Trac 1.4.4 - en to sq translation catalogue (60 entries)

en: Clone
sq: Klonoje

en: Create a new ticket from this comment
sq: Krijoni një çështje të re prej këtij komenti

en: (part of #%(ticketid)s) %(summary)s
sq: (pjesë e #%(ticketid)s) %(summary)s

en: Copied from [%(source)s]:
    %(description)s
sq: Kopjuar nga [%(source)s]:
    %(description)s

en: Create a copy of this ticket
sq: Krijoni një kopje të kësaj çështjeje

en: %(summary)s (cloned)
sq: %(summary)s (klonuar)

en: Cloned from #%(id)s:
    %(description)s
sq: Klonuar nga #%(id)s:
    %(description)s

en: Delete
sq: Fshije

en: Delete ticket
sq: Fshijeni çështjen

en: Delete comment %(num)s
sq: Fshije komentin %(num)s

en: Toggle all
sq: Shfaqi/Fshihi krejt

en: (no changeset information)
sq: (pa hollësi grupi ndryshimesh)

en: Close
sq: Mbylle

en: Expand sub-directory in place
sq: Zgjero nëndrejtori te vendi

en: Re-expand directory
sq: Rizgjero drejtori

en: Loading %(entry)s...
sq: Po ngarkohet %(entry)s…

en: (empty)
sq: (i zbrazët)

en: (error)
sq: (gabim)

en: Fold directory
sq: Palose drejtorinë

en: Show %(title)s
sq: Shfaq %(title)s

en: %(title)s (click to hide column)
sq: %(title)s (klikoni që të fshihet shtylla)

note: TRANSLATOR: Link that closes the datepicker TRANSLATOR: Link that closes the timepicker
en: Done
sq: U bë

note: TRANSLATOR: Link to the previous month in the datepicker
en: Prev
sq: I mëparshmi

note: TRANSLATOR: Link to the next month in the datepicker
en: Next
sq: Pauesi

note: TRANSLATOR: Link to the current day in the datepicker
en: Today
sq: Sot

note: TRANSLATOR: Heading for the week-of-the-year column in the datepicker
en: Wk
sq: Jv

note: TRANSLATOR: Heading of the standalone timepicker
en: Choose Time
sq: Zgjidhni Kohën

note: TRANSLATOR: Time selector label
en: Time
sq: Kohë

note: TRANSLATOR: Time labels in the timepicker
en: Hour
sq: Orë

en: Minute
sq: Minutë

en: Second
sq: Sekondë

en: Time Zone
sq: Zonë Kohe

note: TRANSLATOR: Link to pick the current time in the timepicker
en: Now
sq: Tani

en: A filter already exists for that property
sq: Ka tashmë një filtër për atë veti

en: or
sq: ose

en: yes
sq: po

en: no
sq: po

en: <label>between %(start)s</label> <label>and %(end)s</label>
sq: <label>mes %(start)s</label> <label>dhe %(end)s</label>

en:  remove:
sq:  hiqe:

en:  add:
sq:  shtoje:

en: Select ticket #%(id)s for modification
sq: Përzgjidhni #%(id)s çështjeje për ndryshim

en: Show all repositories
sq: Shfaq krejt depot

en: Hide all repositories
sq: Fshihi krejt depot

en: Link here
sq: Lidhe këtu

en: Toggle group
sq: Shfaq/Fshih grup

en: At least one item must be selected
sq: Duhet përzgjedhur të paktën një objekt

en: You have unsaved changes. Your changes will be lost if you leave this page before saving your changes.
sq: Keni ndryshime të paruajtura. Ndryshimet tuaja do të humbin, nëse e braktisni këtë faqe para se të ruani ndryshimet tuaja.

en: Link to this section
sq: Lidhje në këtë seksion

en: Link to #%(id)s
sq: Lidhje për te #%(id)s

en: Bold text: **Example**
sq: Tekst me të trasha: **Shembull**

en: Italic text: ''Example''
sq: Tekst me të pjerrëta: ''Shembull''

en: Heading: == Example
sq: Krye: == Shembull

en: Link: [http://www.example.com/ Example]
sq: Lidhje: [http://www.example.com/ Shembull]

en: Code block: {{{ example }}}
sq: Bllok kodi: {{{shembull}}}

en: Horizontal rule: ----
sq: Vizore horizontale: ----

en: New paragraph
sq: Paragraf i ri

en: Line break: \\
sq: Ndërprerje rreshti: \\

en: Image: [[Image()]]
sq: Figurë: [[Image()]]

en: Drag rule to reorder
sq: Që të renditni rregull, tërhiqeni dhe vëreni ku doni.

en: Link to this diff
sq: Lidhje për te ky diff
