Trac 0.12 - en to hy translation catalogue (1007 entries)

en: 
    ---------------------------------------------------------------------
    Project environment for '%(project_name)s' created.
    
    You may now configure the environment by editing the file:
    
      %(config_path)s
    
    If you'd like to take this new project environment for a test drive,
    try running the Trac standalone web server `tracd`:
    
      tracd --port 8000 %(project_path)s
    
    Then point your browser to http://localhost:8000/%(project_dir)s.
    There you can also browse the documentation for your installed
    version of Trac, including information on further setup (such as
    deploying Trac to a real web server).
    
    The latest documentation can also always be found on the project
    website:
    
      http://trac.edgewall.org/
    
    Congratulations!
hy: 
    ---------------------------------------------------------------------
    Պրոյեկտի միջավայրը '%(project_name)s'-ի համար ստեղծված է.
    
    Այժմ Դուք կարող եք կարգավորել միջավայրը՝ խմբագրելով ֆայլը:
    
      %(config_path)s
    
    Եթե կցանկանաք տեստավորել այս նոր պրոյեկտի միջավայրը,
    փորձեք աշխատեցնել Trac-ի ինքնավար `tracd` վեբ սերվերը :
      tracd --port 8000 %(project_path)s
    
    Այնուհետև Ձեր բրոուզերում տեղադրեք  http://localhost:8000/%(project_dir)s.
    Այնտեղ Դուք կարող եք նաև որոնել թղթաբանություն Trac-ի՝
     Ձեր տեղադրած տարբերակի համար, որը պարունակում է ինֆոր-
    մացիա հետագա տեղադրման մասին (այնպիսին ինչպիսին
    Trac-ի գործածումը իրական վեբ սերվերում).
    
    Վերջին թղթաբանությունը կարող եք գտնել պրոյեկտի
    վեբկայքում․
    
      http://trac.edgewall.org/
    
    Շնորհավորում ենք !

en:   %(page)s imported from %(filename)s
hy:  %(page)s ներմուծված %(filename)s-ից

en:  (added)
hy:  (ավելացված)

en:  (with no actual effect on merging)
hy: (առանց միաձուլման վրա որևէ ազդեցության)

en:  Indexing default repository
hy: Բազայի ինդեքսավորում

en:  Installing default wiki pages
hy: Լռությամբ wiki էջերի տեղադրում

en:  at version %(rev)s
hy: %(rev)s տարբերակում

en:  in %(repo)s
hy: %(repo)s տարբերակում

en: !#%(name)s must contain at least one table cell (and table cells only)
hy: !#%(name)s պետք է պարունակի առնվազն աղյուսակի մեկ բջիջ (և միայն աղյուսակի)

en: !#%(name)s must contain at most one table
hy: !#%(name)s պետք է պարունակի առավելագույնը մեկ աղյուսակ

en: "%(date)s" is an invalid date, or the date format is not known. Try "%(hint)s" instead.
hy: "%(date)s" անվավեր ամսաթիվ է, կամ ամսաթվի ֆորմատը անհայտ է. Փորձեք "%(hint)s".

en: %(attachment)s (delete)
hy: %(attachment)s (հեռացնել)

en: %(attachment)s attached to %(resource)s
hy: %(attachment)s կցված է %(resource)s

en: %(basename)s in %(dirname)s
hy: %(basename)s %(dirname)s մեջ

en: %(date)s (%(duration)s ago)
hy: %(date)s (%(duration)s առաջ)

en: %(filename)s on %(parent)s – Attachment
hy: %(filename)s  %(parent)s մեջ - Կցում

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets matching %(query)s
hy: %(groupvalue)s %(groupname)s խնդիրների համապատասխանեցում %(query)s-ին

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets:
hy: %(groupvalue)s %(groupname)s խնդիրներ․

en: %(items)s added | %(items)s added
hy[0]: %(items)s փոփոխվել է
hy[1]: %(items)s փոփոխվել են

en: %(items)s removed | %(items)s removed
hy[0]: %(items)s ջնջված է
hy[1]: %(items)s ջնջված են

en: %(labels)s changed | %(labels)s changed
hy[0]: %(labels)s փոփոխվել է
hy[1]: %(labels)s փոփոխվել են

en: %(labels)s deleted | %(labels)s deleted
hy[0]: %(labels)s հեռացված է
hy[1]: %(labels)s հեռացված են

en: %(labels)s set | %(labels)s set
hy[0]: %(labels)s դրված է
hy[1]: %(labels)s դրված են

en: %(last)d of %(total)d
hy: %(last)d-ը %(total)d-ից

en: %(msg)s: No node %(path)s at revision %(rev)s
hy: %(msg)s` Բացակայում է %(path)s հագույցը %(rev)s ռեվիզիայում

en: %(name)s at version %(version)s
hy: %(name)s %(version)s տարբերակում

en: %(name)s is not a valid action.
hy: %(name)s-ը թույլատրելի գործողություն չէ։

en: %(num)d added | %(num)d added
hy[0]: %(num)d օր
hy[1]: %(num)d օրեր

en: %(num)d copied | %(num)d copied
hy[0]: %(num)d օբյեկտ
hy[1]: %(num)d օբյեկտներ

en: %(num)d day | %(num)d days
hy[0]: %(num)d օր
hy[1]: %(num)d օրեր

en: %(num)d deleted | %(num)d deleted
hy[0]: %(num)d շաբաթ
hy[1]: %(num)d շաբաթներ

en: %(num)d diff | %(num)d diffs
hy[0]: %(num)d տարբերություն
hy[1]: %(num)d տարբերություններ

en: %(num)d edited | %(num)d edited
hy[0]: %(num)d րոպե
hy[1]: %(num)d րոպեներ

en: %(num)d hour | %(num)d hours
hy[0]: %(num)d ժամ
hy[1]: %(num)d ժամեր

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
hy[0]: %(num)d րոպե
hy[1]: %(num)d րոպեներ

en: %(num)d month | %(num)d months
hy[0]: %(num)d ամիս
hy[1]: %(num)d ամիսներ

en: %(num)d moved | %(num)d moved
hy[0]: %(num)d ամիս
hy[1]: %(num)d ամիսներ

en: %(num)d prop | %(num)d props
hy[0]: %(num)d օբյեկտ
hy[1]: %(num)d օբյեկտներ

en: %(num)d week | %(num)d weeks
hy[0]: %(num)d շաբաթ
hy[1]: %(num)d շաբաթներ

en: %(num)d year | %(num)d years
hy[0]: %(num)d տարի
hy[1]: %(num)d տարիներ

en: %(num)i second | %(num)i seconds
hy[0]: %(num)i վայրկյան
hy[1]: %(num)i վայրկյաներ

en: %(num)s match | %(num)s matches
hy[0]: %(num)s համապատասխանություն
hy[1]: %(num)s համապատասխանություններ

en: %(num)s revision cached. | %(num)s revisions cached.
hy[0]: %(num)s ռեվիզիան պահպանված է։
hy[1]: %(num)s ռեվիզիաները պահպանված են։

en: %(page)s created
hy: %(page)s ստեղծված է

en: %(page)s edited
hy: %(page)s խմբագրված են

en: %(parent)s doesn't exist, can't create attachment
hy: %(parent)s գոյություն չունի, չի հաջողվել ստեղծել կցումը։

en: %(path)s does not appear to be a Subversion repository.
hy: Հավանաբար %(path)s-ը Subversion ռեպոզիտորիա չէ։

en: %(rev)s resynced on %(reponame)s.
hy: %(rev)s վերասինխրոնիզացված է %(reponame)s մեջ։

en: %(size)s bytes
hy: %(size)s բայթ

en: %(start)d - %(stop)d of %(total)d
hy: %(start)d - %(stop)d %(total)d-ից

en: %(stat_title)s by
hy: %(stat_title)s

en: %(target)s in %(name)s
hy:  %(target)s ներմուծված %(name)s-ից

en: %(type)s %(name)s does not exist.
hy: %(type)s %(name)s գոյություն չունի։

en: %(type)s value "%(name)s" already exists
hy: %(type)s %(name)s արդեն գոյություն ունի

en: %(value)s deleted
hy: %(value)s (հեռացնել)

en: '%(group1)s' and '%(group2)s' milestone groups both are declared to be "catch-all" groups. Please check your configuration.
hy: %(group1)s' և '%(group2)s' ուղենիշերի խմբերը հայտարարված են որպես "catch-all" խմբեր։ Խնդրում ենք ստուգել Ձեր կարգավորումները։

en: '%(groupname)s' milestone group reused status '%(status)s' already taken by other groups. Please check your configuration.
hy: %(groupname)s' ուղենիշի խմբի օգտագործած '%(status)s' կարգավիճակն արդեն վերցված է ուրիշ խմբերի կողմից։ Խնդրում ենք ստուգել Ձեր կարգավորումները։

en: '%(name)s' is not a directory
hy: "%(name)s" կատալոգ չէ

en: '%(name)s' is not a file
hy: "%(name)s" ֆայլի անուն չէ

en: ''Initial version''
hy: ''Նախնական տարբերակ''

en: ''Plugin information not available''
hy: ''Փլագինի ինֆորմացիան հասանելի չէ''

en: ''System information not available''
hy: ''Համակարգի մասին հասանելի չէ''

en: (%(age)s ago)
hy: (%(age)s առաջ)

en: (%(kind)s from [1:
                    %(old_path)s])
hy: Մինչև %(kind)s [1:
                      (%(old_path)s])

en: (IP: %(ipnr)s)
hy: IP-հասցե։ %(ipnr)s

en: (No files)
hy: Պատմության ֆայլը․

en: (The file is empty)
hy: (Ֆայլը դատարկ է)

en: (Undefined)
hy: (Անորոշ)

en: (ascending)
hy: (նվազող)

en: (blank page)
hy: (դատարկ էջ)

en: (comments: %(comments)s,
                     attachments: %(attachments)s)
hy: (comments: %(comments)s,
                     կցված նյութերը: %(attachments)s)

en: (default)
hy: Լռությամբ

en: (descending)
hy: (նվազող)

en: (last modified by %(author)s)
hy: (վերջին անգամ փոփոխված է %(author)s կողմից)

en: (less than one hour ago)
hy: (ավելի քիչ քան մեկ ժամ առաջ

en: (log)
hy: (պատմություն)

en: (more results for this group on next page)
hy: (ավելի շատ արդյունքներ այս խմբի համար հաջորդ էջում)

en: (multiple changes)
hy: (մի քանի փոփոխություններ)

en: (none)
hy: (ոչ մի)

en: (root)
hy: (արմատ)

en: (size limit %(value)s)
hy: (առավելագույն չափը %(value)s)

en: (this ticket)
hy: (այս խնդիրը)

en: (ticket not yet created)
hy: (խնդիրը դեռ ստեղծված չէ)

en: (toggle deleted branches)
hy: (փոխանջատել հեռացված ճյուղերը)

en: (unknown template location)
hy: (շաբլոնի անհայտ տեղակայում)

en: <Author field>
hy: <Հեղինակային դաշտ>

en: <number> must be a number
hy: <number> պետք է լինի թիվ

en: ==== How to Reproduce ====
    
    While doing a %(method)s operation on `%(path_info)s`, Trac issued an internal error.
    
    ''(please provide additional details here)''
    
    Request parameters:
    {{{
    %(req_args)s
    }}}
    
    User agent: `#USER_AGENT#`
    
    ==== System Information ====
    %(sys_info)s
    ==== Enabled Plugins ====
    %(enabled_plugins)s
    ==== Python Traceback ====
    {{{
    %(traceback)s}}}
hy: ==== Ինչպես վերարտադրել ====
    
    %(method)s գործողության `%(path_info)s`-ում կատարման ըթացքում, Trac-ը գրանցել է ներքին սխալ։
    
    "(խնդրում է տրամադրել հավելյալ մանրամասներ այստեղ )"
    
    Պահանջվող պարամետրեր․
    {{{
    %(req_args)s
    }}}
    
    Օգտագործողի ագենտ․ `#USER_AGENT#`
    
    ==== Համակարգի մասին ինֆորմացիա ====
    %(sys_info)s
    ==== Ակտիվ փլագիններ ====
    %(enabled_plugins)s
    ==== Python Traceback ====
    {{{
    %(traceback)s}}}

en: A new name is mandatory for a rename.
hy: Նոր անունը պառտադիր է վերանվանման համար։

en: About Trac
hy: Trac-ի մասին

en: Action
hy: Գործողություն

en: Action:
hy: Գործողություն․

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Add
hy: Ավելացնել

en: Add %(label_singular)s
hy: Ավելացնել %(label_singular)s

en: Add Alias:
hy: Ավելացնել փոխանուն

en: Add Component:
hy: Ավելացնել Մեկնաբանություն․

en: Add Milestone:
hy: Ուղենիշի ավելացում․

en: Add Repository:
hy: Բազայի ինդեքսավորում

en: Add Subject to Group:
hy: Ավելացնել Թեմա Խմբում․

en: Add Version:
hy: Ավելացնել Տարբերակ․

en: Add a user or group to an existing permission group.
hy: Ավելացնել օգտագործողին կամ խումբը գոյություն ունեցող թույլտվության խմբին։

en: Add attachment
hy: Ավելացնել կցվող նյութ

en: Add milestone
hy: Ուղենիշի ավելացում

en: Add new milestone
hy: Նոր ուղենիշի ավելացում

en: Add to Cc
hy: Ավելացնել Cc-ին

en: Add/Remove from Cc
hy: Ավելացնել/Ջնջել Cc-ից

en: Added
hy: Ավելացված

en: Adjust edit area height:
hy: Կարգավորել խմբագրման տարածքի բարձրությունը․

en: Admin
hy: Ադմինիստրատոր

en: Administration
hy: Ադմինիստրացում

en: Administration:
hy: Ադմինիստրացում․

en: Advanced
hy: Լրացուցիչ

en: Age
hy: փոփոխություն

en: Alias
hy: Փոխանուններ

en: Alias of %(repo)s
hy: %(repo)s տարբերակում

en: Aliases:
hy: Փոխանուններ։

en: All upper-cased tokens are reserved for permission names
hy: Մեծատառերով գրված բոլոր բառերը վերապահված են թույլտվության անունների համար

en: Already logged in as %(user)s.
hy: Արդեն մուտք է եղել որպես %(user)s։

en: And
hy: Եվ

en: Annotate each line with the last changed revision (this can be time consuming...)
hy: Մեկնաբանել ամեն տողը ըստ վերջին փոփոխված ռեվիզիայի (սա կարող է ժամանակատար լինել․․․)

en: Apply changes
hy: Կիրառել փոփոխությունները

en: Are you sure you want to completely delete this page?
hy: Դուք վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս զեկույցը։

en: Are you sure you want to delete this attachment?
hy: Դուք վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս կցվող նյութը։

en: Are you sure you want to delete this milestone?
hy: Դուք համոզվա՞ծ եք, որ ցանկանում էք ջնջել այս ուղենիշը։

en: Are you sure you want to delete this report?
hy: Դուք վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս զեկույցը։

en: Are you sure you want to delete this ticket comment?
hy: Դուք վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս խնդրի մեկնաբանությունը։

en: Are you sure you want to delete this ticket?
hy: Դուք վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս խնդիրը։

en: Are you sure you want to delete version %(version)s of this page?
hy: Դուք վստա՞հ եք, որ ցանկանում եք ջնջել այս զեկույցը։ %(version)s

en: Arguments
hy: Արգումենտներ

en: As long as you don't add any items to the list, this field
                will remain completely hidden from the user interface.
hy: Քանի դեռ այս ցուցակում չկա էլեմենտ, տվյալ դաշտը
                չի երևա օգտագործողի ինտերֆեյսում։

en: Attach another file
hy: Կցեք մեկ ուրիշ ֆայլ

en: Attach file
hy: Կցել ֆայլը

en: Attachment '%(filename)s' not found
hy: '%(filename)s' կցված նյութը գտնված չէ

en: Attachment '%(id)s' in %(parent)s
hy: '%(id)s' կցված նյութը %(parent)s-ում

en: Attachment '%(title)s' does not exist.
hy: '%(title)s' կցված նյութը գոյություն չունի։

en: Attachment Info
hy: Տեղեկություն կցվող նյութի մասին

en: Attachment field %(field)s is invalid: %(message)s
hy: Կցված նյութի %(field)s դաշտը անթույլատրելի է․ %(message)s

en: Attachments
hy: Կցված նյութեր

en: Attachments of %(parent)s
hy: %(parent)s-ի կցված նյութերը

en: Authentication information not available. Please refer to the %(inst_doc)s.
hy: Վավերացման ինֆորմացիան հասանելի չէ։ Խնդրում ենք հղվել %(inst_doc)s։

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Author:
hy: Հեղինակ․

en: Available Projects
hy: Հասանելի պրոյեկտներ

en: Available Reports
hy: Հասանելի Զեկույցներ

en: Available actions:
hy: Առկա գործողություները․

en: Back to %(parent)s
hy: Վերադառնալ %(parent)s-ին

en: Back to %(wikipage)s
hy: Վերադառնալ %(wikipage)s-ին

en: Back to Query
hy: Վերադառնալ Հարցմանը

en: Back to Ticket #%(num)s
hy: Վերադառնալ #%(num)s Խնդրին

en: Bad request
hy: Սխալ հարցում

en: Basic Settings
hy: Հիմնական Կարգավորումները

en: Basics
hy: Հիմնականը

en: Before you do that, though, please first try
                    [1:[2:searching]
                    for similar issues], as it is quite likely that this problem
                    has been reported before. For questions about installation
                    and configuration of Trac or its plugins, please try the
                    [3:mailing list]
                    instead of creating a ticket.
hy: Մինչև գործելը մտածեք, խնդրում ենք նախ փորձեք
                    [1:[2:փնտրել]
                    նմանատիպ արդյունքների համար], քանի որ, շատ հնարավոր է այդ պրոբլեմն արդեն հաղորդված է եղել։ Trac-ի կամ իր փլագինների տեղադրման և կարգավորման համար, խնդրում ենք փորձել
    				[3:փոստային ցուցակ]
                    խնդիրը լրացնելու փոխարեն։

en: Blank lines
hy: Դատարկ տողեր

en: Browse Source
hy: Փնտրել Աղբյուրը

en: Browse at revision %(rev)s
hy: %(rev)s տարբերակում

en: Browse repository path %(path)s
hy: Փնտրել ռեպոզիտորիայի %(path)s ճանապարհը

en: By %(author)s
hy: %(author)s կողմից

en: Can't compare across different repositories: %(old)s vs. %(new)s
hy: Չի հաջողվում համեմատել տարբեր ռեպոզիտորաների միջև՝ %(old)s և %(new)s

en: Can't rename to existing %(name)s page.
hy: Չի հաջողվել վերանվանել գոյություն ունեցող %(name)s էջին։

en: Can't synchronize with repository "%(name)s" (%(error)s). Look in the Trac log for more information.
hy: Հնարավոր չէ սինխրոնիզացնել ռեպոզիտորիայի հետ "%(name)s" (%(error)s)։ Տեղեկությունների համար տես Trac-ի պատմության ֆայլը։

en: Can't upload empty file
hy: Հնարավոր չէ վեր բեռնավորել դատարկ ֆայլ

en: Can't use %(annotator)s annotator: %(error)s
hy: Չի հաջողվում օգտագործել %(annotator)s։ %(error)s

en: Can't view %(link)s:
hy: Հնարավոր չէ դիտել %(link)s-ը․

en: Cancel
hy: Մերժել

en: Cancel comment edit
hy: Մերժել մեկնաբանության խմբագրումը

en: Cannot load Python bindings for MySQL
hy: Հնարավոր չէ բեռնել Python-ի կապերը MySQL-ի համար

en: Cannot load Python bindings for PostgreSQL
hy: Հնարավոր չէ բեռնել Python-ի կապերը PostgreSQL-ի համար

en: Cannot load Python bindings for SQLite
hy: Հնարավոր չէ բեռնել Python-ի կապերը SQLite-ի համար

en: Cannot reparent attachment "%(att)s" as it already exists in %(realm)s:%(id)s
hy: Չի հաջողվում կրկին կցել "%(att)s" քանի որ այն արդեն գոյություն ունի %(realm)s:%(id)s

en: Cannot synchronize a single revision on multiple repositories
hy: Չի հաջողվում սինխրոնիզացնել միակ ռեպոզիտորիան բազմակի ռեպոզիտորիաներում

en: Case changes
hy: Դեպքի փոփոխություններ

en: Cc
hy: ՊՃ

en: Change History
hy: Փոխել Պատմությունը

en: Change History for [1:%(name)s]
hy: Փոփոխել Պատմությունը [1:%(name)s] համար

en: Change Properties
hy: Փոխել Հատկությունները

en: Change history
hy: Փոփոխել պատմությունը

en: Change information
hy: Փոխել ինֆորմացիան

en: Change information for future version %(version)s (modified by %(author)s):
hy: Փոխել ինֆորմացիան ապագա տարբերակի համար %(version)s (փոփոխված է %(author)s կողմից).

en: ChangeLog
hy: Փոփոխության պատմություն

en: Changed by %(author)s
hy: Փոփոխված է %(author)s կողմից

en: Changes
                  from [1:%(old_path)s]
                  at [2:r%(old_rev)s]
                  to [3:%(new_path)s]
                  at [4:r%(new_rev)s]
hy: Փոփոխվել է
                  [1:%(old_path)s]-ից
                  [2:r%(old_rev)s]
                  -> [3:%(new_path)s]
                  [4:r%(new_rev)s]

en: Changes (by %(author)s):
hy: Փոփոխված %(author)s կողմից

en: Changes between
              [1:Initial Version] and
              [2:Version %(new)s] of
              [3:%(name)s]
hy: Փոփոխված է
              [1:Initial Version] և
              [2:Version %(new)s] միջև 
              [3:%(name)s] մեջ

en: Changes between
              [1:Version %(old)s] and
              [2:Version %(new)s] of
              [3:%(name)s]
hy: Փոփոխված է
              [1:Version %(old)s] և
              [2:Version %(new)s] միջև
              [3:%(name)s]

en: Changes from
              [1:Version %(new)s] of
              [2:%(name)s]
hy: Փոփոխված է
              [1:Version %(new)s] 
              [2:%(name)s] մեջ

en: Changes in %(reponame)s
                  from [1:%(old_path)s]
                  at [2:r%(old_rev)s]
                  to [3:%(new_path)s]
                  at [4:r%(new_rev)s]
hy: Փոփոխվել է %(reponame)s-ի մեջ
                  [1:%(old_path)s]-ից
                  [2:r%(old_rev)s]
                  ->[3:%(new_path)s]
                  [4:r%(new_rev)s]

en: Changes in [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]]
hy: Փոփոխվել է [1:%(new_path)s]-ի մեջ
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]]

en: Changes in [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]] in %(reponame)s
hy: Փոփոխվել է [1:%(new_path)s]-ի 
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]] %(reponame)s-ի մեջ

en: Changeset  | Changesets
hy[0]: Փոփոխություններ
hy[1]: Փոփոխություններ

en: Changeset %(id)s
hy: %(id)s փոփոխություններ

en: Changeset %(id)s for %(path)s
hy: %(id)s փոփոխություններ %(path)s համար

en: Changeset %(rev)s
hy: %(rev)s փոփոխություններ

en: Changeset %(rev)s in %(repo)s
hy: Փոփոխությունների %(rev)s բազմությունը %(repo)s մեջ

en: Changeset [1:%(new_rev)s]
hy: [1:%(new_rev)s] փոփոխություններ

en: Changeset [1:%(new_rev)s]
                  for [2:%(new_path)s]
hy: Փոփոխություններ [1:%(new_rev)s]
    		for [2:%(new_path)s]

en: Changeset [1:%(new_rev)s] in %(reponame)s
hy: Ռեպոզիտորիայում չկան [1:%(new_rev)s] %(reponame)s փոփոխությունները

en: Changeset [1:%(new_rev)s] in %(reponame)s
                  for [2:%(new_path)s]
hy: Փոփոխվել է [1:%(new_rev)s] %(reponame)s-ի մեջ
                  [2:%(new_path)s] համար

en: Changeset in %(repo)s  | Changesets in %(repo)s
hy[0]: %(repo)s փոփոխություններ
hy[1]: %(repo)s փոփոխություններ

en: Changesets
hy: Փոփոխությունների խումբ

en: Changesets in all repositories
hy: Ռեպոզիտորիայում չկան %(rev)s փոփոխությունները

en: Closed
hy: Փակված

en: Code fragment:
hy: Ծրագրից հատված․

en: Columns
hy: Սյուներ

en: Comma-delimited Text
hy: Ստորակետով բաժանված տեքստ

en: Command not found
hy: Հրամանը գտնված չէ

en: Comment
hy: Մեկնաբանություն

en: Comment %(cnum)s for Ticket #%(id)s
hy: %(cnum)s մեկնաբանություն #%(id)s Խնդրի համար

en: Comment %(num)s not found
hy: %(num)s մեկնաբանությունը չի գտնվել

en: Comment (by %(author)s):
hy: Մեկնաբանված ( %(author)s)-ի կողմից՝

en: Comment about this change (optional):
hy: Մեկնաբանություն այս փոփոխության մասին (ոչ պարտադիր)․

en: Comment:
hy: Մեկնաբանություն․

en: Completed
hy: Ավարտված է

en: Completed %(duration)s ago (%(date)s)
hy: Ավարտված է %(duration)s առաջ
                  (%(date)s)

en: Completed:
hy: Ավարտված է․

en: Completion date may not be in the future
hy: Եզրափակման ամսաթիվը կարող է չլինել ապագայում

en: Completion error: %(err)s
hy: Եզրափակման սխալ`%(err)s

en: Component
hy: Բաղադրիչ

en: Component %(name)s already exists.
hy: %(name)s բաղադրիչն արդեն գոյություն ունի։

en: Component %(name)s does not exist.
hy: %(name)s բաղադրիչը գոյություն չունի։

en: Components
hy: Կոմպոնենտները

en: Configuration
hy: Կարգավորում

en: Configuration Error
hy: Կարգավորման սխալ

en: Configuring Authentication
hy: Կարգավորում

en: Configuring your language will result in all text
          displayed on this site to use your language instead of that of the
          server.
hy: Ձեր լեզվի կարգավորումը կբերի նրան, որ այս կայքում բոլոր տեքստերը կցուցադրվեն ըստ Ձեր լեզվի` սերվերի կողմից տրամադրվողի փոխարեն։

en: Configuring your time zone will result in all
          dates and times displayed on this site to use your time zone
          instead of that of the server.
hy: Ձեր ժամանակի տիրույթի կարգավորումը կբերի նրան, որ այս կայքում բոլոր ամսաթվերը և ժամանակները կցուցադրվեն ըստ Ձեր ժամանակի տիրույթի՝ սերվերի կողմից տրամադրվողի փոխարեն։

en: Context Navigation
hy: Կոնտեքստային ուղղորդում

en: Copied or renamed
hy: Պատճենված է կամ անվանափոխված

en: Copy report
hy: Զեկույցի պատճենում

en: Copying resources from:
hy: Ռեսուրսների պատճենում հետևյալից․

en: Could not delete attachment
hy: Հնարավոր չէ հեռացնել կցված նյութը

en: Could not reparent attachment %(name)s
hy: Հնարավոր չէ կռկին անգամ կցել %(name)s

en: Couldn't open Subversion repository %(path)s: %(svn_error)s
hy: Հնարավոր չէ բացել Subversion %(path)s ռեպոզիտորիան: %(svn_error)s

en: Create
hy: Ստեղծված է

en: Create New Report
hy: Ստեղծել Նոր Զեկույց

en: Create New Ticket
hy: Ստեղծել Նոր Խնդիր

en: Create new report
hy: Ստեղծել նոր զեկույց

en: Create new report from current query
hy: Ստեղծել նոր զեկույց ընթացիկ հարցումից

en: Create this page
hy: Ստեղծել այս էջը

en: Create ticket
hy: Ստեղծել խնդիր

en: Created
hy: Ստեղծված է

en: Creating a new Trac environment at %(envname)s
hy: Նոր Trac միջավայրի ստեղծում %(envname)s-ում

en: Creating and Initializing Project
hy: Պրոյեկտի ստեղծում և Ինիցիալիզացում

en: Creating scripts.
hy: Սկրիպտերի ստեղծում։

en: Current state no longer exists
hy: Ընթացիկ վիճակն արդեն գոյություն չունի

en: Custom Query
hy: Սովորական Հարցում

en: Database "%(path)s" not found.
hy: Տվյալների բազայի "%(path)s" ճանապարհը չի գտնվել։

en: Database already exists at %(path)s
hy: Տվյալների բազան արդեն գոյություն ունի %(path)s-ում

en: Database connection string [%(default)s]>
hy: Տվյալների բազայի միացման տող [%(default)s]>

en: Database is up to date, no upgrade necessary.
hy: Տվյալների բազան նոր է, կարիք չկա թարմացնելու։

en: Database newer than Trac version
hy: Տվյալների բազան ավելի նոր է, քան Trac-ի տարբերակը

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Date & Time
hy: Ամսաթիվ և ժամանակ

en: Date:
hy: Ամսաթիվ․

en: Default
hy: Լռությամբ

en: Default Repository
hy: Բազայի ինդեքսավորում

en: Default time zone
hy: Լռությամբ ժամանակի տիրույթ

en: Default:
hy: Լռությամբ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Delete Report {%(num)s} %(title)s
hy: Ջնջել հետևյալ հաշվետվությունը {%(num)s} %(title)s

en: Delete Ticket #%(id)s
hy: Ջնջել խնդիր #%(id)s

en: Delete [1:%(name)s]
hy: Ուղենիշ [1:%(name)s]

en: Delete [1:Ticket #%(id)s]
hy: Ջնջել [1:Ticket #%(id)s]

en: Delete attachment
hy: Ջնջել կցված նյութը

en: Delete comment
hy: Ջնջել մեկնաբանությունը

en: Delete comment %(num)s
hy: Ջնջել #%(num)s մեկնաբանությունը

en: Delete comment %(num)s on Ticket #%(id)s
hy: Ջնջել %(num)s մեկնաբանությունը #%(id)s խնդրի համար

en: Delete milestone
hy: Ջնջել ուղենիշը

en: Delete page
hy: Ջնջել էջը

en: Delete query
hy: Ջնջել հարցումը

en: Delete report
hy: Ջնջել զեկույցը

en: Delete report {%(id)s} corresponding to this query
hy: Ջնջել {%(id)s} ամփոփագիրը համապատասխան այս հարցմանը

en: Delete this version
hy: Ջնջել այս տարբերակը

en: Delete those versions
hy: Ջնջել այս տարբերակը

en: Delete ticket
hy: Ստեղծել խնդիրը

en: Delete version %(old_version)d to version %(version)d
hy: Փոխարինել %(old_version)d տարբերակը %(version)d-ով

en: Delete version %(version)d
hy: Ջնջել %(version)d տարբերակը

en: Delete version %(version)s of [1:%(name)s]
hy: Ջնջել %(version)s տարբերակը [1:%(name)s]

en: Delete versions %(from)s to %(to)s of [1:%(name)s]
hy: [1:%(name)s] էջի %(from)s-ից %(to)s տարբերակները ջնջվել են։

en: Deleted pages
hy: Ջնջված էջեր

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Description (you may use
                    [1:WikiFormatting]
                    here):
hy: Նկարագրումը (կարող եք օգտագործել
                    [1:WikiFormatting]
                    այստեղ)․

en: Description (you may use [1:WikiFormatting] here):
hy: Նկարագրություն (Դուք կարող եք օգտագործել [1:WikiFormatting] այստեղ)․

en: Description changed by %(author)s:
hy: Նկարագրությունը փոխվեց %(author)s կողմից․

en: Description of the file (optional):
hy: Ֆայլի նկարագրություն (պարտադիր չէ)․

en: Description:
hy: Նկարագրումը․

en: Description: (you may use [1:WikiFormatting] here)
hy: Նկարագրություն։ (Դուք կարող եք օգտագործել [1:WikiFormatting] այստեղ)

en: Diff
hy: Տարբերություն

en: Diff [%(old_rev)s:%(new_rev)s] for %(path)s
hy: Տարբերվում է [%(old_rev)s:%(new_rev)s] for %(path)s համար

en: Diff from %(old_path)s@%(old_rev)s to %(new_path)s@%(new_rev)s
hy: Տարբերվում է %(old_path)s@%(old_rev)s %(new_path)s@%(new_rev)s

en: Diff from Old Revision to New Revision (as selected in the Diff column)
hy: Հին Ռեվիզիայի և Նոր Ռեվիզիայի տարբերությունները (ընտրեք դրանք ստորև)

en: Diff mismatch: Base is a %(oldnode)s (%(oldpath)s in revision %(oldrev)s) and Target is a %(newnode)s (%(newpath)s in revision %(newrev)s).
hy: Diff-ի անհամապատասխանություն։ Հիմքը %(oldnode)s է (%(oldpath)s-ը %(oldrev)s ռեվիզիայում) և Վերջնակետը %(newnode)s է (%(newpath)s-ը %(newrev)s ռեվիզիայում)։

en: Differences
hy: Տարբերություններ

en: Directory
hy: Կատալոգ

en: Directory exists and is not empty.
hy: կատալոգը գոյություն ունի և այն դատարկ չէ։

en: Directory:
hy: Կատալոգ

en: Do you have cookies enabled?
hy: Դուք ակտիվացրել եք՞ քուքիները։

en: Does an environment already exist?
hy: %(name)s տարբերակն արդեն գոյություն ունի։

en: Done.
hy: Կատարված է։

en: Download
hy: Բեռնել

en: Download in other formats:
hy: Բեռնավորեք այլ ֆորմատներով․

en: Due
hy: Կատարման ժամկետ

en: Due in %(duration)s (%(date)s)
hy: Մինչև %(duration)s
                      (%(date)s)

en: Due:
hy: Կատարման ժամկետ․

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Edit Report {%(num)d} %(title)s
hy: Խմբագրել {%(num)d} %(title)s Զեկույցը

en: Edit comment %(cnum)s
hy: Խմբագրել %(cnum)s մեկնաբանությունը

en: Edit milestone
hy: Ուղենիշի խմբագրում

en: Edit query
hy: Խմբագրել հարցումը

en: Edit report
hy: Խմբագրել զեկույցը

en: Edit report {%(id)s} corresponding to this query
hy: Խմբագրել {%(id)s} ամփոփագիրը համապատսխան այս հարցմանը

en: Edit side-by-side
hy: Խմբագրել հարևանությամբ

en: Edit this milestone
hy: Ուղենիշի խմբագրում

en: Edit this page
hy: Խմբագրել այս էջը

en: Edits
hy: Խմբագրումներ

en: Email
hy: Էլեկտրոնային փոստ

en: Email address:
hy: Էլեկտրոնային փոստի հասցե․

en: Enable access keys
hy: Ակտիվացնել աշխատող ստեղները

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Enabled Plugins:
hy: Ակտիվ Փլագիններ․

en: Error
hy: Սխալ

en: Error renaming session
hy: Վերականգնել սեսիան․

en: Error while removing wiki-macros: %(err)s
    Trac doesn't load plugins from wiki-macros anymore. Please remove it by hand.
hy: Սխալ է տեղի ունեցել wiki-macros: %(err)s հեռացնելիս․ Խնդրում ենք ջնջել այն ձեռքով։

en: Error with navigation contributor "%(name)s"
hy: Ուղղորդման սխալ "%(name)s"

en: Error writing to trac.ini, make sure it is writable by the web server. The default value has not been saved.
hy: Սխալ՝ trac.ini-ում գրելուց, համոզվեք, որ այն փոփոխելի է web սերվերի կողմից։ Լռությամբ արժեքը չի պահպանվել։

en: Error writing to trac.ini, make sure it is writable by the web server. Your changes have not been saved.
hy: Սխալ՝ trac.ini-ում գրելիս, համոզվեք, որ այն գրելի է վեբ սերվերի կողմից։ Ձեր փոփոխությունները պահպանված չեն։

en: Error:
hy: Սխալ․

en: Error: %(message)s
hy: HTML անալիզի սխալ։ %(message)s

en: Error: Can't get description for macro %(name)s
hy: Սխալ՝ հնարավոր չէ գտնել %(name)s մակրոյի նկարագրությունը

en: Error: Forbidden character sequence "--" in htmlcomment wiki code block
hy: Սխալ՝ "--" անթույլատրելի սիմվոլների հաջորդականություն htmlcomment wiki կոդի բլոկում

en: Event provider %(name)s failed for filters %(kinds)s:
hy: Պատահարի հեղինակի %(name)s խախանվեց %(kinds)s ֆիլտրի համար․

en: Example: The current time is [1:%(time)s] (UTC).
hy: Օրինակ՝ ընթացիկ ժամանակը [1:%(time)s] (UTC):

en: Failed to create environment.
hy: Միջավայրի բացումը խափանվեց։

en: Failed to open environment: %(err)s
hy: Միջավայրի բացումը խափանվեց։ %(err)s

en: File
hy: Ֆայլ

en: File "%(file)s", line %(line)s, in %(function)s
hy: Ֆայլ "%(file)s", տող %(line)s, %(function)s մեջ

en: File %(path)s not found
hy: Տվյալների բազայի "%(path)s" ճանապարհը չի գտնվել։

en: File '%(name)s' exists
hy: '%(name)s' ֆայլն արդեն գոյություն ունի

en: File: | Files:
hy[0]: Ֆայլ․
hy[1]: Ֆայլեր․

en: File: [1:]
hy: Ֆայլ․ [1:]

en: Filters
hy: Ֆիլտրեր

en: Follow copies
hy: Հետևեք պատճեններին

en: For either path, you can start typing the path and will be
                  presented a list of existing directories and files to select
                  from. Select an entry by clicking on it, or by using the
                  up/down cursor keys and hitting tab.
hy: Կամայական ճանապարհի համար դուք կարող եք սկսել մուտքագրել այն և 
                 կներկայացվի առկա դիրեկտորիաների ու ֆայլերի ցանկը ընտրելու համար։              Ընտրեք տողը նշելով այն, կամ օգտագործելով կուրսորի վերև/ներքև 
                  ստեղները և սեղմելով tab-ը։

en: Format: %(datehint)s
hy: Ֆորմատ՝ %(datehint)s

en: Found a bug in Trac?
hy: Գտել եք թերություն Trac-ու՞մ։

en: From [%(rev)s]
hy: %(rev)s տարբերակում

en: From:
hy: Սկսած։

en: Full name:
hy: Ամբողջական անունը․

en: General
hy: Ընդհանուր

en: Generated by Trac %(version)s
hy: Գեներացված է Trac-ի %(version)s տարբերակով

en: Genshi %(error)s error while rendering template %(location)s
hy: Genshi %(error)s սխալ մինչ %(location)s շաբլոնը ներկայացնելը

en: Go to Save, Preview, Review or Cancel buttons
hy: Դեպի "Պահպանել", "Նախնական դիտում", "Վերանայել" կամ "Մերժել" կոճակները

en: Go to repository index
hy: Տեղափոխվել ռեպոզիտորիայի ինդեքս

en: Go to repository root
hy: Տեղափոխվել ռեպոզիտորիայի արմատ

en: Go to the editor
hy: Դեպի խմբագրիչ

en: Go to the list of attachments
hy: Դեպի կցված նյութերի ցանկ

en: Go!
hy: Առաջ՜

en: Grant Permission:
hy: Թույլտրել․

en: Group results by
hy: Խմբավորել արդյունքներն ըստ

en: Group:
hy: Խումբ․

en: HTML parsing error: %(message)s
hy: HTML անալիզի սխալ։ %(message)s

en: HTML preview using %(renderer)s failed (%(err)s)
hy: %(renderer)s-ի օգտագործմամբ HTML-ի նախնական դիտումը խափանվեց (%(err)s)

en: Header length is too short
hy: Վերնագրի երկարությունը չափազանց կարճ է

en: Help/Guide
hy: Օգնություն/ուղեցույց

en: Hide all descriptions
hy: Թաքցնել բոլոր նկարագրությունները

en: Hide from repository index
hy: Ցույց չտալ ռեպոզիտորիայի ինդեքսից

en: Hide milestones with no due date
hy: Թաքցնել ժամկետները առանց վերջնաժամկետի

en: Hint: clear the field to view latest revision
hy: Հուշում: ջնջել դաշտը վերջին ռեվիզիան տեսնելու համար

en: History
hy: Պատմություն

en: Home page:
hy: Գլխավոր էջ․

en: Hotcopy done.
hy: Hotcopy կատարված է։

en: Hotcopying %(src)s to %(dst)s ...
hy: %(src)s պատճենում  %(dst)s ...

en: I have files to attach to this ticket
hy: Ես ունեմ ֆայլեր այս խնդրին կցելու համար

en: IP-Address: %(ipnr)s
hy: IP-հասցե։ %(ipnr)s

en: If you specify a relative path, the log file will be stored inside the
                [1:log] directory of the project environment ([2:%(dir)s]).
hy: Հարաբերական ճանապարհ նշելու դեպքում պատմության ֆայլը կպահպանվի
     պրոյեկտի միջավայրի [1:log] կատալոգում ([2:%(dir)s])։

en: If you think this should work and you can reproduce the problem,
                  you should consider creating a bug report.
hy: Եթե դուք մտածում եք, որ սա պետք է աշխատի և դուք կարող եք վերարտադրել պրոբլեմը,"" դուք պետք է հաղորդեք Trac-ի թիմին։

en: Ignore:
hy: Անտեսել․

en: In your time zone %(tz)s, this would be displayed as
                [1:%(formatted)s].
hy: Ձեր ժամային գոտում %(tz)s, սա ցույց կտրվի որպես
                [1:%(formatted)s].

en: Index
hy: Ինդեքս

en: Initenv for '%(env)s' failed.
hy: Initenv '%(env)s'-ի համար խափանվեց։

en: Initial Version
hy: Նախնական Տարբերակ

en: Install
hy: Տեղադրել

en: Install Plugin:
hy: Տեղադրել Փլագինը․

en: Installed Plugins
hy: Տեղադրված Փլագիններ

en: Insufficient privileges to perform this operation.
hy: Այս գործողությունը կատարելու համար արտոնությունները բավարար չեն։

en: Invalid %(type)s name.
hy: Սխալ %(type)s անուն։

en: Invalid %(type)s value.
hy: Սխալ %(type)s անուն։

en: Invalid Attachment
hy: Անթույլատրելի կցում

en: Invalid Changeset Number
hy: Անվավեր Փոփոխության Համար

en: Invalid Completion Date
hy: Սխալ եզրափակման ամսաթիվ

en: Invalid Date
hy: Պատմության սխալ տեսակ

en: Invalid Report Number
hy: Անթույլատրելի Զեկույցի Համար

en: Invalid Ticket
hy: Սխալ Խնդիր

en: Invalid URL encoding (was %(path_info)r)
hy: Անվավեր կոդավորված URL (նախկինում %(path_info)r)

en: Invalid Wiki page: %(message)s
hy: Անսարք Wiki էջ՝ %(message)s

en: Invalid arguments
hy: Սխալ արգումենտներ

en: Invalid attachment: %(message)s
hy: Անթույլատրելի կցում․ %(message)s

en: Invalid changeset number
hy: Անվավեր Փոփոխության Համար

en: Invalid comment threading identifier
hy: Անթույլատրելի thread պրոցեսի նկարագրության իդենտիֆիկատոր

en: Invalid component name.
hy: Սխալ բաղադրիչի անուն։

en: Invalid email encoding setting: %(pref)s
hy: Էլեկտրոնային փոստի կոդավորման ոչ ճիշտ կարգավորումներ: %(pref)s

en: Invalid key "%(key)s"
hy: Անթույլատրելի գործողություն "%(key)s

en: Invalid log level
hy: Պատմության սխալ մակարդակ

en: Invalid log type
hy: Պատմության սխալ տեսակ

en: Invalid milestone name
hy: Սխալ ուղենիշի անուն

en: Invalid milestone name.
hy: Սխալ ուղենիշի անուն։

en: Invalid query constraint value
hy: Սխալ հարցման սահմանափակման արժեք

en: Invalid resource identifier '%(id)s'
hy: Անթույլատրելի ռեսուրսի իդենտիֆիկատոր '%(id)s'

en: Invalid ticket id list: %(value)s
hy: Անթույլատրելի խնդրի համարների ցուցակ․ %(value)s

en: Invalid ticket number
hy: Սխալ խնդրի համար

en: Invalid up/down value: %(value)s
hy: Սխալ վերև/ներքև արժեք: %(value)s

en: Invalid version name.
hy: Սխալ տարբերակի անուն։

en: Invoking trac-admin without command starts interactive mode.
hy: Կանչելով trac-admin-ը առանց հրամանների՝ սկսվում է դիալոգային ռեժիմը։

en: Jump to the chosen preselected path
hy: Անցնել նախօրոք ընտրած ճանապարհին

en: Keyboard Shortcuts
hy: Աշխատող Ստեղներ

en: Keywords
hy: Հիմնաբառեր

en: Language
hy: Լեզու

en: Language:
hy: Լեզու․

en: Last Change
hy: Վերջին Փոփոխություն

en: Latest Revision
hy: Վերջին Ռեվիզիա

en: Leave a redirection page at the old location
hy: Թողնել վերահասցեավորման էջը նախկին տեղակայման տեղը

en: Legend:
hy: Նշանակություն․

en: License:
hy: Լիցենզիա․

en: Line
hy: Տող

en: Line %(lineno)d: Entry before first section header
hy: Տող %(lineno)d՝ Գրառումը առաջին հատվածի գլխամասից առաջ

en: Line %(lineno)d: Invalid entry
hy: Տող %(lineno)d՝ անվավեր գրառում

en: Line numbers
hy: Տողերի համարները

en: Load
hy: Բեռնել

en: Local variables:
hy: Լոկալ փոփոխականնեեր․

en: Location:
hy: Տեղակայում․

en: Log Message
hy: Պատմության Հաղորդագրություն

en: Log file:
hy: Պատմության ֆայլը․

en: Log level:
hy: Պատմության մակարդակ․

en: Logging
hy: Գրանցում

en: Login
hy: Մուտք

en: Logout
hy: Ելք

en: MIME Types
hy: Խնդրի Տեսակները

en: Manage %(label_plural)s
hy: Ղեկավարել %(label_plural)s

en: Manage Components
hy: Ղեկավարել կոմպոնենտները

en: Manage Milestones
hy: Ղեկավարել Ուղենիշերը

en: Manage Plugins
hy: Փլագինների Ղեկավարում

en: Manage Repositories
hy: Տարբերակների Ղեկավարում

en: Manage Versions
hy: Տարբերակների Ղեկավարում

en: Max items per page
hy: Էլեմենտների մաքսիմալ քանակը ամեն էջում

en: Merge changes
hy: Միավորել փոփոխությունները

en: Message:
hy: Հաղորդագրություն։

en: Milestone
hy: Ուղենիշ

en: Milestone "%(name)s" already exists, please choose another name.
hy: "%(name)s" ուղենիշն արդեն գոյություն ունի, խնդրում ենք ընտրել մեկ այլ անուն։

en: Milestone %(name)s
hy: Ուղենիշ %(name)s

en: Milestone %(name)s already exists.
hy: %(name)s ուղենիշն արդեն գոյություն ունի։

en: Milestone %(name)s completed
hy: Ուղենիշ %(name)s

en: Milestone %(name)s does not exist.
hy: %(name)s ուղենիշը գոյություն չունի։

en: Milestone:
hy: Ուղենիշ․

en: Milestones
hy: Ուղենիշերը

en: Milestones reached
hy: Ավարտված ուղենիշերը

en: Missing arguments to add a repository.
hy: Բացակայող արգումենտներ ռեպոզիտորիա ավելացնելու համար։

en: Missing arguments to add an alias.
hy: Բացակայող արգումենտներ փոխանունը ավելացնելու համար։

en: Missing environment variable "TRAC_ENV". Trac requires this variable to point to a valid Trac environment.
hy: "TRAC_ENV" միջավայրի փոփոխականը բացակայում է։ Trac-ին անհրաժեշտ է, որ տրված փոփոխականը ցույց տա  Trac միջավայրի ճիշտ ճանապարհի վրա։

en: Missing field
hy: Դաշտը բացակայում է

en: Missing or invalid form token. %(msg)s
hy: Ֆորմայի թոքենը բացակայում է կամ անվավեր է։ %(msg)s

en: Modified
hy: Փոփոխված

en: Modify %(label_singular)s
hy: Փոփոխել %(label_singular)s

en: Modify Component:
hy: Փոխել կոմպոնենտները․

en: Modify Milestone:
hy: Ուղենիշերի փոփոխում․

en: Modify Repository:
hy: Բազայի ինդեքսավորում

en: Modify Ticket
hy: Փոփոխել Խնդիր

en: Modify Version:
hy: Փոփոխել Տարբերակը․

en: Most recent call last:
hy: Ամենավերջին զանգը տևել է․

en: Multi-values fields not supported yet
hy: Մի քանի արժեքներով դաշտերը դեռ ապահովված չեն

en: N/A
hy: Առկա չէ

en: Name
hy: Անվանում

en: Name of the milestone:
hy: Ուղենիշի անունը․

en: Name:
hy: Անվանումը․

en: Need at least PySqlite %(version)s or higher
hy: Պահանջվում է նվազագույնը PySqlite %(version)s կամ ավելի բարձր

en: Neither %(from_)s nor %(reply_to)s are specified in the configuration.
hy: Կարգավորման մեջ նշված չէ ոչ %(from_)s ոչ էլ %(reply_to)s։

en: New Milestone
hy: Նոր Ուղենիշ

en: New Report
hy: Դիտել զեկույցը

en: New Ticket
hy: Նոր Խնդիր

en: New name:
hy: Ամբողջական անունը․

en: Next
hy: Հաջորդ

en: Next Change
hy: Հաջորդ Փոփոխությունը

en: Next Changeset
hy: Հաջորդ Փոփոխություններ

en: Next Page
hy: Հաջորդ Էջ

en: Next Period
hy: Հաջորդ Ինտերվալ

en: Next Revision
hy: Հաջորդ Ռեվիզիա

en: Next Ticket
hy: Հաջորդ Խնդիր

en: Next Version
hy: Հաջորդ Տարբերակը

en: Next status will be '%(name)s'
hy: Հաջորդ կարգավիճակը կլինի '%(name)s'

en: No %s selected
hy: Ոչ մի %s նշված չէ

en: No administration panels available
hy: Ադմինիստրացիոն վահանակները հասանելի չեն

en: No available MIME conversions from %(old)s to %(new)s
hy: Ոչ մի հասանելի MIME ձևափոխություն %(old)s ից %(new)s

en: No changes
hy: Ոչ մի փոփոխություն

en: No changeset %(rev)s in the repository
hy: Ռեպոզիտորիայում չկան %(rev)s փոփոխությունները

en: No component selected
hy: Ոչ մի բաղադրիչ ընտրված չէ

en: No date set
hy: Ոչ մի ամսաթիվ նշված չէ

en: No default repository defined
hy: Բացակայում է լռելյամբ սահմանված ռեպոզիտորիա

en: No differences to show
hy: Ոչ մի տարբերություն ցույց տալու համար

en: No file uploaded
hy: Ոչ մի Ֆայլ վեր բեռնավորված չէ

en: No files found
hy: Ոչ մի ֆայլ չի գտնվել

en: No image "%(id)s" attached to %(parent)s
hy: Բացակայում է "%(id)s" նկարը կցված %(parent)s

en: No matches found.
hy: Համապատասխան ոչինչ չի գտնվել։

en: No milestone selected
hy: Ոչ մի ուղենիշ ընտրված չէ

en: No node %(path)s at revision %(rev)s
hy: Բացակայում է %(path)s հագույցը %(rev)s ռեվիզիայում

en: No permission to change the ticket reporter.
hy: Չկա թույլտվություն խնդրի հեղինակին փոխելու համար։

en: No permission to change ticket fields.
hy: Չկա թույլատվություն խնդրի դաշտերը փոփոխելու համար։

en: No permission to edit the ticket description.
hy: Չկա թույլտվություն խնդրի նկարագիրը խմբագրելու համար։

en: No permission to view change log
hy: չկա թույլտվաություն դիտելու այս wiki էջը

en: No permission to view changeset %(rev)s on %(repos)s
hy: Անբավարար իրավունքներ %(rev)s %(repos)s փոփոխություններին դիմելու համար

en: No permissions to add a comment.
hy: Չկա թույլտվություն մեկնաբանություն ավելացնելու համար։

en: No reports available.
hy: Ոչ մի հասանելի զեկույց։

en: No repositories were selected.
hy: Ընտրված ռեպոզիտորիաներ չկան։

en: No repository specified and no default repository configured.
hy: Ռեպոզիտորիան նշված չէ և բացակայում է կարգավորված լռելյամբ ռեպոզիտորիա։

en: No results
hy: Արդյունք չկա

en: No revisions
hy: Չկան ռեվիզիաներ

en: No revisions found
hy: Ոչ մի ռեվիզիա գտնված չէ

en: No such changeset
hy: Չկան այդպիսի փոփոխություններ

en: No such node
hy: Չկա այդպիսի հանգույց

en: No svn:externals configured in trac.ini
hy: trac.ini ֆայլում svn:externals-ը կարգավորված չէ

en: No tickets found
hy: Ոչ մի խնդիր գտնված չէ

en: No upgrade module for version %(num)i (%(version)s.py)
hy: Նորացման մոդուլը %(num)i (%(version)s.py) տարբերակի համար գտնված չէ

en: No version "%(num)s" for Wiki page "%(name)s"
hy: "%(name)s" Wiki էջի "%(num)s" տարբերակ չկա

en: No version %(version)d for comment %(cnum)d on ticket #%(ticket)s
hy: Բացակայում է %(version)d տարբերակը %(cnum)d մեկնաբանութան համար #%(ticket)s խնռրի մեջ

en: No version selected
hy: Ոչ մի տարբերակ ընտրված չէ

en: Non-ascii environment path '%(path)s' not supported.
hy: '%(path)s' non-ascii միջավայրի ճանապարհը ապահովված չէ։

en: None
hy: Ոչ մի

en: Nonexistent path
hy: Գոյություն չունեցող ճանապարհ

en: Normal
hy: Նորմալ

en: Note that the %(name)s plugin seems to be involved.
hy: Նկատեք, որ %(name)s փլագինը թվում է թե ներառված է․

en: Note that the following plugins seem to be involved:
hy: Նկատեք, որ հետևյալ փլագինները թվում են ներառված․

en: Old / New
hy: Հին / Նոր

en: Older Revisions
hy: Ավելի հին Ռեվիզիաներ

en: Oops…
hy: Վայ․․․

en: Open (by due date)
hy: Բացված (ըստ կատարման ամսաթվի)

en: Open (no due date)
hy: Բաց է (առանց կատարման ժամկետ)

en: Or
hy: Կամ

en: Order
hy: Կարգը

en: Order numbers must be unique
hy: Հրամանի համարները չպետք է կրկնվեն

en: Original Format
hy: Սկզբնական Ֆորմատ

en: Otherwise, please %(create)s a new bug report
                    describing the problem and explain how to reproduce it.
hy: Հակառակ դեպքում, խնդրում ենք %(create)s նոր թերության զեկույց՝ նկարագրելով պրոբլեմը և բացատրելով, թե ինչպես այն վերարտադրել։

en: Owned by:
hy: Պատկանող․

en: Owner
hy: Սեփականատեր

en: Owner:
hy: Սեփականատեր․

en: Page %(name)s does not exist
hy: %(name)s էջը գոյություն չունի

en: Page %(name)s not found
hy: %(name)s էջը գոյություն չունի

en: Page %(num)d
hy: %(num)d էջը

en: Page %(page)s is beyond the number of pages in the query
hy: %(page)s էջը հարցման էջերի սահմանային քանակից դուրս է

en: Page history
hy: Էջի պատմություն

en: Page is read-only
hy: Էջը միայն ընթերցելու համար է

en: Page not modified
hy: Էջը չի փոփոխվել

en: Page not modified, showing latest version.
hy: Էջը փոփոխված չէ, ցուցադրվում է վերջին տարբերակը։

en: Parent Directory
hy: Ծնող Կատալոգ

en: Parent directory
hy: Ծնող Կատալոգ

en: Permissions
hy: Թույլտվությունները

en: Plain Text
hy: Հասարակ Տեքստ

en: Please report this issue to the plugin maintainer.
hy: Զեկուցել արդյունքը փլագինի աջակցողին։

en: Please review all those changes and manually merge them with your
            own changes. [1:]
            If you're unsure about what you're doing, please press [2:Cancel]
            (losing your changes) and start editing the latest version of the page
            again.
hy: Խնդրում ենք վերանայել բոլոր այդ փոփոխությունները և ձեռքով միացնել դրանք
    	 ձեր տարներակի հետ: [1:]
            Եթե դուք վստահ չեք ձեր արվածի համար, խնդրում ենք սեղմել [2:Cancel]
            (կորցնելով ձեր փոփոխությունները) և սկսել խմբագրել էջի վերջին
            տարբերակը կրկին։

en: Please review your configuration, probably starting with %(section)s in your %(tracini)s.
hy: Խնդրում ենք վերանայել ձեք կարգավորումները, հավանաբար սկսած %(section)s ձեր %(tracini)s-ի մեջ։

en: Plugin %(name)s already installed
hy: %(name)s փլագինն արդեն տեղադրված է

en: Plugins
hy: Փլագիններ

en: Possible Values
hy: Հնարավոր Արժեքներ

en: Powered by [1:[2:Trac %(version)s]][3:]
            By [4:Edgewall Software].
hy: Ստեղծված է [1:[2:Trac %(version)s]][3:]
               [4:Edgewall Software]-ի կողմից։

en: Preferences
hy: Նախընտրություններ

en: Preferences:
hy: Նախընտրություններ․

en: Prepare Diff
hy: Նախապատրաստել Տարբերությունները

en: Preview
hy: Նախնական դիտում

en: Preview Page
hy: Նախնական Դիտման Էջ

en: Preview changes to comment %(cnum)s
hy: Նախապես դիտել մեկնաբանելու %(cnum)s

en: Preview:
hy: Նախնական դիտում․

en: Previous
hy: Նախորդ

en: Previous Change
hy: Նախորդ Փոփոխությունը

en: Previous Changeset
hy: Նախորդ Փոփոխություններ

en: Previous Page
hy: Նախորդ Էջ

en: Previous Period
hy: Նախորդ Ինտերվալ

en: Previous Revision
hy: Նախորդ Ռեվիզիա

en: Previous Ticket
hy: Նախորդ Խնդիր

en: Previous Version
hy: Նախորդ Տարբերակը

en: Priorities
hy: Առաջնահերթություններ

en: Priority
hy: Առաջնահերթություն

en: Project
hy: Պրոյեկտ

en: Project Name [%(default)s]>
hy: Պրոյեկտի Անվանումը [%(default)s]>

en: Properties
hy: Հատկություններ

en: Property %(label)s %(rendered)s
hy: Հատկություն %(label)s %(rendered)s

en: Property %(name)s
                      changed from %(old)s to %(new)s
hy: %(name)s հատկությունը
    		   փոփոխված է %(old)s %(new)s

en: Property %(name)s deleted
hy: %(name)s բաղադրիչը գոյություն չունի։

en: Property %(name)s set to %(value)s
hy: %(name)s հատկության արժեքը դրված է %(value)s

en: Property %(prop)s changed
hy: %(prop)s հատկությունը փոփոխվել է

en: Property [1:%(name)s] set to %(value)s
hy: [1:%(name)s] հատկությունը դրված է %(value)s

en: Python Traceback
hy: Python-ի դիտարկումը

en: Query filter requires field and constraints separated by a "="
hy: Հարցման ֆիլտրը պահանջում է դաշտն ու սահմանափակումները առանաձնացնել "="-ով

en: Query filter requires field name
hy: Հարցման ֆիլտրը պահանջում է դաշտի անուն

en: Query filters
hy: Հարցումը ֆիլտրում է

en: Query for Report: (can be either SQL or, if starting with [1:query:],
                  a [2:TracQuery] expression)
hy: Հարցում Զեկույցի համար։ (կարող է լինել SQL կամ [2:TracQuery] արտահայտություն, եթե սկսվում է [1:query:]-ով)

en: Query max %(max)s is invalid.
hy: %(max)s հարցումն անվավեր է։

en: Query page %(page)s is invalid.
hy: %(page)s հարցման էջը անվավեր է։

en: Query parameter "sort=%(sort_col)s"  is invalid
hy: Հարցման "sort=%(sort_col)s" պարամետրն անթույլատրելի է։

en: Quickjump to %(name)s
hy: Արագ անցում դեպի %(name)s

en: RSS Feed
hy: RSS Նորություններ

en: Refresh
hy: Նախընտրություններ

en: Released
hy: Թողարկված է

en: Released:
hy: Թողարկված է․

en: Remove from Cc
hy: Ջնջել Cc-ից

en: Remove selected items
hy: Ջնջել նշված էլեմենտները

en: Removed
hy: Հեռացված

en: Rename [1:%(name)s]
hy: Ուղենիշ [1:%(name)s]

en: Rename page
hy: Գլխավոր էջ․

en: Renaming the page will rename all existing versions of the page in place.
hy: Էջի վերանվանումը կվերանվանի էջի բոլոր գոյություն ունեցող տարբերակները։

en: Replace existing attachment of the same name
hy: Փոխարինել նույն անունով առկա կցման նյութը

en: Reply
hy: Պատասխան

en: Reply to comment %(cnum)s
hy: Պատասխանել %(cnum)s մեկնաբանությանը

en: Reply, quoting this description
hy: Պատասխանեք՝ նշելով նկարագրությունը

en: Report Title:
hy: Զեկույցի Վերնագիր․

en: Report arguments
hy: Զեկուցել արգումենտները

en: Report failed: %(error)s
hy: Զեկույցը ձախողվեց։ %(error)s

en: Report {%(num)s} does not exist.
hy: %(num)s զեկույցը գոյություն չունի։

en: Report {%(num)s} has no SQL query.
hy: %(num)s զեկույցում չկա ոչ մի SQL հարցում։

en: Reported by:
hy: Զեկուցված հետևյալի կողմից․

en: Reporter
hy: Զեկուցող

en: Reporter:
hy: Զեկուցող․

en: Repositories
hy: Ռեպոզիտորիայի մուտքագրումներ

en: Repository %(repo)s
hy: Փնտրել ռեպոզիտորիայի %(repo)s ճանապարհը

en: Repository '%(repo)s' not found
hy: %(repo)s էջը գոյություն չունի

en: Repository Index
hy: Ռեպոզիտորիայի մուտքագրումներ

en: Repository URL
hy: Ռեպոզիտորիայի մուտքագրումներ

en: Repository changesets
hy: Ռեպոզիտորիայի մուտքագրումներ

en: Repository:
hy: Բազայի ինդեքսավորում

en: Resolution
hy: Որոշում

en: Resolutions
hy: Որոշումներ

en: Restore session:
hy: Վերականգնել սեսիան․

en: Results
hy: Արդյունքներ

en: Resyncing repository history for %(reponame)s...
hy: Բազայի պատմության վերասինխրոնիզացում %(reponame)s համար․․․

en: Retarget associated open tickets to milestone:
hy: Վերակցել միախմբված բացված խնդիրները ուղենիշին․

en: Retarget associated tickets to milestone
hy: Վերակցել միախմբված խնդիրները ուղենշին

en: Rev
hy: Ռեվ

en: Reverse Diff
hy: Հակառակ Տարբերություն

en: Review
hy: Վերանայել

en: Review Changes
hy: Վերանայել Փոփոխությունները

en: Revision
hy: ռեվիզիայում․

en: Revision %(num)s
hy: Ռեվիզիա  %(num)s

en: Revision Log
hy: Ռեվիզիայի Պատմություն

en: Revision Log (restarting at %(path)s, rev. %(rev)s)
hy: Փոփոխությունների Պատմություն (սկսած %(path)s-ից, ռեվ․ %(rev)s)

en: Revision Log Mode:
hy: Ռեվիզիայի պատմության Վիճակ՝

en: Revision in which the line changed
hy: Ռեվիզիա, որտեղ տողը փոփոխվել է

en: Revision info
hy: Ռեվիզիայի տեղեկություն

en: Roadmap
hy: Ուղեցույց

en: SMTP Notification Error
hy: SMTP զգուշացման սխալ

en: SQL Query
hy: SQL Հարցում

en: Save
hy: Պահպանել

en: Save changes
hy: Պահպանել փոփոխությունները

en: Save query
hy: Պահպանել հարցումը

en: Save report
hy: Պահպանել զեկույցը

en: Save updated query in report {%(id)s}
hy: Պահպանել թարմացված հարցումը զեկույցում {%(id)s}

en: Schedule
hy: Ժամանակացույց

en: Search
hy: Փնտրում

en: Search %(project)s
hy: Վերադառնալ %(project)s-ին

en: Search query too short. Query must be at least %(num)s characters long.
hy: Շատ կարճ փնտրման հարցում։ Հարցման երկարությունը պետք է լինի առնվազն %(num)s սիմվոլ։

en: Search:
hy: Փնտրում․

en: Section
hy: Բաժին

en: Secure cookies are enabled, you must use https to submit forms.
hy: Անվտանգ քուքիները ակտիվացված են, դուք պետք է օգտագործեք https որպեսզի ներկայացնեք ձևերը։

en: See [wiki:"%(name)s"].
hy: Տես [wiki:"%(name)s"]:

en: See the diffs
hy: Դիտել տարբերությունները

en: See the preview
hy: Դիտել նախնական տեսքը

en: Select paths and revs for Diff
hy: Ընտրեք ճանապարհները և ռեվիզիաները տարբերությունները ցույց տալու համար

en: Select the base and the target for the diff:
hy: Ընտրեք ակունքային և նպատակային ճանապարհները տարբերության համար․

en: Selecting and pressing 'Preview' enters a two-column [edit|preview] mode
hy: "Նախնական դիտում" նշելով և սեղմելով կակտիվանա երկու-սյուն [խմբագրում/նախնական դիտում] վիճակը

en: Session key:
hy: Սեսիայի հիմնաբառը․

en: Severities
hy: Խստություններ

en: Severity
hy: Խստություն

en: Show all descriptions
hy: Ցույց տալ բոլոր նկարագրությունները

en: Show completed milestones
hy: Դիտել արդեն ավարտված ուղենիշերը

en: Show differences
hy: Տարբերությունների ցուցադրում

en: Show entry in browser
hy: Ցույց տալ մուտքագրումը բրոուզերում

en: Show full changeset
hy: Ցույց տալ բոլոր փոփոխությունները

en: Show full log messages
hy: Ցույց տալ պատմության ամբողջական հաղորդագրությունները

en: Show only adds and deletes
hy: Ցույց տալ միայն ավելացումները և ջնջումները

en: Show original file (revision %(old_rev)s)
hy: Ցույց տալ օռիգինալ ֆայլը (ռեվիզիա %(old_rev)s)

en: Show previous version in browser
hy: Ցուցադրել նախորդ տարբերակը բրոուզերում

en: Show revision %(rev)s of this file in browser
hy: Ցույց տալ այս ֆայլի %(rev)s ռեվիզիան բրոուզերում

en: Show revision log
hy: Ցույց տալ ռեվիզիայի պատմությունը

en: Show the %(range)s differences restricted to %(path)s
hy: Ցույց տալ փոփոխությունների %(range)s-ը %(path)s ճանապարհի սահմաններում

en: Show the changes in full context
hy: Ցույց տալ փոփոխություները ամբողջությամբ

en: Show the changeset %(id)s restricted to %(path)s
hy: Ցույց տալ %(id)s փոփոխությունները %(path)s ճանապարհի սահմաններում

en: Show under each result:
hy: Ցուցադրել ամեն արդյունքի տակ․

en: Show what was removed (content at revision %(old_rev)s)
hy: Ցույց տալ թե ինչն է ռեղափոխվել (պարունակությունը %(old_rev)s ռեվիզիայում)

en: Size
hy: Չափ

en: Someone else has modified that page since you started your edits.
hy: Ձեր խմբագրումը սկսելուց հետո այդ էջը փոփոխվել է։

en: Sorry, can not save your changes. This ticket has been modified by someone else since you started
hy: Ներեցեք, Ձեր փոփոխությունները չեն կարող պահպանվել։ Ձեր սկսելուց հետո այս խնդիրը փոփոխվել է ուրիշի կողմից

en: Sorry, no documentation found
hy: "%(cmd)s" համար թղթաբանություն չգտնվեց

en: Sorry, this page has been modified by somebody else since you started
                editing. Your changes cannot be saved.
hy: Ներեցեք, այս էջը փոփոխվել է մեկ ուրիշի կողմից նախքան Դուք սկսել եք խմբագրել։ Ձեր կողմից արված փոփոխությունները չեն կարող պահպանվել։

en: Sort by %(col)s %(direction)s
hy: Սորտավորել ըստ %(col)s %(direction)s

en: Space or comma delimited email addresses and usernames are accepted.
hy: Բացակով կամ ստորակետով բաժանված փոստային հասցեները և օգտագործողի անունները թույլատրելի են։

en: Start Page
hy: Սկզբնական Էջ

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Stop on copy
hy: Կանգնել պատճենահանման ժամանակ

en: Style:
hy: Ոճ․

en: Subject
hy: Թեմա

en: Subject:
hy: Թեմա․

en: Submit changes
hy: Գրանցել փոփոխությունները

en: Submit changes to comment %(cnum)s
hy: Հաստատել փոփոխությունները մեկնաբանուլու %(cnum)s

en: Subversion >= 1.0 required, found %(version)s
hy: Պահանջվում է Subversion >= 1.0: Գտնվել է %(version)s

en: Summary
hy: Ամփոփում

en: Summary:
hy: Ամփոփում․

en: Switch to plain text view
hy: Անցնել հասարակ տեքստի դիտմանը

en: Syntax Highlighting
hy: Շարահյուսական գունավորում

en: Syslog
hy: Համակարգային պատմություն

en: System Information
hy: Ինֆորմացիա համակարգի մասին

en: System Information:
hy: Համակարգային ինֆորմացիա․

en: TLS enabled but server does not support TLS
hy: TLS-ը միացված է, սակայն սերվերը չի ապահովում TLS

en: Tab-delimited Text
hy: Tab-ով բաժանված տեքստ

en: Table of Contents
hy: Բովանդակություն

en: The %(change)s has been saved, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
hy: %(change)s պահպանվել է, սակայն առաջացել է սխալ զգուշացում ուղարկելուց․ %(message)s

en: The %(field)s value "%(name)s" has been added.
hy: %(field)s "%(name)s" ավելացված է։

en: The Pygments syntax highlighter can be used with
          different coloring styles.
hy: Pygments-ի շարահյուսական գունավորիչը կարող է օգտագործվել տարբեր գունային թեմաներում։

en: The Trac Environment needs to be upgraded.
    
    Run "trac-admin %(path)s upgrade"
hy: Պահանջվում է թարմացնել Trac Միջավայրը։
    
    Աշխատեցրեք  "trac-admin %(path)s upgrade"

en: The Wiki page field '%(field)s' is invalid: %(message)s
hy: Wiki էջի '%(field)s' դաշտն անսարք է․ %(message)s

en: The action "%(name)s" is not available.
hy: "%(name)s" տարբերակն ավելացված է։

en: The action that triggered the error was:
hy: Սխալ առաջացրած գործողությունը հետևյալն է․

en: The alias "%(name)s" has been added.
hy: "%(name)s" ուղենիշն ավելացված է։

en: The complete history of the page will be moved to the new location.
hy: Էջի ամբողջական պատմությունը կտեղափոխվի նոր տեղակայման տեղը։

en: The component "%(name)s" has been added.
hy: "%(name)s" բաղադրիչն ավելացված է։

en: The date "%(date)s" is outside valid range. Try a date closer to present time.
hy: "%(date)s" անսաթիվը անվավեր է. Փորձեք ամսաթիվ, որը մոտ է ներկա ժամանակին։

en: The file or directory '%(path)s' doesn't exist at revision %(rev)s or at any previous revision.
hy: Ֆայլը կամ "%(path)s" կատալոգը գոյություն չունեն ինչպես %(rev)s ռեվիզիայում, այնպես էլ նախորդողներում։

en: The following arguments are missing: %(args)s
hy: Հետևյալ արգումենտները բացակայում են։ %(args)s

en: The following component has been disabled: | The following components have been disabled:
hy[0]: Հետևյալ բաղադրիչն ցույց է տրվել․
hy[1]: Հետևյալ բաղադրիչները ցույց են տրվել․

en: The following component has been enabled: | The following components have been enabled:
hy[0]: Հետևյալ բաղադրիչը ակտիվացված է․
hy[1]: Հետևյալ բաղադրիչները ակտիվացված են․

en: The following errors happened while copying the environment:
hy: Հետևյալ սխալները առաջացել են միջավայրի  պատճենման ժամանակ․

en: The following pages have a name similar to this page, and may be related:
hy: Հետևյալ էջերի անունները նման են այս էջի անվանը և հնարավոր է իրար հետ կապված են․

en: The milestone "%(name)s" has been added.
hy: "%(name)s" ուղենիշն ավելացված է։

en: The milestone "%(name)s" has been deleted.
hy: "%(name)s" ուղենիշը ջնջված է։

en: The new name must be different from the old name.
hy: Նոր անունը պետք է պարբերվի հին անվանումից։

en: The owner will be changed from %(current_owner)s
hy: Տերը կփոխվի %(current_owner)s-ից

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(authname)s
hy: Տերը կփոխվի %(current_owner)s-ից %(authname)s-ի

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(selected_owner)s
hy: Տերը կփոխվի %(current_owner)s-ից %(selected_owner)s-ի

en: The page %(name)s already exists.
hy: %(name)s արդեն գոյություն ունի

en: The page %(name)s does not exist. You can create it here.
hy: %(name)s էջը գոյություն չունի։ Դուք կարող եք այն ստեղծել ասյտեղ։

en: The page %(name)s has been deleted.
hy: %(name)s էջը ջնջված է։

en: The permission %(action)s was already granted to %(subject)s.
hy: %(subject)s-ը արդեն ունի %(action)s թույլտվություն։

en: The report has been created.
hy: Հաշվետվությունը ստեղծված է։

en: The report {%(id)d} has been deleted.
hy: {%(id)d} զեկույցը ջնջված է։

en: The repository "%(name)s" has been added.
hy: "%(name)s" տարբերակն ավելացված է։

en: The repository directory must be absolute
hy: Ռեպոզիտորիայի կատալոգը պետք է վավերական լինի

en: The repository type '%(type)s' is not supported
hy: Ռեվիզիայի '%(type)s' տեսակը չի ապահովվում

en: The resolution will be deleted
hy: Որոշումը կնշվի

en: The resolution will be set
hy: Որոշումը կնշվի

en: The resolution will be set to %(name)s
hy: Որոշումը կնշվի որպես %(name)s

en: The selected %(field)s values have been removed.
hy: Նշված %(field)s-երը ջնջված են։

en: The selected components have been removed.
hy: Ընտրված բաղադրիչները ջնջված են։

en: The selected milestones have been removed.
hy: Նշված ուղենիշերը ջնջված են։

en: The selected permissions have been revoked.
hy: Նշված թույլտվությունները չեղյալ են հայտարարվել։

en: The selected repositories have been removed.
hy: Նշված տարբերակները ջնջված են։

en: The selected versions have been removed.
hy: Նշված տարբերակները ջնջված են։

en: The session key is used to identify stored custom
          settings and session data on the server. Although it is
          automatically generated by default, you may change it to something
          easier to remember at any time if you wish to load your settings
          in a different web browser.
hy: Սեսիայի հիմնաբառն օգտագործվում է ընտրված կարգավորումների և սերվերում պահվող տվյալների իդենտիֆիկացիայի համար։ Չնայած որ այն լռելիությամբ ավտոմատ ստեղծվում է, այն կարելի է փոփոխել, հեշտ հիշելու համար, որպեսզի ուղարկել կարգավորումները ուրիշ բրոուզերներին։

en: The subject %(subject)s has been added to the group %(group)s.
hy: %(subject)s սուբյեկտն ավելացվել է %(group)s խմբում։

en: The subject %(subject)s has been granted the permission %(action)s.
hy: %(subject)s սուբյեկտին տրվել է %(action)s թույլտվությունը։

en: The subject %(subject)s was already added to the group %(group)s.
hy: %(subject)s սուբյեկտն արդեն գտնվում է %(group)s խմբում։

en: The ticket #%(id)s has been deleted.
hy: #%(id)s զեկույցը ջնջված է։

en: The ticket comment %(num)s on ticket #%(id)s has been deleted.
hy: Խնդրի %(num)s մեկնաբանությունը #%(id)s խնդրի համար ջնջված է։

en: The ticket field '%(field)s' is invalid: %(message)s
hy: Խնդրի '%(field)s' դաշտը անվավեր է: %(message)s

en: The ticket has been created, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
hy: Խնդիրը ստեղծվել է, սակայն առաջացել է սխալ զգուշացում ուղարկելուց․ %(message)s

en: The ticket will be disowned
hy: Խնդրի տերը կփոխվի

en: The user %(user)s requires read _and_ write permissions to the database file %(path)s and the directory it is located in.
hy: %(user)s օգտագործողին անհրաժեշտ է գրելու և կարդալու թույլտվություն տվյալների բազայի ֆայլի %(path)s և այդ ֆայլը պարունակող կատալոգի համար։

en: The version "%(name)s" has been added.
hy: "%(name)s" տարբերակն ավելացված է։

en: The version %(version)d of the page %(name)s has been deleted.
hy: %(name)s էջի %(version)d տարբերակը ջնջված է։

en: The versions %(from_)d to %(to)d of the page %(name)s have been deleted.
hy: %(name)s էջի %(from_)d-ից %(to)d տարբերակները ջնջվել են։

en: The web server does not have sufficient permissions to store files in
                the environment plugins directory.
hy: Վեբ սերվերը բավարար արտոնություն չունի միջավայրի plugins կատալոգում ֆայլերը պահելու համար։

en: The wiki page is too long (must be less than %(num)s characters)
hy: Wiki էջը չափազանց երկար է (պետք է լինի %(num)s նիշից քիչ)

en: There was an internal error in Trac.
                    It is recommended that you notify your local
                    [1:
                        Trac administrator] with the information needed to
                    reproduce the issue.
hy: Հայտնաբերվել է ներքին սխալ Trac-ում։
    				Խորհուրդ է տրվում տեղեկացնել ձեր լոկալ
                    [1:
                        Trac administrator]-ին՝ ապահովելով նրան սխալի վերարտադրման համար անհրաժեշտ ինֆորմացիայով։

en: This checkbox allows you to add or remove yourself from the CC list.
hy: Հնարավորություն է տալիս ավելացնել կամ ջնջել ձեզ CC ցուցակից։

en: This information is used to associate your login name with your
            email address and full name, which is used for email
            notification and RSS feeds, for example.
hy: Այս ինֆորմացիան օգտագործվում է Ձեր մուտքագրման անունը Ձեր էլէկտրոնային փոստի և լրիվ անվան հետ կապելու համար, որը, օրինակ, օգտագործվում է էլեկտրոնային փոստ ուղարկելու և RSS նորությունների համար։

en: This information is used to automatically populate some forms
            on this site with your contact details.
hy: Այս ինֆորմացիան օգտագործվում է այս կայքում ձեր տվյալներով որոշ ֆորմաների ավտոմատ լրացման համար։

en: This is an irreversible operation.
hy: Տվյալ գործողությունն անդառնալի է։

en: This is probably a local installation issue.
hy: Սա, հավանաբար, լոկալ տեղադրման արդյունք է։

en: This page lets you customize your personal settings for this site.
          These settings are stored on the server and are identified by a session
          key stored in a browser cookie. That cookie allows your settings to be
          restored on subsequent visits.
hy: Այս էջը թույլ է տալիս փոփոխել Ձեր անձնական կարգավորումները այս կայքի համար։ Այդ կարգավորումները պահպանվում են սերվերում և ակտիվացվում են հետագա  այցելությունների ժամանակ cookie-ի օգնությամբ։

en: This site provides keyboard shortcuts for
          faster access to certain functions of this site. As these shortcuts can
          cause conflicts with shortcuts provided by the desktop system or
          web browser, they are disabled by default. See
          [1:TracAccessibility]
          for more information on access keys.
hy: Այս կայքը նախատեսում է աշխատող ստեղներ որոշ ֆունկցիաների արագ հասանելիության համար։ Քանի որ սրանք կարող են ընդհարվեն համակարգի և բրոուզերի կողմից օգտագործվող ստեղների հետ, լռությամբ անջատված են։ Տես [1:TracAccessibility] հավելյար ինֆորմացիայի համար։

en: Ticket
hy: Խնդիր

en: Ticket #%(id)s
hy: Խնդիր #%(id)s

en: Ticket #%(num)s and all associated data removed.
hy: %(num)s խնդիրը և նրա հետ կապված բոլոր տվյալները հեռացված են։

en: Ticket #%(num)s, comment %(cnum)d
hy: Խնդիր #%(num)s, մեկնաբանություն %(cnum)d

en: Ticket #%(num)s: %(summary)s
hy: Խնդիր #%(num)s: %(summary)s

en: Ticket #%(shortname)s
hy: Խնդիր #%(shortname)s

en: Ticket %(id)s does not exist.
hy: %(id)s Խնդիրը գոյություն չունի։

en: Ticket Comment Diff
hy: Խնդրի Մեկնաբանության Տարբերություն

en: Ticket Comment History
hy: Խնդրի Մեկնաբանության Պատմություն

en: Ticket Diff
hy: Խնդրի Փոփոխությունները

en: Ticket History
hy: Խնդրի Պատմություն

en: Ticket System
hy: Խնդիրների Համակարգ

en: Ticket Type
hy: Խնդրի Տեսակը

en: Ticket Types
hy: Խնդրի Տեսակները

en: Ticket URL: <%(link)s>
hy: Խնդիր URL: <%(link)s>

en: Ticket comment is too long (must be less than %(num)s characters)
hy: Խնդրի նկարագրությունը շատ երկար է (պետք է լինի %(num)s սիմվոլից պակաս)

en: Ticket description is too long (must be less than %(num)s characters)
hy: Խնդրի նկարագրությունը շատ երկար է (պետք է լինի %(num)s սիմվոլից պակաս)

en: Ticket updates
hy: Խնդրի թարմացումներ

en: Tickets
hy: Խնդիրներ

en: Tickets must contain a summary.
hy: Խնդիրները պետք է պարունակեն ամփոփում։

en: Time
hy: Ժամանակ

en: Time zone:
hy: Ժամանակի տիրույթ․

en: Timeline
hy: Ժամանակացույց

en: Timestamp:
hy: Ժամանականշան․

en: Title
hy: Վերնագիր

en: To [%(rev)s]
hy: %(rev)s տարբերակում

en: To that end, you could %(create)s a ticket.
hy: Դրա համար, դուք կարող եք %(create)s խնդիր։

en: To:
hy: Մինչև․

en: Today
hy: Այսօր

en: Trac Error
hy: Trac-ի սխալ

en: Trac detected an internal error:
hy: Trac-ը հայտնաբերել է ներքին սխալ․

en: Trac is a web-based software project management and bug/issue
            tracking system emphasizing ease of use and low ceremony.
            It provides an integrated Wiki, an interface to version control
            systems, and a number of convenient ways to stay on top of events
            and changes within a project.
hy: Trac-ը web հիմքի վրա պրոյեկտների ղեկավարման համակարգ է, որն իր մեջ ներառում է թերությունների/խնդիրների ղեկավարման համակարգ, որը հեշտացնում է օգտագործումն ու թեթևացնում աշխատանքը։ Այն ապահովում է ներդրված Wiki, տարբերակների հսկողության համակարգի ինտերֆեյս և մի շարք հարմար մեթոդներ պրոյեկտում պատահարներն ու փոփոխություները վերահսկելու համար։

en: Trac is distributed under the modified BSD License.[1:]
            The complete text of the license can be found
            [2:online]
            as well as in the [3:COPYING] file included in the distribution.
hy: Trac-ը տարածված է փոփոխված BSD լիցենզիայով։[1:]
            Լիցենզիայի ամբողջ տեքստը կարող եք գտնել
            [2:online]
            ինչպես նաև [3:COPYING] ֆայլում ներառված փաթեթի մեջ։

en: Trac: Integrated SCM & Project Management
hy: Trac: Ինտեգրված SCM և Պրոյեկտի Ղեկավարում

en: TracGuide
hy: TracՈւղեցույց

en: Type
hy: Տեսակ

en: Type:
hy: Տեսակը․

en: URL:
hy: Հղում․

en: Unable to send email due to identity crisis.
hy: Հնարավոր չէ ուղարկել նամակը իդենտիֆիկացման կրիզիսի պատճառով։

en: Unified Diff
hy: Ստանդարտ Տարբերություն

en: Unknown action
hy: Անհայտ գործողություն

en: Unknown administration panel
hy: Անհայտ ադմինիստրացման պանել

en: Unknown log level %(level)s
hy: Պատմության անհայտ  %(level)s մակարդակ

en: Unknown log type %(type)s
hy: Պատմության անհայտ  %(type)s տեսակ

en: Unknown preference panel
hy: Անհայտ կարգավորումների վահանակ

en: Unknown scheme "%(scheme)s"; database connection string must start with {scheme}:/
hy: Անհայտ սխեմա - "%(scheme)s"; տվյալների բազայի հետ կապվելու տողը պետք է սկսվի {scheme}:/

en: Unmodified
hy: Անփոփոխ

en: Unparented attachment %(id)s
hy: Անթույլատրելի կցում․ %(id)s

en: Unsupported database type "%(scheme)s"
hy: Տվյալների բազայի չապահովված "%(scheme)s" տեսակ

en: Unsupported version control system "%(name)s": %(error)s
hy: Չապահովված "%(name)s" տարբերակի վերահսկման համակարգ։ "%(error)s"

en: Unsupported version control system "%(name)s": Can't find an appropriate component, maybe the corresponding plugin was not enabled?
hy: Չապահովված "%(name)s" տարբերակի վերահսկման համակարգ։ Հնարավոր չէ գտնել համապատասխան բաղադրիչ, միգուցե համապատասխան փլագինը միացված չէ՞։

en: Up
hy: Վերև

en: Update
hy: Թարմացնել

en: Upgrade done.
    
    You may want to upgrade the Trac documentation now by running:
    
      trac-admin %(path)s wiki upgrade
hy: Թարմացումը կատարված է։
    
    Հնարավոր է դուէ ցանկանում եք թարմացնել Trac-ի փաստաթղթերը՝ աշխատեցնելով:
    
      trac-admin %(path)s wiki upgrade

en: Upload a plugin packaged as Python egg.
hy: Վերբեռնել փլագինը Python-ի .egg ֆորմատով։

en: Upload failed
hy: Ուղարկելը խափանվեց

en: Uploaded file is not a Python source file or egg
hy: Ուղարկված ֆայլը չի համարվում Python-ի սկզբնական կոդ կամ .egg ֆորմատ

en: Usage: trac-admin </path/to/projenv> [command [subcommand] [option ...]]
hy: Օգտագործումը: trac-admin </path/to/projenv> [command [subcommand] [option ...]]

en: User
hy: Օգտագործող

en: Using the template:
hy: Շաբլոնի օգտագործում․

en: Value
hy: Արժեք

en: Version
hy: Տարբերակ

en: Version %(name)s already exists.
hy: %(name)s տարբերակն արդեն գոյություն ունի։

en: Version %(name)s does not exist.
hy: %(name)s տարբերակը գոյություն չունի։

en: Version %(num)s
hy: Տարբերակ %(num)s

en: Version %(num)s of page "%(name)s" does not exist
hy: "%(name)s" էջի %(num)s տարբերակը գոյություն չունի

en: Version %(version)s by %(author)s
hy: Տարբերակ %(version)s (փոփոխված %(author)s կողմից

en: Version %(version)s by %(author)s: %(comment)s
hy: Տարբերակ %(version)s (փոփոխված %(author)s կողմից, %(comment)s առաջ)

en: Version Control
hy: Տարբերակի վերահսկում

en: Versions
hy: Տարբերակներ

en: View %(name)s
hy: Ուղենիշ %(name)s

en: View %(path)s
hy: %(path)s տեսք

en: View %(realm)s
hy: Տեսնել %(realm)s

en: View Changeset
hy: Դիտել փոփոխությունները

en: View Directory
hy: Ծնող Կատալոգ

en: View File
hy: տեսնել տարբերությունները

en: View Latest Revision
hy: Դիտել Վերջին Ռեվիզիաները

en: View Latest Version
hy: Դիտել Վերջին Տարբերակը

en: View Repository:
hy: Դիտել ռեվիզիան։

en: View Revision Log
hy: Դիտել Ռեվիզիայի Պատմությունը

en: View Root Directory
hy: Դեպի ծնող կատալոգ

en: View Tickets
hy: Դիտել Խնդիրները

en: View WikiStart
hy: Դիտել WikiStart

en: View attachment
hy: Ավելացնել կցվող նյութ

en: View changes
hy: Դիտել փոփոխությունները

en: View changes...
hy: Դիտել փոփոխությունները․․․

en: View changeset %(rev)s
hy: %(rev)s փոփոխություններ

en: View changeset [%(rev)s] restricted to %(path)s
hy: Ցույց տալ [%(rev)s] փոփոխությունները %(path)s ճանապարհի սահմաններում

en: View differences
hy: Դիտել տարբերությունները

en: View file without annotations
hy: Ցուցադրել ֆայլը առանց մեկնաբանությունների

en: View latest version
hy: Դիտել վերջին տարբերակը

en: View log starting at this revision
hy: Տես պատմությունը սկսած այս ռեվիզիայից

en: View merge source
hy: Դիտել միավորված կոդը

en: View milestone
hy: Դիտել ուղենիշը

en: View parent page
hy: Դիտել ծնող էջը

en: View removal changeset [%(rev)s]
hy: %(rev)s փոփոխություններ

en: View report
hy: Դիտել զեկույցը

en: View repository %(repo)s
hy: Փնտրել ռեպոզիտորիայի %(repo)s ճանապարհը

en: View revision:
hy: Դիտել ռեվիզիան։

en: View this version
hy: Դիտել այս տարբերակը

en: View ticket
hy: Դիտել խնդիրը

en: Visit the Trac open source project at<br /><a href="http://trac.edgewall.org/">http://trac.edgewall.org/</a>
hy: Այցելեք Trac բաց կոդով պրոյեկտ <br /><a href="http://trac.edgewall.org/">http://trac.edgewall.org/</a>

en: Visit:
hy: Այց։

en: Warning:
hy: Զգուշացում․

en: Warning: the wiki-macros directory in the environment is non-empty, but Trac
    doesn't load plugins from there anymore. Please remove it by hand.
hy: Զգուշացում՝ wiki-macros կատալոգը դատարկ չէ․ բայց Trac
    այլևս այդտեղից չի բեռնում փլագինները։ Խնդրում ենք ջնջել այն ձեռքով։

en: Welcome to trac-admin %(version)s
    Interactive Trac administration console.
    Copyright (C) %(year)s Edgewall Software
    
    Type:  '?' or 'help' for help on commands.
hy: Բարի գալուստ trac-admin %(version)s
    Դիալոգային Trac ադմինիստրացիոն միջավայր:
    Copyright (c) %(year)s Edgewall Software
    
    Տպեք:  '?' կամ 'help' հրամանների օգնության համար։

en: When specified, the report number should be "%(num)s".
hy: Երբ որոշված է, զեկույցների թիվը պետք է լինի "%(num)s"։

en: White space changes
hy: Բացակի փոփոխություններ

en: Wiki
hy: Վիկի

en: Wiki History
hy: Wiki Պատմություն

en: Wiki changes
hy: Wiki փոփոխություններ

en: Windows event log
hy: Windows-ի իրադարձությունների պատմություն

en: Yesterday
hy: Երեկ

en: You appear to be using the PHP CGI binary. Trac requires the CLI version for syntax highlighting.
hy: Դուք օգտագործում եք բինար PHP CGI։ Trac-ը պահանջում է CLI տարբերակը շարահյուսական գունավորման համար։

en: You are currently not logged in. You may want to %(do_so)s now.
hy: Դուք այս պահին մուտք եղած չեք։ Ցանկության դեպքում կարող եք %(do_so)s գործողությունն անել։

en: You can %(search)s in the repository history to see if that path existed but was later removed
hy: Դուք կարող եք %(search)s ռեպոզիտորիայի պատմությունում, որպեսզի տեսնեք արդյոք ճանապարհը գոյություն ունեցել է և ջնջվել է։

en: You can remove all items from this list to completely hide this
                  field from the user interface.
hy: Դուք կարող եք հեռացնել ցուցակի բոլոր էլեմենտները՝ տվյալ դաշտը օգտագործողի ինտերֆեյսից թաքցնելու համար։

en: You could also create the same page higher in the hierarchy:
hy: Դուք կարող եք նաև ստեղծել նույն էջը հիերարխիայի ավելի բարձր մակարդակում․

en: You don't have permission to replace the attachment %(name)s. You can only replace your own attachments. Replacing other's attachments requires ATTACHMENT_DELETE permission.
hy: Դուք չունեք թույլտվություն փոխարինելու %(name)s կցված նյութը։ Դուք կարող եք փոխարինել միայն Ձեր սեփական կցված նյութը։ Այլ կցվածների փոխարինումը պահանջում է ATTACHMENT_DELETE թույլտվություն։

en: You may have to run "repository resync %(name)s".
hy: Մի գուցե դուք պետք է աշխատեցնեք "repository resync %(name)s"։

en: You may have to run %(resync)s to synchronize Trac with the repository.
hy: Դուք չպետք է աշխատեցնեք %(resync)s Trac-ը սռեպոզիտորիայի հետ սինխրոնիզացնելու համար։

en: You may load a previously created session by entering the
          corresponding session key below. This lets you share settings between
          multiple computers and web browsers.
hy: Կարելի է բեռնել նախապես ստեղծված սեսիան` գրելով սեսիայի հիմնաբառը այդ տողում։ Դա թույլ է տալիս բաշխել կարգավորումները տարբեր համակարգիչների և բրոուզերների միջև։

en: You may use
                              [1:WikiFormatting] here.
hy: Դուք կարող եք օգտագործել
                  [1:WikiFormatting]
                  այստեղ։

en: You may want to see the %(other_events)s from the Timeline or notify your Trac administrator about the error (detailed information was written to the log).
hy: Դուք կարող եք տեսնել %(other_events)s Ժամանակացույցից կամ տեղեկացնել ձեր Trac ադմինիստրատորին սխալների մասին (մանրամասն ինֆորմացիան կգրվի պատմությունում)։

en: You must provide a name for the milestone.
hy: Դուք պետք է ուղենիշին անուն տաք։

en: You must specify a log file
hy: Անհրաժեշտ է նշել պատմության ֆայլը

en: You should %(create)s a ticket at the admin Trac to report
                        the issue.
hy: Դուք պետք է %(create)s խնդիր ադմինիտրատորի Trac-ում տեղեկացնելու
                        պրոբլեմի մասին.

en: You should also set up a post-commit hook on the repository to call %(cset_added)s for each committed changeset.
hy: Դուք պետք է նաև ստեղծեք հաստատումից հետո կեռիկ ռեպոզիտորիայում %(cset_added)s կանչելու համար յուրաքանչյուր հաստատված փոփխությունների համար։

en: You should now run "repository resync %(name)s".
hy: Հիմա դուք պետք է աշխատեցնեք "repository resync %(name)s"։

en: You should now run %(resync)s to synchronize Trac with the repository.
hy: ՀԻմա դուք պետք է աշխատեցնեք %(resync)s Trac-ը սռեպոզիտորիայի հետ սինխրոնիզացնելու համար։

en: You will need to update your post-commit hook to call %(cset_added)s with the new repository name.
hy: Դուք կարիք կունենաք թարմացնելու հաստատումից հետո կեռիկը %(cset_added)s կանչելու համար նոր ռեպոզիտորիայի անունով։

en: Your changes have been saved in version %(version)s.
hy: Ձեր փոփոխությունները պահպանված են։ %(version)s տարբերակում։

en: Your changes have been saved.
hy: Ձեր փոփոխությունները պահպանված են։

en: Your email or username:
hy: Ձեր էլեկտրոնային փոստը կամ օգտագործողի անունը․

en: Your preferences have been saved.
hy: Ձեր նախընտրությունները պահպանված են։

en: Your workflow attempts to set a resolution but none is defined (configuration issue, please contact your Trac admin).
hy: Ձեր աշխատանքի արդյունքում փորձ է կատարվում նշել գործողությունը, բայց որևէ գործողություն որոշված չէ (կարգավորումների խնդիր, դիմեք Ձեր Trac ադմինիստրատորին)

en: Zip Archive
hy: Zip Արխիվ

en: [%(section)s] %(entry)s: expected float, got %(value)s
hy: [%(section)s] %(entry)s: սպասվող ամբողջ թիվ, ընդունվեց %(value)s

en: [%(section)s] %(entry)s: expected integer, got %(value)s
hy: [%(section)s] %(entry)s: սպասվող ամբողջ թիվ, ընդունվեց %(value)s

en: [%(section)s] %(entry)s: expected one of (%(choices)s), got %(value)s
hy: [%(section)s] %(entry)s: սպասվում է (%(choices)s)-ից մեկը, ստացվել է %(value)s

en: [1:
                  Show at most
                  [2:]
                  revisions per page.
                ]
hy: [1:
    		Ցույց տալ առավելագույնը
                  [2:]
                  ռեվիզիա մեկ էջում.
                ]

en: [1:
                  View log starting at
                  [2:]
                ]
                [3:
                  and back to
                  [4:]
                ]
hy: [1:
                  Դիտել log-ը սկսած 
                  [2:]
                ]
                [3:
                  և վերադառնալ
                  [4:]
                ]

en: [1:%(duration)s late] (%(date)s)
hy: [1:%(duration)s ուշ]
                  (%(date)s)

en: [1:%(value)s] deleted
hy: [1:%(value)s] ջնջված է

en: [1:File "%(file)s",
                            line [2:%(line)s], in]
                            [3:%(function)s]
hy: [1:Ֆայլ "%(file)s",
                            տող [2:%(line)s], in]
                            [3:%(function)s]

en: [1:Note:]
                This repository is defined in [2:[3:trac.ini]]
                and cannot be edited on this page.
hy: [1:Note:]
                Այս ռեպոզիտորիան սահմանված է [2:[3:trac.ini]] մեջ
                և չի կարող խմբագրվել այս էջում։

en: [1:Note:]
            See [2:TracReports] for help on using and creating reports.
hy: [1:Note:]
           Տես [2:TracReports] զեկույցների ստեղծման և օգտագործման օգնության համար։

en: [1:Note:] See
            [2:TracChangeset]
            for help on using the diff feature.
hy: [1:Note:] Տես
            [2:TracChangeset]
            տարբերությունները դիտելու հնարավորության մասին իմանալու համար։

en: [1:Note:] See
            [2:TracRoadmap] for help on using
            the roadmap.
hy: [1:Note:] Տես
            [2:TracRoadmap] ուղեցույցի օգտագործման մասին իմանալու համար։

en: [1:Note:] See
            [2:TracTickets] for help on using
            tickets.
hy: [1:Note:] Տես
            [2:TracTickets] խնդիրների օգտագործման օգնության համար։

en: [1:Note:] See
          [2:TracRoadmap] for help on using
          the roadmap.
hy: [1:Note:] Տես
            [2:TracRoadmap] ուղեցույցի օգտագործման մասին իմանալու համար։

en: [1:Note:] See [2:TracBrowser]
            for help on using the repository browser.
hy: [1:Note:] Տես [2:TracBrowser]
            ռեպոզիտորիայի բրոուզերի օգտագործման մասին իմանալու համար։

en: [1:Note:] See [2:TracChangeset]
              for help on using the changeset viewer.
hy: [1:Note:] Տես [2:TracChangeset]
              փոփոխությունների դիտարկչի օգտագործման մասին իմանալու համար։

en: [1:Note:] See [2:TracQuery]
            for help on using queries.
hy: [1:Note:] Տես [2:TracQuery]
            հարցումների օգտագործման օգնության համար։

en: [1:Note:] See [2:TracRevisionLog]
            for help on using the revision log.
hy: [1:Note:] Տես [2:TracRevisionLog]
    ռեվիզիայի պատմության օգտագործման մասին իմանալու համար:

en: [1:Note:] See [2:TracSearch]
            for help on searching.
hy: [1:Note:] Տես [2:TracSearch] փնտրման օգնության համար։

en: [1:Note:] See [2:TracTimeline]
            for information about the timeline view.
hy: [1:Note:] Տես [2:TracTimeline]
            ժամանակացույցի տեսքի մասին ինֆորմացիայի համարր։

en: [1:Note:] See [2:WikiFormatting] and
            [3:TracWiki] for help on editing wiki content.
hy: [1:Note:] Տես [2:WikiFormatting] և
            [3:TracWiki] wiki պարունակությունը խմբագրելու մասին իմանալու համար։

en: [1:View changes from [2:]] [3:]
            and [4:[5:] days back][6:]
            [7:done by [8:]]
hy: [1:Դիտել փոփոխությունները սկսած [2:]] [3:]
            և [4:[5:] օր առաջ][6:]
            [7:Հեղինակ : [8:]]

en: [1:[2:]
                 Show]
          [3:[4:]
                 lines around each change]
hy: [1:[2:]
                 Ցույց տալ]
          [3:[4:]
                 տող յուրաքանչյուր փոփոխության համար]

en: [Error: %(error)s]
hy: [Սխալ: %(error)s]

en: added
hy: ավելացված է

en: anonymous
hy: անանուն

en: as %(resolution)s
hy: որպես %(resolution)s

en: as %(status)s
hy: որպես %(status)s

en: at revision:
hy: ռեվիզիայում․

en: begins with
hy: սկսվում է հետևյալով

en: blocked
hy: փակ

en: blocked:
hy: փակ։

en: change
hy: փոփոխություն

en: changed from %(old)s to %(new)s
hy: Ոչ մի հասանելի MIME ձևափոխություն %(old)s ից %(new)s

en: changed from [1:%(old)s] to [2:%(new)s]
hy: փոփոխված է [1:%(old)s] [2:%(new)s]

en: contains
hy: պարունակում է

en: copied
hy: պատճենված

en: copied from [1:%(path)s]:
hy: պատճենահանված է [1:%(path)s]-ից․

en: currently edited
hy: ներկայումս խմբագրված է

en: deleted
hy: ջնջված է

en: deleted file %(deleted)s
hy: ջնջված ֆայլ %(deleted)s

en: descending
hy: նվազող

en: diff
hy: տարբերություն

en: directory
hy: Կատալոգ

en: do so
hy: արա էսպես

en: doesn't contain
hy: չի պարունակում

en: eligible
hy: իրավասու

en: ends with
hy: վերջանում է հետևյալով

en: field %(name)s must be set
hy: %(name)s դաշտը պետք է արժեքավորվի

en: file
hy: Ֆայլ

en: follow-up: | follow-ups:
hy[0]: աշխատանք
hy[1]: աշխատանքներ

en: hotcopy can't overwrite existing '%(dest)s'
hy: պատճենում գործողությունը չի կարող վերգրել գոյություն ունեցող "%(dest)s"-ը

en: id can't be set for a new ticket request.
hy: համարը չի կարող նշվել նոր խնդրի հարցման համար։

en: in reply to:
hy: ի պատասխան․

en: initial
hy: սկզբնական

en: inline
hy: գործող

en: installation documentation
hy: ինստալյացիայի փաստաթուղթ

en: is
hy: է

en: is not
hy: ոչ

en: latest
hy: Ֆիլտրեր

en: logged in as %(user)s
hy: Մուտք է եղել որպես %(user)s

en: merged
hy: միավորված

en: merged:
hy: միավորված։

en: modified
hy: փոփոխված

en: modified (%(diff)s)
hy: Վերջին անգամ փոփոխված է %(diff)s առաջ

en: moved
hy: տեղափոխված

en: new file %(new)s
hy: նոր ֆայլ %(new)s

en: next
hy: հաջորդ

en: no
hy: ոչ

en: no permission to view this wiki page
hy: չկա թույլտվաություն դիտելու այս wiki էջը

en: or
hy: կամ

en: other kinds of events
hy: այլ տեսակի պատահարներ

en: path
hy: Ճանապարհ

en: previous
hy: նախորդ

en: python powered
hy: python աջակցող

en: removed
hy: հեռացված

en: reverse-merged:
hy: հակառակ միավորված։

en: search
hy: փնտրել

en: set
hy: դարձել է

en: set to %(value)s
hy: դրված է %(value)s

en: set to [1:%(value)s]
hy: դրված է [1:%(value)s]

en: side by side
hy: հարևանությամբ

en: svn blame failed on %(path)s: %(error)s
hy: svn blame-ը խափանվեց %(path)s վրա: %(error)s

en: this hunk was shorter than expected
hy: այս կտորն ավելի կարճ է, քան սպասվում է

en: ticket status
hy: խնդրի կարգավիճակ

en: tickets
hy: խնդիրներ

en: to %(owner)s
hy: Ուղենիշ %(owner)s

en: to %(owner)s
hy: Ուղենիշ %(owner)s

en: trac-admin - The Trac Administration Console %(version)s
hy: trac-admin - Trac-ի ադմինիստրացիոն Console %(version)s

en: un-blocked:
hy: բաց։

en: unset
hy: հաջորդ

en: view diffs
hy: տեսնել տարբերությունները

en: yes
hy: այո

en: – Attachment
hy: Ավելացնել կցվող նյութ

en: – Attachments
hy: Կցված նյութեր

en: — The Trac User and Administration Guide
hy: — Trac-ի օգտագործման ու կառավարման ուղեցույցը
