Trac 0.12 - en to tr translation catalogue (1028 entries)

en: You appear to be using the PHP CGI binary. Trac requires the CLI version for syntax highlighting.
tr:  PHP CGI binary kullanıyorsunuz. Kod Renklendirme için Trac CLI sürümüne ihtiyaç duyar.

en: Delete
tr: Sil

en: Delete ticket
tr: Bileti sil

en: Delete comment %(num)s
tr: Yorumu sil %(num)s

en: The ticket #%(id)s has been deleted.
tr: Bilet #%(id)s silindi.

en: The ticket comment %(num)s on ticket #%(id)s has been deleted.
tr: Bilet yorumu %(num)s, #%(id)s biletinden silindi.

en: Comment %(num)s not found
tr: Yorum %(num)s bulunamadı

en: Delete Ticket #%(id)s
tr: Bileti Sil #%(id)s

en: Delete comment %(num)s on Ticket #%(id)s
tr: Yorumu sil %(num)s, Bilet #%(id)s üzerinde

en: Delete [1:Ticket #%(id)s]
tr: Sil [1:Ticket #%(id)s]

en: Are you sure you want to delete this ticket?
tr: Bu bileti silmek istediğinize emin misiniz?

en: (comments: %(comments)s,
                     attachments: %(attachments)s)
tr: (yorumlar: %(comments)s,
                     ekler: %(attachments)s)

en: This is an irreversible operation.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Cancel
tr: İptal

en: Are you sure you want to delete this ticket comment?
tr: Bu bilet yorumunu silmek istediğinize emin misiniz?

en: Delete comment
tr: Yorumu sil

en: Subversion >= 1.0 required, found %(version)s
tr: Gerekli sürüm Subversion >= 1.0, bulunan %(version)s

en: %(path)s does not appear to be a Subversion repository.
tr: %(path)s Subversion deposunda bulunamadı.

en: Couldn't open Subversion repository %(path)s: %(svn_error)s
tr: Subversion deposu %(path)s açılamıyor: %(svn_error)s

en: Diff mismatch: Base is a %(oldnode)s (%(oldpath)s in revision %(oldrev)s) and Target is a %(newnode)s (%(newpath)s in revision %(newrev)s).
tr: Diff uyumsuz: Taban bir %(oldnode)s (%(oldpath)s , %(oldrev)s) revizyonunda ve Hedef bir %(newnode)s (%(newpath)s , %(newrev)s) revizyonunda.

en: svn blame failed on %(path)s: %(error)s
tr: %(path)s üzerinde svn blame başarısız: %(error)s

en: No svn:externals configured in trac.ini
tr: trac.ini içindeki svn:externals değeri ayarlanmadı

en: blocked
tr: engellendi

en: merged
tr: birleştirildi

en: eligible
tr: uygun

en: (toggle deleted branches)
tr: (silinmiş branchları aç/kapa)

en: View merge source
tr: Birleştirme kaynağını göster

en: No revisions
tr: Revizyon yok

en: merged:
tr: birleştirildi:

en: blocked:
tr: engellendi:

en: reverse-merged:
tr: ters-birleştirildi:

en: un-blocked:
tr: engeli kaldırıldı:

en:  (added)
tr:  (eklendi)

en: removed
tr: çıkarıldı

en:  (with no actual effect on merging)
tr:  (birleştirmede bir etkisi olmadan)

en: Property %(prop)s changed
tr: Özellik %(prop)s değiştirildi

en: About Trac
tr: Trac Hakkında

en: Attachment '%(title)s' does not exist.
tr: Ek dosya '%(title)s'  mevcut değil.

en: Invalid Attachment
tr: Geçersiz ek dosya

en: Could not delete attachment
tr: Ek dosya silinemiyor.

en: Cannot reparent attachment "%(att)s" as it already exists in %(realm)s:%(id)s
tr: Ek sahibi değiştirilemiyor "%(att)s" , zaten %(realm)s:%(id)s üzerinde mevcut.

en: Could not reparent attachment %(name)s
tr: Ek %(name)s sahibi değiştirilemiyor

en: Attachment '%(filename)s' not found
tr: Ek dosya '%(filename)s' bulunamadı.

en: Bad request
tr: Hatalı istek

en: Back to %(parent)s
tr: %(parent)s geri dön.

en: %(attachment)s attached to %(resource)s
tr: %(attachment)s eklendi %(resource)s

en: Unparented attachment %(id)s
tr: Sahipsiz ek %(id)s

en: Attachment '%(id)s' in %(parent)s
tr: %(parent)s altındaki  tüm ek dosyalar şunlar '%(id)s'

en: Attachments of %(parent)s
tr: %(parent)s ek dosyaları

en: %(parent)s doesn't exist, can't create attachment
tr: %(parent)s mevcut değil, ek oluşturulamıyor

en: No file uploaded
tr: Yüklenmiş dosya yok

en: Can't upload empty file
tr: Boş dosya yüklenemez

en: Upload failed
tr: Yükleme başarısız

en: Attachment field %(field)s is invalid: %(message)s
tr: %(field)s ek alanlar geçersiz:: %(message)s

en: Invalid attachment: %(message)s
tr: Geçersiz ek dosya:%(message)s

en: You don't have permission to replace the attachment %(name)s. You can only replace your own attachments. Replacing other's attachments requires ATTACHMENT_DELETE permission.
tr: %(name)s ekini değiştirme yetkiniz yoktur. Sadece kendi eklerinizi değiştirebilirsiniz. Diğer ekleri değiştirmek ATTACHMENT_DELETE izni gerektirir.

en: %(attachment)s (delete)
tr: %(attachment)s (sil)

en: Plain Text
tr: Düz yazı

en: Original Format
tr: Orjinal format

en: Download
tr: İndir

en: Invalid resource identifier '%(id)s'
tr: Geçersiz kaynak '%(id)s'

en: Name
tr: İsim

en: Size
tr: Boyut

en: Author
tr: Yazar

en: Date
tr: Tarih

en: Description
tr: Tanım

en: File '%(name)s' exists
tr: %(name)s' dosyası mevcut.

en: Configuration Error
tr: Konfigurasyon Hatası

en: [%(section)s] %(entry)s: expected integer, got %(value)s
tr: [%(section)s] %(entry)s: tamsayı beklendi, alınan %(value)s

en: [%(section)s] %(entry)s: expected float, got %(value)s
tr: [%(section)s] %(entry)s: float beklendi, alınan %(value)s

en: [%(section)s] %(entry)s: expected one of (%(choices)s), got %(value)s
tr: [%(section)s] %(entry)s: (%(choices)s) biri beklendi, alınan %(value)s

en: Trac Error
tr: Trac Hatası

en: Visit the Trac open source project at<br /><a href="http://trac.edgewall.org/">http://trac.edgewall.org/</a>
tr: Açık kaynak Trac projesini ziyaret edin<br /><a href="http://trac.edgewall.org/">http://trac.edgewall.org/</a>

en: Database newer than Trac version
tr: Veritabanı Trac sürmünden daha yeni

en: No upgrade module for version %(num)i (%(version)s.py)
tr: %(num)i (%(version)s.py) için yükseltme modülü bulunamadı.

en: Missing environment variable "TRAC_ENV". Trac requires this variable to point to a valid Trac environment.
tr: Tanımsız "TRAC_ENV" ortam değişkeni. Geçerli bir"
    " Trac ortamının Trac tarafından bilinmesi için gereklidir.

en: The Trac Environment needs to be upgraded.
    
    Run "trac-admin %(path)s upgrade"
tr: Trac ortamının güncellenmesi gerekmektedir.
    "trac-admin %(path)s upgrade"  kullanarak bun yapın.

en: Copying resources from:
tr: Kaynaklar kopyalanıyor

en: Creating scripts.
tr: Betikler oluşturuluyor.

en: hotcopy can't overwrite existing '%(dest)s'
tr: sıcakkopya üzerine yazamıyor '%(dest)s'

en: Hotcopying %(src)s to %(dst)s ...
tr: Sıcak kopyalanıyor %(src)s konumundan %(dst)s konumuna ...

en: The following errors happened while copying the environment:
tr: Ortam kopyalanırken şu hatalar oluştu:

en: Hotcopy done.
tr: Sıcakkopya tamamlandı.

en: Invalid arguments
tr: Hatalı parametreler

en: Database is up to date, no upgrade necessary.
tr: Veritabanı güncel, gücellemeye gerek yok.

en: Warning: the wiki-macros directory in the environment is non-empty, but Trac
    doesn't load plugins from there anymore. Please remove it by hand.
tr: Uyarı: Ortamdaki wiki-macros dizini boş değil, ancak Trac
    artık buradan eklenti yüklemiyor. Lütfen elle kaldırın.

en: Error while removing wiki-macros: %(err)s
    Trac doesn't load plugins from wiki-macros anymore. Please remove it by hand.
tr: wiki-macros kaldırılırken hata: %(err)s
    Trac artık wiki-macros üzerinden eklenti yüklemiyor. Lütfen elle kaldırın.

en: Upgrade done.
    
    You may want to upgrade the Trac documentation now by running:
    
      trac-admin %(path)s wiki upgrade
tr: Güncelleme tamamlandı.
    
    Trac dökümantasyonunu güncellemek isteyebilirsiniz:
    
      trac-admin %(path)s wiki upgrade

en: TLS enabled but server does not support TLS
tr: TLS etkin ancak sunucu TLS desteklemiyor

en: Invalid email encoding setting: %(pref)s
tr: Geçersiz eposta kodlama ayarı: %(pref)s

en: Unable to send email due to identity crisis.
tr: Kimlik krizinden dolayı eposta gönderilemiyor.

en: Neither %(from_)s nor %(reply_to)s are specified in the configuration.
tr: Ne %(from_)s ne de %(reply_to)s konfigürasyonda belirtilmemiş.

en: SMTP Notification Error
tr: SMTP Bildirim Hatası

en: Header length is too short
tr: Başlık uzunluğu çok kısa

en: Insufficient privileges to perform this operation.
tr: Bu işlemi gerçekleştirmek için gerekli yetki yok

en: %(name)s is not a valid action.
tr: %(name)s geçerli bir eylem değil.

en: User
tr: Kullanıcı

en: Action
tr: Eylem

en: Available actions:
tr: Mevcut eylemler:

en: All upper-cased tokens are reserved for permission names
tr: Büyük hafle başlayan tüm özel kelimeler yalnıca yetki adı olarak kullanılabilir

en: %(name)s at version %(version)s
tr: %(name)s %(version)s sürümde

en: Command not found
tr: Komut bulunamadı

en: Error: %(msg)s
tr: Hata: %(msg)s

en: Failed to open environment: %(err)s
tr: Ortamın açılması başarısız: %(err)s

en: Completion error: %(err)s
tr: Tamamlama hatası: Completion error: %(err)s

en: trac-admin - The Trac Administration Console %(version)s
tr: trac-admin - Trac Yönetim Konsolu %(version)s

en: Usage: trac-admin </path/to/projenv> [command [subcommand] [option ...]]
tr: Kullanım:  trac-admin </projeye/giden/yol> [komut [altkomut] [opsiyon ...]]

en: Invoking trac-admin without command starts interactive mode.
tr: Komut vermeden trac-admin başlatmak interaktif modu açar.

en: Creating a new Trac environment at %(envname)s
tr: %(envname)s üzerinde yeni Trac ortamı oluşturuluyor

en: Project Name [%(default)s]>
tr: Proje Adı [%(default)s]>

en: Database connection string [%(default)s]>
tr: Veritabanı bağlantı dizgisi [%(default)s]>

en: Initenv for '%(env)s' failed.
tr: '%(env)s' için Initenv başarısız.

en: Does an environment already exist?
tr: Zaten bir ortam mevcut mu?

en: Directory exists and is not empty.
tr: Dizin mevcut ve boş değil.

en: Creating and Initializing Project
tr: Proje Oluşturuluyor ve Hazırlanıyor

en: Failed to create environment.
tr: Ortam oluşturulması başarısız oldu.

en:  Installing default wiki pages
tr:  Varsayılan wiki sayfaları kuruluyor

en:  Indexing default repository
tr:  Varsayılan depo indexleniyor

en: 
    ---------------------------------------------------------------------
    Project environment for '%(project_name)s' created.
    
    You may now configure the environment by editing the file:
    
      %(config_path)s
    
    If you'd like to take this new project environment for a test drive,
    try running the Trac standalone web server `tracd`:
    
      tracd --port 8000 %(project_path)s
    
    Then point your browser to http://localhost:8000/%(project_dir)s.
    There you can also browse the documentation for your installed
    version of Trac, including information on further setup (such as
    deploying Trac to a real web server).
    
    The latest documentation can also always be found on the project
    website:
    
      http://trac.edgewall.org/
    
    Congratulations!
tr: 
    ---------------------------------------------------------------------
    Proje ortamı '%(project_name)s' oluşturuldu.
    
    Şimdi bu dosyayı kullanarak ortamı düzenleyebilirsiniz:
    
      %(config_path)s
    
    Eğer proje ortamını test sürüşüne çıkarmak istiyorsanız,
    Trac standalone web sunucusunu `tracd` kullanmayı deneyin :
    
      tracd --port 8000 %(project_path)s
    
    Ardından tarayıcınızı buraya yönlendirin: http://localhost:8000/%(project_dir)s.
    Burada kurulu Trac sürümünüz için dökümantasyonu da
    bulabilirsiniz, daha gelişmiş kurulum aşamaları da dahildir (mesela
    Trac'ı gerçek bir web sunucusuna kurmak gibi).
    
    En son dökümantasyon her zaman proje websitesinde
    bulunabilir:
    
      http://trac.edgewall.org/
    
    Tebrikler!

en: Non-ascii environment path '%(path)s' not supported.
tr: Ascii-olmayan ortam konumu '%(path)s' desteklenmiyor.

en: Admin
tr: Yönetim

en: Administration
tr: Yönetim

en: No administration panels available
tr: Hiç bir yönetim paneli bulunmuyor

en: Unknown administration panel
tr: Bilinmeyen yönetim paneli

en: Your changes have been saved.
tr: Değişiklikleriniz kaydedildi.

en: Error writing to trac.ini, make sure it is writable by the web server. Your changes have not been saved.
tr: trac.ini yazılırken hata oluştu, web sunucusu tarafından yazılabildiğine emin olun. Değişiklikleriniz kaydedilmedi.

en: General
tr: Genel

en: Basic Settings
tr: Temel ayarlar

en: Logging
tr: Loglama

en: None
tr: Hiçbiri

en: Console
tr: Konsol

en: File
tr: Dosya

en: Syslog
tr: SystemLog

en: Windows event log
tr: Windows Event Log

en: Unknown log type %(type)s
tr: Bilimeyen log tipi %(type)s

en: Invalid log type
tr: Geçersiz log tipi

en: Unknown log level %(level)s
tr: Bilinmeyen log seviyesi %(level)s

en: Invalid log level
tr: Geçersiz log seviyesi

en: You must specify a log file
tr: Log dosyasını belirtmelisiniz

en: Missing field
tr: Eksik alan

en: Permissions
tr: Yetkiler

en: Unknown action
tr: Bilinmeyen aksiyon

en: The subject %(subject)s has been granted the permission %(action)s.
tr: %(subject)s artık %(action)s için izin sahibi oldu.

en: The permission %(action)s was already granted to %(subject)s.
tr: %(action)s izni zaten %(subject)s kullanıcısına verilmiş.

en: The subject %(subject)s has been added to the group %(group)s.
tr: %(subject)s öznesi,  %(group)s grubuna eklendi.

en: The subject %(subject)s was already added to the group %(group)s.
tr: %(subject)s öznesi,  %(group)s grubuna zaten ekliydi.

en: The selected permissions have been revoked.
tr: Seçili izinler kaldırıldı.

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Uploaded file is not a Python source file or egg
tr: Yüklene dosya Python ya da egg dosyası değil

en: Plugin %(name)s already installed
tr: %(name)s eklentisi daha önceden kurulmuş

en: The following component has been disabled: | The following components have been disabled:
tr[0]: Bu bileşen(ler) etkisizleştirildi:

en: The following component has been enabled: | The following components have been enabled:
tr[0]: Bu bileşen(ler) etkinleştirildi:

en: Administration:
tr: Yönetim:

en: Basics
tr: Temel

en: Project
tr: Proje

en: Name:
tr: İsim:

en: URL:
tr: URL

en: Description:
tr: Açıklama

en: Apply changes
tr: Değişiklikleri uygula

en: Components
tr: Bileşenler

en: Manage Components
tr: Bileşenleri Yönet

en: Owner:
tr: Sahibi:

en: Modify Component:
tr: Bileşeni Değiştir:

en: Description (you may use
                    [1:WikiFormatting]
                    here):
tr: Açıklama (Burada
                    [1:WikiFormatting]
                    kullanabilirsiniz):

en: Save
tr: Kaydet

en: Add Component:
tr: Bileşen Ekle:

en: Add
tr: Ekle

en: Owner
tr: Sahibi

en: Default
tr: Varsayılan

en: Remove selected items
tr: Seçilenleri sil

en: You can remove all items from this list to completely hide this
                  field from the user interface.
tr: Listedeki tüm öğeleri kaldırarak bu alanı 
                  arayüzden tamamen gizleyebilirsiniz.

en: As long as you don't add any items to the list, this field
                will remain completely hidden from the user interface.
tr: Bu listeye bir şey eklemediğiniz sürece, bu alan
                kullanıcı arayüzünden tamamen gizlenecektir.

en: Manage %(label_plural)s
tr: Yönet %(label_plural)s

en: Modify %(label_singular)s
tr: Değiştir %(label_singular)s

en: Add %(label_singular)s
tr: Ekle %(label_singular)s

en: Order
tr: Sıra

en: Configuration
tr: Ayarlar

en: Type:
tr: Tip

en: Log level:
tr: Log Seviyesi

en: Log file:
tr: Log Dosyası

en: If you specify a relative path, the log file will be stored inside the
                [1:log] directory of the project environment ([2:%(dir)s]).
tr: Eğer göreli bir dosya yolu belirtirseniz, günlük dosyası ([2:%(dir)s]) proje
                ortamının [1:log] dizinine kaydedilecek.

en: Milestones
tr: Aşamalar

en: Manage Milestones
tr: Aşama Yönetimi

en: Modify Milestone:
tr: Aşamaları Düzenle:

en: Due:
tr: Son Tarih

en: Format: %(datehint)s
tr: Biçim: %(datehint)s

en: Completed:
tr: Tamamlandı

en: Description (you may use [1:WikiFormatting] here):
tr: Tanım (Burada [1:WikiFormatting] kullanabilirsiniz):

en: Add Milestone:
tr: Aşama Ekle:

en: Format: %(datetimehint)s
tr: Biçim: %(datetimehint)s

en: Due
tr: Son Tarih

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Tickets
tr: Biletler

en: Grant Permission:
tr: Yetki ver:

en: Subject:
tr: Konu:

en: Action:
tr: Eylem:

en: Add Subject to Group:
tr: Konuyu gruba ekle:

en: Group:
tr: Grup:

en: Add a user or group to an existing permission group.
tr: Kullanıcı ya da grubu mevcut yetki grubuna ekle

en: Subject
tr: Konu

en: Note that [1:Subject] or [2:Group] names can't be all upper-case,
          as that is reserved for permission names.
tr: Unutmayın, [1:Subject] veya [2:Grup] isimleri tamamen büyük harf olamaz,
          büyük harfler izin isimleri için rezervedir.

en: Manage Plugins
tr: Eklentileri düzenle

en: Install Plugin:
tr: Eklenti kur

en: File: [1:]
tr: Dosya: [1:]

en: Install
tr: Kur

en: The web server does not have sufficient permissions to store files in
                the environment plugins directory.
tr: Web sunucusu eklentileri kay etmek için 
    plugins dizinine yazma yetkisi bulunmuyor.

en: Upload a plugin packaged as Python egg.
tr: Python egg dosyasının eklenti olarak yükle

en: Author:
tr: Yazar:

en: Home page:
tr: Ana sayfa:

en: License:
tr: Lisans:

en: Component
tr: Bileşen

en: Show all descriptions
tr: Tüm açıklamaları göster

en: Hide all descriptions
tr: Tüm açıklamaları gizle

en: Enabled
tr: Aktif

en: Versions
tr: Sürümler

en: Manage Versions
tr: Sürüm yönetimi

en: Modify Version:
tr: Sürümü düzenler:

en: Date:
tr: Tarih:

en: Add Version:
tr: Sürüm Ekle

en: Released:
tr: Yayınlandı:

en: Released
tr: Yayınlandı

en: Unsupported database type "%(scheme)s"
tr: Desteklenmeyen veritabanı tipi "%(scheme)s"

en: Unknown scheme "%(scheme)s"; database connection string must start with {scheme}:/
tr: Bilinmeyen şema "%(scheme)s"; veritabanı bağlantı satırı mutlaka {scheme}:/ ile başlamalı

en: Cannot load Python bindings for MySQL
tr: MySQL için Python bağlantıları yüklenemiyor

en: Unable to run %(path)s: %(msg)s
tr: Çalıştırılamıyor %(path)s: %(msg)s

en: mysqldump failed: %(msg)s
tr: mysqldump başarısız: %(msg)s

en: No destination file created
tr: Hedef dosya oluşturulmadı

en: Cannot load Python bindings for PostgreSQL
tr: PostgreSQL için Python bağlantıları yüklenemiyor

en: pg_dump failed: %(msg)s
tr: pg_dump başarısız: %(msg)s

en: Cannot load Python bindings for SQLite
tr: SQLite için Python bağlantıları yüklenemiyor

en: Need at least PySqlite %(version)s or higher
tr: En az PySqlite %(version)s veya üzeri gerekir

en: PySqlite 2.5.2 - 2.5.4 break Trac, please use 2.5.5 or higher
tr: PySqlite 2.5.2 - 2.5.4 Trac i bozar, lütfen 2.5.5 veya üstünü kullanın

en: Database already exists at %(path)s
tr: Burda (%(path)s) zaten bir veritabanı mevcut.

en: Database "%(path)s" not found.
tr: Veri tabanı "%(path)s"  bulunamadı

en: The user %(user)s requires read _and_ write permissions to the database file %(path)s and the directory it is located in.
tr: Kullanıcı %(user)s %(path)s veritabanı dosyasına ve onun bulunduğu klasöre okuma_ve_yazma erişimine ihtiyaç duyuyor.

en: No available MIME conversions from %(old)s to %(new)s
tr: %(old)s ve  %(new)s arasında MIME dönüşümü yapılamıyor.

en: HTML preview using %(renderer)s failed (%(err)s)
tr: %(renderer)s kullanılarak HTML önizlemesi başarısız (%(err)s)

en: Can't use %(annotator)s annotator: %(error)s
tr: %(annotator)s yorumcusu kullanılamıyor: %(error)s

en: Line
tr: Satır

en: Line numbers
tr: Satır numaraları

en: new file %(new)s
tr: yeni dosya %(new)s

en: deleted file %(deleted)s
tr: %(deleted)s dosyasını sil

en: this hunk was shorter than expected
tr: Bu kod bloğu beklenenden daha kısa

en: Syntax Highlighting
tr: Kod Renklendirme

en: Your preferences have been saved.
tr: Seçenekleriniz kaydedildi.

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Unknown preference panel
tr: Bilinmeyen tercih paneli

en: Date & Time
tr: Tarih & Zaman

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye kısayollları

en: Language
tr: Dil

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Preferences:
tr: Tercihler:

en: This page lets you customize your personal settings for this site.
          These settings are stored on the server and are identified by a session
          key stored in a browser cookie. That cookie allows your settings to be
          restored on subsequent visits.
tr: Bu sayfa bu site için kişisel ayarlar yapabilmeniz içindir.
          Buradaki ayarlar sunucuda saklanır ve oturumunuzdaki çerezler sayesinde sonraki ziyaretlerinizde de aynı ayarlara sahip olursunuz.

en: Save changes
tr: Değişikleri kaydet

en: Session key:
tr: Oturum anahtarı:

en: The session key is used to identify stored custom
          settings and session data on the server. Although it is
          automatically generated by default, you may change it to something
          easier to remember at any time if you wish to load your settings
          in a different web browser.
tr: Bu oturum anahratı ayarlarınızın serverda 
          saklana bilmesi için gereklidir. Normalde
          otomatik olarak oluştursa da, başka bir internet tarayıcında kullandığınzda
          ayarlarınınızı kullanmak için kolay hatırlacak bir değer verebilirsiniz.

en: Restore session:
tr: Oturumu eski haline getir:

en: Load
tr: Yükle

en: You may load a previously created session by entering the
          corresponding session key below. This lets you share settings between
          multiple computers and web browsers.
tr: Buradan daha önce oluşturduğunuz bir oturumu oturum anahtarını
          girerek yükleyebilirsiniz. Böylece farklı bilgisayardan ya da tarayıcıdan girdiğinizde
          bu ayarlarlara ulaşabilirsiniz.

en: Time zone:
tr: Zaman Dilimi

en: Default time zone
tr: Varsayılan zaman dilimi

en: Configuring your time zone will result in all
          dates and times displayed on this site to use your time zone
          instead of that of the server.
tr: Zaman dilimi ayarı ile  gördüğünüz zamanlar, sunucun zaman dilimi yerine
          belirtiğiniz zaman dilimine göre görünür.

en: Example: The current time is [1:%(time)s] (UTC).
tr: Örnek: Şuanki zaman [1:%(time)s] (UTC).

en: In your time zone %(tz)s, this would be displayed as
                [1:%(formatted)s].
tr: Sizin zaman diliminiz %(tz)s, şöyle görüntülenebilirdi: 
                [1:%(formatted)s].

en: Note: Universal Co-ordinated Time (UTC) is also known as Greenwich Mean Time (GMT).[1:]
            A positive offset is used to indicate a timezone at the east of Greenwich, i.e. ahead of Universal Time.
tr: Not: Universal Co-ordinated Time (UTC) aynı zamanda Greenwich Mean Time olarak da bilinir (GMT).[1:]
            Greenwich'in doğusunu ifade etmek için pozitif sayılar kullanılır. Bu, UTC'den farklı olduğunu gösterir.

en: Full name:
tr: Tam İsim:

en: Email address:
tr: E-posta adresi

en: This information is used to automatically populate some forms
            on this site with your contact details.
tr: Bu bilgi bu sitedeki bazı formlardan toplacak sizin iletişim 
            bilgilerinizden toplacaktır

en: This information is used to associate your login name with your
            email address and full name, which is used for email
            notification and RSS feeds, for example.
tr: Bu bilgi sizin hesabınızın eposta ve tam adınızla
            ilişkilendirip size uyarı haber gibi 
            bitakım bilgilerin gönderilmesi için kullanılacaktır.

en: Enable access keys
tr: Kısayol tuşlarını etkinleştir

en: Language:
tr: Dil:

en: Configuring your language will result in all text
          displayed on this site to use your language instead of that of the
          server.
tr: Dil ayarı yaparak siteniz sunucunun ayarlı
          dili yerini ayarladığınız dilde görünmesini sağlarsınız.

en: The Pygments syntax highlighter can be used with
          different coloring styles.
tr: Pygments kod renklendirici farklı
          renk stilleriyle kullanılabilir.

en: Style:
tr: Stil:

en: Preview:
tr: Ön İzleme:

en: Search
tr: Ara

en: Browse repository path %(path)s
tr: Depodaki %(path)s klasorüne göz at.

en: Search query too short. Query must be at least %(num)s characters long.
tr: Sorgu değeri çok kısa. En az %(num)s karakter olmalı.

en: Next Page
tr: Sonraki Sayfa

en: Previous Page
tr: Önceki Sayfa

en: Results
tr: Bulunan sonuçları

en: Quickjump to %(name)s
tr: %(name)s hedefine Hızlıatla

en: By %(author)s
tr: %(author)s Tarafından

en: No matches found.
tr: Eşleşme bulunamadı.

en: [1:Note:] See [2:TracSearch]
            for help on searching.
tr: [1:Not:] Arama konusunda bilgi almak için [2:TracSearch].

en: Trac: Integrated SCM & Project Management
tr: Trac: Entegre SCM & Proje Yönetimi

en: Trac is a web-based software project management and bug/issue
            tracking system emphasizing ease of use and low ceremony.
            It provides an integrated Wiki, an interface to version control
            systems, and a number of convenient ways to stay on top of events
            and changes within a project.
tr: Trac web tabanlı kolay kullanımı amaçlıyan proje yönetimi 
            ve hata takip  sistemidir.
            Wiki, version kontrol arabirimi ve proje
            içindeki tüm olay ve değişikleri takip eden
            araçlara sahiptir.

en: Trac is distributed under the modified BSD License.[1:]
            The complete text of the license can be found
            [2:online]
            as well as in the [3:COPYING] file included in the distribution.
tr: Trac değiştirilmiş BSD Lisansı ile dağıtılmaktadır.[1:]
            Bu lisansın tam metni
            [2:çevrimiçi] olarak ve
            dağıtım ile gelen [3:COPYING] dosyasında bulunabilir.

en: python powered
tr: python tabanlıdır

en: Please visit the Trac open source project:
            [1:http://trac.edgewall.org/]
tr: Lütfen açık kaynak kodlu Trac projesini ziyaret edin:
            [1:http://trac.edgewall.org/]

en: System Information
tr: Sistem Bilgisi

en: Version
tr: Sürüm

en: Installed Plugins
tr: Kurulu Eklentiler

en: Section
tr: Bölüm

en: Value
tr: Değer

en: Attach file
tr: Dosya ekle

en: – Attachment
tr: – Ek

en: – Attachments
tr: – Ekler

en: %(filename)s on %(parent)s – Attachment
tr: %(filename)s, %(parent)s üzerinde – Ek

en: Add Attachment to [1:%(parent)s]
tr: [1:%(parent)s] için ek ekle

en: (size limit %(value)s)
tr: (boyut limiti %(value)s)

en: Attachment Info
tr: Dosya bilgisi

en: Your email or username:
tr: E-posta adresiniz ya da kullanıcı adınız:

en: Description of the file (optional):
tr: Dosya açıklaması (opsiyonel)

en: Replace existing attachment of the same name
tr: Varsa aynı isimli dosyanın üzerine kaydet.

en: Add attachment
tr: Dosya Ekle

en: Are you sure you want to delete this attachment?
tr: Bu ek dosyayı silmek istermisiniz.

en: Delete attachment
tr: Dosyayı sil

en: Attach another file
tr: Başka bir dosya daha ekle

en: %(size)s bytes
tr: %(size)s byte

en: Property %(name)s
                      changed from %(old)s to %(new)s
tr: Özellik %(name)s
                      değişti %(old)s yerine %(new)s

en: Property %(name)s set to %(value)s
tr: Özellik %(name)s, %(value)s olarak ayarlandı

en: Property %(name)s deleted
tr: Özellik %(name)s silindi

en: Differences
tr: Farklar

en: View differences
tr: Farkları görüntüle

en: inline
tr: satıriçi

en: side by side
tr: yanyana

en: [1:[2:]
                 Show]
          [3:[4:]
                 lines around each change]
tr: [1:[2:]
                 Sadece]
          [3:[4:]
                 satır yakınındakileri göster]

en: Show the changes in full context
tr: Değişimleri tam bağlamda göster

en: Ignore:
tr: Önemseme:

en: Blank lines
tr: Boş satırlar

en: Case changes
tr: Durum değişikleri

en: White space changes
tr: Boş alan değişiklikleri

en: Update
tr: Güncelle

en: Changes between
              [1:Version %(old)s] and
              [2:Version %(new)s] of
              [3:%(name)s]
tr: [3:%(name)s] için
              [1:Version %(old)s] ve
              [2:Version %(new)s] 
              Arasındaki Farklar

en: Changes between
              [1:Initial Version] and
              [2:Version %(new)s] of
              [3:%(name)s]
tr: [3:%(name)s] için
              [1:İlk Sürüm] ve
              [2:Sürüm %(new)s] 
              Arasındaki Farklar

en: Changes from
              [1:Version %(new)s] of
              [2:%(name)s]
tr: [2:%(name)s] için
              [1: Sürüm %(new)s] of
              Değişiklikler

en: Timestamp:
tr: Zaman:

en: (multiple changes)
tr: (çoklu değişiklikler)

en: %(date)s (%(duration)s ago)
tr: %(date)s (%(duration)s önce)

en: Comment:
tr: Yorum:

en: Legend:
tr: Temsil:

en: Unmodified
tr: Değişmedi

en: Added
tr: Eklendi

en: Removed
tr: Çıkarıldı

en: Modified
tr: Değiştirildi

en: Error
tr: Hata

en: Create
tr: Oluştur

en: Oops…
tr: Ups...

en: Trac detected an internal error:
tr: Trac bir iç hata tespit etti:

en: There was an internal error in Trac.
                    It is recommended that you notify your local
                    [1:
                        Trac administrator] with the information needed to
                    reproduce the issue.
tr: Trac üzerinde bir iç hata oluştu.
                    Sizin için şuan önerilen, 
                    [1:
                        Trac yöneticinize] gerekli bilgileri ulaştırmanızdır.

en: To that end, you could %(create)s a ticket.
tr: Bunun için, bir bilet oluşturabilirsiniz %(create)s.

en: The action that triggered the error was:
tr: Hatayı tetikleyen eylem şuydu:

en: This is probably a local installation issue.
tr: Bu muhtemelen bir yerel kurulum problemi.

en: You should %(create)s a ticket at the admin Trac to report
                        the issue.
tr: Bu durumu bildirmek için Trac'da bir bilet
                       %(create)s

en: Found a bug in Trac?
tr: Trac'de bir hata mı buldunuz?

en: If you think this should work and you can reproduce the problem,
                  you should consider creating a bug report.
tr: Eğer bunun düzgün çalışması gerektiğini düşünüyorsanız ve hatayı tekrar ettirebiliyorsanız,
                  bir hata raporu oluşturmayı düşünmelisiniz.

en: Note that the %(name)s plugin seems to be involved.
tr: %(name)s eklentisi ilgili görünüyor.

en: Note that the following plugins seem to be involved:
tr: Bu eklentiler ilgili görünüyor:

en: Please report this issue to the plugin maintainer.
tr: Lütfen bu sorunu eklenti bakıcısına bildirin.

en: Before you do that, though, please first try
                    [1:[2:searching]
                    for similar issues], as it is quite likely that this problem
                    has been reported before. For questions about installation
                    and configuration of Trac or its plugins, please try the
                    [3:mailing list]
                    instead of creating a ticket.
tr: Bunu yapmadan önce, lütfen
                    [1:[2:arama yapın]
                    ve benzer sorunları bulun], çünkü bu sorunun zaten 
                    raporlanmış olma ihtimali yüksektir. Kurulum sorularınız ve
                    Trac ve eklenti konfigürasyonları hakkında yardım için
                    [3:mail listesini]
                    deneyin, bilet oluşturmayın.

en: Otherwise, please %(create)s a new bug report
                    describing the problem and explain how to reproduce it.
tr: Gerekliyse, lütfen bir hata raporu %(create)s 
                    ve sorununu ve nasıl yeniden oluşturabileceğimizi anlat.

en: Python Traceback
tr: Python Geritakibi

en: Most recent call last:
tr: En yakın çağrı sonda:

en: [1:File "%(file)s",
                            line [2:%(line)s], in]
                            [3:%(function)s]
tr: [1:Dosya "%(file)s",
                            satır [2:%(line)s], in]
                            [3:%(function)s]

en: Code fragment:
tr: Kod parçası:

en: Local variables:
tr: Yerel değişkenler

en: File "%(file)s", line %(line)s, in %(function)s
tr: Dosya "%(file)s", satır %(line)s, %(function)s içinde

en: Switch to plain text view
tr: Düz yazı görünümüne geç

en: System Information:
tr: System Bilgisi

en: Enabled Plugins:
tr: Aktif Eklentiler:

en: TracGuide
tr: TracKılavuzu

en: — The Trac User and Administration Guide
tr: Trac Kullanıcı ve Yönetici klavuzu

en: Change History for [1:%(name)s]
tr: [1:%(name)s] için Değişim Geçmişi

en: View changes
tr: Değişiklikleri görüntüle

en: Change history
tr: Değişiklik geçmişi

en: Comment
tr: Yorum

en: View this version
tr: Bu sürümü görüntüle

en: IP-Address: %(ipnr)s
tr: IP-Adresi: %(ipnr)s

en: Available Projects
tr: Varolan Porjeler

en: Search %(project)s
tr: Ara %(project)s

en: Download in other formats:
tr: Başka bir formatta indir:

en: View attachment
tr: Ek dosyayı görüntüle

en: Attachments
tr: Ek Dosyalar

en: Previous
tr: İleri

en: Next
tr: Geri

en: (The file is empty)
tr: (Dosya boş)

en: [1:HTML preview not available], since no preview renderer could handle it.
tr: [1:HTML önizlemesi mümkün değil], çünkü bu işi yapabilecek bir önizleme derleyicisi yok.

en: Try [1:downloading] the file instead.
tr: Dosyayı [1:indirmeyi] deneyin.

en: (none)
tr: (yok)

en: Search:
tr: Arama:

en: Context Navigation
tr: İçerik Dolaşımı

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: Powered by [1:[2:Trac %(version)s]][3:]
            By [4:Edgewall Software].
tr: [1:[2:Trac %(version)s]][3:] ile güçlendirildi
            By [4:Edgewall Software].

en: (Undefined)
tr: (Tanımsız)

en: Ticket System
tr: Bilet Sistemi

en: The component "%(name)s" has been added.
tr: "%(name)s" bileşeni eklendi.

en: Invalid component name.
tr: Geçersiz bileşen adı.

en: Component %(name)s already exists.
tr: %(name)s bileşeni zaten tanımlı.

en: No component selected
tr: Bileşen seçilmedi

en: The selected components have been removed.
tr: Seçilen bileşenler kaldırıldı.

en: Milestone
tr: Aşama

en: Completion date may not be in the future
tr: Bitiş tarihi gelcekte olamaz

en: Invalid Completion Date
tr: Geçersiz Bitiş Tarihi

en: The milestone "%(name)s" has been added.
tr: Aşama "%(name)s" eklendi.

en: Invalid milestone name.
tr: Geçersiz miltaşı adı.

en: Milestone %(name)s already exists.
tr: Aşama %(name)s

en: No milestone selected
tr: Seçili aşama bulumuyor

en: The selected milestones have been removed.
tr: Seçilen aşamalar kaldırıldı.

en: The version "%(name)s" has been added.
tr: Sürüm "%(name)s" eklendi.

en: Invalid version name.
tr: Geçersiz sürüm adı.

en: Version %(name)s already exists.
tr: Sürüm %(name)s zaten tanımlı.

en: No version selected
tr: Sürüm seçilmedi

en: The selected versions have been removed.
tr: Seçilen sürümler kaldırıldı.

en: Time
tr: Zaman

en: %(type)s value "%(name)s" already exists
tr: %(type)s değer "%(name)s" zaten mevcut

en: The %(field)s value "%(name)s" has been added.
tr: %(field)s değeri "%(name)s" eklendi.

en: Invalid %(type)s value.
tr: Geçersiz %(type)s değeri.

en: No %s selected
tr: %s seçildi

en: The selected %(field)s values have been removed.
tr: Seçili %(field)s değerleri silindi.

en: Error writing to trac.ini, make sure it is writable by the web server. The default value has not been saved.
tr: trac.ini'ye yazarken hata oluştu, lütfen web sunucunun yazma yetkilerini kontrol edin. Varsayılan değer kaydedilmedi.

en: Order numbers must be unique
tr: Sıra numaraları eşsiz olmalıdır

en: Possible Values
tr: Mümkün Değerler

en: Invalid up/down value: %(value)s
tr: Geçersiz yukarı/aşağı değeri: %(value)s

en: Priority
tr: Öncelik

en: Priorities
tr: Öncelikler

en: Resolution
tr: Çözüm

en: Resolutions
tr: Çözümler

en: Severity
tr: Önem

en: Severities
tr: Önem

en: Ticket Type
tr: Bilet Türü

en: Ticket Types
tr: Bilet Türleri

en: <number> must be a number
tr: <number> mutlaka bir sayı olmalı

en: Ticket #%(num)s and all associated data removed.
tr: Bilet #%(num)s ve tüm ilgili veri silindi.

en: Summary
tr: Özet

en: Reporter
tr: Bildiren

en: Type
tr: Tür

en: Status
tr: Durum

en: Keywords
tr: Etiketler

en: Created
tr: Oluşturuldu

en: Comment %(cnum)s for Ticket #%(id)s
tr: Bilet #%(id)s  için yorum %(cnum)s

en: Ticket #%(shortname)s
tr: Bilet #%(shortname)s

en: Current state no longer exists
tr: Mevcut durum korunamayacak

en: The ticket will be disowned
tr: Bilet sahipsiz kalacak

en: to %(owner)s
tr: kime %(owner)s

en: The owner will be changed from %(current_owner)s
tr: Sahibi %(current_owner)s yerine değiştirilecek

en: to %(owner)s
tr: kime %(owner)s

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(selected_owner)s
tr: Sahibi %(current_owner)s yerine %(selected_owner)s olarak değiştirilecek

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(authname)s
tr: Sahibi %(current_owner)s yerine %(authname)s olarak değiştirilecek

en: Your workflow attempts to set a resolution but none is defined (configuration issue, please contact your Trac admin).
tr: İş akışınız bir çözüm belirlemeye çalışıyor ancak hiç çözüm atanmamış (konfigürasyon problemi, lütfen Trac yöneticinize ulaşın).

en: as %(resolution)s
tr: %(resolution)s olarak

en: The resolution will be set to %(name)s
tr: %(name)s için çözüm ayarlanacak

en: The resolution will be set
tr: Çözüm ayarlanacak

en: The resolution will be deleted
tr: Çözüm silinecek

en: as %(status)s
tr: %(status)s olarak

en: Next status will be '%(name)s'
tr: Sonraki durum '%(name)s' olacak

en: Ticket %(id)s does not exist.
tr: Bilet %(id)s mevcut değil.

en: Invalid ticket number
tr: Geçersiz bilet numarası

en: Multi-values fields not supported yet
tr: Birden çok değerli alanlar henüz desteklenmiyor.

en: %(type)s %(name)s does not exist.
tr: %(type)s %(name)s bulunamadı.

en: Invalid %(type)s name.
tr: Geçersiz %(type)s adı.

en: Component %(name)s does not exist.
tr: %(name)s bileşeni bulunamadı.

en: Milestone %(name)s does not exist.
tr: Aşama %(name)s mevcut değil.

en: Invalid milestone name
tr: Geçersiz aşama adı

en: Open (by due date)
tr: Açık (bitiş tarihine göre)

en: Open (no due date)
tr: Açık (bitiş tarihi yok)

en: Closed
tr: Kapalı

en: Version %(name)s does not exist.
tr: Sürüm %(name)s mevcut değil.

en: Invalid query constraint value
tr: Geçersiz sorgu kısıtlama değeri

en: Query page %(page)s is invalid.
tr: Geçersiz sorgu sayfası %(page)s

en: Query max %(max)s is invalid.
tr: Hatalı sorgu max değeri %(max)s.

en: Query filter requires field and constraints separated by a "="
tr: Query filitresi  için "=" ile ayrılan  alan ve sınırlamalar gerekiyor

en: Query filter requires field name
tr: Sorgu filitresi için isim gerekiyor

en: Page %(page)s is beyond the number of pages in the query
tr: Sayfa %(page)s sorgudaki sayfa sayısından fazla

en: Invalid ticket id list: %(value)s
tr: Geçersiz bilet id listesi: %(value)s

en: contains
tr: içeren

en: doesn't contain
tr: içermeyen

en: begins with
tr: başlayan

en: ends with
tr: biten

en: is
tr: öyle

en: is not
tr: öyle değil

en: Ticket
tr: Bilet

en: Page %(num)d
tr: Sayfa %(num)d

en: RSS Feed
tr: RSS Yayını

en: Comma-delimited Text
tr: Virgülle ayrılan metin

en: Tab-delimited Text
tr: Tabla ayrılan metin

en: View Tickets
tr: Biletleri Görüntüle

en: Custom Query
tr: Özel Sorgu

en: Available Reports
tr: Mevcut Raporlar

en: [Error: %(error)s]
tr: [Hata: %(error)s]

en: No results
tr: Sonuç yok

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets matching %(query)s
tr: %(groupvalue)s %(groupname)s bilet eşleşiyor %(query)s

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets:
tr: %(groupvalue)s %(groupname)s biletleri:

en: The report has been created.
tr: Rapor oluşturuldu.

en: The report {%(id)d} has been deleted.
tr: Rapor {%(id)d} silindi.

en: Delete Report {%(num)s} %(title)s
tr: {%(num)s} %(title)s Raporunu Sil

en: Report {%(num)s} does not exist.
tr: Rapor {%(num)s} mevcut değil.

en: Invalid Report Number
tr: Hatalı Rapor Numarası

en: Create New Report
tr: Yeni Rapor Oluştur

en: Edit Report {%(num)d} %(title)s
tr: {%(num)d} %(title)s raporunun düzenle

en: Report failed: %(error)s
tr: Rapor başarısız: %(error)s

en: When specified, the report number should be "%(num)s".
tr: İstenirse eğer  Rapor numarası "%(num)s" olmalı.

en: SQL Query
tr: SQL Sorgusu

en: The following arguments are missing: %(args)s
tr: Bu argümanlar eksik: %(args)s

en: Report {%(num)s} has no SQL query.
tr: Rapor {%(num)s} SQL sorgusu içermiyor.

en: Query parameter "sort=%(sort_col)s"  is invalid
tr: Sorgu parametresi "sort=%(sort_col)s"  geçersiz

en: ticket status
tr: bilet durumu

en: tickets
tr: biletler

en: '%(group1)s' and '%(group2)s' milestone groups both are declared to be "catch-all" groups. Please check your configuration.
tr: '%(group1)s' ve '%(group2)s' aşama gruplarının ikisi de "catch-all" grupları "
    "olarak belirtilmiş. Lütfen ayarlarınızı kontrol edin.

en: '%(groupname)s' milestone group reused status '%(status)s' already taken by other groups. Please check your configuration.
tr: '%(groupname)s' aşama grubu zaten kullanımda olan '%(status)s'  durumunu tekrar kullandı. Lütfen ayarlarınızı kontrol edin.

en: Roadmap
tr: Yol Haritası

en: iCalendar
tr: Takvim

en: Milestone %(name)s
tr: Aşama %(name)s

en: Ticket #%(num)s: %(summary)s
tr: Bilet #%(num)s: %(summary)s

en: Milestones reached
tr: Ulaşılmış aşamalar

en: Milestone %(name)s completed
tr: Aşama %(name)s tamamlandı

en: The milestone "%(name)s" has been deleted.
tr: Aşama "%(name)s" silindi.

en: Milestone "%(name)s" already exists, please choose another name.
tr: Aşama "%(name)s" zaten mevcut, lütfen başka bir isim seçin.

en: You must provide a name for the milestone.
tr: Aşamaya bir isim vermelisiniz

en: Invalid Ticket
tr: Geçersiz Bilet

en: New Ticket
tr: Yeni Bilet

en: id can't be set for a new ticket request.
tr: yeni bilet oluşturuken bilet numarası değişmez.

en: Tickets opened and closed
tr: Açılmış ve kapanmış biletler

en: Ticket updates
tr: Bilet güncellemeleri

en: %(labels)s changed | %(labels)s changed
tr[0]: %(labels)s değiştirildi

en: The action "%(name)s" is not available.
tr: Eylem  "%(name)s"  mevcut değil.

en: Please review your configuration, probably starting with %(section)s in your %(tracini)s.
tr: Lütfen ayarlarınızı kontrol edin, muhtemelen %(tracini)s içinde %(section)s ile başlayarak.

en: Ticket #%(id)s
tr: Bilet #%(id)s

en: Previous Ticket
tr: Önceki Bilet

en: Next Ticket
tr: Sonraki Bilet

en: Back to Query
tr: Sorguya dön

en: Ticket History
tr: Bilet geçmişi

en: Back to Ticket #%(num)s
tr: Bilet #%(num)s Geri Dön

en: No differences to show
tr: Gösterecek fark yok

en: Version %(num)s
tr: Sürüm %(num)s

en: Initial Version
tr: Başlangıç sürümü

en: initial
tr: başlangıç

en: Property %(label)s %(rendered)s
tr: Nitelik %(label)s %(rendered)s

en: Previous Change
tr: Önceki Değişiklik

en: Next Change
tr: Sonraki Değişiklik

en: Ticket Diff
tr: Bilet Farkı

en: ''Initial version''
tr: ''Başlangıç sürümü''

en: Ticket Comment History
tr: Bilet Yorum Geçmişi

en: Ticket #%(num)s, comment %(cnum)d
tr: Bilet #%(num)s, yorum %(cnum)d

en: No version %(version)d for comment %(cnum)d on ticket #%(ticket)s
tr: yorum %(cnum)d için %(version)d sürümü yok, bilet #%(ticket)s

en: Ticket Comment Diff
tr: Bilet Yorum Farkı

en: %(labels)s set | %(labels)s set
tr[0]: %(labels)s ayarlandı

en: %(labels)s deleted | %(labels)s deleted
tr[0]: %(labels)s silindi

en: No permission to edit the ticket description.
tr: Bİlet açıklama alanını değiştirme yetkisi yok.

en: No permission to change the ticket reporter.
tr: Bilet bildirici alanını değiştirme yetkisi yok.

en: No permission to change ticket fields.
tr: Bilet alanlarının değiştiren yetki yok.

en: No permissions to add a comment.
tr: Yorum eklemeye yetkiniz yok

en: Sorry, can not save your changes. This ticket has been modified by someone else since you started
tr: Üzgünüz, değişiklikleriniz kaydedilemiyor. Bilet siz başladıktan sonra başkası tarafından değiştirilmiş

en: Tickets must contain a summary.
tr: Biletler mutlaka bir özet içermelidir.

en: field %(name)s must be set
tr: %(name)s alanı mutlaka ayarlanmalı

en: Ticket description is too long (must be less than %(num)s characters)
tr: Bilet açıklaması çok uzun(%(num)s karakterden az olmalı)

en: Ticket comment is too long (must be less than %(num)s characters)
tr: Bilet yorumu çok uzun (%(num)s karakterden kısa olmalıdır)

en: Invalid comment threading identifier
tr: Geçersiz yorum bölümleme belirteci

en: The ticket field '%(field)s' is invalid: %(message)s
tr: Bilet alanı '%(field)s' geçersiz : %(message)s

en: The ticket has been created, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
tr: Bilet oluşturuldu, ancak bilgilendirmeler gönderilirken bir hata oluştu: %(message)s

en: The ticket %(ticketref)s has been created. You can now attach the desired files.
tr: Bilet %(ticketref)s oluşturuldu. Şimdi istediğiniz dosyaları ekleyebilirsiniz.

en: The ticket %(ticketref)s has been created, but you don't have permission to view it.
tr: Bilet %(ticketref)s oluşturuldu, ancak görüntüleme izniniz yok.

note: TRANSLATOR: The 'change' has been saved... (link)
en: change
tr: değişiklik

en: The %(change)s has been saved, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
tr: %(change)s kaydedildi, fakat bilgilendirmeler gönderilirken hata oluştu: %(message)s

en: Add to Cc
tr: Cc ekle

en: Remove from Cc
tr: Cc den çıkar

en: Add/Remove from Cc
tr: Cc den ekle/çıkar

en: <Author field>
tr: <Yazar alanı>

en: yes
tr: evet

en: no
tr: hayır

en: set
tr: ayarlandı

en: unset
tr: ayarlanmadı

en: modified
tr: değişmiş

note: TRANSLATOR: modified ('diff') (link)
en: diff
tr: fark

en: modified (%(diff)s)
tr: değiştirildi (%(diff)s)

en: %(items)s added | %(items)s added
tr[0]: %(items)s eklendi

en: %(items)s removed | %(items)s removed
tr[0]: %(items)s kaldırıldı

en: %(value)s deleted
tr: %(value)s silindi

en: set to %(value)s
tr: ayarlandı %(value)s

en: changed from %(old)s to %(new)s
tr: değişti, eskiden %(old)s şimdi %(new)s

en: Are you sure you want to delete this milestone?
tr: Bu aşamayı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Retarget associated tickets to milestone
tr: İlgili biletleri aşamaya yeniden konumla

en: Delete milestone
tr: Aşamayı sil

en: [1:Note:] See
          [2:TracRoadmap] for help on using
          the roadmap.
tr: [1:Not:] Yol haritasının kullanımı hakkında
          yardım için
          [2:TracRoadmap].

en: New Milestone
tr: Yeni aşama

en: Name of the milestone:
tr: Aşamanın adı:

en: Schedule
tr: Planlanan

en: Retarget associated open tickets to milestone:
tr: İlgili açık biletleri aşamaya bağla:

en: Submit changes
tr: Değişikleri kaydet

en: Add milestone
tr: Aşama Ekle

en: [1:Note:] See
            [2:TracRoadmap] for help on using
            the roadmap.
tr: [1:Not:] Yol haritasının kullanımı hakkında
            yardım için
            [2:TracRoadmap].

en: Edit this milestone
tr: Aşamayı düzenle

en: Completed %(duration)s ago (%(date)s)
tr: Tamamlandı %(duration)s önce (%(date)s)

en: [1:%(duration)s late] (%(date)s)
tr: [1:%(duration)s geç] (%(date)s)

en: Due in %(duration)s (%(date)s)
tr: %(duration)s (%(date)s) bitecek

en: No date set
tr: Tarih belirsiz

en: %(stat_title)s by
tr: %(stat_title)s

en: Edit milestone
tr: Aşamayı düzenle

en: %(num)s match | %(num)s matches
tr[0]: %(num)s eşleşme

en: Filters
tr: Filitreler

en: Query filters
tr: Sorgu filitreleri

en: Or
tr: Ya da

en: or
tr: ya da

en: [1:between]
                                [2:]
                                [3:and]
                                [4:]
tr: [1:arasında]
                                [2:]
                                [3:ve]
                                [4:]

en: And
tr: Ve

en: Columns
tr: Kolonlar

en: Group results by
tr: Sonuçların gurup şekli

en: descending
tr: azalan

en: Show under each result:
tr: Her sonucun altında göster:

en: Max items per page
tr: Her sayfadaki kayıt sayısı

en: Edit report {%(id)s} corresponding to this query
tr: Bu sorguya göre {%(id)s} raporunu düzenle

en: Edit query
tr: Sorguyu düzenle

en: Save query
tr: Sorguyu kaydet

en: Save updated query in report {%(id)s}
tr: Güncellenecek sorguyu {%(id)s} raporuna kaydet

en: Create new report from current query
tr: Bu sorgudan yeni rapor oluştur.

en: Delete report {%(id)s} corresponding to this query
tr: Bu sorguya göre {%(id)s} raporunu sil

en: Delete query
tr: Sorguyu sil

en: [1:Note:] See [2:TracQuery]
            for help on using queries.
tr: [1:Not:] Sorgular hakkında yardım için
            [2:TracQuery].

en: (ascending)
tr: (artan)

en: (descending)
tr: (azalan)

en: Sort by %(col)s %(direction)s
tr: Sırala %(col)s %(direction)s

en: No tickets found
tr: Hiç bilet bulunamadı

en: View ticket
tr: Bileti görüntüle

en: View milestone
tr: Aşamayı göster

en: (this ticket)
tr: (bu bilet)

en: (more results for this group on next page)
tr: (bu grup için sonraki sayfadaki sonuçlar)

en: Are you sure you want to delete this report?
tr: Bu raporu silmek istediğinize emin misiniz?

en: Delete report
tr: Raporu sil

en: [1:Note:]
            See [2:TracReports] for help on using and creating reports.
tr: [1:Not:]
            Rapor oluşturmak ve kullanmak hakkında bilgi için [2:TracReports].

en: New Report
tr: Yeni Rapor

en: Report Title:
tr: Rapor Başlığı:

en: Description: (you may use [1:WikiFormatting] here)
tr: Açıklama: (burada [1:WikiFormatting] kullanabilirsiniz)

en: Error:
tr: Hata:

en: Query for Report: (can be either SQL or, if starting with [1:query:],
                  a [2:TracQuery] expression)
tr: Rapor için Sorgu: (SQL olabilir, veya [1:query:] ile başlıyorsa,
                  bir [2:TracQuery] olabilir)

en: Save report
tr: Raporu kaydet

en: Title
tr: Başlık

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit report
tr: Raporu düzenle

en: View report
tr: Raporu görüntüle

en: No reports available.
tr: Mevcut rapor yok.

en: Create new report
tr: Yeni rapor oluştur

en: Arguments
tr: Argümanlar

en: Report arguments
tr: Rapor argümanları

en: Copy report
tr: Raporu kopyala

en: View %(realm)s
tr: Göster %(realm)s

en: Show completed milestones
tr: Tamamlanan aşamaları görüntüle

en: Hide milestones with no due date
tr: Bitiş tarihi olmayan aşamaları gizle

en: Milestone:
tr: Aşama:

en: Add new milestone
tr: Yeni aşama ekle

en: Create New Ticket
tr: Yeni bilet oluştur

en: Change History
tr: Değişim Geçmişi

en: Modify Ticket
tr: Bileti Düzenle

en: Change Properties
tr: Özellikleri Değiştir

en: Properties
tr: Özellikler

en: Summary:
tr: Özet

en: Reporter:
tr: Bildiren:

en: You may use
                              [1:WikiFormatting] here.
tr: Açıklama (Burada
                    [1:WikiFormatting]
                    kullanabilirsiniz):

en: This checkbox allows you to add or remove yourself from the CC list.
tr: Bu kutucuk sizi CC listesine ekleyip çıkarır.

en: Space or comma delimited email addresses and usernames are accepted.
tr: Boşluk veya virgülle ayrılan email adresi ve kullanıcı adları da kabul edilirler.

en: E-mail address and user name can be saved in the [1:Preferences].
tr: E-posta adresi ve kullanıcı adı [1:Tercihler] ile kaydedilebilir.

en: I have files to attach to this ticket
tr: Bu bilete eklenecek dosyalar var.

en: Go to the list of attachments
tr: Ek listesine git

en: Preview
tr: Önizle

en: Create ticket
tr: Bilet oluştur

en: [1:Note:] See
            [2:TracTickets] for help on using
            tickets.
tr: [1:Not:] Bilet kullanımı hakkında 
            yardım için
            [2:TracTickets].

en: (ticket not yet created)
tr: (bilet henüz oluşmadı)

en: at [1:Initial Version]
tr: [1:İlk Sürüm]de.

en: at [1:Version %(version)s]
tr: [1:Version %(version)s]

en: Reported by:
tr: Bildiren

en: Owned by:
tr: Sahibi

en: (last modified by %(author)s)
tr: (en son değiştiren %(author)s)

en: Reply
tr: Cevap

en: Reply, quoting this description
tr: Bu açıklamayı karşı cevap yaz

en: in reply to:
tr: cevap olarak:

en: follow-up: | follow-ups:
tr[0]: takip:

en: Changed by %(author)s
tr: %(author)s tarafından değiştirildi

en: Edit comment %(cnum)s
tr: Yorumu düzenle %(cnum)s

en: Reply to comment %(cnum)s
tr: %(cnum)s yorumuna cevap

en: changed from [1:%(old)s] to [2:%(new)s]
tr: değişti [1:%(old)s] yerine [2:%(new)s]

en: set to [1:%(value)s]
tr: ayarlandı [1:%(value)s]

en: [1:%(value)s] deleted
tr: [1:%(value)s] silindi

en: Preview changes to comment %(cnum)s
tr:  Değişiklikleri %(cnum)s yorumuna önizle

en: Submit changes to comment %(cnum)s
tr: Değişiklikleri %(cnum)s yorumuna gönder

en: Cancel comment edit
tr: Yorum düzenlemeyi İptal Et

en: previous
tr: önceki

en: next
tr: sonraki

en: Changes (by %(author)s):
tr: Değişiklikler (%(author)s tarafından):

en: Description changed by %(author)s:
tr: Açıklama %(author)s tarafından değiştirildi:

en: Comment (by %(author)s):
tr: Yorum (%(author)s tarafından):

en: Ticket URL: <%(link)s>
tr: Bilet URL: <%(link)s>

en: Timeline
tr: Zaman Çizelgesi

en: Previous Period
tr: Önceki periyot

en: Next Period
tr: Sonraki periyot

note: TRANSLATOR: ...want to see the 'other kinds of events' from... (link)
en: other kinds of events
tr: diğer tür olaylar

en: Event provider %(name)s failed for filters %(kinds)s:
tr: Olay sağlayıcı %(name)s başarısız, %(kinds)s filtreleri için:

en: You may want to see the %(other_events)s from the Timeline or notify your Trac administrator about the error (detailed information was written to the log).
tr: Zaman çizelgesinden %(other_events)s görmek ya da Trac yöneticisini hatadan haberdar etmek isteyebilirsiniz (detaylı bilgi günlüğe yazıldı).

en: [1:View changes from [2:]] [3:]
            and [4:[5:] days back][6:]
            [7:done by [8:]]
tr: [1:Bu tarihten şimdiye [2:]] [3:]
            ve [4:[5:] gün öncesi][6:]
            [7:yapan [8:]]

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: [1:%(time)s] %(title)s
                      by [2:%(author)s]
tr: [1:%(time)s] %(title)s
                      [2:%(author)s] tarafından

en: [1:Note:] See [2:TracTimeline]
            for information about the timeline view.
tr: [1:Not:] Zaman çizelgesi görünümü hakkında
            bilgi için [2:TracTimeline].

en: %(num)d year | %(num)d years
tr[0]: %(num)d yıl

en: %(num)d month | %(num)d months
tr[0]: %(num)d ay

en: %(num)d week | %(num)d weeks
tr[0]: %(num)d hafta

en: %(num)d day | %(num)d days
tr[0]: %(num)d gün

en: %(num)d hour | %(num)d hours
tr[0]: %(num)d saat

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
tr[0]: %(num)d dakika

en: %(num)i second | %(num)i seconds
tr[0]: %(num)i saniye

en: "%(date)s" is an invalid date, or the date format is not known. Try "%(hint)s" instead.
tr: "%(date)s" geçersiz bir tarih, veya tarih biçimi bilinmiyor. Bunun yerine "%(hint)s" deneyin.

en: Invalid Date
tr: Geçersiz Tarih

en: The date "%(date)s" is outside valid range. Try a date closer to present time.
tr: "%(date)s" tarihi geçerli dizinin dışında. Şimdiki zamana daha yakın bir tarih deneyin.

en: %(last)d of %(total)d
tr: Toplam %(total)d son %(last)d

en: %(start)d - %(stop)d of %(total)d
tr: Toplam %(total)d  %(start)d - %(stop)d

en: Alias
tr: Lakap

en: Directory
tr: Dizin

en: Cannot synchronize a single revision on multiple repositories
tr: Bir revizyon birden çoklu depolarda senkronize edilemiyor

en: Repository '%(repo)s' not found
tr: Depo '%(repo)s' bulunamadı

en: %(rev)s resynced on %(reponame)s.
tr: %(rev)s senkronize edildi %(reponame)s deposunda.

en: Resyncing repository history for %(reponame)s...
tr: Depo geçmişi senkronize ediliyor %(reponame)s için...

en: %(num)s revision cached. | %(num)s revisions cached.
tr[0]: %(num)s revizyon önbelleklendi.

en: Done.
tr: Tamam.

en: Version Control
tr: Sürüm Kontrolü

en: Repositories
tr: Depolar

en: You should now run %(resync)s to synchronize Trac with the repository.
tr: Şimdi %(resync)s çalıştırarak Trac ile deponuzu senkronize etmelisiniz.

en: You may have to run %(resync)s to synchronize Trac with the repository.
tr: Trac ile depoyu senkronize etmeniz için %(resync)s çalıştırmanız gerekebilir.

en: You will need to update your post-commit hook to call %(cset_added)s with the new repository name.
tr: Yeni depo ismiyle %(cset_added)s çağırmak için commit-sonrası betiğinizi güncellemeniz gerekebilir.

en: Missing arguments to add a repository.
tr: Depo eklemek için argümanlar eksik

en: The repository "%(name)s" has been added.
tr: Depo "%(name)s" eklendi.

en: You should also set up a post-commit hook on the repository to call %(cset_added)s for each committed changeset.
tr: Her commit edilen değişim için %(cset_added)s çağırmak için commit-sonrası betiğinizi ayarlamalısınız.

en: The alias "%(name)s" has been added.
tr: "%(name)s" lakabı eklendi.

en: Missing arguments to add an alias.
tr: Lakap eklemek için argüman eksik.

en: The selected repositories have been removed.
tr: Seçilen depolar kaldırıldı.

en: No repositories were selected.
tr: Hiç depo seçilmedi.

en: The repository directory must be an absolute path.
tr: Depo dizini kesin bir yol olmalıdır.

en: The repository directory must be located below one of the following directories: %(dirs)s
tr: Depo dizini mutlaka bu dizinlerden birinin altında bulunmalı: %(dirs)s

en: (default)
tr: (varsayılan)

en: Invalid key "%(key)s"
tr: Geçersiz anahtar "%(key)s"

en: You should now run "repository resync %(name)s".
tr: Şimdi "repository resync %(name)s" yapmalısınız.

en: You may have to run "repository resync %(name)s".
tr: Şimdi "repository resync %(name)s" yapmanız gerekebilir..

en: The repository directory must be absolute
tr: Depo dizini kesin olmalıdır

en: The repository type '%(type)s' is not supported
tr: Depo türü '%(type)s' desteklenmiyor

en: Can't synchronize with repository "%(name)s" (%(error)s). Look in the Trac log for more information.
tr: Depoyla senkronize olunamıyor "%(name)s" (%(error)s). Daha fazla bilgi için Trac kayıtlarına bakın.

en: Changeset %(rev)s in %(repo)s
tr: Değişiklik %(rev)s, %(repo)s içinde

en: Changeset %(rev)s
tr: Değişiklik %(rev)s

en: directory
tr: dizin

en: file
tr: dosya

en:  at version %(rev)s
tr:  %(rev)s sürümde

en: path
tr: yol

en:  in %(repo)s
tr: %(repo)s içinde

en: Repository %(repo)s
tr: Depo %(repo)s

en: Unsupported version control system "%(name)s": %(error)s
tr: Desteklenmeyen sürüm kontrol sistemi "%(name)s": %(error)s

en: Unsupported version control system "%(name)s": Can't find an appropriate component, maybe the corresponding plugin was not enabled?
tr: Desteklenmeyen sürüm kontrol sistemi "%(name)s": Uygun bileşen bulunamıyor, belki de gerekli eklenti aktif değildir?

en: No changeset %(rev)s in the repository
tr: Depoda değişiklik %(rev)s bulunmuyor

en: No such changeset
tr: Böyle bir değişiklik yok.

en: No node %(path)s at revision %(rev)s
tr: Düğüm %(path)s yok, %(rev)s revizyonunda

en: %(msg)s: No node %(path)s at revision %(rev)s
tr: %(msg)s: Düğüm %(path)s yok, %(rev)s revizyonunda

en: No such node
tr: Böyle bir düğüm yok.

en: Line %(lineno)d: Entry before first section header
tr: Satır %(lineno)d: İlk bölüm başlığından önceki girdi

en: Line %(lineno)d: Invalid entry
tr: Satır %(lineno)d: Geçersiz girdi

en: Manage Repositories
tr: Depoları Yönet

en: Default:
tr: Varsayılan:

en: Repository:
tr: Depo:

en: Modify Repository:
tr: Depoyu Düzenle:

en: View Repository:
tr: Depoyu Görüntüle:

en: [1:Note:]
                This repository is defined in [2:[3:trac.ini]]
                and cannot be edited on this page.
tr: [1:Not:]
                Bu depo [2:[3:trac.ini]] de tanımlanmış
                ve bu sayfada düzenlenemez.

en: Directory:
tr: Dizin:

en: Hide from repository index
tr: Depo indeksinden sakla

en: Add Repository:
tr: Depo Ekle:

en: Add Alias:
tr: Lakap Ekle:

en: Revision
tr: Revizyon

en: Alias of %(repo)s
tr: %(repo)s Lakabı

en: Refresh
tr: Yenile

en: %(basename)s in %(dirname)s
tr: %(dirname)s içinde %(basename)s

en: Default Repository
tr: Varsayılan Depo

en: Hint: clear the field to view latest revision
tr: İpucu: son revizyonu görmek için alanı temizleyin

en: View revision:
tr: Revizyonları görüntüle:

en: Visit:
tr: Ziyaret et:

en: Go!
tr: Git!

en: Jump to the chosen preselected path
tr: Önceden seçilen yere zıpla

en: Parent Directory
tr: Üst Klasör

en: No files found
tr: Hiç dosya bulunamadı

en: Revision info
tr: Revizyon bilgisi

en: View changeset %(rev)s
tr: Değişiklik %(rev)s Göster

en: Property [1:%(name)s] set to %(value)s
tr: Özellik [1:%(name)s], %(value)s olarak ayarlandı

en: Repository Index
tr: Depo Indeksi

en: View changes...
tr: Değişiklikleri görüntüle...

en: Select paths and revs for Diff
tr: Diff için yol ve revizyonları seçin

en: [1:Note:] See [2:TracBrowser]
            for help on using the repository browser.
tr: [1:Not:] Kaynak tarayıcı hakkında bilgi için 
            [2:TracBrowser].

en: Show full changeset
tr: Tam değişikliği göster

en: Show entry in browser
tr: Girdiyi tarayıcıda göster

en: Changeset [1:%(new_rev)s] in %(reponame)s
                  for [2:%(new_path)s]
tr: Değişiklik [1:%(new_rev)s] %(reponame)s içinde
                   [2:%(new_path)s] için

en: Show revision log
tr: Revizyon günlüğünü göster

en: Changes in [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]] in %(reponame)s
tr: [1:%(new_path)s] değişiklikleri
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]] , %(reponame)s deposunda

en: Changes in %(reponame)s
                  from [1:%(old_path)s]
                  at [2:r%(old_rev)s]
                  to [3:%(new_path)s]
                  at [4:r%(new_rev)s]
tr: %(reponame)s için değişiklikler
                  [1:%(old_path)s] tarafından
                  [2:r%(old_rev)s] revizyonunda
                  [3:%(new_path)s] tarafına
                  [4:r%(new_rev)s] revizyonunda

en: Changeset [1:%(new_rev)s] in %(reponame)s
tr: Değişiklik [1:%(new_rev)s] %(reponame)s deposunda

en: Changeset [1:%(new_rev)s]
                  for [2:%(new_path)s]
tr: Değişiklik [1:%(new_rev)s]
                  [2:%(new_path)s] için

en: Changes in [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]]
tr: [1:%(new_path)s] değişiklikleri
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]]

en: Changes
                  from [1:%(old_path)s]
                  at [2:r%(old_rev)s]
                  to [3:%(new_path)s]
                  at [4:r%(new_rev)s]
tr: Değişiklikler
                  [1:%(old_path)s] tarafından
                  [2:r%(old_rev)s] revizyonunda
                  [3:%(new_path)s] tarafına
                  [4:r%(new_rev)s] revizyonunda

en: Changeset [1:%(new_rev)s]
tr: Değişiklik [1:%(new_rev)s]

en: Show what was removed (content at revision %(old_rev)s)
tr: Neler silindi göster (%(old_rev)s revizyon içeriği)

en: (root)
tr: (kök)

en: Show original file (revision %(old_rev)s)
tr: Orijinal dosyayı göster (revizyon %(old_rev)s)

en: (%(kind)s from [1:
                    %(old_path)s])
tr: [1:%(old_path)s])'den
                    (%(kind)s

en: Show differences
tr: Farkları göster

en: view diffs
tr: Farkları görüntüle

en: %(num)d diff | %(num)d diffs
tr[0]: %(num)d fark

en: %(num)d prop | %(num)d props
tr[0]: %(num)d özellik

en: Show previous version in browser
tr: Önceki sürümü tarayıcıda göster

en: (less than one hour ago)
tr: (bir saatten kısa süre önce)

en: (%(age)s ago)
tr: (%(age)s önce)

en: Message:
tr: Mesaj:

en: Location:
tr: Konum:

en: File: | Files:
tr[0]: Dosya:

en: (No files)
tr: (Dosya yok)

en: %(num)d added | %(num)d added
tr[0]: %(num)d eklendi

en: %(num)d deleted | %(num)d deleted
tr[0]: %(num)d silindi

en: %(num)d edited | %(num)d edited
tr[0]: %(num)d düzenlendi

en: %(num)d copied | %(num)d copied
tr[0]: %(num)d kopyalandı

en: %(num)d moved | %(num)d moved
tr[0]: %(num)d taşındı

en: added
tr: eklendi

en: deleted
tr: silindi

en: copied
tr: kopyalandı

en: moved
tr: taşındı

en: [1:Note:] See [2:TracChangeset]
              for help on using the changeset viewer.
tr: [1:Not:] Değişiklik izleyicisini kullanmak hakkında yardım için 
              [2:TracChangeset].

en: Prepare Diff
tr: Diff Hazırla

en: Select the base and the target for the diff:
tr: diff için kaynak ve hedefi belirleyin:

en: From:
tr: Kaynak:

en: at revision:
tr: revizyonu

en: To:
tr: Hedef:

en: For either path, you can start typing the path and will be
                  presented a list of existing directories and files to select
                  from. Select an entry by clicking on it, or by using the
                  up/down cursor keys and hitting tab.
tr: Her yol için, yol adını yazmaya başlayınca, varolan dizin ve
                  dosyaların isimleri görüntülenir.
                  İstediğiniz girdiyi üzerine tıklayarak ya da
                  aşağı/yukarı ve tab tuşlarını kullanarak seçebilirsiniz.

en: [1:Note:] See
            [2:TracChangeset]
            for help on using the diff feature.
tr: [1:Not:] Fark özelliği hakkında
            bilgi için
            [2:TracChangeset].

en: View Directory
tr: Dizini Göster

en: View File
tr: Dosyayı Göster

en: View Revision Log
tr: Revizyon günlüğünü görüntüle

en: View Changeset
tr: Değişikliği Göster

en: Last Change
tr: Son Değişiklik

en: Go to repository index
tr: Depo indexine git

en: Go to repository root
tr: Depo köküne git

en: View %(name)s
tr: Göster %(name)s

en: View Root Directory
tr: Kök Dizini Göster

en: (log)
tr: (günlük)

en: Revision Log Mode:
tr: Revizyon Günlük Modu:

en: Stop on copy
tr: Kopyada dur

en: Follow copies
tr: Kopyaları izle

en: Show only adds and deletes
tr: Yalnızca eklenen ve silinenleri göster

en: [1:
                  View log starting at
                  [2:]
                ]
                [3:
                  and back to
                  [4:]
                ]
tr: [1:
                  Günlük burada başlasın
                  [2:]
                ]
                [3:
                  ve burada bitsin
                  [4:]
                ]

en: [1:
                  Show at most
                  [2:]
                  revisions per page.
                ]
tr: [1:
                  Sayfa başına en fazla
                  [2:]
                  revizyon göster.
                ]

en: Show full log messages
tr: Tüm günlük mesajlarını göster

en: Copied or renamed
tr: Kopyalandı ya da adlandırıldı

en: Diff from Old Revision to New Revision (as selected in the Diff column)
tr: Eski Revizyondan Yeni Revizyona Fark (Fark kolonunda seçildiği gibi)

en: Old / New
tr: Eski / Yeni

en: Diff
tr: Fark

en: Age
tr: Yaş

en: Log Message
tr: Günlük Mesajı

en: No revisions found
tr: Hiç revizyon bulunamadı

en: copied from [1:%(path)s]:
tr: [1:%(path)s] konumundan kopyalandı:

en: From [%(rev)s]
tr: Tarafından [%(rev)s]

en: To [%(rev)s]
tr: Buraya [%(rev)s]

en: View log starting at this revision
tr: Günlükleri görüntülecek başlangıç revizyonu

en: Browse at revision %(rev)s
tr: Revizyon %(rev)s üzerinde gözat

en: View removal changeset [%(rev)s]
tr: Silinmiş değişiklik %(rev)s göster

en: View changeset [%(rev)s] restricted to %(path)s
tr: %(path)s kısıtlanmış [%(rev)s] değişikliği göster

en: [1:Note:] See [2:TracRevisionLog]
            for help on using the revision log.
tr: [1:Not:] Revizyon günlüğü hakkında bilgi için
            [2:TracRevisionLog]

en: Generated by Trac %(version)s
tr: Trac %(version)s tarafından oluşturuldu

en: Browse Source
tr: Kaynak Tarayıcı

en: Invalid changeset number
tr: Geçersiz değişiklik numarası

en: No node %(path)s
tr: Düğüm yok %(path)s

en: Revision %(num)s
tr: Revizyon %(num)s

en: Previous Revision
tr: Önceki Revizyon

en: Next Revision
tr: Sonraki Revizyon

en: Latest Revision
tr: Son Revizyon

en: Parent directory
tr: Üst dizin

en: View file without annotations
tr: Dosyayı notlar olmadan görüntüle

en: Annotate each line with the last changed revision (this can be time consuming...)
tr: Her satıra son değiştirilmiş revizyondan not düş (bu zaman alabilir...)

en: Revision Log
tr: Revizyon Günlüğü

en: Repository URL
tr: Depo URL

en: Zip Archive
tr: Zip Arşivi

en: Revision in which the line changed
tr: Satırın değiştiği revizyon

en: View repository %(repo)s
tr: Depo göster %(repo)s

en: Can't compare across different repositories: %(old)s vs. %(new)s
tr: Farklı depolar arasında karşılaştırılamıyor: %(old)s vs. %(new)s

en: No repository specified and no default repository configured.
tr: Hiç depo seçilmedi ve varsayılan depo ayarı yok.

en: Invalid Changeset Number
tr: Geçersiz Değişiklik Numarası

en: Unified Diff
tr: Birleşik Diff

en: Previous Changeset
tr: Önceki Değişiklik

en: Next Changeset
tr: Sonraki Değişiklik

en: Reverse Diff
tr: Ters Diff

en: Changeset %(id)s for %(path)s
tr: %(path)s için %(id)s değişikliği

en: Changeset %(id)s
tr: Değişiklik %(id)s

en: Show revision %(rev)s of this file in browser
tr: Bu dosyanın %(rev)s revizyonunu tarayıcada göster.

en: Show the changeset %(id)s restricted to %(path)s
tr: %(path)s içinde %(id)s değişikliğini göster

en: Show the %(range)s differences restricted to %(path)s
tr: %(path)s dizindeki %(range)s  farklarını göster

note: TRANSLATOR: 'latest' (revision)
en: latest
tr: en son

en: Diff [%(old_rev)s:%(new_rev)s] for %(path)s
tr: Fark [%(old_rev)s:%(new_rev)s] %(path)s için

en: Diff from %(old_path)s@%(old_rev)s to %(new_path)s@%(new_rev)s
tr: Fark %(old_path)s@%(old_rev)s başlayıp %(new_path)s@%(new_rev)s kadar

en: Changesets in all repositories
tr: Tüm depolardaki değişiklikler

en: Repository changesets
tr: Depo değişiklikleri

en: Changeset in %(repo)s  | Changesets in %(repo)s
tr[0]:  %(repo)s içinde değişiklik

en: Changeset  | Changesets
tr[0]: Değişiklik

en: No permission to view changeset %(rev)s on %(repos)s
tr: %(repos)s üzerinde %(rev)s gösterme yetkisi yok

en: No default repository defined
tr: Varsayılan depo tanımlanmamış

en: Changesets
tr: Değişiklikler

en: The file or directory '%(path)s' doesn't exist at revision %(rev)s or at any previous revision.
tr: Bu dosya veya dizin '%(path)s'  %(rev)s ve  önceki revizyonların içinde bulunmuyor. .

en: Nonexistent path
tr: Var olmayan dizin

en: Revision Log (restarting at %(path)s, rev. %(rev)s)
tr: Revizyon Günlüğü ( %(path)s dizinden başladı, revizyon  %(rev)s)

en: ChangeLog
tr: DeğişimGünlüğü

en: View Latest Revision
tr: Son Revizyonları Görüntüle

en: Older Revisions
tr: Eski Revizyonlar

en: No permission to view change log
tr: Değişim günlüğünü görüntüleme yetkisi yok

note: TRANSLATOR: You can 'search' in the repository history... (link)
en: search
tr: ara

en: You can %(search)s in the repository history to see if that path existed but was later removed
tr: Depo geçmişinde %(search)s yaparak bu konumun daha önce var olup sonradan silinip silinmediğini görebilirsiniz

en: Invalid URL encoding (was %(path_info)r)
tr: Geçersiz URL kodlaması (şöyleydi %(path_info)r)

en: File %(path)s not found
tr: Dosya %(path)s bulunamadı

en: logged in as %(user)s
tr: %(user)s olarak giriş yapıldı

en: Logout
tr: Çıkış

en: Login
tr: Giriş

note: TRANSLATOR: ... refer to the 'installation documentation'. (link)
en: installation documentation
tr: Kurulum dökümanı

en: Configuring Authentication
tr: Kimlik Doğrulama Ayarlaması

en: Authentication information not available. Please refer to the %(inst_doc)s.
tr: Doğrulama bilgisi mevcut değil. Lütfen %(inst_doc)s danışın.

en: Already logged in as %(user)s.
tr: Daha öncede %(user)s kullanıcı olarak  bağlamıştınız.

en: Error with navigation contributor "%(name)s"
tr: Navigasyon katkıcısında hata "%(name)s"

en: (unknown template location)
tr: (bilinmeyen şablon konumu)

en: Genshi %(error)s error while rendering template %(location)s
tr: Genshi %(error)s hatası, %(location)s şablonu derlenirken

en: anonymous
tr: anonim

en: Secure cookies are enabled, you must use https to submit forms.
tr: Güvenli çerezler aktif, formları göndermek için https kullanmalısınız.

en: Do you have cookies enabled?
tr: Çerezleriniz aktif mi?

en: Missing or invalid form token. %(msg)s
tr: Kayıp veya geçersiz form işareti. %(msg)s

en: Error: %(message)s
tr: Hata: %(message)s

note: TRANSLATOR: ... not logged in, you may want to 'do so' now (link)
en: do so
tr: öyle yapmak

en: You are currently not logged in. You may want to %(do_so)s now.
tr: Giriş yapmamışsınız. Belki  %(do_so)s istersiniz.

en: ''System information not available''
tr: ''Sistem bilgisi mevcut değil''

en: ''Plugin information not available''
tr: ''Eklenti bilgisi mevcut değil''

en: ==== How to Reproduce ====
    
    While doing a %(method)s operation on `%(path_info)s`, Trac issued an internal error.
    
    ''(please provide additional details here)''
    
    Request parameters:
    {{{
    %(req_args)s
    }}}
    
    User agent: `#USER_AGENT#`
    
    ==== System Information ====
    %(sys_info)s
    ==== Enabled Plugins ====
    %(enabled_plugins)s
    ==== Python Traceback ====
    {{{
    %(traceback)s}}}
tr: ==== Nasıl Tekrar Oluşturulur ====
    
    Bir %(method)s işlemi `%(path_info)s` üzerinde yapılırken, Trac bir iç hatayla karşılaştı.
    
    ''(lütfen burada ekstra detayları belirtin)''
    
    İstek parametreleri:
    {{{
    %(req_args)s
    }}}
    
    Kullanıcı kimliği: `#USER_AGENT#`
    
    ==== Sistem Bilgisi ====
    %(sys_info)s
    ==== Aktif Eklentiler ====
    %(enabled_plugins)s
    ==== Python Geribildirimi ====
    {{{
    %(traceback)s}}}

en: Error renaming session
tr: Oturum adlandırılırken hata

en: Email
tr: Eposta

en: '%(name)s' is not a file
tr: '%(name)s' bir dosya değil

en:   %(title)s already exists
tr:   %(title)s zaten mevcut

en:   %(title)s is already up to date
tr:   %(title)s zaten güncel

en:   %(page)s imported from %(filename)s
tr: %(page)s alındı %(filename)s

en: Edits
tr: Düzenlemeler

en: A new name is mandatory for a rename.
tr: Adlandırmak için yeni bir isim gereklidir.

en: The page %(name)s already exists.
tr: Bu sayfa %(name)s zaten mevcut.

en: Deleted pages
tr: Silinmiş sayfalar

en: '%(name)s' is not a directory
tr: '%(name)s' dizin değil

en: no permission to view this wiki page
tr: bu wiki sayfasını görüntüleme yetkiniz yok

en: HTML parsing error: %(message)s
tr: HTML ayrıştırma hatası: %(message)s

en: Error: Forbidden character sequence "--" in htmlcomment wiki code block
tr: Hata: Yasaklanmış karakter dizilimi "--"  htmlcomment wiki kod bloğunda

en: !#%(name)s must contain at most one table
tr: !#%(name)s en az bir tablo içermelidir

en: !#%(name)s must contain at least one table cell (and table cells only)
tr: !#%(name)s en az bir tablo hücresi içermelidir (ve sadece tablo hücreleri)

en: %(target)s in %(name)s
tr: %(name)s içinde %(target)s

en: Can't view %(link)s:
tr: %(link)s görüntülenemiyor:

en: No image "%(id)s" attached to %(parent)s
tr: %(parent)s ekli  "%(id)s" resim yok.

en: Error: Can't get description for macro %(name)s
tr: Hata: %(name)s macrosun için açıklamasına ulaşılamıyor.

en: Aliases:
tr: Lakaplar:

en: Sorry, no documentation found
tr: Üzgünüm, hiç döküman bulunamadı

en: MIME Types
tr: MIME Türleri

en: Table of Contents
tr: İçindekiler

en: Page not modified
tr: Sayfa değişmedi

en: Can't rename to existing %(name)s page.
tr: Varolan %(name)s sayfasına adlandırılamıyor.

en: Help/Guide
tr: Yardım/Kılavuz

en: No version "%(num)s" for Wiki page "%(name)s"
tr: "%(name)s" Wiki sayfası için "%(num)s" sürümü yok

en: The wiki page is too long (must be less than %(num)s characters)
tr: Wiki sayfası çok uzun (%(num)s karakterden kısa olmalıdır)

en: The Wiki page field '%(field)s' is invalid: %(message)s
tr: Geçersiz Wiki sayfa alanı '%(field)s' : %(message)s

en: Invalid Wiki page: %(message)s
tr: Geçersiz Wiki sayfası: %(message)s

note: TRANSLATOR: wiki page
en: currently edited
tr: şuan düzenlenen

en: The page %(name)s has been deleted.
tr: Bu sayfa %(name)s silindi.

en: The versions %(from_)d to %(to)d of the page %(name)s have been deleted.
tr: %(name)s sayfasının %(from_)d ile %(to)d arasındaki sürümleri silindi.

en: The version %(version)d of the page %(name)s has been deleted.
tr: %(name)s sayfasının %(version)d sürümü silindi.

en: The new name must be different from the old name.
tr: Yeni isim eski isimden farklı olmalıdır.

en: See [wiki:"%(name)s"].
tr: Bakınız [wiki:"%(name)s"].

en: Your changes have been saved in version %(version)s.
tr: Değişiklikleriniz sürüm %(version)s için kaydedildi.

en: Page not modified, showing latest version.
tr: Sayfa değiştirlmedi, son sürüm görünüyor.

en: Version %(num)s of page "%(name)s" does not exist
tr: "%(name)s"  sayfanın  %(num)s sürümü bulunmuyor.

en: Page history
tr: Sayfa geçmişi

en: Wiki History
tr: Wiki Geçmişi

en: Page %(name)s does not exist
tr: %(name)s sayfası mevcut değil.

en: Back to %(wikipage)s
tr: Geri dön: %(wikipage)s

en: Page %(name)s not found
tr: %(name)s sayfası bulunamadı.

en: View latest version
tr: Son sürümü görüntüle

en: View parent page
tr: Üst sayfayı görüntüle

en: Previous Version
tr: Önceki Sürüm

en: Next Version
tr: Sonraki Sürüm

en: View Latest Version
tr: Son Sürümü Görüntüle

en: Up
tr: Yukarı

en: Start Page
tr: Ana sayfa

en: Index
tr: İçerik

en: History
tr: Geçmiş

en: Wiki changes
tr: Wiki değişimleri

en: %(page)s edited
tr: %(page)s düzenlendi

en: %(page)s created
tr: %(page)s oluşturuldu

en: Delete versions %(from)s to %(to)s of [1:%(name)s]
tr:  [1:%(name)s] için %(from)s sürümünden %(to)s sürümüne kadar sil

en: Delete version %(version)s of [1:%(name)s]
tr: [1:%(name)s] için %(version)s sürümü sil

en: Delete [1:%(name)s]
tr: Sil [1:%(name)s]

en: Are you sure you want to delete version %(version)s of this page?
tr: Bu sayfanın %(version)s sürümünü silmek istediğinize emin misiniz?

en: Are you sure you want to completely delete this page?
tr: Bu sayfayı tamamen silmek istediğinize emin misiniz?

en: Delete those versions
tr: Bu sürümleri sil

en: Delete this version
tr: Bu sürümü sil

en: Delete page
tr: Sayfayı sil

en: Delete version %(old_version)d to version %(version)d
tr: Bu sürümden  (%(old_version)d) bu sürüme (%(version)d) sil

en: Delete version %(version)d
tr: Sürümü sil (%(version)d)

en: See the diffs
tr: Farkları gör

en: Review
tr: İnceleme

en: See the preview
tr: Önizlemeyi gör

en: Someone else has modified that page since you started your edits.
tr: Biri siz sayfayı değiştirken sizden önce sayfayı değiştirdi.

en: [1:If you save right away, you risk to revert those changes]
            (highlighted below as deletions).
tr: [1:Şimdi kaydederseniz, bu değişiklikler eski haline dönebilir]
            (silinecek olanlar belirtilmiştir).

en: Please review all those changes and manually merge them with your
            own changes. [1:]
            If you're unsure about what you're doing, please press [2:Cancel]
            (losing your changes) and start editing the latest version of the page
            again.
tr: Lütfen tüm bu değişiklikleri inceleyin ve kendi değişikliklerinizle
            elle birleştirin. [1:]
            Ne yaptığınıza emin değilseniz, lütfen  [2:Vazgeç] seçin
            (tüm değişiklikleriniz kaybedilir) ve sayfanın son sürümünü tekrar
            düzenleyin.

en: Change information for future version %(version)s (modified by %(author)s):
tr: Gelecek sürüm %(version)s için değişim bilgisi (%(author)s tarafından değiştirildi):

en: Go to the editor
tr: Düzenleyiciye git

en: Review Changes
tr: Değişiklikleri İncele

en: No changes
tr: Değişiklik yok

en: Go to Save, Preview, Review or Cancel buttons
tr: Kaydet,Önizle,İncele veya İptal butonlarına git

en: Actions
tr: Eylemler

en: Sorry, this page has been modified by somebody else since you started
                editing. Your changes cannot be saved.
tr: Bu sayfa siz değiştirmeye başladıktan sonra başkası tarafından değiştirildi.
                Değişiklikleriniz kaydedilemiyor.

en: Adjust edit area height:
tr: Düzenleme alanının yüksekliği:

en: Selecting and pressing 'Preview' enters a two-column [edit|preview] mode
tr: 'Önizleme'ye tıklamak, iki sütun [edit|preview] modunu açar.

en: Edit side-by-side
tr: Yan-yana düzenle

en: [1:Note:] See [2:WikiFormatting] and
            [3:TracWiki] for help on editing wiki content.
tr: [1:Not:] Yardım için [2:WikiFormatting] ve 
              [3:TracWiki] dökümanlarına bakın.

en: Change information
tr: Değiştirme bilgisi

en: Comment about this change (optional):
tr: Bu değişiklikle ilgili yorum yazın (opsiyonel):

en: Page is read-only
tr: Sayfa salt-okunur

en: Merge changes
tr: Değişiklikleri birleştir

en: Preview Page
tr: Sayfayı Önizle

en: View WikiStart
tr: Göster WikiStart

en: View %(path)s
tr: Göster %(path)s

en: Rename [1:%(name)s]
tr: Adlandır [1:%(name)s]

en: Renaming the page will rename all existing versions of the page in place.
tr: Bu sayfayı adlandırmak tüm varolan sürümlerini de adlandıracak.

en: The complete history of the page will be moved to the new location.
tr: Bu sayfanın tüm geçmişi yeni konuma taşınacak.

en: New name:
tr: Yeni adı:

en: Leave a redirection page at the old location
tr: Önceki konumda yönlendirme sayfası bırak

en: Rename page
tr: Sayfayı adlandır

en: Edit this page
tr: Bu sayfayı düzenle

en: Version %(version)s by %(author)s: %(comment)s
tr: Sürüm %(version)s, %(author)s tarafından: %(comment)s

en: Version %(version)s by %(author)s
tr: Sürüm %(version)s, %(author)s tarafından

en: The page %(name)s does not exist. You can create it here.
tr: Bu sayfa %(name)s mevcut değil. Burada oluşturabilirsiniz.

en: You could also create the same page higher in the hierarchy:
tr: Aynı sayfayı hiyerarşide daha yüksek olarak oluşturabilirsiniz:

en: Create this page
tr: Sayfayı oluştur

en: Using the template:
tr: Kullanılan şablon:

en: (blank page)
tr: (boş sayfa)

en: The following pages have a name similar to this page, and may be related:
tr: Bu sayfalar, mevcut sayfaya benzer isimler taşıyor, ilgili olabilir:
