vagy szimbólumok megjelenítése
    "
    "      a gombokhoz és a feliratok erejtése.

en: Do you have cookies enabled?
hu: Engedélyezte a sütemények használatát?

en: Does an environment already exist?
hu: A környzet már létezik?

en: Don't show the various help links.
          This reduces the verbosity of the pages.
hu: Nem jelennek meg a súgó hivatkozások.

en: Done.
hu: Kész

en: Download
hu: Letöltés

en: Download all attachments as:
hu: Összes melléklet letöltése mint:

en: Download as Zip archive
hu: Zip letöltése

en: Download failed
hu: A letöltés sikertelen

en: Download in other formats:
hu: Letöltés más formátumban:

en: Due
hu: Határidő

en: Due in %(duration)s (%(date)s)
hu: esedékes %(duration)s (%(date)s)

en: Due:
hu: Határidő:

en: E-mail address and user name can be saved in the [1:Preferences].
hu: Beállíthatja az e-mail címét és felhasználónevét a [1:beállításokban].

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit Milestone %(name)s
hu: A %(name)s mérföldkő szerkesztése

en: Edit Report {%(num)d} %(title)s
hu: Jelentés szerkesztése {%(num)d} %(title)s

en: Edit comment %(cnum)s
hu: A %(cnum)s megjegyzés szerkesztése

en: Edit milestone
hu: Mérföldkő szerkesztése

en: Edit query
hu: Lekérdezés szerkesztése

en: Edit report
hu: Jelentés szerkesztése

en: Edit report {%(id)s} corresponding to this query
hu: Ehhez a lekérdezéshez tartozó {%(id)s} jelentés szerkesztése

en: Edit side-by-side
hu: Párhuzamos szerkesztés

en: Edit this milestone
hu: Mérföldkő szerkesztése

en: Edit this page
hu: Szerkesztés

en: Editing %(name)s
hu: %(name)s szerkesztése

en: Edits
hu: Szerkesztő

en: Email address:
hu: E-mail cím:

en: Embed an image in wiki-formatted text.
    
    The first argument is the file specification. The file specification may
    reference attachments in three ways:
     * `module:id:file`, where module can be either '''wiki''' or '''ticket''',
       to refer to the attachment named ''file'' of the specified wiki page or
       ticket.
     * `id:file`: same as above, but id is either a ticket shorthand or a Wiki
       page name.
     * `file` to refer to a local attachment named 'file'. This only works from
       within that wiki page or a ticket.
    
    Also, the file specification may refer to repository files, using the
    `source:file` syntax (`source:file@rev` works also).
    
    Files can also be accessed with a direct URLs; `/file` for a
    project-relative, `//file` for a server-relative, or `http://server/file`
    for absolute location of the file.
    
    The remaining arguments are optional and allow configuring the attributes
    and style of the rendered `<img>` element:
     * digits and unit are interpreted as the size (ex. 120, 25%)
       for the image
     * `right`, `left`, `center`, `top`, `bottom` and `middle` are interpreted
       as the alignment for the image (alternatively, the first three can be
       specified using `align=...` and the last three using `valign=...`)
     * `link=some TracLinks...` replaces the link to the image source by the
       one specified using a TracLinks. If no value is specified, the link is
       simply removed.
     * `nolink` means without link to image source (deprecated, use `link=`)
     * `key=value` style are interpreted as HTML attributes or CSS style
       indications for the image. Valid keys are:
        * align, valign, border, width, height, alt, title, longdesc, class,
          margin, margin-(left,right,top,bottom), id and usemap
        * `border`, `margin`, and `margin-`* can only be a single number
        * `margin` is superseded by `center` which uses auto margins
    
    Examples:
    {{{
        [[Image(photo.jpg)]]                           # simplest
        [[Image(photo.jpg, 120px)]]                    # with image width size
        [[Image(photo.jpg, right)]]                    # aligned by keyword
        [[Image(photo.jpg, nolink)]]                   # without link to source
        [[Image(photo.jpg, align=right)]]              # aligned by attribute
    }}}
    
    You can use image from other page, other ticket or other module.
    {{{
        [[Image(OtherPage:foo.bmp)]]    # if current module is wiki
        [[Image(base/sub:bar.bmp)]]     # from hierarchical wiki page
        [[Image(#3:baz.bmp)]]           # if in a ticket, point to #3
        [[Image(ticket:36:boo.jpg)]]
        [[Image(source:/images/bee.jpg)]] # straight from the repository!
        [[Image(htdocs:foo/bar.png)]]   # image file in project htdocs dir.
    }}}
    
    ''Adapted from the Image.py macro created by Shun-ichi Goto
    <gotoh@taiyo.co.jp>''
hu: Kép beillesztése a wiki formázott szövegbe.
    
    Az első paraméter a kép forrása. A kép forrása háromféle módon hivatkozhat
    csatolásra:
     * `module:id:file`, ahol a module lehet '''wiki''' vagy '''ticket''',
       melyhez csatolt kép neve a ''file''.
     * `id:file`: ugyanaz mint fentebb, az id lehet jegy hivatkozás vagy a neve egy Wiki oldalnak.
     * `file` amely hivatkozik a helyben csatolt fájl nevére. Ez csak
       wiki oldalon vagy jegyben használható.
    
    Továbbá a kép forrása lehet a tárolóban lévő fájl, a
    `source:file` formában megadva (`source:file@rev` szintén lehet).
    
    A kép forrása lehet közvetlenül URL; `/file` ha
    projekt relatív, `//file` ha szerver relatív, vagy `http://server/file`
    abszolút hivatkozás esetén.
    
    A tobvábbi paraméterek opcionálisak, az `<img>` megjelenését módosítják:
     * számok és mértékegységek a kép méreteként kerülnek értelmezésre (pl. 120, 25%)
     * `right`, `left`, `center`, `top`, `bottom` és `middle` a kép helyzetét
       befolyásolja (az első három megadható mint `align=...` az utolsó három
       mint `valign=...`)
     * `link=some TracLinks...` a kép hivatkozása ami bármilyen TracLinks lehet.
     * `key=value` HTML attribútumvagy CSS stílus lehet. Érvényes `key` az:
        * align, valign, border, width, height, alt, title, longdesc, class,
          margin, margin-(left,right,top,bottom), id és usemap
        * `border`, `margin`, és `margin-`* csak szimpla szám lehet
        * `center` amely automatikus margót határoz meg.
    
    Példák:
    {{{
        [[Image(photo.jpg)]]                           # legegyszerűbb alak
        [[Image(photo.jpg, 120px)]]                    # megadva a kép szélessége
        [[Image(photo.jpg, right)]]                    # igazítva
        [[Image(photo.jpg, nolink)]]                   # forrásra hivatkozás nélkül
        [[Image(photo.jpg, align=right)]]              # igazítva
    }}}
    
    Hasznákhat képet másik oldalról vagy másik jegyből vagy másik modulból.
    {{{
        [[Image(OtherPage:foo.bmp)]]    # ha a jelenlegi modul wiki
        [[Image(base/sub:bar.bmp)]]     # hierarchikus wiki oldalról
        [[Image(#3:baz.bmp)]]           # a hármas számú jegyből
        [[Image(ticket:36:boo.jpg)]]
        [[Image(source:/images/bee.jpg)]] # egyenesen a tárolóból!
        [[Image(htdocs:foo/bar.png)]]   # képfájl a htdocs könyvtárból.
    }}}
    
    ''Atvéve az Image.py makróból amit Shun-ichi Goto hozott létre
    <gotoh@taiyo.co.jp>''

en: Enable JavaScript to display the workflow graph.
hu: Engedélyezze a JavaScriptet a munkafolyamat gráfhoz.

en: Enable access keys
hu: Gyorsbillentyűk engedélyezése

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Enabled Plugins:
hu: Engedélyezett bővítmények:

en: Error
hu: Hiba

en: Error reading '%(file)s', make sure it is readable.
hu: Hiba történt '%(file)s' olvasásakor, ellenőrizze, hogy olvasható-e.

en: Error renaming session
hu: Hiba a munkamenet átnevezésekor

en: Error while removing wiki-macros: %(err)s
    Trac doesn't load plugins from wiki-macros anymore. Please remove it by hand.
hu: Hiba történt a wiki-macros eltávolítása közben: %(err)s
    A Trac már nem használja a könyvtárat. Kérjük kézzel távolítsa el.

en: Error with navigation contributor "%(name)s"
hu: A "%(name)s" modul hibát jelzett a navigációs sáv összeállításakor

en: Error writing to trac.ini, make sure it is writable by the web server. The default value has not been saved.
hu: Hiba történt a trac.ini írása közben. Ellenőrizze, hogy írható a webkiszolgáló számára. Az alapérték mentése nem történt meg.

en: Error writing to trac.ini, make sure it is writable by the web server. Your changes have not been saved.
hu: Hiba történt a trac.ini írása közben, ellenőrizze, hogy a fájl írható a webkiszolgáló számára. A módosítások nem lettek mentve.

en: Error:
hu: Hiba:

en: Error: %(message)s
hu: Hiba: %(message)s

en: Error: %(msg)s
hu: Hiba: %(msg)s

en: Error: Can't get description for macro %(name)s
hu: Hiba: Nincs leírása a %(name)s makrónak

en: Error: Forbidden character sequence "--" in htmlcomment wiki code block
hu: Hiba:: Tiltott karakter szekvencia "--" a html megjegyzés wiki kód szakaszban

en: Event provider %(name)s failed for filters %(kinds)s:
hu: Az %(name)s esemény szolgáltató hibát jelzett a %(kinds)s szűrőköz:

en: Example: The current time is [1:%(time)s] (UTC).
hu: Példa: Ha a pontos idő [1:%(time)s] (UTC).

en: Failed to create environment.
hu: A környzet létrehozása nem sikerült.

en: Failed to open environment: %(err)s
hu: A környezet megnyitása nem sikerült: %(err)s

en: File
hu: Fájl

en: File "%(file)s", line %(line)s, in %(function)s
hu: Fájl "%(file)s", sor %(line)s, %(function)s eljárásban

en: File %(file)s,
                    [1:%(size)s]
                    (added by %(author)s, %(date)s)
hu: A(z) %(file)s fájl,
                    [1:%(size)s]
                    (hozzáadta %(author)s, %(date)s)

en: File %(path)s not found
hu: A "%(path)s" fájl nem található

en: File '%(name)s' exists
hu: A '%(name)s' fájl már létezik.

en: File: | Files:
hu[0]: Fájl:
hu[1]: Fájlok:

en: File: [1:]
hu: Fájl: [1:]

en: Filters
hu: Szűrők

en: Follow copies
hu: Elágazások követése

en: For either path, you can start typing the path and will be
                  presented a list of existing directories and files to select
                  from. Select an entry by clicking on it, or by using the
                  up/down cursor keys and hitting tab.
hu: Bármely útvonaltól kezdve, beíráskor egy lista jelenik meg,
                  a létező és kiválaszható könyvtárakkal és fájlokkal
                  A listáról kattintással vagy a fel/le nyíl billentyűkkel
                  és a tab megnyomásával választhat.

en: Forget last query
hu: Utolsó lekérdezés elfelejtése

en: Format: %(datehint)s
hu: Formátum: %(datehint)s

en: Format: %(datetimehint)s
hu: Formátum: %(datetimehint)s

en: Found a bug in Trac?
hu: Hibát talált a Trac rendszerben?

en: From [%(rev)s]
hu: Ettől [%(rev)s]

en: From:
hu: Ettől:

en: Full name:
hu: Teljes név:

en: General
hu: Általános

en: Generated by Trac %(version)s
hu: A Trac %(version)s. verziója generálta

en: Genshi %(error)s error while rendering template %(location)s
hu: A Genshi %(error)s hibát jelzett a %(location)s sablon leképezése közben

en: Go to Save, Preview, Review or Cancel buttons
hu: Ugrás a parancsokhoz

en: Go to repository index
hu: Ugrás a tároló indexhez

en: Go to repository root
hu: Ugrás a tároló gyökerébe

en: Go to the editor
hu: Ugrás a szerkesztőmezőhöz

en: Go to the list of attachments
hu: Ugrás a mellékletekhez

en: Go!
hu: Ugrás!

en: Grant Permission:
hu: Engedély megadása:

en: Grant permission for an action to a subject, which can be either a user
                or a group.
hu: Engedély megadása művelethez egy felhasználó vagy csoport számára

en: Graph
hu: Gráf

en: Group
hu: Csoport

en: Group Membership
hu: Csoporttagság

en: Group results by
hu: Eredmények csoportosítása eszerint

en: Group:
hu: Csoport:

en: HTML parsing error: %(message)s
hu: HTML feldolgozási hiba: %(message)s

en: HTML preview using %(renderer)s failed (%(err)s)
hu: HTML előnézet készítése nem sikerült a %(renderer)s használatával (%(err)s)

en: Header length is too short
hu: A fejléc túl rövid

en: Help/Guide
hu: Segítség/Súgó

en: Hide all descriptions
hu: Leírásokat elrejt

en: Hide from repository index
hu: Elrejtés a tároló listából

en: Hide help links.
hu: Súgó hivatkozások elrejtése.

en: Hide milestones with no due date
hu: Dátum nélküli mérföldkövek elrejtése

en: Hide this notice
hu: Értesítés elerjtése

en: Hide this warning
hu: Figyelmeztetés elrejtése

en: Hint: clear the field to view latest revision
hu: Tipp: törölje a mezőt a legutolsó változat megtekintéséhez

en: Hint: if the report failed due to automatic modification of the ORDER BY clause or the addition of LIMIT/OFFSET, please look up %(sort_column)s and %(limit_offset)s in TracReports to see how to gain complete control over report rewriting.
hu: Megjegyzés: ha a jelentés az ORDER BY záradék vagy a LIMIT/OFFSET miatt sikertelen, akkor TracReports oldalon a %(sort_column)s és %(limit_offset)s bekezdésekben olvassa el, hogyan lehet elkerülni a jelentés automatikus módosítását.

en: History
hu: Előzmények

en: Home page:
hu: Honlap:

en: Hotcopy done.
hu: Hotcopy kész.

en: Hotcopying %(src)s to %(dst)s ...
hu: Másolás (hotcopyng) %(src)s to %(dst)s ...

en: I have files to attach to this ticket
hu: Melléklet csatolása a jegyhez

en: IP-Address: %(ipnr)s
hu: IP-cím: %(ipnr)s

en: ISO 8601 format
hu: ISO 8601 formátum

en: Identifier
hu: Azonosító

en: If you specify a relative path, the log file will be stored inside the
                [1:log] directory of the project environment ([2:%(dir)s]).
hu: Ha relatív útvonalat ad meg, akkor a naplófájl a ([2:%(dir)s]) környezet
                [1:log] könyvtárán belül lesz tárolva.

en: If you think this should work and you can reproduce the problem,
                  you should consider creating a bug report.
hu: Ha Ön úgy gondlja, hogy ennek működnie kellene és a probléma
                  reprodukálható, akkor létrehozhat egy hibajelentést.

en: Ignore:
hu: Figyelmen kívül hagyás:

en: In the default time zone, this would be displayed as [1:%(formatted)s].
hu: Az alapértelmezett időzónában így jelenne meg: [1:%(formatted)s].

en: In your time zone %(tz)s, this would be displayed as
                [1:%(formatted)s].
hu: Az Ön időzónájában amely %(tz)s, így jelenik meg: [1:%(formatted)s]

en: Initenv for '%(env)s' failed.
hu: A '%(env)s' környezet létrehozása (initenv) nem siekrült.

en: Initial Version
hu: Első Verzió

en: Insert a changeset message into the output.
    
    This macro must be called using wiki processor syntax as follows:
    {{{
    {{{
    #!CommitTicketReference repository="reponame" revision="rev"
    }}}
    }}}
    where the arguments are the following:
     - `repository`: the repository containing the changeset
     - `revision`: the revision of the desired changeset
hu: A változtatás leírásának beszúrása a kimenetbe.
    
    Ezt a makrót a wiki szintaxis szerint kell meghívni az alábbi módon:
    {{{
    {{{
    #!CommitTicketReference repository="reponame" revision="rev"
    }}}
    }}}
    ahol a paraméterek a következők:
     - `repository`: a tároló amelyben a változtatás található
     - `revision`: a változtatás változatszáma

en: Install
hu: Telepítés

en: Install Plugin:
hu: Bővítmény telepítése...

en: Installed Plugins
hu: Telepített bővítmények

en: Insufficient privileges to perform this operation.
hu: Nincs megfelelő jogosultsága ezen művelet végrehajtására.

en: Invalid %(type)s name.
hu: Érvénytelen %(type)s név.

en: Invalid %(type)s value.
hu: Érvénytelen %(type)s érték.

en: Invalid Attachment
hu: Érvénytelen melléklet

en: Invalid Changeset Number
hu: Érvénytelen változtat azonosító

en: Invalid Completion Date
hu: Érvénytelen Befejezési Dátum

en: Invalid Date
hu: Érvénytelen dátum

en: Invalid Report Number
hu: Érvénytelen Jelentés Azonosító

en: Invalid Ticket
hu: Érvénytelen jegy

en: Invalid URL encoding (was %(path_info)r)
hu: Érvénytelen URL kódolás (%(path_info)r)

en: Invalid Wiki page name '%(name)s'
hu: A '%(name)s' érvénytelen Wiki oldal név

en: Invalid Wiki page: %(message)s
hu: Érvénytelen Wiki oldal: %(message)s

en: Invalid argument '%(arg)s'
hu: Érvénytelen paraméter '%(arg)s'

en: Invalid arguments
hu: Érvénytelen paraméter

en: Invalid attachment: %(message)s
hu: Érvénytelen melléklet: %(message)s

en: Invalid attribute '%(attr)s'
hu: Érvénytelen attribútum: '%(attr)s'

en: Invalid changeset number
hu: Érvénytelen változat azonosító

en: Invalid comment threading identifier
hu: Érvénytelen megjegyzés szál azonosító

en: Invalid component name.
hu: Érvénytelen komponens név

en: Invalid email encoding setting: %(pref)s
hu: Érvénytelen e-mail kódolási beállítás: %(pref)s

en: Invalid key "%(key)s"
hu: Érvénytelen kulcs "%(key)s"

en: Invalid log level
hu: Érvénytelen naplózási szint

en: Invalid log type
hu: érvénytelen napló típus

en: Invalid milestone name
hu: Érvénytelen mérföldkő név

en: Invalid milestone name.
hu: Érvénytelen mérföldkő név

en: Invalid query constraint value
hu: Érvénytelen érték a lekérdezés záradékában

en: Invalid resource identifier '%(id)s'
hu: Érvénytelen erőforrás azonosító '%(id)s'

en: Invalid row %(line)d. Expected <user>, <action>, [action], [...]
hu: Hibás a %(line)d sor. Helyesen <user>, <action>, [action], [...]

en: Invalid ticket id list: %(value)s
hu: Érvénytelen jegy azonosító lista: %(value)s

en: Invalid ticket number
hu: Érvénytelen jegy azonosító

en: Invalid up/down value: %(value)s
hu: Érvénytelen érték: %(value)s

en: Invalid user %(user)s on line %(line)d: All upper-cased tokens are reserved for permission names.
hu: Érvénytelen felhasználó %(user)s a %(line)d sorban: Minden nagybetűs kifejezés fenntartott a jogosultságnevek számára.

en: Invalid version name.
hu: Érvénytelen verzió név

en: Invoking trac-admin without command starts interactive mode.
hu: Az interaktív módhoz futtassa a trac-admin parancsot paraméterek nélkül

en: Jump to the chosen preselected path
hu: Ugrás az előzőleg kiválasztott útvonalra

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Keywords
hu: Kulcsszavak

en: Language
hu: Nyelv

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Last Change
hu: Utolsó módosítás

en: Last Visit
hu: Utolsó látogatás

en: Last edited %(date)s
            by %(author)s
hu: Utoljára módosítva %(date)s
            %(author)s által

en: Last modified %(modified)s
hu: Utolsó módosítás %(modified)s

en: Last modified on %(date)s
hu: Utoljára módosítva %(date)s

en: Latest Revision
hu: Legutolsó változat

en: Leave a redirection page at the old location
hu: Maradjon átirányítás a régi helyen

en: Legend:
hu: Jelmagyarázat

en: License:
hu: Licenc:

en: Line
hu: Sor

en: Line %(lineno)d: Entry before first section header
hu: A %(lineno)d. sorban: bejegyzés az első szekció fejléc előtt

en: Line %(lineno)d: Invalid entry
hu: A %(lineno)d. sorban: érvénytelen bejegyzés

en: Line numbers
hu: Sor száma

en: List all known mime-types which can be used as WikiProcessors.
    
    Can be given an optional argument which is interpreted as mime-type filter.
hu: Megjeleníti az összes ismert mime-típust amelyek használhatóak mint WikiProcessors.
    
    Opcionális paraméterként egy mime-type adható meg amelyet szűrőként használ.

en: Load
hu: Betöltés

en: Local variables:
hu: Helyi változók:

en: Location
hu: Hely

en: Location:
hu: Hely:

en: Log Message
hu: Naplóüzenet

en: Log file:
hu: Naplófájl:

en: Log level:
hu: Naplózási szint:

en: Logging
hu: Naplózás

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: MIME Types
hu: MIME Típusok

en: Manage %(label_plural)s
hu: A %(label_plural)s kezelése

en: Manage Components
hu: Komponensek kezelése

en: Manage Milestones
hu: Mérföldkövek kezelése

en: Manage Permissions and Groups
hu: Engedélyek és csoportok kezelése

en: Manage Plugins
hu: Bővítmények kezelése

en: Manage Repositories
hu: Tárolók kezelése

en: Manage Versions
hu: Verziók kezelése

en: Max items per page
hu: Tételek száma oldalanként

en: Merge changes
hu: Változások összefésülése

en: Message:
hu: Üzenet:

en: Milestone
hu: Mérföldkő

en: Milestone "%(name)s"
hu: A(z) "%(name)s" mérföldkő

en: Milestone "%(name)s" already exists, please choose another name.
hu: A "%(name)s" mérföldkő már létezik, kérem válasszon egy másik nevet.

en: Milestone %(name)s
hu: A %(name)s mérföldkő

en: Milestone %(name)s already exists.
hu: %(name)s mérföldkő már létezik.

en: Milestone %(name)s completed
hu: A %(name)s mérföldkő teljesítve

en: Milestone %(name)s does not exist.
hu: A %(name)s mérföldkő nem létezik.

en: Milestone:
hu: Mérföldkő:

en: Milestones
hu: Mérföldkövek

en: Milestones reached
hu: Teljesített mérföldkövek

en: Missing arguments to add a repository.
hu: A tároló hozzáadásához nincs minden paraméter megadva.

en: Missing arguments to add an alias.
hu: Hiányzó paraméterek az álnév hozzáadásakor.

en: Missing environment variable "TRAC_ENV". Trac requires this variable to point to a valid Trac environment.
hu: A "TRAC_ENV" környezeti változó nincs definiálva. A Trac 
    működéséhez a változónak egy érvényes Trac környezetre kell mutatnia.

en: Missing field
hu: Hiányzó mező

en: Missing or invalid form token. %(msg)s
hu: Hiányzó vagy érvénytelen token. %(msg)s

en: Modified
hu: Változott

en: Modified %(modified)s.
hu: Módosítva %(modified)s.

en: Modify %(label_singular)s
hu: A %(label_singular)s módosítása

en: Modify Component:
hu: Komponens módosítása:

en: Modify Milestone:
hu: Mérföldkő módosítása:

en: Modify Repository:
hu: Tároló módosítása:

en: Modify Ticket
hu: Jegy módosítása

en: Modify Version:
hu: Verzió módosítása

en: Most recent call last:
hu: Legutolsó hívás:

en: Multi-values fields not supported yet
hu: A többes értékű (multi-values) mezők jelenleg nem támogatottak

en: Name
hu: Név

en: Name of the milestone:
hu: A mérföldkő neve:

en: Name:
hu: Név:

en: Need at least PySqlite %(version)s or higher
hu: A PySqlite %(version)s vagy újabb verzióra van szükség

en: Neither %(from_)s nor %(reply_to)s are specified in the configuration.
hu: Sem %(from_)s sem a %(reply_to)s nincs konfigurálva.

en: New Milestone
hu: Új mérföldkő

en: New Report
hu: Új jelentés

en: New Ticket
hu: Új jegy

en: New name:
hu: Új név:

en: Newest first
hu: Legújabb elöl

en: Next
hu: Következő

en: Next Change
hu: Következő változás

en: Next Changeset
hu: Következő változtatások

en: Next Milestone
hu: Következő mérföldkő

en: Next Page
hu: Köv. oldal

en: Next Period
hu: Következő időszak

en: Next Revision
hu: Következő változat

en: Next Ticket
hu: Következő jegy

en: Next Version
hu: Következő változat

en: Next status will be '%(name)s'
hu: A következő állapot '%(name)s' lesz

en: No %s selected
hu: A %s nincs kiválasztva

en: No administration panels available
hu: Nem áll rendelkezésre adminisztrációs panel

en: No available MIME conversions from %(old)s to %(new)s
hu: Nincs elérhető MIME konverzió erről %(old)s erre %(new)s

en: No changes
hu: Nincs változás

en: No changeset %(rev)s in the repository
hu: Nincs %(rev)s. változtatás a tárolóban

en: No component selected
hu: Nincs kijelölve komponens

en: No date set
hu: nincs dátum megadva

en: No default repository defined
hu: Nincs megadva alapértelmezett tároló

en: No destination file created
hu: A cél fájl nem lett létrehozva

en: No differences to show
hu: Nincsenek eltérések

en: No documentation found for '%(cmd)s'. Use 'help' to see the list of commands.
hu: Nem található dokumentáció a '%(cmd)s' parancshoz. Használja a 'help' "
    "parancsot.

en: No file uploaded
hu: Nincs feltöltve fájl

en: No files found
hu: Nincs találat.

en: No group memberships
hu: Nincs csoport tagság

en: No image "%(id)s" attached to %(parent)s
hu: A "%(id)s" kép nincs a %(parent)s mellékletei között

en: No matches found.
hu: Nincs találat.

en: No milestone selected
hu: Nincs kijelölve mérföldkő

en: No node %(path)s
hu: A %(path)s megtekintése

en: No node %(path)s at revision %(rev)s
hu: Nincs %(path)s a %(rev)s. változatban

en: No permission to change the ticket reporter.
hu: Nincs engedélye megváltoztatni a jegy beküldőjét.

en: No permission to change ticket fields.
hu: Nincs engedélye megváltoztatni a jegy mezőit.

en: No permission to edit the ticket description.
hu: Nincs engedélye megváltoztatni a jegy leírását.

en: No permission to view change log
hu: nincs engedélye megtekinteni a változásnaplót

en: No permission to view changeset %(rev)s on %(repos)s
hu: Nincs megfelelő jogosultsága hozzáférni a %(rev)s változathoz a %(repos)s tárolóban

en: No permissions
hu: Nincs jogosultság

en: No permissions to add a comment.
hu: Nincs jogosultsága megjegyzés hozzáadására.

en: No reports available.
hu: Nincs elérhető jelentés.

en: No repositories were selected.
hu: Nincs kiválasztott tároló.

en: No repository specified and no default repository configured.
hu: Nincs tároló konfigurálva.

en: No results
hu: Nincs találat

en: No revisions
hu: Nincs változtatás

en: No revisions found
hu: Nincs változat.

en: No such changeset
hu: Nincs ilyen változtatás

en: No such node
hu: Nincs ilyen node

en: No svn:externals configured in trac.ini
hu: Nincs svn:externals konfigurálva a trac.ini fájlban

en: No tickets found
hu: Nincs találat.

en: No upgrade module for version %(num)i (%(version)s.py)
hu: Nem található upgrade modul a %(num)i verzióhoz (%(version)s.py)

en: No version "%(num)s" for Wiki page "%(name)s"
hu: Nincs "%(num)s". változat a "%(name)s" wiki oldalhoz

en: No version %(version)d for comment %(cnum)d on ticket #%(ticket)s
hu: A #%(ticket)s jegy %(cnum)d megjegyzésének nincs %(version)d. verziója

en: No version selected
hu: Nincs kiválasztva verzió

en: Non-ascii environment path '%(path)s' not supported.
hu: A környzet útvonala kizárólag ASCII karaktereket tartalmazhat: '%(path)s

en: None
hu: Nincs

en: Nonexistent path
hu: Nem létező útvonal

en: Normal
hu: Normál

en: Note that [1:Subject] or [2:Group] names can't be all upper-case,
          as that is reserved for permission names.
hu: A [1:tárgy] vagy [2:csoport] nevek nem állhatnak csupa nagy betűkből,
          azok fenntartottak a jogosultság nevek számára.

en: Note that the %(name)s plugin seems to be involved.
hu: Úgy tűnik %(name)s bővítmény érintett.

en: Note that the following plugins seem to be involved:
hu: Úgy tűnik az alábbi bővítmények érintettek:

en: Note: File must be selected again.
hu: Megjegyzés: A fájlt újra ki kell választani.

en: Note: Universal Co-ordinated Time (UTC) is also known as Greenwich Mean Time (GMT).[1:]
            A positive offset is used to indicate a timezone at the east of Greenwich, i.e. ahead of Universal Time.
hu: Megjegyzés: Az univerzális idő (UTC) ismertebb neve Greenwich idő (GMT).[1:]
    Pozitív eltérés jelzi, hogy az időzóna Greenwichtől északra található, azaz az univerzális idő előtt jár.

en: Old / New
hu: Régi / Új

en: Older Revisions
hu: Korábbi változatok

en: Oldest first
hu: Legrégebbi elöl

en: Oops…
hu: Hoppá.....

en: Open (by due date)
hu: Nyitott (határidővel)

en: Open (no due date)
hu: Nyitott (nincs határidő)

en: Opened %(created)s
hu: Megnyitva %(created)s

en: Option '%(option)s' doesn't exist in section '%(section)s'
hu: Az '%(option)s' opciók nem találhatóak '%(section)s' szekcióban

en: Or
hu: Vagy

en: Order
hu: Rendezés

en: Order numbers must be unique
hu: A sorszámnak egyedinek kell lennie

en: Original Format
hu: Eredeti formátum

en: Otherwise, please %(create)s a new bug report
                    describing the problem and explain how to reproduce it.
hu: Máskülönben kérjük %(create)s egy új hibajegyet, részletesen leírva
    a problémát és a probléma reprodukálásának módját.

en: Owned by:
hu: Tulajdonos:

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Owner:
hu: Tulajdonos:

en: Package
hu: Csomag

en: Page %(name)s does not exist
hu: Nem létezik a %(name)s oldal

en: Page %(name)s not found
hu: A %(name)s oldal nem található

en: Page %(num)d
hu: A %(num)d. oldal

en: Page %(page)s is beyond the number of pages in the query
hu: A %(page)s meghaladja a lapok számát a lekérdezésben

en: Page '%(page)s' not found
hu: A '%(page)s' oldal nem található

en: Page history
hu: Laptörténet

en: Page is read-only
hu: Ez a lap csak olvasható

en: Page not modified
hu: Az oldal nem módosult

en: Page not modified, showing latest version.
hu: Az oldal nem módosult, a legfrissebb változat látható.

en: Parent Directory
hu: Szülő könyvtár

en: Parent directory
hu: Szülő könyvtár

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Please report this issue to the plugin maintainer.
hu: Kérjük jelezze a problémát a bővítmény karbantartójának.

en: Please review all those changes and manually merge them with your
            own changes. [1:]
            If you're unsure about what you're doing, please press [2:Cancel]
            (losing your changes) and start editing the latest version of the page
            again.
hu: Kérem tekintse át az összes változtatást és kézzel fűzze össze a saját módosításaival. [1:]
     Ha nem biztos abban, hogy mit csinál, akkor kérem válassza a [2:Mégsem] (összes módosítás elvesztése) parancsot, majd kezdje elölről az oldal legutolsó verzójának a szerkesztését.

en: Please review your configuration, probably starting with %(section)s in your %(tracini)s.
hu: Kérjük ellenőrizze a konfigurációt, kezdve a %(section)s szekcióval a %(tracini)s fájlban.

en: Please visit the Trac open source project:
            [1:http://trac.edgewall.org/]
hu: Kérjük látogassa meg a nyílt forráskódú Trac projekt honlapját:
            [1:http://trac.edgewall.org/]

en: Plugin %(name)s already installed
hu: A %(name)s bővítmény már telepítve van

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Possible Values
hu: Lehetséges Értékek

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Preferences:
hu: Beállítások:

en: Prepare Diff
hu: Összehasonlítás előkészítése

en: Preview
hu: Előnézet

en: Preview Page
hu: Előnézet

en: Preview changes to comment %(cnum)s
hu: A %(cnum)s megjegyzés előnézete

en: Preview:
hu: Előnézet:

en: Previous
hu: Előző

en: Previous Change
hu: Előző változás

en: Previous Changeset
hu: Előző változtatások

en: Previous Milestone
hu: Előző mérföldkő

en: Previous Page
hu: Előző oldal

en: Previous Period
hu: Előző időszak

en: Previous Revision
hu: Előző változat

en: Previous Ticket
hu: Előző jegy

en: Previous Version
hu: Előző változat

en: Priorities
hu: Prioritások

en: Priority
hu: Prioritás

en: Produce documentation for the Trac configuration file.
    
    Typically, this will be used in the TracIni page.
    Optional arguments are a configuration section filter,
    and a configuration option name filter: only the configuration
    options whose section and name start with the filters are output.
hu: Megjeleníti a Trac konfigurációs fájl dokumentációját.
    
    Opcionális paramétereit a konfigurációs bekezdések szűrőjeként használ,
    csak azok a bekezdések jelennek meg, amelyekre illeszkedik a szűrő.

en: Project
hu: Projekt

en: Project Name [%(default)s]>
hu: Projekt neve [%(default)s]>

en: Properties
hu: Jellemzők

en: Property %(label)s %(rendered)s
hu: A(z) %(label)s jellemző %(rendered)s

en: Property %(name)s
                      changed from %(old)s to %(new)s
hu: A %(name)s jellemző
                      módosítva erről %(old)s erre %(new)s

en: Property %(name)s deleted
hu: A(z) %(name)s jellemző törölve

en: Property %(name)s set to %(value)s
hu: A(z) %(name)s jellemző értéke %(value)s

en: Property %(prop)s changed
hu: A %(prop)s jellemző módosítva

en: Property [1:%(name)s] set to %(value)s
hu: A [1:%(name)s] jellemző értéke %(value)s

en: Provide a description list for the known InterWiki prefixes.
hu: Az ismert InterWiki előtagok leírásának listája.

en: Provide a list of known InterTrac prefixes.
hu: Az ismert InterTrac előtagok listája.

en: PySqlite 2.5.2 - 2.5.4 break Trac, please use 2.5.5 or higher
hu: PySqlite 2.5.2 - 2.5.4 verzióival a Trac nem működik, használjon 2.5.5 vagy újabb verziót

en: Python Traceback
hu: Python nyomkövetés

en: Query filter requires field and constraints separated by a "="
hu: A lekérdezés szűrőben a mezőt és a záradékot "=" jellel kell elválasztani.

en: Query filter requires field name
hu: A lekérdezés szűrőben meg kell adni mezőnevet

en: Query filters
hu: Lekérdezési szűrők

en: Query for Report: (can be either SQL or, if starting with [1:query:],
                  a [2:TracQuery] expression)
hu: Lekérdezés a jelentéshez: (lehet akár SQL vagy ha [1:query:] sztringgel
    kezdődik akkor [2:TracQuery] kifejezés is)

en: Query max %(max)s is invalid.
hu: A maximum lekérdezés %(max)s érvénytelen.

en: Query page %(page)s is invalid.
hu: A lekérdezés %(page)s oldala érvénytelen.

en: Query parameter "sort=%(sort_col)s"  is invalid
hu: SQL lekérdezés paraméter "sort=%(sort_col)s" érvénytelen

en: Quickjump to %(name)s
hu: Gyors ugrás ide %(name)s

en: RSS Feed
hu: RSS szolgáltatás

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Relative format
hu: Relatív formátum

en: Released
hu: Kiadva

en: Released:
hu: Kiadva:

en: Remove from Cc
hu: Törlés a Cc-ből

en: Remove selected items
hu: Kijelöltek eltávolítása

en: Removed
hu: Eltávolított

en: Removing the one and only [1:
                            version] of the page, which was created %(created)s.
hu: Az oldal [1:
                            version] eltávolítása, amely létrejött %(created)s.

en: Rename [1:%(name)s]
hu: A [1:%(name)s] átnevezése

en: Rename page
hu: Átnevezés

en: Renaming the page will rename all existing versions of the page in place.
hu: Az oldal átnevezésekor egyúttal az oldal összes változata is átnevezésre kerül.

en: Replace existing attachment of the same name
hu: A már ugyanezen a néven létező melléklet cseréje erre

en: Reply
hu: Válasz

en: Reply to comment %(cnum)s
hu: Válasz a %(cnum)s megjegyzésre

en: Reply, quoting this description
hu: Válasz, idézve ezt a leírást

en: Report Title:
hu: Jelentés Címe:

en: Report arguments
hu: Jelentés argumentumok

en: Report execution failed: %(error)s %(sql)s
hu: A jelentés végrehajtása sikertelen:  %(error)s %(sql)s

en: Report failed: %(error)s
hu: A jelentés sikertelen: %(error)s

en: Report {%(num)s} does not exist.
hu: A %(num)s számú jelentés nem létezik.

en: Report {%(num)s} has no SQL query.
hu: A %(num)s jelentés nem tartalmaz SQL lekérdezést.

en: Reported by:
hu: Bejelentette

en: Reporter
hu: Bejelentő

en: Reporter:
hu: Bejelentő:

en: Repositories
hu: Tárolók

en: Repository %(repo)s
hu: A %(repo)s tároló

en: Repository '%(repo)s' not found
hu: A(z) '%(repo)s' tároló nem található

en: Repository Index
hu: Tárolók

en: Repository URL
hu: Tároló URL

en: Repository changesets
hu: Változtatások a tárolóban

en: Repository:
hu: Tároló:

en: Resolution
hu: Megoldás

en: Resolutions
hu: Megoldások

en: Restore session:
hu: Munkamenet visszaállítása:

en: Results
hu: Eredmények

en: Resyncing repository history for %(reponame)s...
hu: A(z) %(reponame)s tároló szinkronizálása...

en: Retarget associated open tickets to milestone:
hu: A kapcsolódó nyitott jegyek átirányítása másik mérföldkőhöz

en: Retarget associated tickets to milestone
hu: A kapcsolódó jegyek átirányítása másik mérföldkőhöz

en: Return to Last Query
hu: Vissza az utolsó lekérdezéshez

en: Rev
hu: Vált.

en: Reverse Diff
hu: Fordított összehasonlítás

en: Revert page to this version
hu: Oldal visszaállítása erre a verzióra

en: Revert this change
hu: Változtatás visszavonása

en: Revert to this version
hu: Visszaállítás erre a verzióra

en: Reverted to version %(version)s.
hu: Visszaállítva %(version)s verzióra.

en: Review
hu: Áttekintés

en: Review Changes
hu: Változások áttekintése

en: Revision
hu: Változat

en: Revision %(num)s
hu: %(num)s. változat

en: Revision Log
hu: Változásnapló

en: Revision Log (restarting at %(path)s, rev. %(rev)s)
hu: Változásnapló (útvonal %(path)s, változat %(rev)s)

en: Revision Log Mode:
hu: Változatnapló mód:

en: Revision in which the line changed
hu: Változat a megváltozott sorban

en: Revision info
hu: Változat infó

en: Roadmap
hu: Ütemterv

en: SMTP Notification Error
hu: SMTP értesítési hiba

en: SQL Query
hu: SQL Lekérdezés

en: SQL reports and saved custom queries
hu: SQL jelentések és elmentett egyéni lekérdezések

en: Save
hu: Mentés

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Save query
hu: Lekérdezés mentése

en: Save report
hu: Jelentés mentése

en: Save updated query in report {%(id)s}
hu: Lekérdezés mentése ebben a jelentésben {%(id)s}

en: Schedule
hu: Ütemezés

en: Search
hu: Keresés

en: Search %(project)s
hu: %(project)s Keresés

en: Search Results
hu: Keresési eredmények

en: Search query too short. Query must be at least %(num)s characters long.
hu: A kereső kifejezés túl rövid. A kifejezésnek legalább %(num)s karakternek kell lennie.

en: Search:
hu: Keresés:

en: Section
hu: Szakasz

en: Secure cookies are enabled, you must use https to submit forms.
hu: Biztonságos sütemények engedélyezve vannak, az űrlap elküldéséhez https-t kell használnia.

en: See [wiki:"%(name)s"].
hu: Lásd [wiki:"%(name)s"].

en: See the diffs
hu: Eltérések megtekintése

en: See the preview
hu: Előnézet

en: See timeline %(relativetime)s ago
hu: Lásd az idővonalon %(relativetime)s ezelőtt

en: See timeline at %(absolutetime)s
hu: Lásd az idővonalon %(absolutetime)s-kor

en: Select paths and revs for Diff
hu: Útvonal és változat kiválasztása az összehasonlításhoz

en: Select the base and the target for the diff:
hu: Alap és cél kiválasztása az összehasonlításhoz:

en: Selecting and pressing 'Preview' enters a two-column [edit|preview] mode
hu: Kijelölés után az előzénetet választva két oszlopos párhuzamos szerkesztő üzemmódra vált

en: Server's local time zone
hu: A kiszolgáló helyi időzónája

en: Session '%(id)s' already exists. Please choose a different session ID.
hu: A munkamenet azonosító '%(id)s' már létezik. Kérem válasszon egy másik munkamenet azonosítót.

en: Session '%(sid)s' already exists
hu: A '%(sid)s' munkamenet már létezik

en: Session '%(sid)s' not found
hu: A '%(sid)s' munkamenet nem található

en: Session key:
hu: Munkamenet azonosító:

en: Severities
hu: Fontosságok

en: Severity
hu: Fontosság

en: Show Descriptions
hu: Leírásokat mutat

en: Show all descriptions
hu: Leírásokat mutat

en: Show completed milestones
hu: A már teljesített mérföldkövek megjelenítése

en: Show differences
hu: Eltérések megjelenítése

en: Show entry in browser
hu: Bejegyzés megjelenítése böngészőben

en: Show full changeset
hu: Összes változtatás megjelenítése

en: Show full log messages
hu: Teljes napló megjelenítése

en: Show only adds and deletes
hu: Csak az újak és a töröltek

en: Show original file (revision %(old_rev)s)
hu: Eredeti fájl megjelenítése (%(old_rev)s változatnál)

en: Show previous version in browser
hu: Előző verzió megjelenítése böngészőben

en: Show revision %(rev)s of this file in browser
hu: A fájlhoz tartozó %(rev)s változat megtekintése a böngészőben

en: Show revision log
hu: Változásnapló megjelenítése

en: Show the %(range)s differences restricted to %(path)s
hu: Az útvonalhoz %(path)s tartozó összehasonlítások %(range)s megtekintése

en: Show the changes in full context
hu: Változások megtekintése a teljes kontextusban

en: Show the changeset %(id)s restricted to %(path)s
hu: Az útvonalhoz %(path)s tartozó változtatások %(id)s megtekintése

en: Show the diff against a specific revision
hu: Mutasd az eltéréseket egy megadott verzióval szemben

en: Show under each result:
hu: Megjelenítés minden tételnél:

en: Show what was removed (content at revision %(old_rev)s)
hu: Töröltek megjelenítése (%(old_rev)s változatnál)

en: Size
hu: Méret

en: Someone else has modified that page since you started your edits.
hu: Valaki módosította ezt az oldalt, mióta elkezdte a szerkesztését.

en: Sorry, can not save your changes. This ticket has been modified by someone else since you started
hu: Sajnálom, nem menthetőek a módosításai. Ez a jegy módosításra került valaki más által, mióta ön megnyitotta

en: Sorry, no documentation found
hu: Elnézést, a dokumentáció nem található

en: Sorry, this page has been modified by somebody else since you started
                editing. Your changes cannot be saved.
hu: Sajnálom, ez az oldal módosult valaki más által, mióta ön elkezdte a szerkesztést.
                 A módosításai nem menthetők el.

en: Sort by %(col)s %(direction)s
hu: Rendezés %(col)s szerint %(direction)s

en: Sort by:
hu: Rendezési kulcs:

en: Space or comma delimited email addresses and usernames are accepted.
hu: Szóközzel vagy vesszővel elválasztott e-mail címek és felhasználónevek adhatók meg.

en: Start Page
hu: Kezdőlap

en: Status
hu: Állapot

en: Stop on copy
hu: Elágazásnál megáll

en: Style:
hu: Stílus:

en: Subject
hu: Alany

en: Subject:
hu: Tárgy:

en: Submit changes
hu: Változások mentése

en: Submit changes to comment %(cnum)s
hu: A %(cnum)s megjegyzés mentése

en: Subversion >= 1.0 required, found %(version)s
hu: Subversion >= 1.0 kötelező, a talált verzió %(version)s

en: Summary
hu: Összefoglaló

en: Summary:
hu: Összefoglaló:

en: Switch to plain text view
hu: Egyszerű szöveges nézetre váltás

en: Syntax Highlighting
hu: Szintaktikai kiemelés

en: Syslog
hu: Rendszernapló

en: System Information
hu: Rendszer Információ

en: System Information:
hu: Rendszerinformáció:

en: TLS enabled but server does not support TLS
hu: A TLS engedélyezve van, de a szerver nem támogatja a TLS-t

en: Tab-delimited Text
hu: Tabulátorral elválasztott szöveg

en: Table of Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Tag
hu: Címke

en: The %(change)s has been saved, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
hu: A %(change)s módosítás sikeresen elmentve, azonban hiba történt az értesítések küldése közben: %(message)s

en: The %(field)s value "%(name)s" has been added.
hu: A %(field)s értéke "%(name)s" rögzítve.

en: The Pygments syntax highlighter can be used with
          different coloring styles.
hu: Válassza ki a forráskód megjelenítésének stílusát.

en: The Trac Environment needs to be upgraded.
    
    Run "trac-admin %(path)s upgrade"
hu: A Trac környezetet frissíteni kell.
    
    Futtassa a "trac-admin %(path)s upgrade" parancsot

en: The Trac Project
hu: A Trac Projekt

en: The Wiki page field '%(field)s' is invalid: %(message)s
hu: A Wiki oldal '%(field)s' mezője érvénytelen: %(message)s

en: The [1:Default language] option uses the browser's
            language negotiation feature to select the appropriate language.
hu: Az [1:Default language] opció használja a böngésző
            nyelvi preferenciáit a megfelelő nyelv kiválasztásához.

en: The action "%(name)s" is not available.
hu: A "%(name)s" művelet nem elérhető.

en: The action that triggered the error was:
hu: A hibát kiváltó művelet:

en: The alias "%(name)s" has been added.
hu: A "%(name)s" álnév hozzáadva.

en: The changes have been saved, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
hu: A változtatások elmentve, azonban hiba történt az értesítésekküldése közben: %(message)s

en: The complete history of the page will be moved to the new location.
hu: A teljes laptörténet áthelyezésre kerül az új helyre.

en: The component "%(name)s" already exists.
hu: A(z) "%(name)s" komponens már létezik.

en: The component "%(name)s" has been added.
hu: A %(name)s komponens rögzítve.

en: The date "%(date)s" is outside valid range. Try a date closer to present time.
hu: A "%(date)s" dátum érvénytelen. Próbáljon egy közelebbi dátumot.

en: The file or directory '%(path)s' doesn't exist at revision %(rev)s or at any previous revision.
hu: A '%(path)s' fájl vagy könyvtár nem létezik a %(rev)s változatban vagy bármelyik korábbi változatban.

en: The following arguments are missing: %(args)s
hu: A következő argumentumok hiányoznak: %(args)s

en: The following component has been disabled: | The following components have been disabled:
hu[0]: A következő komponens nincsenek engedélyezve:
hu[1]: A következő komponensek nincsenek engedélyezve:

en: The following component has been enabled: | The following components have been enabled:
hu[0]: A következő komponens engedélyezve vannak:
hu[1]: A következő komponensek engedélyezve vannak:

en: The following errors happened while copying the environment:
hu: A következő hiba történt a környezet másolása közben:

en: The following pages have a name similar to this page, and may be related:
hu: A következő oldalak a jelenlegihez hasonló névvel rendelkeznek és talán 
    kapcsolódnak ehhez:

en: The milestone "%(name)s" already exists.
hu: A(z) "%(name)s" mérföldkő már létezik.

en: The milestone "%(name)s" has been added.
hu: A mérföldkő "%(name)s" rögzítve.

en: The milestone "%(name)s" has been deleted.
hu: A %(name)s mérföldkő törölve.

en: The new name is invalid (a name which is separated with slashes cannot be '.' or '..').
hu: Az új név érvénytelen (a szeparátort tartalmazó név nem lehet '.' vagy '..').

en: The new name is invalid.
hu: Az új név érvénytelen.

en: The new name must be different from the old name.
hu: Az új név nem lehet azonos a régi névvel.

en: The owner will be changed from %(current_owner)s
hu: Új tulajdonosa lesz %(current_owner)s helyett

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(authname)s
hu: A tulajdonosa %(current_owner)s helyett %(authname)s lesz

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(selected_owner)s
hu: A tulajdonosa %(current_owner)s helyett %(selected_owner)s lesz

en: The page %(name)s already exists.
hu: The %(name)s oldal már létezik.

en: The page %(name)s does not exist. You can create it here.
hu: Az %(name)s oldal nem létezik. Létrehozhatja itt.

en: The page %(name)s has been deleted.
hu: A %(name)s Wiki oldal törölve.

en: The permission %(action)s was already granted to %(subject)s.
hu: A(z) %(subject)s részére az %(action)s művelet már engedélyezve van.

en: The pre-upgrade backup failed.
    Use '--no-backup' to upgrade without doing a backup.
hu: A frissítés előtti biztonsági mentés sikertelen.
    Hasznája a '--no-backup' kapcsolót a mentés kihagyásához.

en: The report has been created.
hu: Jelentés létrehozva.

en: The report {%(id)d} has been deleted.
hu: Jelentés {%(id)d} törölve.

en: The repository "%(name)s" has been added.
hu: A "%(name)s" tároló rögzítve.

en: The repository directory has changed, you should resynchronize the repository with: trac-admin $ENV repository resync '%(reponame)s'
hu: A tároló könyvtára megváltozott. Szinkronizálnia kell a tárolót, "
    "futtassa a következő parancsot: trac-admin $ENV repository resync '%(reponame)s'

en: The repository directory must be absolute
hu: A tároló könyvtárnak abszolút útvonalnak kell lennie

en: The repository directory must be an absolute path.
hu: A tároló könyvtárnak abszolút útvonalnak kell lennie

en: The repository directory must be located below one of the following directories: %(dirs)s
hu: A tároló könyvtárnak a következő könyvtár alatt kell lennie: %(dirs)s

en: The repository type '%(type)s' is not supported
hu: A '%(type)s' típusú tároló nem támogatott.

en: The resolution will be deleted
hu: Az állapot törlődni fog

en: The resolution will be set
hu: Az állapot módosulni fog

en: The resolution will be set to %(name)s
hu: Állapot beállítása erre: %(name)s

en: The selected %(field)s values have been removed.
hu: A kiválasztott %(field)s értékek eltávolításra kerültek.

en: The selected components have been removed.
hu: A kiválasztott komponensek eltávolításra kerültek.

en: The selected milestones have been removed.
hu: A kiválasztott mérföldkövek eltávolításra kerültek.

en: The selected permissions have been revoked.
hu: A kiválasztott engedélyek visszavonásra kerültek.

en: The selected repositories have been removed.
hu: A kiválasztott tárolók eltávolításra kerültek.

en: The selected versions have been removed.
hu: A kiválasztott verziók eltávolításra kerültek.

en: The session has been loaded.
hu: A munkamanet betöltve.

en: The session key is used to identify stored custom
          settings and session data on the server. Although it is
          automatically generated by default, you may change it to something
          easier to remember at any time if you wish to load your settings
          in a different web browser.
hu: A munkamenet azonosító szükséges a kiszolgálón tárolt beállítások 
    azonosításához. Automatikusan kerül generálásra, de Ön megváltoztathatja
    egy könnyebben megjegyezhető formára, hogy akár különböző böngészőkkel
    is használhassa a tárolt beállításait.

en: The subject %(subject)s has been added to the group %(group)s.
hu: A(z) %(subject)s hozzáadásra került a %(group)s csoporthoz.

en: The subject %(subject)s has been granted the permission %(action)s.
hu: A(z) %(subject)s részére az %(action)s művelet engedélyezve.

en: The subject %(subject)s was already added to the group %(group)s.
hu: A(z) %(subject)s már tagja a %(group)s csoportnak.

en: The ticket #%(id)s has been deleted.
hu: A #%(id)s jegy törölve.

en: The ticket %(ticketref)s has been created, but you don't have permission to view it.
hu: A %(ticketref)s jegy rögzítésre került, de Önnek nincs jogosultsága 
    megtekinteni.

en: The ticket %(ticketref)s has been created. You can now attach the desired files.
hu: A %(ticketref)s jegy rögzítésre került. Csatolthat fájlokat.

en: The ticket comment %(num)s on ticket #%(id)s has been deleted.
hu: A #%(id)s jegy %(num)s megjegyzése törölve.

en: The ticket field '%(field)s' is invalid: %(message)s
hu: A jegy '%(field)s' mezője érvénytelen: %(message)s

en: The ticket has been created, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
hu: A jegy sikeresen rögzítve, azonban hiba történt az értesítések 
    küldése közben: %(message)s

en: The ticket will be disowned
hu: A jegynek más tulajdonosa lesz

en: The upgrade failed. Please fix the issue and try again.
hu: A frissítés sikertelen. Javítsa a problémát majd próbálja újra

en: The user %(user)s already has permission %(action)s.
hu: A(z) %(user)s felhasználónak már van jogosultsága %(action)s művelethez.

en: The user %(user)s requires read _and_ write permissions to the database file %(path)s and the directory it is located in.
hu: A %(user)s felhasználó számára az %(path)s adatbázis fájlhoz és a könyvtárhoz olvasási _és_ írási jogosultságra van szükség.

en: The version "%(name)s" already exists.
hu: A(z) "%(name)s" verzió már létezik.

en: The version "%(name)s" has been added.
hu: A "%(name)s" verzió rögzítve.

en: The version %(version)d of the page %(name)s has been deleted.
hu: A %(name)s Wiki oldal változata %(version)d törölve.

en: The versions %(from_)d to %(to)d of the page %(name)s have been deleted.
hu: A %(name)s Wiki oldal változatai %(from_)d és %(to)d között törölve.

en: The web server does not have sufficient permissions to store files in
                the environment plugins directory.
hu: A webkiszolgálónak nincs megfelelő jogosultsága fájlokat tárolni az
                a környezeti plugin könyvtárban.

en: The wiki page is too long (must be less than %(num)s characters)
hu: A wiki forrás túl hosszú (%(num)s katakternél kevesebbnek kell lennie)

en: There was an internal error in Trac.
                    It is recommended that you notify your local
                    [1:
                        Trac administrator] with the information needed to
                    reproduce the issue.
hu: Belső hiba történt a Trac rendszerben.
                    Javasoljuk, hogy értesítse a helyi
                    [1:Trac rendszergazdát], mellékelve a probléma
                    reprodukálásához szükséges információkat.

en: This checkbox allows you to add or remove yourself from the CC list.
hu: A jelölőnégyzet eltávolítja vagy hozzáadja Önt a Cc listából/-hoz.

en: This information is used to associate your login name with your
            email address and full name, which is used for email
            notification and RSS feeds, for example.
hu: Ezek az adatok összekapcsolják az Ön belépési nevét az e-mail címével        és a teljes nevével, amelyeket a rendszer az értesítő e-mail        üzenetekben használ.

en: This information is used to automatically populate some forms
            on this site with your contact details.
hu: Ezek az adatok automatikusan megjelennek egyes űrlapokon,
            ezen a weboldalon.

en: This is an irreversible operation.
hu: Ez a művelet nem visszafordítható.

en: This is probably a local installation issue.
hu: Ez valószínűleg egy helyi telepítési probléma.

en: This is the only [1:
                          version] of the page,
                        created %(created)s, so the page will be removed completely!
hu: Az oldalnak ez az egyetlen [1:
                          version] változata,
                        létrehozva %(created)s, az oldal teljes egészében eltávolításra kerül!

en: This page lets you customize your personal settings for this site.
          These settings are stored on the server and are identified by a session
          key stored in a browser cookie. That cookie allows your settings to be
          restored on subsequent visits.
hu: Ezen a lapon a személyes beállításait módosíthatja.
          Ezek a beállítások a kiszolgálón kerülnek tárolásra és a böngészőben
          tárolt sütemény alapján kerül azonosításra.

en: This site provides keyboard shortcuts for
          faster access to certain functions of this site. As these shortcuts can
          cause conflicts with shortcuts provided by the desktop system or
          web browser, they are disabled by default. See
          [1:TracAccessibility]
          for more information on access keys.
hu: A gyorsbillentyűk engedélyezésével bizonyos funkciók billentyűzet
    segítségével is könnyen elérhetővé válnak. Azonban ezek a gyorbillentyűk
    ütközhetnek az asztali rendszer alapértelmezett beállításaival ezért
    alapesetben nincsenek engedélyezve. Bővebb információt a
    [1:TracAccessibility] oldalon talál

en: This ticket has been modified since you started editing. You should review the
                  [1:other modifications] which have been appended above,
                  and any [2:conflicts] shown in the preview below.
                  You can nevertheless proceed and submit your changes if you wish so.
hu: A jegy módosult mióta Ön elkezdte a szerkesztést. Tekintse át a(z)
                [1:other modifications] melyek felül láthatóak,
                és a(z) [2:conflicts] melyek előnézete látható lentebb.
                Vagy folytathatja a beküldést ha gondolja.

en: Threaded
hu: Beszélgetések

en: Ticket
hu: Jegy

en: Ticket #%(id)s
hu: Jegy #%(id)s

en: Ticket #%(num)s and all associated data removed.
hu: A #%(num)s jegy és az összes kapcsolódó adat eltávolítva.

en: Ticket #%(num)s, comment %(cnum)d
hu: A #%(num)s jegy, %(cnum)d megjegyzés

en: Ticket #%(num)s: %(summary)s
hu: A #%(num)s jegy: %(summary)s

en: Ticket #%(shortname)s
hu: A #%(shortname)s jegy

en: Ticket %(id)s does not exist.
hu: A jegy %(id)s nem létezik.

en: Ticket %(ticketref)s (%(summary)s) closed
hu: Jegy %(ticketref)s (%(summary)s) lezárva

en: Ticket %(ticketref)s (%(summary)s) created
hu: Jegy %(ticketref)s (%(summary)s) létrehozva

en: Ticket %(ticketref)s (%(summary)s) reopened
hu: Jegy %(ticketref)s (%(summary)s) újranyitva

en: Ticket %(ticketref)s (%(summary)s) updated
hu: Jegy %(ticketref)s (%(summary)s) frissítve

en: Ticket Comment Diff
hu: Jegy megjegyzés változásai

en: Ticket Comment History
hu: Jegy megjegyzés történet

en: Ticket Diff
hu: Jegy öszehasonlítás

en: Ticket History
hu: Jegy történet

en: Ticket System
hu: Jegykezelő Rendszer

en: Ticket Type
hu: Jegy Típus

en: Ticket Types
hu: Jegy Típusok

en: Ticket URL: <%(link)s>
hu: Jegy URL: <%(link)s>

en: Ticket comment is too long (must be less than %(num)s characters)
hu: A megjegyzés túl hosszú (%(num)s karakternél rövidebbnek kell lennie)

en: Ticket completion status for each %(group)s
hu: Jegy készültségi állapot ezekhez %(group)s

en: Ticket description is too long (must be less than %(num)s characters)
hu: A jegy leírása túl hosszú (%(num)s karakternél rövidebbnek kell lennie)

en: Ticket updates
hu: Jegy módosítás

en: Tickets
hu: Jegyek

en: Tickets %(ranges)s
hu: Jegyek %(ranges)s

en: Tickets %(ticketids)s
hu: Jegyek %(ticketids)s

en: Tickets %(ticketlist)s batch updated
hu: Jegyek %(ticketlist)s frissítve

en: Tickets URL: <%(link)s>
hu: Jegy URL: <%(link)s>

en: Tickets must contain a summary.
hu: A jegyeknek tartalmaznia kell egy összefoglalást.

en: Tickets opened and closed
hu: Nyitott és lezárt jegyek

en: Time
hu: Idő

en: Time zone:
hu: Időzóna:

en: Timeline
hu: Idővonal

en: Timestamp:
hu: Időbélyeg:

en: Title
hu: Cím

en: To [%(rev)s]
hu: Eddig [%(rev)s]

en: To that end, you could %(create)s a ticket.
hu: Végül Önnek kell %(create)s egy hibajegyet.

en: To:
hu: Eddig:

en: Today
hu: Ma

en: Total number of %(unit)s: %(count)s
hu: A %(unit)s száma összesen: %(count)s

en: Trac Error
hu: Trac hiba

en: Trac detected an internal error:
hu: A Trac belső hibát érzékelt:

en: Trac is a web-based software project management and bug/issue
            tracking system emphasizing ease of use and low ceremony.
            It provides an integrated Wiki, an interface to version control
            systems, and a number of convenient ways to stay on top of events
            and changes within a project.
hu: A Trac egy webalapú Projekt kezelő és hiba/ügy követő szoftver
            amely különösen egyszerűen használható.
            Tartalmaz integrált Wiki-t, interfészt a verziókövető
            rendszerekhez, továbbá kényelmesen és naprakészen követheti a
            a projekt változásait és az eseményeket.

en: Trac is distributed under the modified BSD License.[1:]
            The complete text of the license can be found
            [2:online]
            as well as in the [3:COPYING] file included in the distribution.
hu: A Trac a módosított BSD licenc hatálya alatt terjeszthető.[1:]
            A licenc teljes szövege megtalálható a [2:online] honlapon,
            illetve a [3:COPYING] fájlban ami a telepítőcsomag része.

en: Trac: Integrated SCM & Project Management
hu: Trac: Integrált SCM és Projekt Kezelő

en: Try [1:downloading] the file instead.
hu: Próbálja ezt [1:downloading] a fájl helyett.

en: Type
hu: Típus

en: Type:
hu: Típus:

en: Unable to get database connection within %(time)d seconds.
hu: Nem sikerült az adatbázis kapcsolatot felépíteni %(time)d másodpercen belül.

en: Unable to move attachment from:
    
      %(old_path)s
    
    to:
    
      %(new_path)s
hu: A csatolás nem helyezhető át innen:
    
      %(old_path)s
    
    ide:
    
      %(new_path)s

en: Unable to run %(path)s: %(msg)s
hu: Nem sikerült végrehajtani %(path)s: %(msg)s

en: Unable to send email due to identity crisis.
hu: Nem lehetséges e-mail küldése identitásválság miatt.

en: Unknown action
hu: Ismeretlen művelet

en: Unknown administration panel
hu: Ismeretlen adminisztrációs panel

en: Unknown log level %(level)s
hu: Ismeretlen naplószint %(level)s

en: Unknown log type %(type)s
hu: Ismeretlen napló típus %(type)s

en: Unknown preference panel
hu: Ismeretlen tulajdonság panel

en: Unknown scheme "%(scheme)s"; database connection string must start with {scheme}:/
hu: Ismeretlen séma "%(scheme)s"; az adatbázis kapcsolat sztringnek így kell kezdődnie {scheme}:/

en: Unmodified
hu: Nincs módosítva

en: Unparented attachment %(id)s
hu: Árva melléklet %(id)s

en: Unsupported database type "%(scheme)s"
hu: Nem támogatott típusú adatbázis "%(scheme)s"

en: Unsupported version control system "%(name)s": %(error)s
hu: A "%(name)s" verziókövető rendszer nem támogatott: %(error)s

en: Unsupported version control system "%(name)s": Can't find an appropriate component, maybe the corresponding plugin was not enabled?
hu: A "%(name)s" verziókövető rendszer nem támogatott: A szükséges komponens nem található, talán a megfelelő bővítmény nincs engedélyezve?

en: Untitled
hu: Névtelen

en: Up
hu: Fel

en: Update
hu: Frissít

en: Upgrade done.
    
    You may want to upgrade the Trac documentation now by running:
    
      trac-admin %(path)s wiki upgrade
hu: A fissítés befejeződött.
    
    Érdemes frissíteni a Trac dokumentációt is a következő parancs futtatásával:
    
      trac-admin %(path)s wiki upgrade

en: Upload a plugin packaged as Python egg.
hu: Plugin feltöltése mint Python egg csomag.

en: Upload failed
hu: Sikertelen feltöltés

en: Uploaded file is not a Python source file or egg
hu: A feltöltött fájl nem Python forráskód vagy egg

en: Usage: trac-admin </path/to/projenv> [command [subcommand] [option ...]]
hu: Használata: trac-admin </path/to/projenv> [command [subcommand] [option ...]]

en: Use only symbols for buttons.
hu: Csak szimbólumok a gombokhoz.

en: User
hu: Felhasználó

en: User Interface
hu: Felhasználói Interfész

en: Using the template:
hu: Sablon használata:

en: Value
hu: Érték

en: Version
hu: Változat

en: Version %(name)s already exists.
hu: A %(name)s verzió már létezik.

en: Version %(name)s does not exist.
hu: A %(name)s verzió nem létezik.

en: Version %(num)s
hu: A(z) %(num)s. verzió

en: Version %(num)s of page "%(name)s" does not exist
hu: A %(name)s Wiki oldal %(num)s. változata nem létezik

en: Version %(version)s (modified by %(author)s, %(date)s)
                   ([1:diff])
hu: %(version)s verzió (módosította %(author)s, %(date)s)
                   ([1:eltérések])

en: Version %(version)s by %(author)s
hu: A(z) %(version)s. változat, módosította %(author)s

en: Version %(version)s by %(author)s: %(comment)s
hu: A(z) %(version)s. változat, módosította %(author)s: %(comment)s

en: Version %(version)s, edited %(date)s
            by %(author)s
hu: %(version)s verzió, módosítva %(date)s
            %(author)s által

en: Version Control
hu: Verziókövetés

en: Versions
hu: Verziók

en: View %(name)s
hu: A %(name)s megtekintése

en: View %(path)s
hu: A %(path)s megtekintése

en: View %(realm)s
hu: A %(realm)s megtekintése

en: View Changeset
hu: Változások megtekintése

en: View Directory
hu: könyvtár megtekintése

en: View File
hu: Fájl megtekintése

en: View Latest Revision
hu: Legfrissebb változat megtekintése

en: View Latest Version
hu: Legfrissebb változat megtekintése

en: View Repository:
hu: Tároló megtekintése:

en: View Revision Log
hu: Változatnapló megtekintése

en: View Root Directory
hu: A gyökér könyvtár megtekintése

en: View Tickets
hu: Jelentések

en: View WikiStart
hu: Kezdőlap megtekintése

en: View attachment
hu: Melléklet megtekintése

en: View changes
hu: Változások megtekintése

en: View changes...
hu: Változások megtekintése...

en: View changeset %(rev)s
hu: A %(rev)s változáslista megtekintése

en: View changeset [%(rev)s] restricted to %(path)s
hu: A [%(rev)s]. változtat megtekintése csak %(path)s útvonalon

en: View diff against:
hu: Eltérések megtekintése szemben:

en: View differences
hu: Eltérések megtekintése

en: View file without annotations
hu: Fájl megtekintése jegyzetek nélkül

en: View latest version
hu: Legfrissebb változat megtekintése

en: View log starting at this revision
hu: Napló megtekintése ettől a változattól kezdődően

en: View merge source
hu: Összefűzött forráskód megtekintése

en: View milestone
hu: Mérföldkő megtekintése

en: View parent page
hu: Szülő oldal megtekintése

en: View removal changeset [%(rev)s]
hu: Eltávolító [%(rev)s]. változtatás megtekintése

en: View report
hu: Jelentés megtekintése

en: View repository %(repo)s
hu: A %(repo)s tároló megtekintése

en: View revision:
hu: Változat megtekintése:

en: View this version
hu: Ennek a változatnak a megtekintése

en: View ticket
hu: Jegy megtekintése

en: Visit the Trac open source project at<br /><a href="http://trac.edgewall.org/">http://trac.edgewall.org/</a>
hu: Látogassa meg a nyílt forráskódú Trac projekt honlapját:<br /><a href="http://trac.edgewall.org/">http://trac.edgewall.org/</a>

en: Visit:
hu: Megtekint:

en: Warning:
hu: Figyelmeztetés:

en: Warning: the wiki-macros directory in the environment is non-empty, but Trac
    doesn't load plugins from there anymore. Please remove it by hand.
hu: Figyelem: A körneyzet wiki-macros könyvtára nem üres, azonban a Trac már nem használja a könyvtárat. Kérjük kézzel távolítsa el.

en: Welcome to trac-admin %(version)s
    Interactive Trac administration console.
    Copyright (C) %(year)s Edgewall Software
    
    Type:  '?' or 'help' for help on commands.
hu: Üdvözöli Önt a trac-admin %(version)s
    Interaktív Trac Adminisztrációs Konzol.
    Copyright (C) %(year)s Edgewall Software
    
    Segítséget a '?' vagy 'help' beírásával kaphat.

en: When specified, the report number should be "%(num)s".
hu: Ha meg van adva, akkor a jelentés azonosítónak "%(num)s" kell lennie.

en: White space changes
hu: Fehér karakter változások

en: Wiki History
hu: Wiki előzmények

en: Wiki changes
hu: Változások a wikiben

en: Windows event log
hu: Windows eseménynapló

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: You appear to be using the PHP CGI binary. Trac requires the CLI version for syntax highlighting.
hu: Ön valószínűleg a PHP CGI binárist használja. A szintaktikai kiemeléshez a Tracnak a CLI verzióra van szükséges.

en: You are currently not logged in. You may want to %(do_so)s now.
hu: Ön jelenleg nincs bejelentkezve. Ha be akar lépni %(do_so)s most.

en: You can %(search)s in the repository history to see if that path existed but was later removed
hu: Ön %(search)s a tároló történetben, hogy kiderüljön egy útvonalról, hogy létezik-e vagy később lett eltávolítva.

en: You can remove all items from this list to completely hide this
                  field from the user interface.
hu: Az összes elem eltávolítható, ekkor a mező nem jelenik meg
                  a felhasználói interfészen.

en: You could also create the same page higher in the hierarchy:
hu: Létrehozhatja ugyanezt a lapot a hierarchia magasabb szintjén:

en: You don't have permission to replace the attachment %(name)s. You can only replace your own attachments. Replacing other's attachments requires ATTACHMENT_DELETE permission.
hu: Önnek nincs jogosultsága a %(name)s melléklet lecseréléséhez.
    Ön csak a saját mellékleteit cserélheti. Mások mellékleteinek 
    cseréjéhez ATTACHMENT_DELETE jogosultság szükséges.

en: You may have to run "repository resync %(name)s".
hu: Futtassa a "repository resync %(name)s" parancsot.

en: You may have to run %(resync)s to synchronize Trac with the repository.
hu: Futtassa a %(resync)s parancsot, hogy a Trac szinkronizáljon a tárolóval.

en: You may load a previously created session by entering the
          corresponding session key below. This lets you share settings between
          multiple computers and web browsers.
hu: Ön betöltheti a beállításait ha megadja a megfelelelő munkamenet
    azonosítót. Ez lehetővé teszi önnek, hogy több számítógépről illetve
    különböző böngészőkkel is használhassa tárolt beállításait

en: You may use
                              [1:WikiFormatting] here.
hu: Itt használható a [1:WikiFormatting].

en: You may use
                    [1:WikiFormatting]
                    here.
hu: Itt használható a
                    [1:WikiFormatting]

en: You may want to see the %(other_events)s from the Timeline or notify your Trac administrator about the error (detailed information was written to the log).
hu: Megtekinthet %(other_events)s eseményeket az idővonalban vagy értesítheti a Trac adminisztrátorát a hibáról (részletes információkat a naplóban talál).

en: You must provide a name for the milestone.
hu: Meg kell adnia egy nevet a mérföldkőnek.

en: You must specify a log file
hu: Meg kell adnia egy naplófájlt

en: You should %(create)s a ticket at the admin Trac to report
                        the issue.
hu: Önnek kellene %(create)s egy hibajegyet a probléma jelzéséhez

en: You should also set up a post-commit hook on the repository to call %(cset_added)s for each committed changeset.
hu: Konfigurálnia kell egy post-commit horgot a tárolón, hogy a %(cset_added)s hívása megtörténjen minden változáskor.

en: You should now run "repository resync %(name)s".
hu: Futtassa a "repository resync %(name)s" parancsot.

en: You should now run %(resync)s to synchronize Trac with the repository.
hu: Futtassa a %(resync)s parancsot, hogy a Trac szinkronizáljon a tárolóval.

en: You will need to update your post-commit hook to call %(cset_added)s with the new repository name.
hu: Frissítenie kell a post-commit horgot, hogy %(cset_added)s hívása a tároló új nevével történjen.

en: Your changes have been saved in version %(version)s.
hu: A változtatások elmentve a %(version)s. változatban.

en: Your changes have been saved.
hu: A változások elmentve.

en: Your email or username:
hu: Az Ön e-mail címe vagy felhasználóneve:

en: Your language setting
hu: Az Ön nyelvi beállítása

en: Your preferences have been saved.
hu: Az Ön személyes beállításai frissítésre kerültek.

en: Your workflow attempts to set a resolution but none is defined (configuration issue, please contact your Trac admin).
hu: A munkamenet megpróbált egy megoldást beállítani, de az nincs definiálva (konfigurációs probléma, kérjük lépjen kapcsolatba a Trac adminisztrátorával).

en: Zip Archive
hu: Zip-archívum

en: [%(section)s] %(entry)s: expected float, got %(value)s
hu: [%(section)s] %(entry)s: elvárt típusa természetes szám, értéke azonban %(value)s

en: [%(section)s] %(entry)s: expected integer, got %(value)s
hu: [%(section)s] %(entry)s: elvárt típusa egész szám, értéke azonban %(value)s

en: [%(section)s] %(entry)s: expected one of (%(choices)s), got %(value)s
hu: [%(section)s] %(entry)s: elvárt értéke a következők egyike (%(choices)s, értéke azonban %(value)s

en: [1:
                  Show at most
                  [2:]
                  revisions per page.
                ]
hu: [1:
                  Legalább
                  [2:]
                  változat megtekintése laponként.
                ]

en: [1:
                  View log starting at
                  [2:]
                ]
                [3:
                  and back to
                  [4:]
                ]
hu: [1:
                  Napló megtekintése
                  [2:] és
                ]
                [3:[4:] változatok között]

en: [1:
                [2:File size:]
                [3:%(size)s]
              ]
hu: [1:
                [2:Fájl méret:]
                [3:%(size)s]
              ]

en: [1:%(duration)s late] (%(date)s)
hu: [1:késik %(duration)s] (%(date)s)

en: [1:%(file)s][2:​]
           ([3:%(size)s]) -
          added by [4:%(author)s] %(date)s.
hu: [1:%(file)s][2:​]
           ([3:%(size)s]) -
          hozzáadta [4:%(author)s] %(date)s.

en: [1:%(time)s] %(title)s
                      by [2:%(author)s]
hu: [1:%(time)s] %(title)s
                      [2:%(author)s] által

en: [1:%(value)s] deleted
hu: [1:%(value)s] törölve

en: [1:File "%(file)s",
                            line [2:%(line)s], in]
                            [3:%(function)s]
hu: [1:fájl "%(file)s",
                            sor [2:%(line)s], ebben]
                            [3:%(function)s]

en: [1:HTML preview not available], since no preview renderer could handle it.
hu: [1:HTML előnézet nem lehetséges], a konvertáláshoz nincs bővítmény.

en: [1:If you save right away, you risk to revert those changes]
            (highlighted below as deletions).
hu: [1:Ha Ön most azonnal ment, kockáztatja azon változások elvesztését]
            (az így elvesző sorok kiemelve alább).

en: [1:Last change]
                      on this file since %(stickyrev)s was
                      [2:%(rev)s],
                      checked in by %(author)s, %(age)s
hu: [1:Last change]
                      ezen a fájlon mióta %(stickyrev)s volt
                      [2:%(rev)s],
                      beküldte %(author)s, %(age)s

en: [1:Last change]
                      on this file was
                      [2:%(rev)s],
                      checked in by %(author)s, %(age)s
hu: [1:Last change]
                      ezen a fájlon volt
                      [2:%(rev)s],
                      beküldte %(author)s, %(age)s

en: [1:Last modified] %(reldate)s
hu: [1:Utoljára módosítva] %(reldate)s

en: [1:Note:]
                This repository is defined in [2:[3:trac.ini]]
                and cannot be edited on this page.
hu: [1:Megjegyzés:]
                Ez a tároló a [2:[3:trac.ini]] fájlban került
                konfigurálásra, ezért ezen a lapon nem módosítható.

en: [1:Note:]
            See [2:TracReports] for help on using and creating reports.
hu: [1:Megjegyés:] Segítséget a [2:TracReports] oldalon talál.

en: [1:Note:] See
            [2:TracChangeset]
            for help on using the diff feature.
hu: [1:Megjegyés:] Segítséget a [2:TracChangeset] oldalon talál.

en: [1:Note:] See
            [2:TracRoadmap] for help on using
            the roadmap.
hu: [1:Megjegyés:] Segítséget a [2:TracRoadmap] oldalon talál.

en: [1:Note:] See
            [2:TracTickets] for help on using
            tickets.
hu: [1:Megjegyés:] Segítséget a [2:TracTickets] oldalon talál.

en: [1:Note:] See
          [2:TracRoadmap] for help on using
          the roadmap.
hu: [1:Megjegyés:] Segíséget a [2:TracRoadmap] oldalon talál.

en: [1:Note:] See [2:TracBatchModify] for help on using batch modify.
hu: [1:Note:] Segítséget a [2:TracBatchModify] oldalon talál.

en: [1:Note:] See [2:TracBrowser]
            for help on using the repository browser.
hu: [1:Megjegyés:] Segítséget a [2:TracBrowser] oldalon talál.

en: [1:Note:] See [2:TracChangeset]
              for help on using the changeset viewer.
hu: [1:Megjegyés:] Segítséget a [2:TracChangeset] oldalon talál.

en: [1:Note:] See [2:TracQuery]
            for help on using queries.
hu: [1:Megjegyés:] Segítséget a [2:TracQuery] oldalon talál.

en: [1:Note:] See [2:TracRevisionLog]
            for help on using the revision log.
hu: [1:Megjegyés:] Segítséget a [2:TracRevisionLog] oldalon talál.

en: [1:Note:] See [2:TracSearch]
            for help on searching.
hu: [1:Megjegyés:] Segítséget a [2:TracSearch] oldalon talál.

en: [1:Note:] See [2:TracTimeline]
            for information about the timeline view.
hu: [1:Megjegyés:] Segítséget [2:TracTimeline] oldalon talál.

en: [1:Note:] See [2:WikiFormatting] and
            [3:TracWiki] for help on editing wiki content.
hu: [1:Megjegyés:] Segítséget [2:WikiFormatting] és a [3:TracWiki] oldalakon talál.

en: [1:Note:] The order of priorities determines the
                  coloring of entries in the ticket queries and reports.
hu: [1:Note:] A prioritások sorrendje meghatározza a
                  bejegyzések színét a jelentésekben és lekrédezésekben.

en: [1:View changes from [2:]] [3:]
            and [4:[5:] days back][6:]
            [7:done by [8:]]
hu: [1:Változások innen [2:]] [3:]
            és [4:[5:] napra visszamenőleg][6:]
            [7: [8:] által]

en: [1:[2:%(name)s]][3:​]
              added
hu: [1:[2:%(name)s]][3:​]
              hozzáadva

en: [1:[2:]
                 Show]
          [3:[4:]
                 lines around each change]
hu: [1:[2:]
                 Mutasson]
          [3:[4:]
                 sort minden változás körül]

en: [1:between]
                                [2:]
                                [3:and]
                                [4:]
hu:                             [2:]
                                [3:és]
                                [4:] [1:között]

en: [Error: %(error)s]
hu: [Hiba: %(error)s]

en: add
hu: hozzáad

en: add / remove
hu: hozzáad / eltávolít

en: added
hu: hozzáadva

en: anonymous
hu: névtelen

en: as %(resolution)s
hu: %(resolution)s

en: as %(status)s
hu: %(status)s

en: at %(iso8601)s
hu: %(iso8601)s-kor

en: at [1:Initial Version]
hu: [1:Első verziónál]

en: at [1:Version %(version)s]
hu: [1:%(version)s. verziónál]

en: at revision:
hu: változatszám:

en: begins with
hu: ezzel kezdődik

en: blocked
hu: zárolt

en: blocked:
hu: zárolt:

en: change
hu: módosítás

en: changed from %(old)s to %(new)s
hu: változott erről %(old)s erre %(new)s

en: changed from [1:%(old)s] to [2:%(new)s]
hu: változott erről [1:%(old)s] erre [2:%(new)s]

en: close
hu: bezár

en: contains
hu: tartalmazza

en: copied
hu: másolva

en: copied from [1:%(path)s]:
hu: másolás innen [1:%(path)s]:

en: currently edited
hu: jelenleg szerkesztés alatt

en: deleted
hu: törölve

en: deleted file %(deleted)s
hu: törölt fájl %(deleted)s

en: descending
hu: csökkenő

en: diff
hu: eltérések

en: directory
hu: könyvtár

en: do so
hu: tegye meg

en: doesn't contain
hu: nem tartalmaz

en: eligible
hu: megfelelő

en: ends with
hu: végződik

en: field %(name)s must be set
hu: %(name)s mező nem lehet üres

en: file
hu: fájl

en: follow-up: | follow-ups:
hu[0]: nyomon követés:
hu[1]: nyomon követések:

en: hotcopy can't overwrite existing '%(dest)s'
hu: a hotcopy nem tudja felülírni a létező célt '%(dest)s'

en: id can't be set for a new ticket request.
hu: Az azonosító rögzítése az új jegyhez nem sikerült.

en: in reply to:
hu: válaszként erre:

en: initial
hu: első

en: inline
hu: beágyazva

en: installation documentation
hu: telepítési útmutató

en: is
hu: =

en: is not
hu: nem

en: latest
hu: legutolsó

en: logged in as %(user)s
hu: bejelentkezve %(user)s felhasználóként

en: marked as non-inheritable:
hu: megjelölve mint nem örökölhető:

en: merged
hu: összefésülve

en: merged on the directory itself but not below
hu: összefésülve a könyvtárban de lejjebb nem

en: merged:
hu: összefésülve:

en: modified
hu: módosítva

en: modified (%(diff)s)
hu: módosítva (%(diff)s)

en: moved
hu: áthelyezve

en: mysqldump failed: %(msg)s
hu: mysqldump sikertelen: %(msg)s

en: new file %(new)s
hu: új fájl %(new)s

en: next
hu: következő

en: no
hu: nem

en: no permission to view this wiki page
hu: nincs engedélye megtekinteni ezt a wiki oldalt

en: non-inheritable
hu: nem örökölhető

en: on %(date)s at %(time)s
hu: %(date)s %(time)s-kor

en: or
hu: vagy

en: other kinds of events
hu: másfajta események

en: path
hu: útvonal

en: pg_dump failed: %(msg)s
hu: pg_dump sikertelen: %(msg)s

en: previous
hu: előző

en: remove
hu: eltávolít

en: removed
hu: eltávolított

en: reverse-merged:
hu: fordítva-összefésülve:

en: revert
hu: visszavonás

en: search
hu: kereshet

en: set
hu: beállít

en: set to
hu: beállít

en: set to %(value)s
hu: beállítva %(value)s

en: set to [1:%(value)s]
hu: [1:%(value)s] beállítva

en: side by side
hu: párhuzamosan

en: svn blame failed on %(path)s: %(error)s
hu: 'svn blame' nem sikerült %(path)s: %(error)s

en: this hunk was shorter than expected
hu: ez a darab rövidebb a vártnál

en: ticket status
hu: jegy állapot

en: tickets
hu: jegyek

en: to %(owner)s
hu: %(owner)s-hez

en: to %(owner)s
hu: %(owner)s-hez

en: trac-admin - The Trac Administration Console %(version)s
hu: trac-admin - Trac Adminisztrációs Konzol %(version)s

en: un-blocked:
hu: nem zárolt:

en: unmarked as non-inheritable:
hu: jelöletlen mint nem örökölhető:

en: unset
hu: töröl

en: view diffs
hu: eltérések megtekintése

en: yes
hu: igen

en: – Attachment
hu: - Melléklet

en: – Attachments
hu: - Mellékletek

en: — The Trac User and Administration Guide
hu: — Trac Felhasználói és Adminisztrációs Kézikönyv
