Trac 1.4.4 - en to sq translation catalogue (1039 entries)

en: (The changeset message doesn't reference this ticket)
sq: (Mesazhi i grupit të ndryshimeve nuk i referohet kësaj çështjeje)

en: The ticket comment %(num)s on ticket #%(id)s has been deleted.
sq: Komenti i çështjes %(num)s te çështja #%(id)s u fshi.

en: Comment %(num)s not found
sq: S’u gjet komenti %(num)s

en: Delete Ticket #%(id)s
sq: Fshije Çështjen #%(id)s

en: Delete comment %(num)s on Ticket #%(id)s
sq: Fshije komentin %(num)s te Çështja #%(id)s

en: Ticket #%(id)s
sq: Çështja #%(id)s

en: Delete %(ticket)s
sq: Fshije %(ticket)s

en: Are you sure you want to delete this ticket?
sq: Jeni i sigurt se dëshironi të fshihet kjo çështje?

en: (comments: %(comments)s, attachments: %(attachments)s)
sq: (komente: %(comments)s, bashkëngjitje: %(attachments)s)

en: The following attachments will also be deleted:
sq: Do të fshihen gjithashtu bashkëngjitjet vijuese:

en: View attachment
sq: Shihni bashkëngjitje

en: This is an irreversible operation.
sq: Ky është veprim i paprapakthyeshëm.

en: Delete ticket
sq: Fshijeni çështjen

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Are you sure you want to delete this ticket comment?
sq: Jeni i sigurt se dëshironi të fshihet ky koment çështjeje?

en: Delete comment
sq: Fshije komentin

en: %(option)s must be in the range [4..40]
sq: %(option)s duhet të jetë në intervalin [4..40]

en: Note: this is a <strong>merge</strong> changeset, the changes displayed below correspond to the merge itself.
sq: Shënim: ky është një grup ndryshimesh nga <strong>përzierje</strong>, ndryshimet e shfaqura më poshtë i përkasin vetë përzierjes.

en: Internal error
sq: Gabim i brendshëm

en: "%(name)s" is not readable or not a Git repository.
sq: "%(name)s" s’është e lexueshme, ose s’është depo Git.

en: Not supported in git_fs
sq: E pambuluar në git_fs

en: Internal error (got unexpected object kind '%(kind)s')
sq: Gabim i brendshëm (u mor objekt i papritur i llojit '%(kind)s')

en: Subversion >= 1.0 required, found %(version)s
sq: Lypset Subversion >= 1.0, u gjet %(version)s

en: %(path)s does not appear to be a Subversion repository.
sq: %(path)s s’duket të jetë një depo Subversion.

en: Couldn't open Subversion repository %(path)s: %(svn_error)s
sq: S’u hap dot depo Subversion %(path)s: %(svn_error)s

en: No svn:externals configured in trac.ini
sq: Pa svn:externals formësuar te trac.ini

en: merged on the directory itself but not below
sq: përzierë në vetë drejtorinë, por jo më poshtë

en: View merge source
sq: Shihni burim përzierje

en: No revisions
sq: Pa rishikime

en: marked as non-inheritable:
sq: iu vu shenjë si jo e trashëgueshme:

en: unmarked as non-inheritable:
sq: iu hoq shenja si jo e trashëgueshme:

en:  (with no actual effect on merging)
sq:  (pa efekt faktik mbi përzierjen)

en: Property %(prop)s changed
sq: Vetia %(prop)s ndryshoi

en: About Trac
sq: Rreth Trac-ut

en: Bad request
sq: Kërkesë e gabuar

en: Parent resource %(parent)s doesn't exist
sq: Burimi mëmë %(parent)s s’ekziston

en: Back to %(parent)s
sq: Mbrapsht te %(parent)s

en: Invalid request arguments.
sq: Argumente të pavlefshëm kërkese.

en: %(attachment)s attached to %(resource)s
sq: %(attachment)s bashkëngjitur %(resource)s

en: Unparented attachment %(id)s
sq: Iu hoq mëma bashkëngjitjes %(id)s

en: Attachment '%(id)s' in %(parent)s
sq: Bashkëngjitje '%(id)s' te %(parent)s

en: Attachments of %(parent)s
sq: Bashkëngjitje të %(parent)s

en: No file uploaded
sq: S’u ngarkua kartelë

en: Upload failed for %(filename)s
sq: Dështoi ngarkimi për %(filename)s

en: Can't upload empty file
sq: S’mund të ngarkohet kartelë e zbrazët

en: Maximum attachment size: %(num)s
sq: Madhësi maksimum bashkëngjitjeje: %(num)s

en: Attachment field %(field)s is invalid: %(message)s
sq: Fusha %(field)s e bashkëngjitjes është e pavlefshme: %(message)s

en: Invalid attachment: %(message)s
sq: Bashkëngjitje e pavlefshme: %(message)s

en: Note: File must be selected again.
sq: Shënim: Kartela duhet ripërzgjedhur.

en: You don't have permission to replace the attachment %(name)s. You can only replace your own attachments. Replacing other's attachments requires ATTACHMENT_DELETE permission.
sq: S’keni leje të zëvendësoni bashkëngjitjen %(name)s. Mund të zëvendësoni vetëm bashkëngjitjen tuaja. Zëvendësimi i bashkëngjitjeve të të tjerëve lyp lejen ATTACHMENT_DELETE.

en: %(attachment)s (delete)
sq: %(attachment)s (fshije)

en: Maximum total attachment size: %(num)s
sq: Madhësi maksimum bashkëngjitjesh gjithsej: %(num)s

en: Download failed
sq: Shkarkimi dështoi

en: Plain Text
sq: Tekst i Thjeshtë

en: Original Format
sq: Formati Origjinal

en: Download
sq: Shkarko

en: Attachment '%(title)s' does not exist.
sq: Bashkëngjitja '%(title)s' nuk ekziston.

en: Invalid Attachment
sq: Bashkëngjitje e Pavlefshme

en: Could not delete attachment
sq: S’u fshi dot bashkëngjitje

en: %(parent)s doesn't exist, can't create attachment
sq: %(parent)s s’ekziston, s’mund të krijohet bashkëngjitje

en: Cannot create attachment "%(att)s" as %(realm)s:%(id)s is invalid
sq: S’krijohet dot bashkëngjitje "%(att)s" si %(realm)s:%(id)s është e pavlefshme

en: Attachment '%(filename)s' not found
sq: S’u gjet bashkëngjitja '%(filename)s'

en: Cannot rename non-existent attachment
sq: S’mund të riemërtohet bashkëngjitje që s’ekziston

en: Attachment not modified
sq: Bashkëngjitje e pandryshuar

en: %(target)s doesn't exist, can't move attachment
sq: %(target)s s’ekziston, bashkëngjitja s’mund të lëvizet

en: Cannot move attachment "%(att)s" as "%(title)s" is invalid
sq: S’mund të lëvizet dot bashkëngjitje "%(att)s", ngaqë "%(title)s" është i pavlefshëm

en: Cannot move attachment "%(att)s" to "%(title)s" as it already exists
sq: S’mund të lëvizet bashkëngjitja "%(att)s" te "%(title)s", ngaqë kjo ekziston tashmë

en: Could not move attachment "%(title)s"
sq: S’u lëviz dot bashkëngjitja "%(title)s"

en: Invalid resource identifier '%(id)s'
sq: Identifikues i pavlefshëm burimi '%(id)s'

en: Name
sq: Emër

en: Size
sq: Madhësi

en: Author
sq: Autor

en: Date
sq: Datë

en: Description
sq: Përshkrim

en: File '%(name)s' exists
sq: Kartela '%(name)s' ekziston

en: Configuration Error
sq: Gabim Formësimi

en: Look in the Trac log for more information.
sq: Për më tepër hollësi, shihni te regjistri i Trac-ut.

en: Error reading '%(file)s', make sure it is readable.
sq: Gabim në leximin e '%(file)s', sigurohuni se është e lexueshme.

en: [%(section)s] %(entry)s: expected integer, got %(value)s
sq: [%(section)s] %(entry)s: pritej vlerë e plotë, u mor %(value)s

en: Setting attribute is not allowed.
sq: Nuk lejohet ujdisje atributi.

en: [%(section)s] %(entry)s: expected one of (%(choices)s), got %(value)s
sq: [%(section)s] %(entry)s: pritej një nga (%(choices)s), u mor %(value)s

en: Cannot find an implementation of the %(interface)s interface named %(implementation)s. Please check that the Component is enabled or update the option %(option)s in trac.ini.
sq: S’gjendet dot një sendërtim i ndërfaqes %(interface)s të emërtuar %(implementation)s. Ju lutemi, kontrolloni që Përbërësi të jetë aktivizuar, ose përditësoni mundësinë %(option)s te trac.ini.

en: Cannot find implementation(s) of the %(interface)s interface named %(implementation)s. Please check that the Component is enabled or update the option %(option)s in trac.ini.
sq: S’gjendet dot sendërtim(e) i ndërfaqes %(interface)s të emërtuar %(implementation)s. Ju lutemi, kontrolloni që Përbërësi të jetë aktivizuar, ose përditësoni mundësinë %(option)s te trac.ini.

en: Option '%(option)s' doesn't exist in section '%(section)s'
sq: Mundësia '%(option)s' nuk ekziston te ndarja '%(section)s'

en: Trac Error
sq: Gabim Trac-u

en: Visit the Trac open source project at<br /><a href="https://trac.edgewall.org/">https://trac.edgewall.org/</a>
sq: Vizitoni projektin me burim të hapur Trac te<br /><a href="https://trac.edgewall.org/">https://trac.edgewall.org/</a>

en: No Trac environment found at %(path)s
    %(e)s
sq: S’u gjet mjedis Trac te %(path)s
    %(e)s

en: Unknown Trac environment type '%(type)s'
sq: Lloj i panjohur mjedisi Trac '%(type)s'

en: Base directory '%(env)s' does not exist. Please create it and retry.
sq: Drejtoria bazë '%(env)s' s’ekziston. Ju lutemi, krijojeni dhe riprovoni.

en: Directory exists and is not empty.
sq: Drejtoria ekziston dhe s’është e zbrazët.

en: The configuration file is not found at %(path)s
sq: Kartela e formësimit s’u gjet te %(path)s

en: Unable to check for upgrade of %(module)s.%(name)s: %(err)s
sq: S’arrihet të kontrollohet për përmirësim të %(module)s.%(name)s: %(err)s

en: Missing environment variable "TRAC_ENV". Trac requires this variable to point to a valid Trac environment.
sq: Mungon ndryshore mjedisi "TRAC_ENV". Trac-ut i duhet kjo ndryshore, që të shpjerë te një mjedis Trac i vlefshëm.

en: The Trac Environment needs to be upgraded. Run:
    
      trac-admin "%(path)s" upgrade
sq: Mjedisi Trac lypset të përmirësohet. Xhironi:
    
      trac-admin "%(path)s" upgrade

en: Resources cannot be deployed to a target directory that is equal to or below the source directory '%(source)s'.
    
    Please choose a different target directory and try again.
sq: Burimet s’mund të vendosen te një drejtori objektiv që është baras ose më poshtë drejtorisë burim '%(source)s'.
    
    Ju lutemi, zgjidhni një tjetër drejtori objektiv dhe riprovoni.

en: Copying resources from:
sq: Po kopjohen burime prej:

en: Creating scripts.
sq: Po krijohen programthe.

en: Invalid argument '%(arg)s'
sq: Argument i pavlefshëm '%(arg)s'

en: The following errors happened while copying the environment:
sq: Gjatë kopjimit të mjedisit ndodhën gabimet vijuese:

en: Backing up database ...
sq: Po bëhet kopjeruajtje e bazës së të dhënave…

en: Invalid arguments
sq: Argumente të pavlefshëm

en: Database is up to date, no upgrade necessary.
sq: Baza e të dhënave është e përditësuar, s’ka nevojë për përmirësim.

en: The upgrade failed. Please fix the issue and try again.
sq: Përmirësimi dështoi. Ju lutemi, ndreqni problemin dhe riprovoni.

en: Upgrade done.
    
    You may want to upgrade the Trac documentation now by running:
    
      trac-admin "%(path)s" wiki upgrade
sq: Përmirësimi u krye.
    
    Tani mund të doni të përmirësoni dokumentimin e Trac-ut, duke xhiruar:
    
      trac-admin "%(path)s" wiki upgrade

en: Forbidden
sq: E ndaluar

en: Insufficient privileges to perform this operation.
sq: Privilegje të pamjaftueshme për kryerje të këtij veprimi.

en: %(name)s is not a valid action.
sq: %(name)s s’është veprim i vlefshëm.

en: The user %(user)s already has permission %(action)s.
sq: Përdoruesi %(user)s ka tashmë leje për %(action)s.

en: The user %(user)s is already in the group %(group)s.
sq: Përdoruesi %(user)s është tashmë në grupin %(group)s.

en: User
sq: Përdorues

en: Action
sq: Veprim

en: Available actions:
sq: Veprime të gatshme:

en: Cannot export to %(filename)s: %(error)s
sq: S’eksportohet dot te %(filename)s: %(error)s

en: Cannot import from %(filename)s line %(line)d: %(error)s
sq: S’importohet dot nga %(filename)s, rreshti %(line)d: %(error)s

en: Cannot import from %(filename)s: %(error)s
sq: S’importohet dot prej %(filename)s: %(error)s

en: %(name)s at version %(version)s
sq: %(name)s në versionin %(version)s

en: Command not found
sq: S’u gjet urdhër

en: Error: %(msg)s
sq: Gabim: %(msg)s

en: Welcome to trac-admin %(version)s
    Interactive Trac administration console.
    Copyright (C) %(year)s Edgewall Software
    
    Type:  '?' or 'help' for help on commands.
sq: Mirë se vini te trac-admin %(version)s
    Konsolë ndërvepruese administrimi Trac-u.
    Të drejta kopjimi (C) %(year)s Edgewall Software
    
    Shtypni:  '?' ose 'help' për ndihmë rreth urdhrash.

en: Failed to open environment: %(err)s
sq: S’u arrit të hapej mjedisi: %(err)s

en: Completion error: %(err)s
sq: Gabim plotësimi: %(err)s

en: No documentation found for '%(cmd)s'. Use 'help' to see the list of commands.
sq: S’u gjet dokumentin për '%(cmd)s'. Përdorni 'help', që të shihni listën e urdhrave.

en: Did you mean this? | Did you mean one of these?
sq[0]: Mos kishit në mendje këtë?
sq[1]: Mos kishit në mendje një prej këtyre?

en: trac-admin - The Trac Administration Console %(version)s
sq: trac-admin - Konsola e Administrimit të Trac-ut %(version)s

en: Usage: trac-admin </path/to/projenv> [command [subcommand] [option ...]]
sq: Përdorim: trac-admin </shteg/për/te/mjedisi/i/projektit> [urdhër [nënurdhër] [mundësi …]]

en: 
    Trac will first ask a few questions about your environment
    in order to initialize and prepare the project database.
    
     Please enter the name of your project.
     This name will be used in page titles and descriptions.
sq: 
    Trac-u së pari do t’ju bëjë një dorë pyetjesh rreth mjedisit tuaj,
    që të mund të nisë dhe përgatisë bazën e të dhënave të projektit.
    
     Ju lutemi, jepni emrin e projektit tuaj.
     Ky emër do të përdore në tituj dhe përshkrime faqesh.

en: Project Name [%(default)s]>
sq: Emër Projekti [%(default)s]>

en: Database connection string [%(default)s]>
sq: Varg lidhjeje baze të dhënash [%(default)s]>

en: Initenv for '%(env)s' failed.
sq: Initenv për '%(env)s' dështoi.

en: Does an environment already exist?
sq: Ka tashmë një mjedis?

en: Creating a new Trac environment at %(envname)s
sq: Po krijohet një mjedis i ri Trac te %(envname)s

en: The file specified in the --config argument does not exist: %(path)s.
sq: Kartela e dhënë te argumenti --config, nuk ekziston: %(path)s.

en: Failed to create environment.
sq: S’u arrit të krijohet mjedis.

en: 
    Project environment for '%(project_name)s' created.
    
    You may configure the environment by editing the file:
    
      %(config_path)s
    
    You can run the Trac standalone web server `tracd` and point
    your browser to http://localhost:8000/%(project_dir)s.
    
      tracd --port 8000 %(project_path)s
    
    Navigate to "Help/Guide" to browse the documentation for Trac,
    including information on further setup (such as deploying Trac
    to a real web server).
    
    The latest documentation can also be found on the project
    website:
    
      https://trac.edgewall.org/
sq: 
    Mjedisi i projektit për '%(project_name)s' u krijua.
    
    Mjedisin mund ta formësoni duke përpunuar kartelën:
    
      %(config_path)s
    
    Mund të vini në punë shërbyesin Trac më vete `tracd` dhe ta shpini
    shfletuesin tuaj te http://localhost:8000/%(project_dir)s.
    
      tracd --port 8000 %(project_path)s
    
    Kaloni te “Ndihmë/Udhërrëfyes”, që të shfletoni dokumentim mbi
    Trac-un, përfshi hollësi mbi ujdisje të mëtejshme (bie, fjala, kalimi
    i Trac-ut në një shërbyes të njëmendtë).
    
    Dokumentimi më i freskët mund të gjendet edhe te sajti i projektit:
    
      https://trac.edgewall.org/

en: Unknown trac-admin command "%(command)s"
sq: Urdhër i panjohur trac-admin "%(command)s"

en: Admin
sq: Përgjegjës

en: No administration panels available
sq: S’ka panele administrimi të gatshme

en: Unknown administration panel
sq: Panel i panjohur administrimesh

en: Your changes have been saved.
sq: Ndryshimet tuaja u ruajtën.

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Basic Settings
sq: Rregullime Bazë

en: Logging
sq: Regjistrim

en: None
sq: Asnjë

en: Console
sq: Konsolë

en: File
sq: Kartelë

en: Windows event log
sq: Regjistër aktesh Windows

en: Unknown log type %(type)s
sq: Lloj i panjohur regjistrimi %(type)s

en: Invalid log type
sq: Lloj regjistrimi i pavlefshëm

en: You must specify a log file
sq: Duhet të caktoni një kartelë regjistër.

en: Missing field
sq: Mungon fushë

en: Unknown log level %(level)s
sq: Shkallë regjistrimi e panjohur %(level)s

en: Invalid log level
sq: Shkallë regjistrimi e pavlefshme

en: Permissions
sq: Leje

en: Unknown action
sq: Veprim i panjohur

en: The subject %(subject)s has been added to the group %(group)s.
sq: Subjekti %(subject)s u shtua te grupi %(group)s.

en: The selected permissions have been revoked.
sq: Lejet e përzgjedhura u shfuqizuan.

en: Plugins
sq: Shtojca

en: Uploaded file is not a Python source file or egg
sq: Kartela e ngarkuar s’është kartelë burim ose vezë Python

en: Plugin %(name)s already installed
sq: Shtojca %(name)s është tashmë e instaluar

en: The following component has been disabled: | The following components have been disabled:
sq[0]: Përbërësi vijues u çaktivizua:
sq[1]: Përbërësit vijues u çaktivizuan:

en: The following component has been enabled: | The following components have been enabled:
sq[0]: Përbërësi vijues u aktivizua:
sq[1]: Përbërësit vijues u aktivizuan:

en: Administration:
sq: Administrim:

en: Administration
sq: Administrim

en: Basics
sq: Elementare

en: Project
sq: Projekt

en: Name:
sq: Emër:

en: Description:
sq: Përshkrim:

en: Default handler:
sq: Trajtues parazgjedhje:

en: Localization
sq: Përkthim

en: Default timezone:
sq: Zonë kohore parazgjedhje:

en: Server's local time zone
sq: Zonë kohore vendore e shërbyesit

en: Install pytz for a complete list of timezones.
sq: Për një listë të plotë zonash kohore, instaloni pytz.

en: Default language:
sq: Gjuhë parazgjedhje:

en: Translations are currently unavailable
sq: Përkthimet janë hëpërhë jo të passhëm

en: Browser's language
sq: Gjuhë shfletuesi

en: Install Babel for extended language support.
sq: Për mbulim të thelluar gjuhësh, instaloni Babel-in.

en: Message catalogs have not been compiled.
sq: S’janë përpiluar katalogë mesazhesh.

en: Default date format:
sq: Format parazgjedhje datash:

en: ISO 8601 format
sq: Format ISO 8601

en: Default time format:
sq: Format kohe parazgjedhje:

en: Relative format
sq: Format relativ

en: Absolute format
sq: Format absolut

en: Apply changes
sq: Zbatoji ndryshimet

en: %(note)s See %(page)s for help on configuration options.
sq: %(note)s Për ndihmë lidhur me mundësi formësimi, shihni %(page)s.

en: Configuration
sq: Formësim

en: Type:
sq: Lloj:

en: Log level:
sq: Shkallë regjistrimi:

en: Log file:
sq: Kartelë regjistër:

en: %(note)s See %(page)s for help on configuring logging.
sq: %(note)s Për ndihmë lidhur me formësim regjistrimi, shihni %(page)s.

en: Manage Permissions and Groups
sq: Administroni Leje dhe Grupe

en: Grant Permission:
sq: Akordoni Leje:

en: Action:
sq: Veprim:

en: Subject:
sq: Subjekt:

en: Add
sq: Shtoje

en: Copy Permissions:
sq: Leje Kopjimi:

en: Target:
sq: Objektiv:

en: Add Subject to Group:
sq: Shtoni Subjekt te Grup:

en: Group:
sq: Grup:

en: Add a user or group to an existing permission group.
sq: Shtoni një përdorues ose një grup te një grup ekzistues lejesh.

en: Subject
sq: Subjekt

en: You don't have permission to revoke this action
sq: S’keni leje të shfuqizoni këtë veprim

en: %(action)s is no longer defined
sq: %(action)s s’është më i përkufizuar

en: No permissions
sq: S’ka leje

en: Group Membership
sq: nëtarësim në Grup

en: Group
sq: Grup

en: No group memberships
sq: Pa anëtarësime në Grup

en: Remove selected items
sq: Hiqi objektet e përzgjedhur

en: %(note)s See %(page)s for help on using permissions.
sq: %(note)s Për ndihmë lidhur me përdorimin e lejeve, shihni %(page)s.

en: Manage Plugins %(nb_plugins)s
sq: Administroni Shtojca %(nb_plugins)s

en: Install Plugin:
sq: Instaloni Shtojcë:

en: File: | Files:
sq[0]: Kartelë:
sq[1]: Kartela:

en: Install
sq: Instaloje

en: Uninstall
sq: Çinstaloje

en: Author:
sq: Autor:

en: Maintainer:
sq: Mirëmbajtës:

en: Home page:
sq: Faqe hyrëse:

en: License:
sq: Licencë:

en: Component
sq: Përbërës

en: Show all descriptions
sq: Shfaqi krejt përshkrimet

en: Hide all descriptions
sq: Fshihi krejt përshkrimet

en: Enabled
sq: E aktivizuar

en: %(note)s See %(page)s for help on using plugins.
sq: %(note)s Për ndihmë lidhur me përdorimin e shtojcave, shihni %(page)s.

en: No upgrade module %(module)s.py
sq: S’ka modul përmirësimi %(module)s.py

en: Unsupported database type "%(scheme)s"
sq: Lloj i pambuluar baze të dhënash "%(scheme)s"

en: TracIni documentation
sq: Dokumentim i Tracini-t

en: documentation
sq: dokumentim

en: Database Connection Strings documentation
sq: Dokumentin Vargjesh Lidhjejej Baze të Dhënash

en: Unable to run %(path)s: %(msg)s
sq: S’arrihet të xhirohet %(path)s: %(msg)s

en: mysqldump failed: %(msg)s
sq: mysqldump dështoi: %(msg)s

en: No destination file created
sq: S’u krijua kartelë vendmbërritjeje

en: pg_dump failed: %(msg)s
sq: pg_dump dështoi: %(msg)s

en: Need at least PySqlite %(version)s or higher
sq: Lyp të paktën PySqlite %(version)s ose më sipër

en: Database already exists at %(path)s
sq: Baza e të dhënave ekziston tashmë te %(path)s

en: Database "%(path)s" not found.
sq: S’u gjet bazë të dhënash "%(path)s".

en: Line
sq: Rresht

en: Line numbers
sq: Numra rreshtash

en: new file %(new)s
sq: kartelë e re %(new)s

en: deleted file %(deleted)s
sq: u fshi kartela %(deleted)s

en: Syntax Highlighting
sq: Theksim Sintakse

en: Your preferences have been saved.
sq: Parapëlqimet tuaja u ruajtën.

en: %(link)s is not a valid TracLink
sq: %(link)s s’është TracLink e vlefshme

en: HTML parsing error: %(message)s
sq: Gabim përtypjeje HTML-je: %(message)s

en: Style:
sq: Stil:

en: Preview:
sq: Paraparje:

en: Header length is too short
sq: Gjatësi kryesh shumë e shkurtër

en: Unknown hash type '%(type)s'
sq: Lloj hashi i panjohur '%(type)s'

en: TLS enabled but server does not support TLS
sq: TLS është e aktivizuar, por shërbyesi nuk mbulon TLS

en: Notifications
sq: Njoftime

en: Notify
sq: Njofto

en: Never notify
sq: Mos njofto kurrë

en: Subscriber
sq: Pajtimtar

en: Subscriptions
sq: Pajtime

en: Default format
sq: Format parazgjedhje

en: Subscription rules:
sq: Rregulla pajtimi:

en: Move rule up
sq: Ngjite rregullin sipër

en: Move rule down
sq: Ule rregullin poshtë

en: Delete rule
sq: Fshije rregullin

en: Add rule
sq: Shtoni rregull

en: Never notify: I update a ticket
sq: Mos njofto kurrë: Përditësoj një çështje

en: Notify: Any ticket changes
sq: Njofto: Për çfarëdo ndryshimi në çështje

en: Default rules:
sq: Rregulla parazgjedhje:

en: %(note)s See %(page)s for help on using notifications.
sq: %(note)s Për ndihmë lidhur me përdorimin e njoftimeve, shihni %(page)s.

en: Preferences
sq: Parapëlqime

en: No preference panels available
sq: S’ka panele parapëlqimesh të gatshëm

en: Unknown preference panel '%(panel)s'
sq: Panel i panjohur parapëlqimesh '%(panel)s'

en: Advanced
sq: Të mëtejshme

en: The session has been loaded.
sq: Sesioni është ngarkuar.

en: User Interface
sq: Ndërfaqe Përdoruesi

en: Preferences:
sq: Parapëlqime:

en: Save changes
sq: Ruaji ndryshimet

en: Session key:
sq: Kyç sesioni:

en: Change
sq: Ndryshoje

en: Restore session:
sq: Rikthe sesion:

en: Load
sq: Ngarkoje

en: Full name:
sq: Emër i plotë:

en: Email address:
sq: Adresë email:

en: Language:
sq: Gjuhë:

en: Default language
sq: Gjuhë parazgjedhje

en: Time zone:
sq: Zonë kohore:

en: Default time zone
sq: Zonë kohore parazgjedhje

en: Example: The current time is %(time)s (UTC).
sq: Shembull: Koha e tanishme është %(time)s (UTC).

en: Date format:
sq: Format datash:

en: Default date format
sq: Format parazgjedhje datash

en: Your language setting
sq: Rregullimi juaj për gjuhën

en: Time format:
sq: Format kohe:

en: Enable access keys
sq: Aktivizo taste shkurtoresh

en: Use only symbols for buttons.
sq: Për butonat përdor vetëm simbole.

en: Hide help links.
sq: Fshih lidhje ndihme.

en: Auto preview timeout:
sq: Mbarim kohe për vetëparaparje:

en: Default (%(handler)s)
sq: Parazgjedhje (%(handler)s)

en: Browse repository path %(path)s
sq: Shteg shfletimi depoje %(path)s

en: Page %(page)s is out of range.
sq: Faqja %(page)s është jashtë intervali.

en: Page %(num)d
sq: Faqe %(num)d

en: Next Page
sq: Faqja Pasuese

en: Previous Page
sq: Faqja e Mëparshme

en: Search Results
sq: Përfundime Kërkimi

en: Results
sq: Përfundime

en: By %(author)s
sq: Nga %(author)s

en: No matches found
sq: S’u gjetën përputhje

en: %(note)s See %(page)s for help on searching.
sq: %(note)s Për ndihmë lidhur me kërkime, shihni %(page)s.

en: python powered
sq: bazuar në Python

en: Copyright &copy; %(year)s %(edgewall)s
sq: Të drejta kopjimi &copy; %(year)s %(edgewall)s

en: Attach another file
sq: Bashkëngjitni një tjetër kartelë

en: Attach file
sq: Bashkëngjitni kartelë

en: %(parent)s – Attachment
sq: %(parent)s – Bashkëngjitje

en: %(parent)s – Attachments
sq: %(parent)s – Bashkëngjitje

en: %(filename)s on %(parent)s – Attachment
sq: %(filename)s te %(parent)s – Bashkëngjitje

en: Add Attachment to %(parent)s
sq: Shtoni Bashkëngjitje te %(parent)s

en: (size limit %(value)s)
sq: (kufi madhësie %(value)s)

en: Attachment Info
sq: Të dhëna Bashkëngjitjeje

en: Your email or username:
sq: Email-i ose emri juaj i përdoruesit:

en: E-mail address and name can be saved in the %(preferences)s.
sq: Adresa email dhe emri mund të ruhen te %(preferences)s.

en: Description of the file (optional):
sq: Përshkrim i kartelës (në daçi):

en: Replace existing attachment of the same name
sq: Zëvendëso bashkëngjitjen ekzistuese me të njëjtin emër

en: Add attachment
sq: Shtoni bashkëngjitje

en: Are you sure you want to delete this attachment?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet kjo bashkëngjitje?

en: Delete attachment
sq: Fshije bashkëngjitjen

en: %(num)d byte | %(num)d bytes
sq[0]: %(num)d bajt
sq[1]: %(num)d bajte

en: File %(file)s, %(size)s (added by %(author)s, %(pdate)s)
sq: Kartelë %(file)s, %(size)s (shtuar nga %(author)s, %(pdate)s)

en: Property %(name)s changed from %(old)s to %(new)s
sq: Vetia %(name)s u ndryshua nga %(old)s në %(new)s

en: Property %(name)s set to %(value)s
sq: Vetisë %(name)s iu dha vlera %(value)s

en: Property %(name)s deleted
sq: Vetia %(name)s u fshi

en: View differences
sq: Shihni dallimet

en: inline
sq: brendazi

en: side by side
sq: krah për krah

en: Show the changes in full context
sq: Shfaq ndryshimet në kontekst të plotë

en: Ignore:
sq: Shpërfill:

en: Blank lines
sq: Rreshta të zbrazët

en: Case changes
sq: Ndryshime në shkrim me të mëdha a me të vogla

en: White space changes
sq: Ndryshime hapësirash të zbrazëta

en: Update
sq: Përditësoje

en: Initial Version
sq: Versioni Fillestar

en: Timestamp:
sq: Vulë kohore:

en: (multiple changes)
sq: (ndryshime të shumta)

en: %(date)s (%(duration)s ago)
sq: %(date)s (%(duration)s më parë)

en: Comment:
sq: Koment:

en: Edit
sq: Përpunojeni

en: Legend:
sq: Legjendë:

en: Unmodified
sq: E pandryshuar

en: Added
sq: U shtua

en: Removed
sq: U hoq

en: Modified
sq: U ndryshua

en: System Information
sq: Të dhëna Mbi Sistemin

en: Package
sq: Paketë

en: Installed Plugins
sq: Shtojca të Instaluara

en: Location
sq: Vend

en: Interface Customization
sq: Përshtatje Ndërfaqeje

en: Site templates
sq: Gjedhe sajti

en: Shared templates
sq: Gjedhe të përbashkëta

en: Site static resources
sq: Burime sajti statik

en: Shared static resources
sq: Burime statike të përbashkëta

en: Section
sq: Ndarje

en: Value
sq: Vlerë

en: Error
sq: Gabim

en: Create
sq: Krijoje

en: Oops…
sq: Oooh…

en: Trac detected an internal error:
sq: Trac-u pikasi një gabim të brendshëm:

en: Trac administrator
sq: Përgjegjës Trac-u

en: The action that triggered the error was:
sq: Veprimi që shkaktoi gabimin qe:

en: Found a bug in Trac?
sq: Gjetët një të metë në trac?

en: Please report this issue to the plugin maintainer.
sq: Ju lutemi, njoftojani këtë problem mirëmbajtësit të shtojcës.

en: searching
sq: po kërkohet

en: %(searching)s for similar issues
sq: %(searching)s për probleme të ngjashme

en: mailing list
sq: listë postimesh

en: File "%(file)s", line %(line)s, in
sq: Kartela "%(file)s", rreshti %(line)s, në

en: Code fragment:
sq: Fragment kodi:

en: Local variables:
sq: Ndryshore vendore:

en: File "%(file)s", line %(line)s, in %(function)s
sq: Kartela "%(file)s", rreshti %(line)s, te %(function)s

en: Switch to plain text view
sq: Kalo te pamja tekst i thjeshtë

en: Switch to interactive view
sq: Kalo te pamja me ndërveprim

en: Change History for %(name)s
sq: Ndryshoni Hhistorikun për %(name)s

en: View changes
sq: Shihini ndryshimet

en: Comment
sq: Komentoni

en: View this version
sq: Shihni këtë version

en: Available Projects
sq: Projekte të Passhëm

en: Search %(project)s
sq: Kërkoni për %(project)s

en: Download in other formats:
sq: Shkarkojeni në formate të tjerë

en: Download all attachments as:
sq: Shkarko krejt bashkëngjitjet si:

en: Attachments
sq: Bashkëngjitje

en: Note:
sq: Shënim:

en: Hide this warning
sq: Fshihe sinjalizimin

en: close
sq: mbylle

en: Warning:
sq: Kujdes:

en: Hide this notice
sq: Fshihe këtë njoftim

en: (The file is empty)
sq: (Kartela është e zbrazët)

en: Total number of %(unit)s: %(count)s
sq: Numër gjithsej %(unit)s: %(count)s

en: Trac Powered
sq: Bazuar në Trac

en: Powered by %(trac_version)s By %(eo)s.
sq: Bazuar nga %(trac_version)s Nga %(eo)s.

en: (none)
sq: (asnjë)

en: (Undefined)
sq: (E papërcaktuar)

en: Ticket System
sq: Sistem Çështjesh

en: Components
sq: Përbërës

en: The component "%(name)s" has been added.
sq: Përbërësi "%(name)s" u shtua.

en: No component selected
sq: S’u përzgjodh përbërës

en: The selected components have been removed.
sq: Përbërësit e përzgjedhur u hoqën.

en: Owner
sq: Pronar

en: Milestone
sq: Piketë

en: Milestones
sq: Piketa

en: Milestone "%(name)s" already exists, please choose another name.
sq: Piketa "%(name)s" ekziston tashmë, ju lutemi, zgjidhni një emër tjetër.

en: No milestone selected
sq: S’u përzgjodh piketë

en: The selected milestones have been removed.
sq: Piketat e përzgjedhura u hoqën.

en: Versions
sq: Versione

en: The version "%(name)s" has been added.
sq: Versioni "%(name)s" u shtua.

en: No version selected
sq: S’u përzgjodh version

en: The selected versions have been removed.
sq: Versionet e përzgjedhur u hoqën.

en: Time
sq: Kohë

en: The %(field)s value "%(name)s" has been added.
sq: Vlera %(field)s "%(name)s" u shtua.

en: No %s selected
sq: S’u përzgjodh %s

en: Possible Values
sq: Vlera të Mundshme

en: Invalid up/down value: %(value)s
sq: Vlerë e pavlefshme sipër/poshtë: %(value)s

en: <ticket#> must be a number
sq: <ticket#> duhet të jetë një numër

en: <comment#> must be a number
sq: <comment#> duhet të jetë një numër

en: Attachment
sq: Bashkëngjitje

en: Summary
sq: Përmbledhje

en: Reporter
sq: Raportues

en: Type
sq: Lloj

en: Status
sq: Gjendje

en: Priority
sq: Përparësi

en: Severity
sq: Rëndësi

en: Resolution
sq: Zgjidhje

en: Keywords
sq: Fjalëkyçe

en: "%(value)s" is not a valid value
sq: '%(value)s' s’është vlerë e vlefshme

en: field cannot be empty
sq: fusha s’mund të jetë e zbrazët

en: Must be less than or equal to %(num)s characters
sq: Duhet të jetë më pak ose baras me %(num)s shenja

en: Tickets must contain a summary.
sq: Çështjet duhet të përmbajnë një përmbledhje.

en: Tickets %(ranges)s
sq: Çështjet %(ranges)s

en: ticket comment does not exist
sq: s’ekziston koment çështjeje

en: Description for #%(id)s: %(summary)s
sq: Përshkrim për #%(id)s: %(summary)s

en: Comment %(cnum)s for #%(id)s: %(summary)s
sq: Koment %(cnum)s për #%(id)s: %(summary)s

en: Comment %(cnum)s
sq: Koment %(cnum)s

en: no permission to view ticket
sq: pa leje për parje çështjeje

en: ticket does not exist
sq: çështja s’ekziston

en: Ticket #%(shortname)s
sq: Çështja #%(shortname)s

en: add
sq: shtoje

en: remove
sq: hiqe

en: add / remove
sq: shtoni / hiqni

en: set to
sq: caktuar si

en: The ticket comment is invalid: %(message)s
sq: Komenti i çështjes është i pavlefshëm: %(message)s

en: The ticket field %(field)s is invalid: %(message)s
sq: Fusha %(field)s e çështjes është e pavlefshme: %(message)s

en: from invalid state
sq: nga gjendje e pavlefshme

en: Current state no longer exists
sq: Gjendja “e tanishme” s’ekziston më

en: The ticket will be disowned
sq: Çështjes do t’i hiqet i zoti

en: to %(owner)s
sq: në %(owner)s

en: The owner will be the specified user
sq: I zoti do të jetë përdoruesi i specifikuar

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to the specified user
sq: I zoti do të ndryshohet nga %(current_owner)s në përdoruesin e specifikuar

en: The owner will be %(new_owner)s
sq: I zoti do të jetë %(new_owner)s

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(new_owner)s
sq: I zoti do të ndryshohet nga %(current_owner)s në %(new_owner)s

en: The owner will be the selected user
sq: I zoti do të jetë përdoruesi i përzgjedhur

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to the selected user
sq: I zoti do të ndryshohet nga %(current_owner)s në përdoruesin e përzgjedhur

en: The owner will remain %(current_owner)s
sq: I zoti do të mbetet %(current_owner)s

en: as %(resolution)s
sq: si %(resolution)s

en: The resolution will be set to %(name)s
sq: Si zgjidhje do të vihet %(name)s

en: The resolution will be set
sq: Si zgjidhje do të vihet

en: The resolution will be deleted
sq: Zgjidhja do të fshihet

en: as %(status)s
sq: si %(status)s

en: The ticket will remain with no owner
sq: Çështja do të mbetet pa zot

en: The status will be '%(name)s'
sq: Gjendja do të jetë '%(name)s'

en: Next status will be '%(name)s'
sq: Gjendja pasuese do të jetë '%(name)s'

en: The file %(file)s does not exist.
sq: Kartela %(file)s s’ekziston.

en: Ticket %(id)s does not exist.
sq: Çështja %(id)s s’ekziston.

en: Invalid ticket number
sq: Numër i pavlefshëm çështjeje

en: %(type)s %(name)s does not exist.
sq: %(type)s %(name)s s’ekziston.

en: Cannot delete non-existent %(type)s.
sq: S’mund të fshihet %(type)s që s’ekziston.

en: %(type)s value "%(name)s" already exists.
sq: Vlera %(type)s "%(name)s" ekziston tashmë.

en: %(type)s value "%(name)s" already exists
sq: Vlera %(type)s "%(name)s" ekziston tashmë

en: Invalid %(type)s name.
sq: Emër i pavlefshëm %(type)s.

en: Ticket Type
sq: Lloj Çështjeje

en: Ticket Types
sq: Lloje Çështjesh

en: Resolutions
sq: Zgjidhje

en: Priorities
sq: Përparësi

en: Component %(name)s does not exist.
sq: Përbërësi %(name)s s’ekziston.

en: Cannot delete non-existent component.
sq: S’mund të fshihet përbërës që s’ekziston.

en: Component "%(name)s" already exists.
sq: Përbërësi %(name)s ekziston tashmë.

en: Cannot update non-existent component.
sq: S’mund të përditësohet përbërës që s’ekziston.

en: Invalid component name.
sq: Emër i pavlefshëm përbërësi.

en: Milestone %(name)s does not exist.
sq: Piketa %(name)s s’ekziston.

en: Invalid milestone name.
sq: Emër i pavlefshëm pikete.

en: Milestone "%(name)s" already exists.
sq: Piketa "%(name)s" ekziston tashmë.

en: Report {%(num)s} does not exist.
sq: Raporti {%(num)s} s’ekziston.

en: Invalid Report Number
sq: Numër i Pavlefshëm Raporti

en: Query cannot be empty.
sq: Kërkesa s’mund të jetë e zbrazët.

en: Version %(name)s does not exist.
sq: Versioni %(name)s s’ekziston.

en: Cannot delete non-existent version.
sq: S’mund të fshihet version që s’ekziston.

en: Version "%(name)s" already exists.
sq: Versioni %(name)s ekziston tashmë.

en: Cannot update non-existent version.
sq: S’mund të përditësohet version që s’ekziston.

en: Invalid version name.
sq: Emër i pavlefshëm versioni.

en: I update a ticket
sq: Përditësoj një çështje

en: Ticket that I reported is modified
sq: Çështje që raportuar është ndryshuar

en: Any ticket is created
sq: Krijohet çfarëdo çështjeje

en: Query page %(page)s is invalid.
sq: Faqja e kërkesës %(page)s është e pavlefshme.

en: Query max %(max)s is invalid.
sq: Maksimumi i kërkesës %(max)s është i pavlefshëm.

en: Query filter requires field name
sq: Filtri i kërkesave lyp emrin e fushës

en: Page %(page)s is beyond the number of pages in the query
sq: Faqja %(page)s është tej numrit të faqeve te kërkesa

en: contains
sq: përmban

en: doesn't contain
sq: s’përmban

en: begins with
sq: fillon me

en: ends with
sq: përfundon me

en: Ticket
sq: Çështje

en: RSS Feed
sq: Prurje RSS

en: Comma-delimited Text
sq: Tekst Ndarë me Presje

en: Tab-delimited Text
sq: Tekst Ndarë me Shenja Tabulacioni

en: View Tickets
sq: Shihni Çështje

en: Custom Query
sq: Kërkim Vetjak

en: Available Reports
sq: Raporte të Gatshëm

en: New Custom Query
sq: Kërkim Vetjak i Ri

en: [Error: %(error)s]
sq: [Gabim: %(error)s]

en: %(num)s ticket matching %(criteria)s | %(num)s tickets matching %(criteria)s
sq[0]: %(num)s çështje me përputhje me %(criteria)s
sq[1]: %(num)s çështje me përputhje me %(criteria)s

en: No results
sq: S’ka përfundime

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets:
sq: Çështje %(groupvalue)s %(groupname)s:

en: The report has been created.
sq: Raporti u krijua.

en: The report {%(id)d} has been deleted.
sq: Raportimi {%(id)d} është fshirë.

en: Delete Report {%(num)s} %(title)s
sq: Fshije Raportimin {%(num)s} %(title)s

en: Report failed: %(error)s
sq: Raportimi dështoi: %(error)s

en: Report execution failed: %(error)s %(sql)s
sq: Ekzekutimi i raportit dështoi: %(error)s %(sql)s

en: SQL Query
sq: Kërkesë SQL

en: The following arguments are missing: %(args)s
sq: Mungojnë argumentet vijuese: %(args)s

en: report does not exist
sq: raportimi nuk ekziston

en: no permission to view report
sq: pa leje për parje raporti

en: ticket status
sq: gjendje çështjeje

en: tickets
sq: çështje

en: Roadmap
sq: Plan pune

en: Milestone %(name)s
sq: Piketë %(name)s

en: Ticket #%(num)s: %(summary)s
sq: Çështja #%(num)s: %(summary)s

en: Milestones completed
sq: Piketa të plotësuara

en: Milestone %(name)s completed
sq: Piketa %(name)s u plotësua

en: Completion date may not be in the future
sq: Data e plotësimit s’mund të bjerë në të ardhmen

en: You must provide a name for the milestone.
sq: Duhet të jepni një emër për piketën.

en: The milestone "%(name)s" has been added.
sq: Piketa "%(name)s" u shtua.

en: The milestone "%(name)s" has been deleted.
sq: Piketa "%(name)s" është fshirë.

en: Milestone %(name)s does not exist. You can create it here.
sq: Piketa %(name)s s’ekziston. Mund ta krijoni këtu.

en: Milestone "%(name)s"
sq: Piketë "%(name)s"

en: Previous Milestone
sq: Piketa e Mëparshme

en: Next Milestone
sq: Piketa Pasuese

en: Completed %(duration)s ago (%(date)s)
sq: Plotësuar %(duration)s më parë (%(date)s)

en: Due in %(duration)s (%(date)s)
sq: Skadon për %(duration)s (%(date)s)

en: No date set
sq: S’ka të caktuar datë

en: Invalid Ticket
sq: Çështje e Pavlefshme

en: New Ticket
sq: Çështje e Re

en: Tickets
sq: Çështje

en: Tickets opened and closed
sq: Çështje të hapura dhe mbyllura

en: Ticket updates
sq: Përditësime çështjeje

en: %(labels)s changed | %(labels)s changed
sq[0]: %(labels)s u ndryshua
sq[1]: %(labels)s u ndryshuan

en: Ticket %(ticketref)s (%(summary)s) created
sq: Çështja %(ticketref)s (%(summary)s) u krijua

en: Ticket %(ticketref)s (%(summary)s) reopened
sq: Çështja %(ticketref)s (%(summary)s) u rihap

en: Ticket %(ticketref)s (%(summary)s) closed
sq: Çështja %(ticketref)s (%(summary)s) u mbyll

en: Ticket %(ticketref)s (%(summary)s) updated
sq: Çështja %(ticketref)s (%(summary)s) u përditësua

en: Tickets %(ticketids)s
sq: Çështje %(ticketids)s

en: The action "%(name)s" is not available.
sq: Veprimi "%(name)s" s’është i passhëm.

en: Previous Ticket
sq: Çështja e Mëparshme

en: Next Ticket
sq: Çështja Pasuese

en: Back to Query
sq: Mbrapsht te Kërkesa

en: Ticket History
sq: Historik Çështjesh

en: Back to Ticket #%(num)s
sq: Mbrapsht te Çështja #%(num)s

en: No differences to show
sq: S’ka dallime për shfaqje

en: initial
sq: fillestar

en: Property %(label)s %(rendered)s
sq: Vetia %(label)s %(rendered)s

en: Previous Change
sq: Ndryshimi i Mëparshëm

en: Next Change
sq: Ndryshimi Pasues

en: Ticket Diff
sq: Diff Çështjeje

en: Ticket Comment History
sq: Historik Komentesh Çështjeje

en: Ticket #%(num)s, comment %(cnum)d
sq: Çështja #%(num)s, koment %(cnum)d

en: Ticket Comment Diff
sq: Diff Komenti Çështjeje

en: %(labels)s deleted | %(labels)s deleted
sq[0]: %(labels)s u fshi
sq[1]: %(labels)s u fshinë

en: No permission to edit the ticket description.
sq: Pa leje për përpunim përshkrimi çështjeje.

en: No permission to change the ticket reporter.
sq: Pa leje për ndryshim raportuesi çështjeje.

en: No permission to change ticket fields.
sq: Pa leje për ndryshim fushash çështjeje.

en: No permissions to add a comment.
sq: Pa leje për shtim komenti.

en: Invalid comment threading identifier
sq: Identifikues i pavlefshëm strukturimi komentesh si rrjedhë

en: Released %(datetime)s
sq: Hedhur në qarkullim më %(datetime)s

en: Add Cc
sq: Shtoni Cc

en: Remove Cc
sq: Hiqe prej Cc-je

en: yes
sq: po

en: no
sq: jo

en: %(value)s added | %(value)s added
sq[0]: %(value)s shtuar
sq[1]: %(value)s shtuar

en: %(value)s removed | %(value)s removed
sq[0]: %(value)s hqeur
sq[1]: %(value)s hequr

en: changed from %(old)s to %(new)s
sq: u ndryshua nga %(old)s në %(new)s

en: Manage Components
sq: Administroni Përbërës

en: Owner:
sq: Pronar:

en: Modify Component:
sq: Ndryshoni Përbërës:

en: You may use %(wikiformatting)s here.
sq: Këtu mund të përdorni %(wikiformatting)s.

en: Submit changes
sq: Parashtroni ndryshimet

en: Add Component:
sq: Shtoni Përbërës:

en: Default
sq: Parazgjedhje

en: Clear default
sq: Spastroje parazgjedhjen

en: Modify %(label_singular)s:
sq: Ndrysho %(label_singular)s:

en: Add %(label_singular)s:
sq: Shto %(label_singular)s:

en: Manage Milestones %(nb_milestones)s
sq: Administroni Piketa %(nb_milestones)s

en: Add Milestone:
sq: Shtoni Piketë:

en: Due:
sq: Afat:

en: Default milestone for new tickets
sq: Piketë parazgjedhje për çështje të reja

en: Number of tickets associated with milestone
sq: Numër çështjesh përshoqëruar me piketën

en: Clear defaults
sq: Spastroji parazgjedhjet

en: Manage Versions %(nb_versions)s
sq: Administroni Versione %(nb_versions)s

en: Modify Version:
sq: Ndryshoni Version:

en: Released:
sq: Hedhur Në Qarkullim Më:

en: Add Version:
sq: Shtoni Version:

en: Released
sq: Hedhur në qarkullim më

en: field…
sq: fushë…

en: Change tickets
sq: Ndryshoni çështje

en: Action: %(action)s
sq: Veprim: %(action)s

en: Tickets URL: <%(link)s>
sq: URL Çështjesh: <%(link)s>

en: Delete Milestone %(name)s
sq: Fshije Piketën %(name)s

en: Are you sure you want to delete this milestone?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet kjo piketë?

en: There are no tickets associated with this milestone.
sq: S’ka çështje përshoqëruar me këtë piketë.

en: Delete milestone
sq: Fshije piketën

en: %(note)s See %(page)s for help on using the roadmap.
sq: %(note)s Për ndihmë lidhur me përdorimin e planit, shihni %(page)s.

en: Edit Milestone %(name)s
sq: Përpunoni Piketën %(name)s

en: New Milestone
sq: Piketë e Re

en: View Milestone:
sq: Shihni Piketë:

en: Modify Milestone:
sq: Ndryshoni Piketë:

en: Create Milestone:
sq: Krijoni Piketë:

en: There are no open tickets associated with this milestone.
sq: S’ka çështje të hapura përshoqëruar kësaj pikete.

en: Add milestone
sq: Shtoje piketën

en: Edit this milestone
sq: Përpunojeni këtë piketë

en: %(stat_title)s by
sq: %(stat_title)s nga

en: Edit milestone
sq: Përpunojeni piketën

en: Filters
sq: Filtra

en: or
sq: ose

en: none
sq: asnjë

en: <label>between %(start)s</label> <label>and %(end)s</label>
sq: <label>mes %(start)s</label> <label>dhe %(end)s</label>

en: Columns
sq: Shtylla

en: Group results by
sq: Grupoji përfundimet sipas

en: descending
sq: zbritës

en: Show under each result:
sq: Shfaq nën çdo përfundim:

en: Max items per page
sq: Maksimum objektesh për faqe

en: Edit query
sq: Përpunoni kërkesën

en: Save query
sq: Ruaje kërkesën

en: Delete query
sq: Fshije kërkesën

en: %(note)s See %(page)s for help on using queries.
sq: %(note)s Për ndihmë lidhur me përdorim kërkesash, shihni %(page)s.

en: Results %(num)s
sq: Përfundime %(num)s

en: (ascending)
sq: (rritës)

en: (descending)
sq: (zbritës)

en: Sort by %(col)s %(direction)s
sq: Renditi sipas %(col)s %(direction)s

en: No tickets found
sq: S’u gjetën çështje

en: View ticket
sq: Shihni çështje

en: (this ticket)
sq: (këtë çështje)

en: (more results for this group on next page)
sq: (më tepër përfundime për këtë grup në faqen pasuese)

en: Are you sure you want to delete this report?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet ky raportim?

en: Delete report
sq: Fshije raportimin

en: Create New Report
sq: Krijoni Raportim të Ri

en: Edit Report {%(id)s} %(title)s
sq: Përpunoni Raportim {%(id)s} %(title)s

en: New Report
sq: Raportim i Ri

en: New Query
sq: Kërkesë e Re

en: Create Report:
sq: Krijoni Raport:

en: Create Query:
sq: Krijoni Kërkesë:

en: Modify Query:
sq: Ndryshoni Kërkesë:

en: Modify Report:
sq: Ndryshoni Raport:

en: Title:
sq: Titull:

en: Error:
sq: Gabim

en: Query:
sq: Kërkesë:

en: Save report
sq: Ruaje raportin

en: Show Descriptions
sq: Shfaq Përshkrime

en: Clear
sq: Spastroje

en: Forget last query
sq: Harroje kërkesën e fundit

en: Return to Last Query
sq: Kthehu te Kërkesa e Fundit

en: Identifier
sq: Identifikues

en: Title
sq: Titull

en: Sort by: %(a_identifier)s %(a_title)s
sq: Renditi sipas: %(a_identifier)s %(a_title)s

en: Delete
sq: Fshije

en: Edit report
sq: Përpunoni raportim

en: View report
sq: Shiheni raportimin

en: No reports available.
sq: S’ka raportime gati.

en: Create new report
sq: Krijoni raportim të ri

en: Arguments
sq: Argumente

en: Copy report
sq: Kopjoje raportimin

en: (empty)
sq: (i zbrazët)

en: No matches found.
sq: S’u gjetën përputhje.

en: View %(realm)s
sq: Shihni %(realm)s

en: View milestone
sq: Shiheni piektën

en: Show completed milestones
sq: Shfaq piketa të plotësuara

en: Hide milestones with no due date
sq: Fshihi piketat pa datë skadimi

en: Milestone: %(name)s
sq: Piketë: %(name)s

en: Add new milestone
sq: Shtoni piketë të re

en: Go to the ticket editor
sq: Kalo te përpunuesi i çështjeve

en: Modify
sq: Ndryshoje

en: Create New Ticket
sq: Krijoni Çështje të Re

en: Oldest first
sq: Më të vjetrat së pari

en: Newest first
sq: Më të rejat së pari

en: Show comments
sq: Shfaq komente

en: Show property changes
sq: Shfaq ndryshime vetish

en: Change History
sq: Ndrysho Historikun

en: Modify Ticket
sq: Ndryshoni Çështje

en: Change Properties
sq: Ndryshoni Veti

en: Properties
sq: Veti

en: Summary:
sq: Përmbledhje:

en: Reporter:
sq: Raportues:

en: Set your email in %(preferences_link)s
sq: Caktoni email-in tuaj te %(preferences_link)s

en: Add Comment
sq: Shtoni Koment

en: Go to the list of attachments
sq: Shkoni te lista e bashkëngjitjeve

en: View the ticket description
sq: Shihni përshkrimin e çështjes

en: Preview
sq: Paraparje

en: Create ticket
sq: Krijoni çështje

en: %(note)s See %(page)s for help on using tickets.
sq: %(note)s Për ndihmë lidhur me përdorimin e çështjeve, shihni %(page)s.

en: Opened %(created)s
sq: Hapur më %(created)s

en: Closed %(closed)s
sq: Mbyllur më %(closed)s

en: Last modified %(modified)s
sq: Ndryshuar së fundi më %(modified)s

en: (ticket not yet created)
sq: (çështje ende e pa krijuar)

en: &mdash; at %(version_link)s
sq: &mdash; në %(version_link)s

en: Reported by:
sq: Raportuar nga:

en: Owned by:
sq: Pronë e:

en: (last modified by %(author)s)
sq: (ndryshuar së fundi nga %(author)s)

en: Reply
sq: Përgjigjuni

en: Reply, quoting this description
sq: Përgjigjuni, duke cituar këtë përshkrim

en: in reply to: %(refs)s
sq: në përgjigje të: %(refs)s

en: by %(author)s, %(date)s
sq: nga %(author)s, më %(date)s

en: by %(author)s
sq: nga %(author)s

en: Reply to comment %(cnum)s
sq: Përgjigjuni komentit %(cnum)s

en: Edit comment %(cnum)s
sq: Përpunoni komentin %(cnum)s

en: %(attachment_link)s added
sq: U shtua %(attachment_link)s

en: Revert this change
sq: Prapësoje këtë ndryshim

en: Preview changes to comment %(cnum)s
sq: Bëni një paraparje të ndryshimeve te komenti %(cnum)s

en: Submit changes to comment %(cnum)s
sq: Parashtroni ndryshimet te komenti %(cnum)s

en: Cancel comment edit
sq: Anuloni përpunimin e komentit

en: Version %(version)s, edited %(date)s by %(author)s
sq: Version %(version)s, përpunuar më %(date)s nga %(author)s

en: Last edited %(date)s by %(author)s
sq: Përpunuar së fundi më %(date)s nga %(author)s

en: previous
sq: e mëparshme

en: next
sq: pasuese

en: Changes (by %(author)s):
sq: Ndryshime (nga %(author)s):

en: Description changed by %(author)s:
sq: Përshkrimi u ndryshua nga %(author)s:

en: Comment (by %(author)s):
sq: Koment (nga %(author)s):

en: Ticket URL: <%(link)s>
sq: URL Çështjeje: <%(link)s>

en: Timeline
sq: Rrjedhë Kohore

en: Previous Period
sq: Periudha e Mëparshme

en: Next Period
sq: Periudha Pasuese

en: in %(relative)s
sq: në %(relative)s

en: on %(date)s at %(time)s
sq: më %(date)s në %(time)s

en: %(relative)s ago
sq: %(relative)s më parë

en: See timeline at %(absolutetime)s
sq: Shihni rrjedhën kohore te %(absolutetime)s

en: on %(date)s
sq: më %(date)s

en: Today
sq: Sot

en: Yesterday
sq: Dje

en: %(num)d year | %(num)d years
sq[0]: %(num)d vit
sq[1]: %(num)d vjet

en: %(num)d month | %(num)d months
sq[0]: %(num)d muaj
sq[1]: %(num)d muaj

en: %(num)d week | %(num)d weeks
sq[0]: %(num)d javë
sq[1]: %(num)d javë

en: %(num)d day | %(num)d days
sq[0]: %(num)d ditë
sq[1]: %(num)d ditë

en: %(num)d hour | %(num)d hours
sq[0]: %(num)d orë
sq[1]: %(num)d orë

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
sq[0]: %(num)d minutë
sq[1]: %(num)d minuta

en: %(num)i second | %(num)i seconds
sq[0]: %(num)i sekondë
sq[1]: %(num)i sekonda

en: Invalid Date
sq: Datë e Pavlefshme

en: %(last)d of %(total)d
sq: %(last)d nga %(total)d gjithsej

en: %(start)d - %(stop)d of %(total)d
sq: %(start)d - %(stop)d nga %(total)d gjithsej

en: Directory
sq: Drejtori

en: Repository "%(repo)s" doesn't exist
sq: Depoja "%(repo)s" s’ekziston

en: Done.
sq: U bë.

en:  Indexing '%(name)s' repository
sq:  Po indeksohet depoja '%(name)s'

en: Version Control
sq: Kontroll Versionesh

en: Repositories
sq: Depo

en: Repository '%(repo)s' not found
sq: Depoja '%(repo)s' s’u gjet

en: The repository "%(name)s" already exists.
sq: Depoja "%(name)s" ekziston tashmë.

en: Missing arguments to add a repository.
sq: Mungojnë argumente për shtim të një depoje.

en: The repository "%(name)s" has been added.
sq: Depoja "%(name)s" u shtua.

en: The alias "%(name)s" already exists.
sq: Aliasi "%(name)s" ekziston tashmë.

en: The alias "%(name)s" has been added.
sq: Aliasi "%(name)s" u shtua.

en: Missing arguments to add an alias.
sq: Mungojnë argumente për shtim të një aliasi.

en: The selected repositories have been removed.
sq: Depot e përzgjedhura u hoqën.

en: No repositories were selected.
sq: S’qenë përzgjedhur depo.

en: The repository directory must be an absolute path.
sq: Drejtoria e depos duhet të jetë një shteg absolut.

en: (default)
sq: (parazgjedhje)

en: Invalid key "%(key)s"
sq: Kyç i pavlefshëm "%(key)s"

en: The repository directory must be absolute
sq: Drejtoria e depos duhet të jetë absolute

en: The repository type '%(type)s' is not supported
sq: Lloji '%(type)s' për depot nuk mbulohet

en: Changeset %(rev)s in %(repo)s
sq: Grup ndryshimesh %(rev)s në %(repo)s

en: Changeset %(rev)s
sq: Grup ndryshimesh %(rev)s

en: directory
sq: drejtori

en: file
sq: kartelë

en:  at version %(rev)s
sq:  në versionin %(rev)s

en: path
sq: shteg

en:  in %(repo)s
sq:  në %(repo)s

en: Default repository
sq: Depo parazgjedhje

en: Repository %(repo)s
sq: Depo %(repo)s

en: No changeset %(rev)s in the repository
sq: S’ka grup ndryshimesh %(rev)s te depoja

en: No such changeset
sq: S’ka grup të tillë ndryshimesh

en: No node %(path)s at revision %(rev)s
sq: S’ka nyje %(path)s te rishikimi %(rev)s

en: %(msg)s: No node %(path)s at revision %(rev)s
sq: %(msg)s: S’ka nyje %(path)s te rishikimi %(rev)s

en: No such node
sq: S’ka nyjë të tillë

en: Manage Repositories %(nb_repos)s
sq: Administroni Depo %(nb_repos)s

en: Default: %(default_type)s
sq: Parazgjedhje: %(default_type)s

en: Repository:
sq: Depo:

en: Modify Repository:
sq: Ndryshoni Depo:

en: View Repository:
sq: Shihni Depo:

en: Directory:
sq: Drejtori:

en: Sync on every request
sq: Njëkohësoje gjatë çdo kërkese

en: repository synchronization
sq: njëkohësim depoje

en: Not recommended. See %(tracreposadmin)s.
sq: Nuk rekomandohet. Shihni %(tracreposadmin)s.

en: Hide from repository index
sq: Fshihe prej treguesi deposh

en: Add Repository:
sq: Shtoni Depo:

en: Add Alias:
sq: Shtoni Alias:

en: Revision
sq: Rishikim

en: Alias of %(repo)s
sq: Alias i %(repo)s

en: Refresh
sq: Rifreskoje

en: %(note)s See %(page)s for help on administering repositories.
sq: %(note)s Për ndihmë lidhur me administrim deposh, shihni %(page)s.

en: Default Repository
sq: Depo Parazgjedhje

en: View diff against:
sq: Shihni diff-in përkundër:

en: View revision:
sq: Shihni rishikim:

en: Visit:
sq: Vizitoni:

en: Go!
sq: Jepi!

en: Branch
sq: Degë

en: Tag
sq: Etiketë

en: Bookmark
sq: Faqerojtës

en: Parent Directory
sq: Drejtori Mëmë

en: No files found
sq: S’u gjetën kartela

en: Last change
sq: Ndryshimi i fundit

en: View changeset %(rev)s
sq: Shihni grup ndryshimesh %(rev)s

en: File size:
sq: Madhësi kartele:

en: Repository Index
sq: Tregues Depoje

en: View changes...
sq: Shihini ndryshime…

en: Select paths and revs for Diff
sq: Përzgjidhni shtigje dhe rishikime për Diff-in

en: Show entry in browser
sq: Shfaqe zërin në shfletues

en: Show full changeset
sq: Shfaq grup të plotë ndryshimesh

en: Show revision log
sq: Shfaq regjistër rishikimesh

en: Changeset %(newrev)s in %(reponame)s for %(newpath)s
sq: Grup ndryshimesh %(newrev)s te %(reponame)s për %(newpath)s

en: Changes in %(newpath)s %(logoldnew)s in %(reponame)s
sq: Ndryshime në %(newpath)s %(logoldnew)s te %(reponame)s

en: Changeset %(shortnewrev)s in %(reponame)s
sq: Grup ndryshimesh %(shortnewrev)s në %(reponame)s

en: Changeset %(new_drev)s in %(reponame)s
sq: Grup ndryshimesh %(new_drev)s në %(reponame)s

en: Changeset %(newrev)s for %(newpath)s
sq: Grup ndryshimesh %(newrev)s për %(newpath)s

en: Changes in %(newpath)s %(logoldnew)s
sq: Ndryshime te %(newpath)s %(logoldnew)s

en: Changeset %(shortnewrev)s
sq: Grup ndryshimesh %(shortnewrev)s

en: Changeset %(new_drev)s
sq: Grup ndryshimesh %(new_drev)s

en: (root)
sq: (rrënjë)

en: (%(kind)s from %(oldpath)s)
sq: (%(kind)s prej %(oldpath)s)

en: Show differences
sq: Shfaq dallime

en: view diffs
sq: shihni diff-e

en: %(num)d diff | %(num)d diffs
sq[0]: %(num)d diff
sq[1]: %(num)d diff-e

en: Show previous version in browser
sq: Shfaqe versionin e mëparshëm në shfletues

en: (less than one hour ago)
sq: (më pak se një orë më parë)

en: (%(age)s ago)
sq: (%(age)s më parë)

en: Message:
sq: Mesazh:

en: Location:
sq: Vendndodhje:

en: (No files)
sq: (S’ka kartela)

en: %(num)d added | %(num)d added
sq[0]: U shtua %(num)d
sq[1]: U shtuan %(num)d

en: %(num)d deleted | %(num)d deleted
sq[0]: U fshi %(num)d
sq[1]: U fshinë %(num)d

en: %(num)d edited | %(num)d edited
sq[0]: U përpunua %(num)d
sq[1]: U përpunuan %(num)d

en: %(num)d copied | %(num)d copied
sq[0]: U kopjua %(num)d
sq[1]: U kopjuan %(num)d

en: %(num)d moved | %(num)d moved
sq[0]: U lëviz %(num)d
sq[1]: U lëvizën %(num)d

en: Prepare Diff
sq: Përgatit Diff-in

en: Select the base and the target for the diff:
sq: Përzgjidhni bazën dhe objektivin për diff-in:

en: From:
sq: Nga:

en: at revision:
sq: te rishikim:

en: View Directory
sq: Shihni Drejtori

en: View File
sq: Shihni Kartelë

en: Download as Zip archive
sq: Shkarkojeni si arkiv Zip

en: View Revision Log
sq: Shihni Regjistër Rishikimesh

en: View Changeset
sq: Shihni Grup Ndryshimesh

en: Age
sq: Moshë

en: Last Change
sq: Ndryshimi i Fundit

en: Go to repository index
sq: Shko te tregues depoje

en: Go to repository root
sq: Kalo te rrënjë drejtorie

en: View %(name)s
sq: Shihni %(name)s

en: View Root Directory
sq: Shihni Drejtorinë Rrënjë

en: Revision Log Mode:
sq: Mënyrë Regjistër Rishikimesh:

en: Show only adds and deletes
sq: Shfaq vetëm shtime dhe fshirje

en: Show full log messages
sq: Shfaq mesazhe të plotë regjistri

en: Graph
sq: Grafik

en: Log Message
sq: Mesazh Regjistrimi

en: No revisions found
sq: S’u gjetën rishikime

en: copied from %(path)s
sq: kopjuar nga  %(path)s

en: From [%(rev)s]
sq: Nga [%(rev)s]

en: View log starting at this revision
sq: Shihni regjistër duke filluar nga ky rishikim

en: Browse at revision %(rev)s
sq: Shfleto që nga rishikimi %(rev)s

en: View removal changeset [%(rev)s]
sq: Shihni grup ndryshimesh heqjeje [%(rev)s]

en: View changeset [%(rev)s] restricted to %(path)s
sq: Shihni grup ndryshimesh [%(rev)s] kufizuar te %(path)s

en: ChangeLog for %(path)s in %(repo)s
sq: Regjistër ndryshimesh për %(path)s te %(repo)s

en: ChangeLog for %(path)s
sq: Regjistër ndryshimesh për %(path)s

en: Generated by Trac %(version)s
sq: Prodhuar nga Trac %(version)s

en: Browse Source
sq: Shfletoni Burim

en: Invalid changeset number
sq: Numër i pavlefshëm grupi ndryshimesh

en: No viewable repositories
sq: S’ka depo që mund të shihen

en: No node %(path)s
sq: S’ka nyjë %(path)s

en: Revision %(num)s
sq: Rishikim %(num)s

en: Previous Revision
sq: Rishikimi i Mëparshëm

en: Next Revision
sq: Rishikimi Pasues

en: Latest Revision
sq: Rishikimi Më i Ri

en: Parent directory
sq: Drejtoria mëmë

en: Normal
sq: Normale

en: View file without annotations
sq: Shiheni kartelën pa shënime

en: Blame
sq: Shkaktar

en: Revision Log
sq: Regjistër Rishikimesh

en: Repository URL
sq: URL Depoje

en: Zip Archive
sq: Arkiv ZIP

en: Path not available for download
sq: Shteg shkarkimi jo i passhëm

en: Revision in which the line changed
sq: Rishikim te i cili u ndryshua rresht

en: View repository %(repo)s
sq: Shihni depon %(repo)s

en: Property %(name)s
sq: Veti %(name)s

en: No repository specified and no default repository configured.
sq: S’u dha depo dhe s’ka të formësuar depo parazgjedhje.

en: Invalid Changeset Number
sq: Numër i Pavlefshëm Grupi Ndryshimesh

en: Unified Diff
sq: Diff i Njësuar

en: Previous Changeset
sq: Grup ndryshimesh i Mëparshëm

en: Next Changeset
sq: Grup ndryshimesh Pasues

en: Reverse Diff
sq: Diff Së Prapthi

en: Changeset %(id)s for %(path)s
sq: Grup ndryshimesh %(id)s për %(path)s

en: Changeset %(id)s
sq: Grup ndryshimesh %(id)s

en: Show the changeset %(id)s restricted to %(path)s
sq: Shihni grupin e ndryshimeve %(id)s kufizuar për %(path)s

en: Changesets in all repositories
sq: Grupe ndryshimesh në krejt depot

en: Repository changesets
sq: Grupe ndryshimesh depoje

en: Changeset in %(repo)s  | Changesets in %(repo)s
sq[0]: Grup ndryshimesh në %(repo)s
sq[1]: Grupe ndryshimesh në %(repo)s

en: Changeset  | Changesets
sq[0]: Grup ndryshimesh
sq[1]: Grupe ndryshimesh

en: No permission to view changeset %(rev)s on %(repos)s
sq: Pa leje për parje grupi ndryshimesh %(rev)s te %(repos)s

en: No default repository defined
sq: S’është përcaktuar depo parazgjedhje

en: Changesets
sq: Grupe ndryshimesh

en: Nonexistent path
sq: Shteg që s’ekziston

en: ChangeLog
sq: Regjistër ndryshimesh

en: View Latest Revision
sq: Shihni Rishikimin Më të Ri

en: Older Revisions
sq: Rishikime më të vjetër

en: No permission to view change log
sq: Pa leje për të parë regjistër ndryshimesh

note: TRANSLATOR: You can 'search' in the repository history... (link)
en: search
sq: kërko

en: Not Implemented Error
sq: Gabim “Ende e Pasendërtuar”

en: Error: %(message)s
sq: Gabim: %(message)s

en: File %(path)s not found
sq: Kartela %(path)s s’u gjet

en: logged in as %(user)s
sq: i futur si %(user)s

en: Logout
sq: Dalje

en: Login
sq: Hyrje

note: TRANSLATOR: ... refer to the 'installation documentation'. (link)
en: installation documentation
sq: dokumentim instalimi

en: Configuring Authentication
sq: Formësim Mirëfilltësimi

en: Already logged in as %(user)s.
sq: Futur tashmë si %(user)s.

en: %(component)s failed with %(exc)s
sq: %(component)s dështoi me %(exc)s

en: Invalid chrome path %(path)s.
sq: Shteg chrome %(path)s i pavlefshëm.

en: anonymous
sq: anonim

en: (unknown template location)
sq: (vendndodhje e panjohur gjedheje)

en: Authentication error. Please contact your administrator.
sq: Gabim mirëfilltësimi. Ju lutemi, lidhuni me përgjegjësin tuaj.

en: Do you have cookies enabled?
sq: I keni të aktivizuara cookie-t?

note: TRANSLATOR: ... not logged in, you may want to 'do so' now (link)
en: do so
sq: që ta bëni këtë

en: ''System information not available''
sq: "Hollësi sistemi jo të passhme"

en: ''Plugin information not available''
sq: "Hollësi shtojce jo të passhme"

en: ''Interface customization information not available''
sq: "Hollësi përshtatje ndërfaqeje jo të passhme"

en: Session ID must be alphanumeric.
sq: ID-ja e sesionit duhet të jetë alfanumerike.

en: Error renaming session
sq: Gabim në riemërtim sesioni

en: Last Visit
sq: Vizita e Fundit

en: Default Handler
sq: Trajtues Parazgjedhje

en: Session '%(sid)s' already exists
sq: Sesioni '%(sid)s' ekziston tashmë

en: Invalid attribute '%(attr)s'
sq: Atribut i pavlefshëm '%(attr)s'

en: Session '%(sid)s' not found
sq: S’u gjet sesion '%(sid)s'

en: Page '%(page)s' not found
sq: S’u gjet faqe '%(page)s'

en: '%(name)s' is not a file
sq: '%(name)s' s’është kartelë

en: Edits
sq: Përpunime

en: Deleted pages
sq: Faqe të fshira

en: '%(name)s' is not a directory
sq: '%(name)s' s’është drejtori

en: no permission to view this wiki page
sq: s’ka leje për parje të kësaj faqeje wiki

en: Error: Failed to load processor %(name)s
sq: Gabim: S’u arrit të ngarkohej përpunuesi %(name)s

en: Trac project %(name)s
sq: Projekt Trac %(name)s

en: The Trac Project
sq: Projekti Trac

en: Macro %(name)s(%(args)s) failed
sq: Makroja %(name)s(%(args)s) dështoi

en: Error: Macro %(name)s(%(args)s) failed
sq: Gabim: Makroja %(name)s(%(args)s) dështoi

en: Processor %(name)s failed
sq: Përpunuesi %(name)s dështoi

en: Error: Processor %(name)s failed
sq: Gabim: Përpunuesi %(name)s dështoi

en: Alias for %(name)s
sq: Alias për %(name)s

en: Prefix
sq: Parashtesë

en: Trac Site
sq: Sajt Trac

en: Site
sq: Sajt

en: No filespec given
sq: S’u dhanë specifikime kartele

en: No image "%(id)s" attached to %(parent)s
sq: S’ka "%(id)s" figure bashkëngjitur %(parent)s

en: Aliases:
sq: Aliase:

en: No documentation found
sq: S’u gjet dokumentim

en: (no default)
sq: (pa parazgjedhje)

en: MIME Types
sq: Lloje MIME

en: Table of Contents
sq: Tryeza e Lëndës

en: Invalid macro argument %(expr)s
sq: Argument i pavlefshëm makroje %(expr)s

en: Cannot delete non-existent page
sq: S’mund të fshihet faqe që s’ekziston

en: Invalid Wiki page name '%(name)s'
sq: Emër i pavlefshëm faqeje Wiki '%(name)s'

en: Page not modified
sq: Faqja s’u ndryshua

en: Cannot rename non-existent page
sq: S’mund të riemërtohet faqe që s’ekziston

en: A new name is mandatory for a rename.
sq: Për një riemërtim është i detyrueshëm një emër i ri.

en: Cannot edit comment of non-existent page
sq: S’mund të përpunohet koment faqeje që s’ekziston

en: Help/Guide
sq: Ndihmë/Udhërrëfyes

en: No version "%(num)s" for Wiki page "%(name)s"
sq: Pa version "%(num)s" për faqen Wiki "%(name)s"

en: The Wiki page field %(field)s is invalid: %(message)s
sq: Fusha %(field)s e faqes Wiki është e pavlefshme: %(message)s

en: Invalid Wiki page: %(message)s
sq: Faqe Wiki e pavlefshme: %(message)s

en: The page %(name)s has been deleted.
sq: Faqja %(name)s është fshirë.

en: The new name must be different from the old name.
sq: Emri i ri duhet të jetë i ndryshëm nga emri i vjetër.

en: The page %(name)s already exists.
sq: Faqja %(name)s ekziston tashmë.

en: See [wiki:"%(name)s"].
sq: Shihni [wiki:"%(name)s"].

en: Version %(num)s of page "%(name)s" does not exist
sq: Versioni %(num)s i faqes "%(name)s" s’ekziston

en: Page history
sq: Historik faqeje

en: Wiki History
sq: Historik Wiki

en: Reverted to version %(version)s.
sq: Rikthyer në versionin %(version)s.

en: Page %(name)s does not exist
sq: Faqja %(name)s s’ekziston.

en: Back to %(wikipage)s
sq: Mbrapsht te %(wikipage)s

en: Page %(name)s not found
sq: S’u gjet faqe %(name)s

en: View latest version
sq: Shihni versionin më të ri

en: View parent page
sq: Shihni faqen mëmë

en: Previous Version
sq: Versioni i Mëparshëm

en: Next Version
sq: Versioni Pasues

en: View Latest Version
sq: Shihni Versionin Më të Ri

en: Start Page
sq: Faqe Fillimi

en: Index
sq: Tregues

en: History
sq: Historik

en: Wiki changes
sq: Ndryshime Wiki

en: Delete versions %(from)s to %(to)s of %(name)s
sq: Fshi versionet %(from)s deri te %(to)s të %(name)s

en: Delete version %(version)s of %(name)s
sq: Fshi versionin %(version)s e %(name)s

en: Delete %(name)s
sq: Fshi %(name)s

en: versions %(from)s to %(to)s
sq: versione %(from)s në %(to)s

en: Are you sure you want to delete %(version)s of this page?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet %(version)s i kësaj faqeje?

en: %(num)d version | %(num)d versions
sq[0]: %(num)d version
sq[1]: %(num)d versione

en: This is the only version of the page, so the page will be removed completely!
sq: Ky është i vetmi version i faqes, ndaj faqja do të hiqet plotësisht!

en: Are you sure you want to completely delete this page?
sq: Jeni i sigurt se doni të fshihet plotësisht kjo faqe?

en: Delete those versions
sq: Fshiji këto versione

en: Delete this version
sq: Fshije këtë version

en: Delete page
sq: Fshije faqen

en: Delete version %(old_version)d to version %(version)d
sq: Fshi versionin %(old_version)d deri te versioni %(version)d

en: Delete version %(version)d
sq: Fshije versionin %(version)d

en: See the diffs
sq: Shihni diff-et

en: Review
sq: Shqyrtojeni

en: See the preview
sq: Shihni paraparje

en: Editing %(name)s
sq: Po përpunohet %(name)s

en: Sorry, this page has been modified by somebody else since you started editing. Your changes cannot be saved.
sq: Na ndjeni, kjo faqe është ndryshuar nga dikush tjetër, që nga koha që filluat ta përpunonit. Ndryshimet tuaja s’mund të ruhen.

en: Someone else has modified that page since you started your edits.
sq: Dikush tjetër ndryshoi atë faqe, që nga koha që filluat përpunimet tuaja.

en: Go to the editor
sq: Kalo te përpunuesi

en: Review Changes
sq: Shqyrtoni Ndryshimet

en: No changes
sq: S’ka ndryshime

en: Actions
sq: Veprime

en: %(note)s See %(page)s for help on using the wiki.
sq: %(note)s Për ndihmë lidhur me përdorimin e wiki-it, shihni %(page)s.

en: Edit comment for version %(version)s of %(name)s
sq: Përpunoni koment për versionin %(version)s e %(name)s

en: Old comment:
sq: Koment i vjetër:

en: New comment:
sq: Koment i ri:

en: Adjust edit area height:
sq: Rregulloni lartësi fushe përpunimi:

en: Edit side-by-side
sq: Përpunojini krah-për-krah

en: Change information
sq: Ndryshoni hollësi

en: E-mail address and name can be saved in the %(preferences)s
sq: Adresa email dhe emri mund të ruhet te %(preferences)s

en: Comment about this change (optional):
sq: Komente rreth këtij ndryshimi (në daçi):

en: Page is read-only
sq: Faqja është vetëm-për-lexim

en: Merge changes
sq: Përzieji ndryshimet

en: Preview Page
sq: Paraparje Faqeje

en: View %(path)s
sq: Shihni %(path)s

en: Rename %(name)s
sq: Riemërtoni %(name)s

en: Renaming the page will rename all existing versions of the page in place.
sq: Riemërtimi i faqes do të sjellë riemërtimin e krejt versioneve ekzistuese të faqes në vend.

en: The complete history of the page will be moved to the new location.
sq: Krejt historiku i faqes do të kalohet në një vend të ri.

en: New name:
sq: Emër i ri:

en: Rename page
sq: Riemërtojeni faqen

en: Revert page to this version
sq: Ktheje faqen te ky version

en: Edit this page
sq: Përpunoni këtë faqe

en: Version %(version)s (modified by %(author)s, %(date)s) (%(diff)s)
sq: Version %(version)s (ndryshuar nga %(author)s, më %(date)s) (%(diff)s)

en: Version %(version)s by %(author)s: %(comment)s
sq: Version %(version)s nga %(author)s: %(comment)s

en: Version %(version)s by %(author)s
sq: Version %(version)s nga %(author)s

en: Last modified
sq: Ndryshuar së fundi më

en: Last modified on %(date)s
sq: Ndryshuar së fundi më %(date)s

en: The page %(name)s does not exist. You can create it here.
sq: Faqja %(name)s s’ekziston. Mund ta krijoni këtu.

en: Revert to this version
sq: Riktheje te ky version

en: Create this page
sq: Krijoje këtë faqe

en: using the template:
sq: duke përdorur gjedhen:

en: (blank page)
sq: (faqe e zbrazët)
