Trac 0.12 - en to nb translation catalogue (984 entries)

en:   %(page)s imported from %(filename)s
nb:   %(page)s importert fra %(filename)s

en:  (added)
nb:  (lagt til)

en:  (with no actual effect on merging)
nb:  (uten effekt for faktisk fusjonering)

en:  Indexing default repository
nb:  Indekserer standard repository

en:  Installing default wiki pages
nb:  Installerer standard wiki-sider

en:  at version %(rev)s
nb: i versjon %(rev)s

en:  in %(repo)s
nb: i %(repo)s

en: !#%(name)s must contain at least one table cell (and table cells only)
nb: !#%(name)s må inneholde minst en tabell celle (og bare tabell celler)

en: !#%(name)s must contain at most one table
nb: !#%(name)s kan ikke inneholde mer enn en tabell

en: "%(date)s" is an invalid date, or the date format is not known. Try "%(hint)s" instead.
nb: "%(date)s" er en ugyldig dato, eller datoformatet gjenkjennes ikke. Forsøk "%(hint)s" i stedet.

en: %(attachment)s (delete)
nb: %(attachment)s (slett)

en: %(attachment)s attached to %(resource)s
nb: %(attachment)s lagt til %(resource)s

en: %(basename)s in %(dirname)s
nb: %(basename)s i %(dirname)s

en: %(date)s (%(duration)s ago)
nb: %(date)s (%(duration)s siden)

en: %(filename)s on %(parent)s – Attachment
nb: %(filename)s for %(parent)s – Vedlegg

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets matching %(query)s
nb: %(groupvalue)s %(groupname)s saker funnet for %(query)s

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets:
nb: %(groupvalue)s %(groupname)s saker:

en: %(items)s added | %(items)s added
nb[0]: %(items)s lagt til
nb[1]: %(items)s lagt til

en: %(items)s removed | %(items)s removed
nb[0]: %(items)s fjernet
nb[1]: %(items)s fjernet

en: %(labels)s changed | %(labels)s changed
nb[0]: %(labels)s endret
nb[1]: %(labels)s endret

en: %(labels)s deleted | %(labels)s deleted
nb[0]: %(labels)s slettet
nb[1]: %(labels)s slettet

en: %(labels)s set | %(labels)s set
nb[0]: %(labels)s endret
nb[1]: %(labels)s endret

en: %(last)d of %(total)d
nb: %(last)d av %(total)d

en: %(msg)s: No node %(path)s at revision %(rev)s
nb: %(msg)s: Ingen node %(path)s i revisjon %(rev)s

en: %(name)s at version %(version)s
nb: %(name)s i versjon %(version)s

en: %(name)s is not a valid action.
nb: %(name)s er ikke en gyldig rolle.

en: %(num)d added | %(num)d added
nb[0]: %(num)d lagt til
nb[1]: %(num)d lagt til

en: %(num)d copied | %(num)d copied
nb[0]: %(num)d kopiert
nb[1]: %(num)d kopiert

en: %(num)d day | %(num)d days
nb[0]: %(num)d dag
nb[1]: %(num)d dager

en: %(num)d deleted | %(num)d deleted
nb[0]: %(num)d slettet
nb[1]: %(num)d slettet

en: %(num)d edited | %(num)d edited
nb[0]: %(num)d endret
nb[1]: %(num)d endret

en: %(num)d hour | %(num)d hours
nb[0]: %(num)d time
nb[1]: %(num)d timer

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
nb[0]: %(num)d minutt
nb[1]: %(num)d minutter

en: %(num)d month | %(num)d months
nb[0]: %(num)d måned
nb[1]: %(num)d måneder

en: %(num)d moved | %(num)d moved
nb[0]: %(num)d flyttet
nb[1]: %(num)d flyttet

en: %(num)d week | %(num)d weeks
nb[0]: %(num)d uke
nb[1]: %(num)d uker

en: %(num)d year | %(num)d years
nb[0]: %(num)d år
nb[1]: %(num)d år

en: %(num)i second | %(num)i seconds
nb[0]: %(num)d sekund
nb[1]: %(num)d sekunder

en: %(num)s match | %(num)s matches
nb[0]: %(num)s treff
nb[1]: %(num)s treff

en: %(num)s revision cached. | %(num)s revisions cached.
nb[0]: %(num)s revisjon cachet.
nb[1]: %(num)s revisjoner cachet.

en: %(page)s created
nb: %(page)s opprettet

en: %(page)s edited
nb: %(page)s endret

en: %(parent)s doesn't exist, can't create attachment
nb: %(parent)s finnes ikke, kan ikke lagre vedlegget

en: %(path)s does not appear to be a Subversion repository.
nb: %(path)s virker ikke å være et Subversion repository

en: %(rev)s resynced on %(reponame)s.
nb: %(rev)s synkronisert for %(reponame)s.

en: %(start)d - %(stop)d of %(total)d
nb: %(start)d - %(stop)d av %(total)d

en: %(stat_title)s by
nb: %(stat_title)s etter

en: %(target)s in %(name)s
nb: %(target)s i %(name)s

en: %(type)s %(name)s does not exist.
nb: %(type)s %(name)s finnes ikke.

en: %(type)s value "%(name)s" already exists
nb: %(type)s verdi "%(name)s" finnes allerede

en: %(value)s deleted
nb: %(value)s slettet

en: '%(group1)s' and '%(group2)s' milestone groups both are declared to be "catch-all" groups. Please check your configuration.
nb: '%(group1)s' og '%(group2)s' milepælgrupper er satt opp som "catch-all" grupper. Vennligst sjekk konfigurasjon.

en: '%(groupname)s' milestone group reused status '%(status)s' already taken by other groups. Please check your configuration.
nb: '%(groupname)s' milepælgruppe bruker status '%(status)s' som allerede er i bruk av andre grupper. Vennligst sjekk konfigurasjon.

en: '%(name)s' is not a directory
nb: '%(name)s' er ikke en mappe

en: '%(name)s' is not a file
nb: '%(name)s' er ikke en fil

en: ''Initial version''
nb: ''Første versjon''

en: ''Plugin information not available''
nb: ''Plugin informasjon ikke tilgjengelig''

en: ''System information not available''
nb: ''Systeminformasjon ikke tilgjengelig''

en: (%(age)s ago)
nb: (%(age)s siden)

en: (%(kind)s from [1:
                    %(old_path)s])
nb: (%(kind)s fra [1:
                    %(old_path)s])

en: (No files)
nb: (Ingen filer)

en: (The file is empty)
nb: (Filen er tom)

en: (Undefined)
nb: (Udefinert)

en: (ascending)
nb: (stigende)

en: (blank page)
nb: (tom side)

en: (comments: %(comments)s,
                     attachments: %(attachments)s)
nb: (kommentarer: %(comments)s,
                     vedlegg: %(attachments)s)

en: (default)
nb: (standardverdi)

en: (descending)
nb: (synkende)

en: (last modified by %(author)s)
nb: (sist endret av %(author)s)

en: (less than one hour ago)
nb: (mindre enn en time siden)

en: (log)
nb: (logg)

en: (more results for this group on next page)
nb: (flere resultat for denne gruppen på neste side)

en: (multiple changes)
nb: (flere endringer)

en: (none)
nb: (ingen)

en: (size limit %(value)s)
nb: (størrelsesbegrensning %(value)s)

en: (this ticket)
nb: (denne saken)

en: (ticket not yet created)
nb: (saken er ikke opprettet enda)

en: (toggle deleted branches)
nb: Vis/skjul slettede grener

en: (unknown template location)
nb: (ukjent lokasjon for mal)

en: <Author field>
nb: <Forfatter felt>

en: <number> must be a number
nb: <number> må være et tall

en: A new name is mandatory for a rename.
nb: Nytt navn er påkrevd for omdøping.

en: About Trac
nb: Om Trac

en: Action
nb: Rolle

en: Action:
nb: Rolle:

en: Actions
nb: Handlinger

en: Add
nb: Legg til

en: Add %(label_singular)s
nb: Legg til %(label_singular)s

en: Add Alias:
nb: Legg til Alias:

en: Add Attachment to [1:%(parent)s]
nb: Nytt vedlegg til [1:%(parent)s]

en: Add Component:
nb: Legg til komponent

en: Add Milestone:
nb: Legg til Milepæl

en: Add Repository:
nb: Legg til Repository

en: Add Subject to Group:
nb: Legg subjekt til gruppe:

en: Add Version:
nb: Legg til versjon

en: Add a user or group to an existing permission group.
nb: Legg bruker eller gruppe til en eksisterende gruppe.

en: Add attachment
nb: Legg til vedlegg

en: Add milestone
nb: Legg til milepæl

en: Add new milestone
nb: Legg til ny milepæl

en: Add to Cc
nb: Legg til Cc

en: Add/Remove from Cc
nb: Legg til/fjern fra Cc

en: Added
nb: Lagt til

en: Adjust edit area height:
nb: Endre redigeringsboks:

en: Administration
nb: Administrasjon

en: Administration:
nb: Administrasjon:

en: Advanced
nb: Avansert

en: Age
nb: Alder

en: Alias of %(repo)s
nb: Alias for %(repo)s

en: Aliases:
nb: Aliaser:

en: All upper-cased tokens are reserved for permission names
nb: Store bokstaver er reservert for navn på rettigheter

en: Already logged in as %(user)s.
nb: Allerde innlogget som %(user)s.

en: And
nb: Og

en: Annotate each line with the last changed revision (this can be time consuming...)
nb: Annotèr hver linje med revisjonsnummer for siste endring (dette kan være tidkrevende...)

en: Apply changes
nb: Utfør endringer

en: Are you sure you want to completely delete this page?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne siden?

en: Are you sure you want to delete this attachment?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette dette vedlegget?

en: Are you sure you want to delete this milestone?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne milepælen?

en: Are you sure you want to delete this report?
nb: Er du sikker på at du vil slette denne rapporten?

en: Are you sure you want to delete this ticket comment?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette denne kommentaren?

en: Are you sure you want to delete this ticket?
nb: Er du sikker på at du ønsker å slette denne kommentaren?

en: Are you sure you want to delete version %(version)s of this page?
nb: Er du sikker på at du vil slette versjon %(version)s av denne siden?

en: Arguments
nb: Parametere

en: As long as you don't add any items to the list, this field
                will remain completely hidden from the user interface.
nb: Så lenge du ikke legger til verdier i denne listen vil dette
                feltet være skjult fra brukergrensesnittet.

en: Attach another file
nb: Legg til enda en fil

en: Attach file
nb: Legg ved fil

en: Attachment '%(filename)s' not found
nb: Vedlegget '%(filename)s' finnes ikke

en: Attachment '%(id)s' in %(parent)s
nb: Vedlegg '%(id)s' til %(parent)s

en: Attachment '%(title)s' does not exist.
nb: Vedlegget '%(title)s' finnes ikke.

en: Attachment Info
nb: Vedleggsinformasjon

en: Attachment field %(field)s is invalid: %(message)s
nb: Vedleggsfeltet %(field)s er ikke gyldig: %(message)s

en: Attachments
nb: Vedlegg

en: Attachments of %(parent)s
nb: Vedlegg til %(parent)s

en: Authentication information not available. Please refer to the %(inst_doc)s.
nb: Ingen autentiseringsinformasjon tilgjengelig. Vennligst se %(inst_doc)s.

en: Author
nb: Forfatter

en: Author:
nb: Forfatter:

en: Available Projects
nb: Tilgjengelige Prosjekter

en: Available Reports
nb: Tilgjengelige Rapporter

en: Available actions:
nb: Tilgjengelige rettigheter:

en: Back to %(parent)s
nb: Tilbake til %(parent)s

en: Back to %(wikipage)s
nb: Tilbake til %(wikipage)s

en: Back to Query
nb: Tilbake til spørring

en: Back to Ticket #%(num)s
nb: Tilbake til sak #%(num)s

en: Bad request
nb: Feil i forespørselen

en: Basic Settings
nb: Grunninnstillinger

en: Basics
nb: Grunninnstillinger

en: Before you do that, though, please first try
                    [1:[2:searching]
                    for similar issues], as it is quite likely that this problem
                    has been reported before. For questions about installation
                    and configuration of Trac or its plugins, please try the
                    [3:mailing list]
                    instead of creating a ticket.
nb: Før du gjør det, vennligst først forsøk å
                    [1:[2:søke]
                    etter lignende saker], da det er sannsynlig at problemet
                    har blitt rapportert før. For spørsmål om installasjon
                    og konfigurasjon av Trac eller plugins, vennligst se
                    [3:e-post listen]
                    i stedet for å opprette ny sak.

en: Blank lines
nb: Tomme linjer

en: Browse Source
nb: Kildekode

en: Browse at revision %(rev)s
nb: Vis i revisjon %(rev)s

en: Browse repository path %(path)s
nb: Kodevisning for stien %(path)s

en: By %(author)s
nb: Etter %(author)s

en: Can't compare across different repositories: %(old)s vs. %(new)s
nb: Kan ikke sammenligne på tvers av repositories: %(old)s vs. %(new)s

en: Can't rename to existing %(name)s page.
nb: Kan kke døpe om til eksisterede %(name)s side.

en: Can't synchronize with repository "%(name)s" (%(error)s). Look in the Trac log for more information.
nb: Kan ikke synkronisere med repository "%(name)s" (%(error)s). Se i Trac log for mer informasjon.

en: Can't upload empty file
nb: Kan ikke laste opp en tom fil

en: Can't use %(annotator)s annotator: %(error)s
nb: Kan ikke bruke %(annotator)s annotator: %(error)s

en: Can't view %(link)s:
nb: Kan ikke vise %(link)s:

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cancel comment edit
nb: Avbryt kommentar redigering

en: Cannot load Python bindings for MySQL
nb: Kan ikke laste Python-bindinger for MySQL

en: Cannot load Python bindings for PostgreSQL
nb: Kan ikke laste Python-bindinger for PostgreSQL

en: Cannot load Python bindings for SQLite
nb: Kan ikke laste Python-bindinger for SQLite

en: Cannot reparent attachment "%(att)s" as it already exists in %(realm)s:%(id)s
nb: Kan ikke flytte vedlegget "%(att)s" da det allerede finnes på %(realm)s:%(id)s

en: Cannot synchronize a single revision on multiple repositories
nb: Kan ikke synkronisere en enkelt revisjon i flere repositories

en: Case changes
nb: Endringer store/små bokstaver

en: Change History
nb: Endringslogg

en: Change History for [1:%(name)s]
nb: Endringslogg for [1:%(name)s]

en: Change Properties
nb: Endringer

en: Change history
nb: Endringlogg

en: Change information
nb: Endringsinformasjon

en: Change information for future version %(version)s (modified by %(author)s):
nb: Endringsinformasjon for fremtidig versjon %(version)s (endret av %(author)s):

en: ChangeLog
nb: Endringslogg

en: Changed by %(author)s
nb: Endret av %(author)s

en: Changes
                  from [1:%(old_path)s]
                  at [2:r%(old_rev)s]
                  to [3:%(new_path)s]
                  at [4:r%(new_rev)s]
nb: Endringer
                  fra [1:%(old_path)s]
                  ved [2:r%(old_rev)s]
                  til [3:%(new_path)s]
                  ved [4:r%(new_rev)s]

en: Changes (by %(author)s):
nb: Endringer (av %(author)s):

en: Changes between
              [1:Initial Version] and
              [2:Version %(new)s] of
              [3:%(name)s]
nb: Endringer mellom
              [1:Første versjon] og
              [2:versjon %(new)s] av
              [3:%(name)s]

en: Changes between
              [1:Version %(old)s] and
              [2:Version %(new)s] of
              [3:%(name)s]
nb: Endringer mellom
              [1:versjon %(old)s] og
              [2:versjon %(new)s] av
              [3:%(name)s]

en: Changes from
              [1:Version %(new)s] of
              [2:%(name)s]
nb: Endringer fra
              [1:Versjon %(new)s] av
              [2:%(name)s]

en: Changes in %(reponame)s
                  from [1:%(old_path)s]
                  at [2:r%(old_rev)s]
                  to [3:%(new_path)s]
                  at [4:r%(new_rev)s]
nb: Endringer i %(reponame)s
                  fra [1:%(old_path)s]
                  ved [2:r%(old_rev)s]
                  til [3:%(new_path)s]
                  ved [4:r%(new_rev)s]

en: Changes in [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]]
nb: Endringer for [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]]

en: Changes in [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]] in %(reponame)s
nb: Endringer for [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]] i %(reponame)s

en: Changeset  | Changesets
nb[0]: Endringssett
nb[1]: Endringssett

en: Changeset %(id)s
nb: Endringssett %(id)s

en: Changeset %(id)s for %(path)s
nb: Endringssett %(id)s for %(path)s

en: Changeset %(rev)s
nb: Endringssett %(rev)s

en: Changeset %(rev)s in %(repo)s
nb: Endringssett %(rev)s i %(repo)s

en: Changeset [1:%(new_rev)s]
nb: Endringssett [1:%(new_rev)s]

en: Changeset [1:%(new_rev)s]
                  for [2:%(new_path)s]
nb: Endringssett [1:%(new_rev)s]
                  for [2:%(new_path)s]

en: Changeset [1:%(new_rev)s] in %(reponame)s
nb: Endringssett [1:%(new_rev)s] i %(reponame)s

en: Changeset [1:%(new_rev)s] in %(reponame)s
                  for [2:%(new_path)s]
nb: Endringssett [1:%(new_rev)s] i %(reponame)s
                  for [2:%(new_path)s]

en: Changeset in %(repo)s  | Changesets in %(repo)s
nb[0]: Endringssett i %(repo)s
nb[1]: Endringssett i %(repo)s

en: Changesets
nb: Endringssett

en: Changesets in all repositories
nb: Endringssett i alle kildekodelager

en: Closed
nb: Lukket

en: Code fragment:
nb: Kildekode fragment:

en: Columns
nb: Kolonner

en: Comma-delimited Text
nb: Komma-separert Tekst

en: Command not found
nb: Kommando ikke funnet

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comment %(cnum)s for Ticket #%(id)s
nb: Kommentar %(cnum)s for Sak #%(id)s

en: Comment %(num)s not found
nb: Kommentaren %(num)s ikke funnet

en: Comment (by %(author)s):
nb: Kommentar (av %(author)s):

en: Comment about this change (optional):
nb: Kommentar til endringen (valgfritt):

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Completed
nb: Ferdig

en: Completed %(duration)s ago (%(date)s)
nb: Ferdig for %(duration)s siden (%(date)s)

en: Completed:
nb: Ferdig:

en: Completion date may not be in the future
nb: Ferdigstillelsesdato kan ikke være i fremtiden

en: Completion error: %(err)s
nb: Feil ved fullføring: %(err)s

en: Component
nb: Komponent

en: Component %(name)s already exists.
nb: Komponenten %(name)s finnes allerede.

en: Component %(name)s does not exist.
nb: Komponenten %(name)s finnes ikke.

en: Components
nb: Komponenter

en: Configuration
nb: Konfigurasjon

en: Configuration Error
nb: Konfigurasjonsfeil

en: Configuring Authentication
nb: Konfigurasjon av Autentisering

en: Configuring your language will result in all text
          displayed on this site to use your language instead of that of the
          server.
nb: Endring av språk vil gjøre at all systemtekst
          som vises i dette prosjektet vil benytte ditt språk i stedet for
          standard for serveren.

en: Configuring your time zone will result in all
          dates and times displayed on this site to use your time zone
          instead of that of the server.
nb: Konfigurering av tidssone vil gjøre at alle viste
          datoer og tider i dette prosjektet vil benytte denne
          i stedet for serverens verdier.

en: Console
nb: Konsoll

en: Context Navigation
nb: Kontekstnavigasjon

en: Copied or renamed
nb: Kopiert eller døpt om

en: Copy report
nb: Kopiér rapport

en: Copying resources from:
nb: Kopiérer ressurser fra:

en: Could not delete attachment
nb: Kunne ikke slette vedlegget

en: Could not reparent attachment %(name)s
nb: Kunne ikke flytte vedlegget %(name)s

en: Couldn't open Subversion repository %(path)s: %(svn_error)s
nb: Kan ikke åpne Subversion repository %(path)s: %(svn_error)s

en: Create
nb: Opprett

en: Create New Report
nb: Opprett ny Rapport

en: Create New Ticket
nb: Opprett ny sak

en: Create new report
nb: Opprett ny rapport

en: Create new report from current query
nb: Opprett ny rapport fra gjeldende spørring

en: Create this page
nb: Opprett denne siden

en: Create ticket
nb: Opprett sak

en: Created
nb: Opprettet

en: Creating a new Trac environment at %(envname)s
nb: Oppretter nytt Trac-prosjektområde %(envname)s

en: Creating and Initializing Project
nb: Oppretter og initialiserer prosjektet

en: Creating scripts.
nb: Oppretter scripts.

en: Current state no longer exists
nb: Nåværende status finnes ikke lenger

en: Custom Query
nb: Spørring

en: Database "%(path)s" not found.
nb: Database "%(path)s" ikke funnet.

en: Database already exists at %(path)s
nb: Databasen finnes allerede i %(path)s

en: Database connection string [%(default)s]>
nb: Database tilkoblingsstreng [%(default)s]>

en: Database is up to date, no upgrade necessary.
nb: Databasen er allerede oppdatert, ingen oppgradering nødvendig.

en: Database newer than Trac version
nb: Databasen er nyere enn Trac-versjonen

en: Date
nb: Dato

en: Date & Time
nb: Dato & Tid

en: Date:
nb: Dato:

en: Default
nb: Standardverdi

en: Default Repository
nb: Standard Repository

en: Default time zone
nb: Standard tidssone

en: Default:
nb: Standardverdi:

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Report {%(num)s} %(title)s
nb: Slett rapport {%(num)s} %(title)s

en: Delete Ticket #%(id)s
nb: Slett sak #%(id)s

en: Delete [1:%(name)s]
nb: Slett [1:%(name)s]

en: Delete [1:Ticket #%(id)s]
nb: Slett [1:Sak #%(id)s]

en: Delete attachment
nb: Slett vedlegg

en: Delete comment
nb: Slett kommentar

en: Delete comment %(num)s
nb: Slett kommentar %(num)s

en: Delete comment %(num)s on Ticket #%(id)s
nb: Slett kommentar %(num)s for sak #%(id)s

en: Delete milestone
nb: Slett Milepæl

en: Delete page
nb: Slett siden

en: Delete query
nb: Slett spørring

en: Delete report
nb: Slett rapport

en: Delete report {%(id)s} corresponding to this query
nb: Slett rapport {%(id)s} som samsvarer med denne spørring

en: Delete this version
nb: Slett denne versjonen

en: Delete those versions
nb: Slett versjonene

en: Delete ticket
nb: Slett sak

en: Delete version %(old_version)d to version %(version)d
nb: Slett versjon %(old_version)d til versjon %(version)d

en: Delete version %(version)d
nb: Slett versjon %(version)d

en: Delete version %(version)s of [1:%(name)s]
nb: Slett versjon %(version)s av [1:%(name)s]

en: Delete versions %(from)s to %(to)s of [1:%(name)s]
nb: Slett versjoner %(from)s til %(to)s av [1:%(name)s]

en: Deleted pages
nb: Slettede sider

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Description (you may use
                    [1:WikiFormatting]
                    here):
nb: Beskrivelse (du kan benytte\                [1:WikiFormatting]
                    her):

en: Description (you may use [1:WikiFormatting] here):
nb: Beskrivelse (du kan bruke [1:WikiFormatting] her):

en: Description changed by %(author)s:
nb: Beskrivelse endret av %(author)s:

en: Description of the file (optional):
nb: Filbeskrivelse (ikke påkrevet):

en: Description:
nb: Beskrivelse:

en: Description: (you may use [1:WikiFormatting] here)
nb: Beskrivelse: (Du kan benytte [1:WikiFormatting] her)

en: Diff from %(old_path)s@%(old_rev)s to %(new_path)s@%(new_rev)s
nb: Diff fra %(old_path)s@%(old_rev)s til %(new_path)s@%(new_rev)s

en: Diff from Old Revision to New Revision (as selected in the Diff column)
nb: Endring fra gammel revisjon til ny revisjon (velg i kolonnen)

en: Diff mismatch: Base is a %(oldnode)s (%(oldpath)s in revision %(oldrev)s) and Target is a %(newnode)s (%(newpath)s in revision %(newrev)s).
nb: Diff feil: Utgangspunkt %(oldnode)s (%(oldpath)s i revisjon %(oldrev)s) og Målet er %(newnode)s (%(newpath)s i revisjon %(newrev)s).

en: Differences
nb: Forskjeller

en: Directory
nb: Mappe

en: Directory exists and is not empty.
nb: Mappen finnes og har innhold.

en: Directory:
nb: Mappe:

en: Do you have cookies enabled?
nb: Har du informasjonskapsler aktivert?

en: Does an environment already exist?
nb: Eksisterer prosjektet allerede?

en: Done.
nb: Ferdig.

en: Download
nb: Last ned

en: Download in other formats:
nb: Last ned i andre formater:

en: Due
nb: Frist

en: Due in %(duration)s (%(date)s)
nb: Forventet ferdig om %(duration)s (%(date)s)

en: Due:
nb: Frist:

en: E-mail address and user name can be saved in the [1:Preferences].
nb: E-postadresse og brukernavn kan lagres i [1:Innstillinger].

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit Report {%(num)d} %(title)s
nb: Endre Rapport {%(num)d} %(title)s

en: Edit comment %(cnum)s
nb: Endre kommentar %(cnum)s

en: Edit milestone
nb: Endre milepæl

en: Edit query
nb: Endre spørring

en: Edit report
nb: Endre rapport

en: Edit report {%(id)s} corresponding to this query
nb: Endre rapport {%(id)s} som samsvarer med denne spørring

en: Edit side-by-side
nb: Side-ved-side redigering

en: Edit this milestone
nb: Endre milepæl

en: Edit this page
nb: Endre denne siden

en: Edits
nb: Redigeringer

en: Email
nb: E-mail

en: Email address:
nb: E-postadresse:

en: Enable access keys
nb: Aktiver tastatursnarveier

en: Enabled
nb: Aktivert

en: Enabled Plugins:
nb: Aktiverte Plugins:

en: Error
nb: Feil

en: Error renaming session
nb: Feil ved omdøping av sesjonen

en: Error while removing wiki-macros: %(err)s
    Trac doesn't load plugins from wiki-macros anymore. Please remove it by hand.
nb: Feil ved fjerning av wiki-makroer: %(err)s
    Trac laster ikke lenger plugins derfra. Vennligst fjern manuelt.

en: Error with navigation contributor "%(name)s"
nb: Feil ved navigasjonskomponent "%(name)s"

en: Error writing to trac.ini, make sure it is writable by the web server. The default value has not been saved.
nb: Feil ved skriving til trac.ini, påse at filen kan skrives til av web server. Standardverien har ikke blitt lagret.

en: Error writing to trac.ini, make sure it is writable by the web server. Your changes have not been saved.
nb: Feil ved skriving til trac.ini. Påse at filen er skrivbar av web serveren. Dine endringer har ikke blitt lagret.

en: Error:
nb: Feil:

en: Error: %(message)s
nb: Feil: %(message)s

en: Error: Can't get description for macro %(name)s
nb: Feil: kan ikke finne beskrivelse for macro %(name)s

en: Error: Forbidden character sequence "--" in htmlcomment wiki code block
nb: Feil: Ulovlig strengsekvens "--" i html kommentar for wiki kodeblokk

en: Event provider %(name)s failed for filters %(kinds)s:
nb: Hendelsesgenerator %(name)s feilet for filtere %(kinds)s:

en: Example: The current time is [1:%(time)s] (UTC).
nb: Eksempel: Tiden nå er [1:%(time)s] (UTC).

en: Failed to create environment.
nb: Feil ved opprettelse av prosjekt.

en: Failed to open environment: %(err)s
nb: Feil ved åpning av prosjektet: %(err)s

en: File
nb: Fil

en: File "%(file)s", line %(line)s, in %(function)s
nb: Fil "%(file)s", linje %(line)s, i %(function)s

en: File %(path)s not found
nb: Filen %(path)s ikke funnet

en: File '%(name)s' exists
nb: Filen '%(name)s' finnes

en: File: | Files:
nb[0]: Fil:
nb[1]: Filer:

en: File: [1:]
nb: Fil: [1:]

en: Filters
nb: Filtere

en: Follow copies
nb: Følg kopiering

en: For either path, you can start typing the path and will be
                  presented a list of existing directories and files to select
                  from. Select an entry by clicking on it, or by using the
                  up/down cursor keys and hitting tab.
nb: For begge filområder kan du begynne å skrive stien og så vil du få
                  presentert en liste over finnesende filer og mapper å velge
                  fra. Foreta valg i listen ved å klikke, eller bruk
                  opp/ned piler og tabulator på tastaturet.

en: Found a bug in Trac?
nb: Funnet en feil i Trac?

en: From [%(rev)s]
nb: Fra [%(rev)s]

en: From:
nb: Fra:

en: Full name:
nb: Fullt navn:

en: General
nb: Generelt

en: Generated by Trac %(version)s
nb: Generert av Trac %(version)s

en: Genshi %(error)s error while rendering template %(location)s
nb: Genshi %(error)s feil ved rendring av mal %(location)s

en: Go to Save, Preview, Review or Cancel buttons
nb: Gå til Lagre, Forhåndsvis, Sjekk eller Avbryt knapper

en: Go to repository index
nb: Gå til repository indeks

en: Go to repository root
nb: Gå til repository root

en: Go to the editor
nb: Gå til editor

en: Go to the list of attachments
nb: Gå til vedleggslisten

en: Go!
nb: Gå!

en: Grant Permission:
nb: Tildel rettighet:

en: Group results by
nb: Grupper resultat etter

en: Group:
nb: Gruppe:

en: HTML parsing error: %(message)s
nb: HTML visningsfeil: %(message)s

en: HTML preview using %(renderer)s failed (%(err)s)
nb: HTML-forhåndsvisning via %(renderer)s feilet (%(err)s)

en: Header length is too short
nb: Lengden på header er for kort

en: Help/Guide
nb: Hjelp/Guide

en: Hide all descriptions
nb: Skjul alle beskrivelser

en: Hide from repository index
nb: Skjul fra repository indeks

en: Hide milestones with no due date
nb: Skjul milepæler uten måldato

en: Hint: clear the field to view latest revision
nb: Hint: tøm feltet for å se siste revisjon

en: History
nb: Historikk

en: Home page:
nb: Hjemmeside:

en: Hotcopy done.
nb: Sikkerhetskopiering ferdig.

en: Hotcopying %(src)s to %(dst)s ...
nb: Sikkerhetskopierer %(src)s til %(dst)s ...

en: I have files to attach to this ticket
nb: Jeg har filer som vedlegg til denne saken

en: IP-Address: %(ipnr)s
nb: IP-Addresse: %(ipnr)s

en: If you specify a relative path, the log file will be stored inside the
                [1:log] directory of the project environment ([2:%(dir)s]).
nb: Hvis du angir en relativ sti vil loggfilen lagres inni
                [1:log] mappen i prosjektområdet ([2:%(dir)s]).

en: If you think this should work and you can reproduce the problem,
                  you should consider creating a bug report.
nb: Hvis du mener dette burde ha virket og kan gjenskape feilen,
                  så burde du opprette en feilrapport.

en: Ignore:
nb: Ignorer:

en: In your time zone %(tz)s, this would be displayed as
                [1:%(formatted)s].
nb: I din tidssone %(tz)s ville dette vises som
                [1:%(formatted)s].

en: Index
nb: Indeks

en: Initenv for '%(env)s' failed.
nb: Initenv for '%(env)s' feilet.

en: Initial Version
nb: Første versjon

en: Install
nb: Installér

en: Install Plugin:
nb: Installer Plugin:

en: Installed Plugins
nb: Installerte plugins:

en: Insufficient privileges to perform this operation.
nb: Manglende rettigheter til å utføre denne operasjonen.

en: Invalid %(type)s name.
nb: Ugyldig %(type)s navn.

en: Invalid %(type)s value.
nb: Ugyldig%(type)s verdi.

en: Invalid Attachment
nb: Ugyldig Vedlegg

en: Invalid Changeset Number
nb: Ikke gyldig endringsnummer

en: Invalid Completion Date
nb: Ugyldig ferdigstillelsesdato

en: Invalid Date
nb: Ugyldig dato

en: Invalid Report Number
nb: Finner ikke rapportnummer

en: Invalid Ticket
nb: Ugyldig saksnummer

en: Invalid URL encoding (was %(path_info)r)
nb: Ugyldig URL-koding (var %(path_info)r)

en: Invalid Wiki page: %(message)s
nb: Ugyldig Wiki-side: %(message)s

en: Invalid arguments
nb: Ugyldige argumenter

en: Invalid attachment: %(message)s
nb: Ugyldig vedlegg: %(message)s

en: Invalid changeset number
nb: Ugylding endringssett nummer

en: Invalid comment threading identifier
nb: Feil med id for kommentar

en: Invalid component name.
nb: Ugyldig komponentnavn.

en: Invalid email encoding setting: %(pref)s
nb: Ugyldig tegnsettvalg for e-post: %(pref)s

en: Invalid key "%(key)s"
nb: Ugyldig nøkkel "%(key)s"

en: Invalid log level
nb: Ugyldig loggnivå

en: Invalid log type
nb: Ugyldig loggtype

en: Invalid milestone name
nb: Ugyldig navn for milepæl

en: Invalid milestone name.
nb: Ugyldig navn for milepæl

en: Invalid query constraint value
nb: Ugyldig verdi for å avgrense spørring

en: Invalid resource identifier '%(id)s'
nb: Ugyldig ressurs-identifikator '%(id)s'

en: Invalid ticket id list: %(value)s
nb: Ugyldig saksnummer liste: %(value)s

en: Invalid ticket number
nb: Ugyldig saksnummer

en: Invalid up/down value: %(value)s
nb: Ugyldig opp/ned verdi: %(value)s

en: Invalid version name.
nb: Ugyldig versjonsnavn.

en: Invoking trac-admin without command starts interactive mode.
nb: Kjøring av trac-admin uten kommando starter interaktivt modus.

en: Jump to the chosen preselected path
nb: Snarvei til forhåndsvalgt sti

en: Keyboard Shortcuts
nb: Tastatursnarveier

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: Language
nb: Språk

en: Language:
nb: Språk:

en: Last Change
nb: Siste endring

en: Latest Revision
nb: Siste revisjon

en: Leave a redirection page at the old location
nb: Opprett en side på forrige plassering som viser til den nye

en: Legend:
nb: Forklaring:

en: License:
nb: Lisens:

en: Line
nb: Linje

en: Line %(lineno)d: Entry before first section header
nb: Linje %(lineno)d: Data før første seksjonsheading

en: Line %(lineno)d: Invalid entry
nb: Linje %(lineno)d: Ugyldig

en: Line numbers
nb: Linjenummer

en: Load
nb: Last

en: Local variables:
nb: Lokale variabler:

en: Location:
nb: Lokasjon:

en: Log Message
nb: Endringsmelding

en: Log file:
nb: Loggfil:

en: Log level:
nb: Logg nivå:

en: Login
nb: Logg inn

en: Logout
nb: Logg ut

en: MIME Types
nb: MIME-typer

en: Manage %(label_plural)s
nb: Administrér %(label_plural)s

en: Manage Components
nb: Administrere komponenter

en: Manage Milestones
nb: Administrere Milepæler

en: Manage Plugins
nb: Administrere Plugins

en: Manage Repositories
nb: Administrere Repositorier

en: Manage Versions
nb: Administrere versjoner

en: Max items per page
nb: Maks. antall per side

en: Merge changes
nb: Flett endringer

en: Message:
nb: Melding:

en: Milestone
nb: Milepæl

en: Milestone "%(name)s" already exists, please choose another name.
nb: Milepælen "%(name)s" finnes allerede, velg et annet navn

en: Milestone %(name)s
nb: Milepæl %(name)s

en: Milestone %(name)s already exists.
nb: Milepæl %(name)s finnes allerede.

en: Milestone %(name)s completed
nb: Milepæl %(name)s ferdig

en: Milestone %(name)s does not exist.
nb: Milepæl %(name)s finnes ikke.

en: Milestone:
nb: Milepæl:

en: Milestones
nb: Milepæler

en: Milestones reached
nb: Oppnådde milepæler

en: Missing arguments to add a repository.
nb: Mangler parametere for å legge til repository.

en: Missing arguments to add an alias.
nb: Mangler parametere for å legge til alias.

en: Missing environment variable "TRAC_ENV". Trac requires this variable to point to a valid Trac environment.
nb: Manglende miljøvariabel "TRAC_ENV". Trac avhenger av denne"
    " variabelen og den må peke til et gyldig Trac-prosjekt.

en: Missing field
nb: Manglende felt

en: Missing or invalid form token. %(msg)s
nb: Manglende eller ugyldig skjema token. %(msg)s

en: Modified
nb: Endret

en: Modify %(label_singular)s
nb: Endre %(label_singular)s

en: Modify Component:
nb: Endre komponent:

en: Modify Milestone:
nb: Endre Milepæl:

en: Modify Repository:
nb: Endre Repository:

en: Modify Ticket
nb: Endre Saken

en: Modify Version:
nb: Endre Versjon:

en: Most recent call last:
nb: Nyeste kall sist:

en: Multi-values fields not supported yet
nb: Felt for flere verdier er ikke støttet

en: Name
nb: Navn

en: Name of the milestone:
nb: Milepælens navn:

en: Name:
nb: Navn

en: Need at least PySqlite %(version)s or higher
nb: Behøver minst PySqlite %(version)s eller høyere

en: Neither %(from_)s nor %(reply_to)s are specified in the configuration.
nb: Hverken %(from_)s eller %(reply_to)s er spesifisert i konfigurasjonen.

en: New Milestone
nb: Ny Milepæl

en: New Report
nb: Ny Rapport

en: New Ticket
nb: Ny sak

en: New name:
nb: Nytt navn:

en: Next
nb: Neste

en: Next Change
nb: Neste endring

en: Next Changeset
nb: Neste endringssett

en: Next Page
nb: Neste side

en: Next Period
nb: Neste periode

en: Next Revision
nb: Neste revisjon

en: Next Ticket
nb: Neste sak

en: Next Version
nb: Neste Versjon

en: Next status will be '%(name)s'
nb: Neste status vil være '%(name)s'

en: No %s selected
nb: Ingen %s valgt

en: No administration panels available
nb: Ingen administrasjonspanel tilgjengelig

en: No available MIME conversions from %(old)s to %(new)s
nb: Ingen MIME-oversettelse fra %(old)s til %(new)s tilgjengelig

en: No changes
nb: Ingen endringer

en: No changeset %(rev)s in the repository
nb: Endringssett %(rev)s finnes ikke i kildekodelager

en: No component selected
nb: Ingen komponent valgt

en: No date set
nb: Ingen dato satt

en: No default repository defined
nb: Standard repository ikke definert

en: No differences to show
nb: Ingen endringer å vise

en: No file uploaded
nb: Ingen fil lastet opp

en: No files found
nb: Ingen filer funnet

en: No image "%(id)s" attached to %(parent)s
nb: Ikke noe bilde "%(id)s" som vedlegg til %(parent)s

en: No matches found.
nb: Ingen treff.

en: No milestone selected
nb: Ingen milepæl valgt

en: No node %(path)s at revision %(rev)s
nb: Ingen node %(path)s i revisjon %(rev)s

en: No permission to change the ticket reporter.
nb: Mangler rettigheter til å endre hvem som har rapportert saken.

en: No permission to change ticket fields.
nb: Ikke rettighet til å endre felter for saken.

en: No permission to edit the ticket description.
nb: Mangler rettigheter til å endre saksbeskrivelsen.

en: No permission to view change log
nb: Mangler rettigheter til å se endringsloggen

en: No permission to view changeset %(rev)s on %(repos)s
nb: Mangler rettighet til å se endringssett %(rev)s i %(repos)s

en: No permissions to add a comment.
nb: Ingen rettigheter til å legge inn kommentar

en: No reports available.
nb: Ingen rapporter tilgjengelig.

en: No repositories were selected.
nb: Ingen repository valgt.

en: No repository specified and no default repository configured.
nb: Fant ikke noe repository og ikke noe standard repository konfigurert.

en: No results
nb: Ingen resultat

en: No revisions
nb: Ingen revisjoner

en: No revisions found
nb: Ingen revisjoner funnet

en: No such changeset
nb: Endringssett finnes ikke

en: No such node
nb: Node finnes ikke

en: No svn:externals configured in trac.ini
nb: Ingen svn:externals er konfigurert i trac.ini

en: No tickets found
nb: Ingen saker funnet

en: No upgrade module for version %(num)i (%(version)s.py)
nb: Ingen oppgraderingsmodul for versjon %(num)i (%(version)s.py

en: No version "%(num)s" for Wiki page "%(name)s"
nb: Ingen versjon "%(num)s" for Wiki siden "%(name)s"

en: No version %(version)d for comment %(cnum)d on ticket #%(ticket)s
nb: Ingen versjon %(version)d for kommentar %(cnum)d på sak #%(ticket)s

en: No version selected
nb: Ingen versjon valgt

en: Non-ascii environment path '%(path)s' not supported.
nb: Kun ren ASCII støttes for stien til prosjektet ('%(path)s').

en: None
nb: Ingen

en: Nonexistent path
nb: Stien finnes ikke

en: Note that [1:Subject] or [2:Group] names can't be all upper-case,
          as that is reserved for permission names.
nb: Merk at [1:brukernavn] eller [2:gruppenavn] ikke kan bestå kun av store bokstaver
          da dette er reservert for navn på rettigheter.

en: Note that the %(name)s plugin seems to be involved.
nb: Merk at %(name)s plugin virker å være involvert.

en: Note that the following plugins seem to be involved:
nb: Merk at følgende plugins virker å være involvert:

en: Note: Universal Co-ordinated Time (UTC) is also known as Greenwich Mean Time (GMT).[1:]
            A positive offset is used to indicate a timezone at the east of Greenwich, i.e. ahead of Universal Time.
nb: Merk: Universell tid (UTC) er synonymt med Greenwich Mean Time (GMT).[1:]
    Positivt avvik benyttes for å indikere en tidssone øst for Greenwich, altså foran Universell tid.

en: Old / New
nb: Gammel / Ny

en: Older Revisions
nb: Eldre revisjoner

en: Open (by due date)
nb: Åpen (etter frist)

en: Open (no due date)
nb: Åpen (ingen frist)

en: Or
nb: Eller

en: Order
nb: Rekkefølge

en: Order numbers must be unique
nb: Nummer for rekkefølge må være unikt

en: Original Format
nb: Orginalt format

en: Otherwise, please %(create)s a new bug report
                    describing the problem and explain how to reproduce it.
nb: Ellers, vennligst %(create)s en ny feilrapport
                    som beskriver problemet og hvordan det kan gjenskapes.

en: Owned by:
nb: Eies av:

en: Owner
nb: Eier

en: Owner:
nb: Eier:

en: Page %(name)s does not exist
nb: Siden %(name)s finnes ikke

en: Page %(name)s not found
nb: Siden %(name)s ikke funnet

en: Page %(num)d
nb: Side %(num)d

en: Page %(page)s is beyond the number of pages in the query
nb: Siden %(page)s finnes ikke for denne spørringen

en: Page history
nb: Side-historikk

en: Page is read-only
nb: Siden kan bare leses

en: Page not modified
nb: Siden er ikke endret

en: Page not modified, showing latest version.
nb: Siden ikke endret, viser siste versjon.

en: Parent Directory
nb: Ett nivå opp

en: Parent directory
nb: Ett nivå opp

en: Permissions
nb: Rettigheter

en: Plain Text
nb: Ren tekst

en: Please report this issue to the plugin maintainer.
nb: Vennligst rapporter denne feilen til den som vedlikeholder plugin.

en: Please review all those changes and manually merge them with your
            own changes. [1:]
            If you're unsure about what you're doing, please press [2:Cancel]
            (losing your changes) and start editing the latest version of the page
            again.
nb: Vennligst se over alle disse endringene og du må integrere de med dine
            egne endringer manuelt. [1:]
            Hvis du er usikker på hva du gjør, trykk [2:Avbryt]
            (dine endringer blir borte) og start redigerering på nytt basert på nyeste
            versjon.

en: Please review your configuration, probably starting with %(section)s in your %(tracini)s.
nb: Vennligst sjekk konfigurasjonen, spesielt kasnkje %(section)s i prosjektets %(tracini)s.

en: Please visit the Trac open source project:
            [1:http://trac.edgewall.org/]
nb: Besøk Trac åpen kildekode prosjektet:
            [1:http://trac.edgewall.org/]

en: Plugin %(name)s already installed
nb: Plugin %(name)s allerede installert

en: Possible Values
nb: Mulige verdier

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Preferences:
nb: Innstillinger:

en: Prepare Diff
nb: Vis diff

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: Preview Page
nb: Forhåndvis siden

en: Preview changes to comment %(cnum)s
nb: Forhåndsvis endringer for kommentar %(cnum)s

en: Preview:
nb: Forhåndsvisning:

en: Previous
nb: Forrige

en: Previous Change
nb: Forrige endring

en: Previous Changeset
nb: Forrige endringssett

en: Previous Page
nb: Forrige side

en: Previous Period
nb: Forrige periode

en: Previous Revision
nb: Forrige revisjon

en: Previous Ticket
nb: Forrige sak

en: Previous Version
nb: Forrige Versjon

en: Priorities
nb: Prioriteter

en: Priority
nb: Prioritet

en: Project
nb: Prosjekt

en: Project Name [%(default)s]>
nb: Prosjektnavn [%(default)s]>

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Property %(label)s %(rendered)s
nb: Egenskap %(label)s %(rendered)s

en: Property %(name)s
                      changed from %(old)s to %(new)s
nb: Egenskap %(name)s
                      endret fra %(old)s til %(new)s

en: Property %(name)s deleted
nb: Egenskapen %(name)s slettet

en: Property %(name)s set to %(value)s
nb: Egenskap %(name)s satt til %(value)s

en: Property %(prop)s changed
nb: Egenskap %(prop)s endret

en: Property [1:%(name)s] set to %(value)s
nb: Egenskap [1:%(name)s] satt til %(value)s

en: Query filter requires field and constraints separated by a "="
nb: Filter for spørring krever felt og verdi adskilt av en "="

en: Query filter requires field name
nb: Filter for spørring krever feltnavn

en: Query filters
nb: Filter for spørring

en: Query for Report: (can be either SQL or, if starting with [1:query:],
                  a [2:TracQuery] expression)
nb: Rapport-spørring: (kan være enten SQL eller, om den starter med [1:query:],
                  en [2:TracQuery] spørring)

en: Query max %(max)s is invalid.
nb: Spørring max %(max)s er ikke gyldig.

en: Query page %(page)s is invalid.
nb: Spørring side %(page)s er ikke gyldig.

en: Query parameter "sort=%(sort_col)s"  is invalid
nb: Spørre-parameter "sort=%(sort_col)s" er ikke gyldig

en: Quickjump to %(name)s
nb: Snarvei til %(name)s

en: RSS Feed
nb: RSS-strøm

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Released
nb: Lansert

en: Released:
nb: Lansert:

en: Remove from Cc
nb: Fjern fra Cc

en: Remove selected items
nb: Fjern valgte verdier

en: Removed
nb: Fjernet

en: Rename [1:%(name)s]
nb: Omdøp [1:%(name)s]

en: Rename page
nb: Døp om side

en: Renaming the page will rename all existing versions of the page in place.
nb: "Omdøping av siden vil gi nytt navn til alle eksisterende versjoner av "
    "siden.

en: Replace existing attachment of the same name
nb: Erstatt vedlegg med samme navn

en: Reply
nb: Svar

en: Reply to comment %(cnum)s
nb: Svar til kommentar %(cnum)s

en: Reply, quoting this description
nb: Svar, med kopi av beskrivelsen

en: Report Title:
nb: Tittel:

en: Report arguments
nb: Rapport parametere

en: Report failed: %(error)s
nb: Rapport feilet: %(error)s

en: Report {%(num)s} does not exist.
nb: Rapport {%(num)s} finnes ikke.

en: Report {%(num)s} has no SQL query.
nb: Rapport {%(num)s} mangler SQL spørring.

en: Reported by:
nb: Rapportert av:

en: Reporter
nb: Rapporterer

en: Reporter:
nb: Rapportert av:

en: Repositories
nb: Repositorier

en: Repository '%(repo)s' not found
nb: Repository '%(repo)s' ikke funnet

en: Repository Index
nb: Repository Indeks

en: Repository URL
nb: URL til repository

en: Repository changesets
nb: Repository endringssett

en: Resolution
nb: Løsning

en: Resolutions
nb: Løsninger

en: Restore session:
nb: Last sesjon:

en: Results
nb: Resultater

en: Resyncing repository history for %(reponame)s...
nb: Synkroniserer repository historikk for %(reponame)s...

en: Retarget associated open tickets to milestone:
nb: Overfør tilknyttede åpne saker til milepæl:

en: Retarget associated tickets to milestone
nb: Overfør tilknyttede saker til milepæl

en: Reverse Diff
nb: Reversert diff

en: Review
nb: Sjekk

en: Review Changes
nb: Sjekk endringer

en: Revision
nb: Revisjon

en: Revision %(num)s
nb: Revisjon %(num)s

en: Revision Log
nb: Revisjonslogg

en: Revision Log (restarting at %(path)s, rev. %(rev)s)
nb: Endringslogg (start i %(path)s, revisjon %(rev)s)

en: Revision Log Mode:
nb: Modus for revisjonslogg:

en: Revision in which the line changed
nb: Revisjon som endret linjen

en: Revision info
nb: Revisjonsinformasjon

en: Roadmap
nb: Tidsplan

en: SQL Query
nb: SQL spørring

en: Save
nb: Lagre

en: Save changes
nb: Lagre endringer

en: Save query
nb: Lagre spørring

en: Save report
nb: Lagre rapport

en: Save updated query in report {%(id)s}
nb: Lagre endret spørring som rapport {%(id)s}

en: Schedule
nb: Tidsplan

en: Search
nb: Søk

en: Search %(project)s
nb: Søk i %(project)s

en: Search query too short. Query must be at least %(num)s characters long.
nb: Søkestrengen er for kort. Strengen må minst være %(num)s karakterer.

en: Search:
nb: Søk:

en: Section
nb: Seksjon

en: Secure cookies are enabled, you must use https to submit forms.
nb: Sikre informasjonskapsler aktivert, bruk https for å sende skjema.

en: See [wiki:"%(name)s"].
nb: Se [wiki:"%(name)s"].

en: See the diffs
nb: vis forskjeller

en: See the preview
nb: Se forhåndsvisning

en: Select paths and revs for Diff
nb: Velg stier og revisjoner for Diff

en: Select the base and the target for the diff:
nb: Velg basis og mål for sammenligning:

en: Selecting and pressing 'Preview' enters a two-column [edit|preview] mode
nb: Velg 'Forhåndsvis' for å gå til to-kolonne [edit|preview] modus

en: Session key:
nb: Sesjonsnøkkel:

en: Severities
nb: Alvorlighetsgrader

en: Severity
nb: Alvorlighetsgrad

en: Show all descriptions
nb: Vis alle beskrivelser

en: Show completed milestones
nb: Vis ferdige milepæler

en: Show differences
nb: Vis forskjeller

en: Show entry in browser
nb: Vis valg i kildekodevisning

en: Show full changeset
nb: Vis fullt endringssett

en: Show full log messages
nb: Vis fulle logg meldinger

en: Show only adds and deletes
nb: Vis kun nye og slettede

en: Show original file (revision %(old_rev)s)
nb: Vis orginal fil (revisjon %(old_rev)s)

en: Show previous version in browser
nb: Vis forrige versjon i kodevisning

en: Show revision %(rev)s of this file in browser
nb: Vis revisjon %(rev)s av denne filen i kodevisning

en: Show revision log
nb: Se revisjonslogg

en: Show the %(range)s differences restricted to %(path)s
nb: Vis %(range)s forskjeller innenfor %(path)s

en: Show the changes in full context
nb: Vis endringer i full kontekst

en: Show the changeset %(id)s restricted to %(path)s
nb: Vis endringssett %(id)s innenfor %(path)s

en: Show under each result:
nb: Vis under hvert resultat:

en: Show what was removed (content at revision %(old_rev)s)
nb: Vis fjernet (innhold ved revisjon %(old_rev)s)

en: Size
nb: Størrelse

en: Someone else has modified that page since you started your edits.
nb: Siden har blitt endret av andre etter at du begynte å redigere.

en: Sorry, can not save your changes. This ticket has been modified by someone else since you started
nb: Beklager, dine endringer kan ikke lagres. Denne saken har blit endret av noen andre siden du begynte

en: Sorry, no documentation found
nb: Beklager, ingen dokumentasjon funnet

en: Sorry, this page has been modified by somebody else since you started
                editing. Your changes cannot be saved.
nb: Beklager, denne siden har blitt endret av en annen siden du begynte
                redigering. Dine endringer kan ikke lagres.

en: Sort by %(col)s %(direction)s
nb: Sorter etter %(col)s %(direction)s

en: Space or comma delimited email addresses and usernames are accepted.
nb: Mellomrom eller komma-separert, e-post eller brukernavn tillat.

en: Start Page
nb: Startsiden

en: Stop on copy
nb: Stop ved kopi

en: Style:
nb: Stil:

en: Subject
nb: Subjekt

en: Subject:
nb: Subjekt:

en: Submit changes
nb: Send endringer

en: Submit changes to comment %(cnum)s
nb: Lagre endringer for kommentar %(cnum)s

en: Subversion >= 1.0 required, found %(version)s
nb: Subversion >= 1.0 nødvendig, fant %(version)s

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Summary:
nb: Tittel:

en: Switch to plain text view
nb: Bytt til ren tekst visning

en: Syntax Highlighting
nb: Syntaksmarkering

en: Syslog
nb: Systemlogg

en: System Information
nb: Systeminformasjon

en: System Information:
nb: Systeminformasjon:

en: TLS enabled but server does not support TLS
nb: TLS er aktivert, men serveren støtter ikke TLS

en: Tab-delimited Text
nb: Tabulator-delt tekst

en: Table of Contents
nb: Innholdsfortegnelse

en: The %(change)s has been saved, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
nb: %(change)s har blitt lagret, men en feil oppstod ved utsending av varslinger: %(message)s

en: The %(field)s value "%(name)s" has been added.
nb: VFeltverdien %(field)s til "%(name)s" har blit lagt til.

en: The Pygments syntax highlighter can be used with
          different coloring styles.
nb: Pygments syntax markering kan brukes med
          forskjellige farger og markeringstema effekter.

en: The Trac Environment needs to be upgraded.
    
    Run "trac-admin %(path)s upgrade"
nb: Trac-prosjektet må oppgraderes.
    
    Kjør "trac-admin %(path)s upgrade"

en: The Wiki page field '%(field)s' is invalid: %(message)s
nb: Wiki side feltet '%(field)s' er ugyldig: %(message)s

en: The action "%(name)s" is not available.
nb: Rollen "%(name)s" er ikke tilgjengelig.

en: The action that triggered the error was:
nb: Handlingen som forårsaket feilen var:

en: The alias "%(name)s" has been added.
nb: Aliaset "%(name)s" har blitt lagt til.

en: The complete history of the page will be moved to the new location.
nb: Hele sidens historikk vil flyttes til ny lokasjon.

en: The component "%(name)s" has been added.
nb: Komponenten "%(name)s" har blitt lagt til.

en: The date "%(date)s" is outside valid range. Try a date closer to present time.
nb: Datoen "%(date)s" er utenfor gyldig intervall. Forsøk en dato nærmere i dag.

en: The file or directory '%(path)s' doesn't exist at revision %(rev)s or at any previous revision.
nb: Filen eller mappen '%(path)s' finnes ikke i revisjon %(rev)s eller i noen tidligere revisjon.

en: The following arguments are missing: %(args)s
nb: Følgende argumenter mangler: %(args)s

en: The following component has been disabled: | The following components have been disabled:
nb[0]: Følgende komponent har blitt deaktivert:
nb[1]: Følgende komponenter har blitt deaktivert:

en: The following component has been enabled: | The following components have been enabled:
nb[0]: Følgende komponent har blitt aktivert:
nb[1]: Følgende komponenter har blitt aktivert:

en: The following errors happened while copying the environment:
nb: Følgende feil oppstod når prosjektområdet ble kopiert:

en: The following pages have a name similar to this page, and may be related:
nb: Følgende sider har navn som ligner denne siden, og kan være relatert:

en: The milestone "%(name)s" has been added.
nb: Milepælen "%(name)s" har blitt opprettet.

en: The milestone "%(name)s" has been deleted.
nb: Milepælen "%(name)s" har blitt slettet.

en: The new name must be different from the old name.
nb: Nytt sidenavn må være forskjellig fra eksisterende navn.

en: The owner will be changed from %(current_owner)s
nb: Eier vil endres fra %(current_owner)s

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(authname)s
nb: Eier vil endres fra %(current_owner)s til %(authname)s

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(selected_owner)s
nb: Eier vil endres fra %(current_owner)s til %(selected_owner)s

en: The page %(name)s already exists.
nb: Siden %(name)s finnes allerede.

en: The page %(name)s does not exist. You can create it here.
nb: Siden %(name)s finnes ikke. Du kan opprette den her.

en: The page %(name)s has been deleted.
nb: Siden %(name)s har blitt slettet.

en: The permission %(action)s was already granted to %(subject)s.
nb: Rettighet "%(action)s" allerede gitt til "%(subject)s"

en: The report has been created.
nb: Rapporten har blitt opprettet.

en: The report {%(id)d} has been deleted.
nb: Rapporten {%(id)d} er slettet.

en: The repository "%(name)s" has been added.
nb: Repository "%(name)s" har blitt lagt til.

en: The repository directory must be absolute
nb: Repository filområdet må være absolutt

en: The repository type '%(type)s' is not supported
nb: Repository type '%(type)s' er ikke støttet

en: The resolution will be deleted
nb: Løsningstype vil bli slettet

en: The resolution will be set
nb: Avslutningsgrunn vil settes

en: The resolution will be set to %(name)s
nb: Avslutningsgrunn vil settes til %(name)s

en: The selected %(field)s values have been removed.
nb: Verdiene for valgt felt %(field)s har blitt fjernet.

en: The selected components have been removed.
nb: Valgte komponenter har blitt fjernet.

en: The selected milestones have been removed.
nb: Valgte milepæler har blitt fjernet.

en: The selected permissions have been revoked.
nb: Valgte rettigheter har blitt fjernet.

en: The selected repositories have been removed.
nb: Valgte repositories har blitt fjernet

en: The selected versions have been removed.
nb: Valgte versjoner har blitt fjernet.

en: The session key is used to identify stored custom
          settings and session data on the server. Although it is
          automatically generated by default, you may change it to something
          easier to remember at any time if you wish to load your settings
          in a different web browser.
nb: Sesjonsnøkkelen benyttes for å identifisere lagrede
          innstillinger og sesjonsinformasjon på serveren. Selv om den er
          automatisk generert kan du endre den til noe
          som er lettere å huske om du ønsker å laste innstillingene
          i en annen nettleser.

en: The subject %(subject)s has been added to the group %(group)s.
nb: Subjektet %(subject)s har blitt lagt til i gruppen %(group)s.

en: The subject %(subject)s has been granted the permission %(action)s.
nb: Subjektet %(subject)s har blitt tildelt rettigheten %(action)s.

en: The subject %(subject)s was already added to the group %(group)s.
nb: Subjektet %(subject)s var allerede medlem i gruppen %(group)s.

en: The ticket #%(id)s has been deleted.
nb: Saken #%(id)s er slettet.

en: The ticket comment %(num)s on ticket #%(id)s has been deleted.
nb: Kommentar %(num)s for sak #%(id)s er slettet.

en: The ticket field '%(field)s' is invalid: %(message)s
nb: Saksfeltet '%(field)s' er ikke gyldig: %(message)s

en: The ticket has been created, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
nb: Saken har blitt opprettet, men feil oppstod ved utsending av varslinger: %(message)s

en: The ticket will be disowned
nb: Saken vil bli uten eier

en: The user %(user)s requires read _and_ write permissions to the database file %(path)s and the directory it is located in.
nb: Brukeren %(user)s må ha lese _og_ skrive rettigheter til database filen %(path)s og til mappen den ligger i.

en: The version "%(name)s" has been added.
nb: Versjonen %(name)s har blitt opprettet.

en: The version %(version)d of the page %(name)s has been deleted.
nb: Versjonen %(version)d av siden %(name)s har blitt slettet.

en: The versions %(from_)d to %(to)d of the page %(name)s have been deleted.
nb: Versjoner %(from_)d til %(to)d av siden %(name)s har blitt slettet.

en: The web server does not have sufficient permissions to store files in
                the environment plugins directory.
nb: Web-serveren har ikke nødvendige rettigheter til å lagre filer i
                prosjektets plugin-mappe.

en: The wiki page is too long (must be less than %(num)s characters)
nb: Wiki siden er for lang (må være kortere enn %(num)s tegn)

en: There was an internal error in Trac.
                    It is recommended that you notify your local
                    [1:
                        Trac administrator] with the information needed to
                    reproduce the issue.
nb: En intern feil oppstod i Trac.
                    Det anbefales at du kontakter din lokale
                    [1:
                        Trac administrator] med nødvendig informasjon for
                    reprodusere feilen.

en: This checkbox allows you to add or remove yourself from the CC list.
nb: Med denne sjekkboksen kan du legge til eller fjerne deg fra CC listen.

en: This information is used to associate your login name with your
            email address and full name, which is used for email
            notification and RSS feeds, for example.
nb: Denne informasjonen benytes til å knytte sammen ditt login navn med din\        email adresse og fulle navn, og benyttes for eksempel til
            email varsling og RSS-strømmer.

en: This information is used to automatically populate some forms
            on this site with your contact details.
nb: Denne informasjonen benyttes i prosjektet til automatisk å fylle\        inn noen skjema med dine kontaktdetaljer.

en: This is an irreversible operation.
nb: Denne handlingen kan ikke gjøres om.

en: This is probably a local installation issue.
nb: Dette er sannsynligvis en installasjonssak.

en: This page lets you customize your personal settings for this site.
          These settings are stored on the server and are identified by a session
          key stored in a browser cookie. That cookie allows your settings to be
          restored on subsequent visits.
nb: Denne siden lar deg endre personlige innstillinger for prosjektet.
          Disse innstillingene lagres på serveren, identifisert via en sesjonsnøkkel
          lagret i en informasjonskapsel. Denne gjør at dine innstillinger kan
          hentes frem ved fremtidige besøk.

en: This site provides keyboard shortcuts for
          faster access to certain functions of this site. As these shortcuts can
          cause conflicts with shortcuts provided by the desktop system or
          web browser, they are disabled by default. See
          [1:TracAccessibility]
          for more information on access keys.
nb: Nettstedet tilbyr tastatursnarveier for
          raskere tilgang til enkelte funksjoner. Da disse snarveiene kan
          komme i konflikt med snarveier i operativsystem eller
          nettleser, så er de ikke aktivert som standard. Se
          [1:TracAccessibility]
          for mer infomasjon om tastatursnarveier.

en: Ticket
nb: Sak

en: Ticket #%(id)s
nb: Sak #%(id)s

en: Ticket #%(num)s and all associated data removed.
nb: Sak %(num)s og all tilhørende informasjon er slettet.

en: Ticket #%(num)s, comment %(cnum)d
nb: Sak #%(num)s, kommentar %(cnum)d

en: Ticket #%(num)s: %(summary)s
nb: Sak #%(num)s: %(summary)s

en: Ticket #%(shortname)s
nb: Sak #%(shortname)s

en: Ticket %(id)s does not exist.
nb: Saken %(id)s finnes ikke.

en: Ticket Comment Diff
nb: Forskjeller sakskommentar

en: Ticket Comment History
nb: Kommentarhistorikk

en: Ticket Diff
nb: Diff for sak

en: Ticket History
nb: Sakshistorikk

en: Ticket System
nb: Sakssystem

en: Ticket Type
nb: Sakstype

en: Ticket Types
nb: Sakstyper

en: Ticket URL: <%(link)s>
nb: Sak URL: <%(link)s>

en: Ticket comment is too long (must be less than %(num)s characters)
nb: Beskrivelsen for saken er for lang (må være kortere enn %(num)s tegn)

en: Ticket description is too long (must be less than %(num)s characters)
nb: Beskrivelsen for saken er for lang (må være kortere enn %(num)s tegn)

en: Ticket updates
nb: Saks-oppdateringer

en: Tickets
nb: Saker

en: Tickets must contain a summary.
nb: Saken må ha en tittel.

en: Time
nb: Tid

en: Time zone:
nb: Tidssone:

en: Timeline
nb: Tidslinje

en: Timestamp:
nb: Tid:

en: Title
nb: Tittel

en: To [%(rev)s]
nb: Til [%(rev)s]

en: To that end, you could %(create)s a ticket.
nb: Du kan %(create)s en sak for dette.

en: To:
nb: Til:

en: Today
nb: I dag

en: Trac Error
nb: Trac feil

en: Trac detected an internal error:
nb: En intern feil oppstod:

en: Trac is distributed under the modified BSD License.[1:]
            The complete text of the license can be found
            [2:online]
            as well as in the [3:COPYING] file included in the distribution.
nb: Trac distribueres under en modifisert BSD License.[1:]
            Komplett tekst for lisensen finnes
            [2:online]
            og også i [3:COPYING] filen inkludert i distribusjonen.

en: Trac: Integrated SCM & Project Management
nb: Trac: Integrert Kildekode & Prosjekt Management

en: Try [1:downloading] the file instead.
nb: Forsøk å [1:last ned] filen i stedet.

en: Unable to send email due to identity crisis.
nb: Kan ikke sende e-post grunnet identitetsfeil

en: Unified Diff
nb: Enhetlig diff

en: Unknown action
nb: Ukjent rolle

en: Unknown administration panel
nb: Ukjent administrasjonspanel

en: Unknown log level %(level)s
nb: Ukjent loggnivå %(level)s

en: Unknown log type %(type)s
nb: Ukjent loggtype %(type)s

en: Unknown preference panel
nb: Ukjent innstillingspanel

en: Unknown scheme "%(scheme)s"; database connection string must start with {scheme}:/
nb: Ukjent skjema "%(scheme)s"; tilkoblingsstreng for database må starte med {scheme}:/

en: Unmodified
nb: Uendret

en: Unparented attachment %(id)s
nb: Vedlegg uten tilhørighet %(id)s

en: Unsupported database type "%(scheme)s"
nb: Database typen "%(scheme)s" er ikke støttet

en: Unsupported version control system "%(name)s": %(error)s
nb: Ikke støttet versjonskontroll system "%(name)s": %(error)s

en: Unsupported version control system "%(name)s": Can't find an appropriate component, maybe the corresponding plugin was not enabled?
nb: Ikke støttet versjonskontroll system "%(name)s": Kan ikke finne et passende adapter, kanskje en plugin som ikke er aktivert?

en: Up
nb: Opp

en: Update
nb: Oppdater

en: Upload a plugin packaged as Python egg.
nb: Last opp en plugin pakket som Python egg.

en: Upload failed
nb: Opplasting feilet

en: Uploaded file is not a Python source file or egg
nb: Opplastet fil er ikke Python fil eller egg

en: Usage: trac-admin </path/to/projenv> [command [subcommand] [option ...]]
nb: Bruk: trac-admin </path/to/projenv> [command [subcommand] [option ...]]

en: User
nb: Bruker

en: Using the template:
nb: Bruk mal:

en: Value
nb: Verdi

en: Version
nb: Versjon

en: Version %(name)s already exists.
nb: Versjon %(name)s finnes allerede.

en: Version %(name)s does not exist.
nb: Versjon %(name)s finnes ikke.

en: Version %(num)s
nb: Versjon %(num)s

en: Version %(num)s of page "%(name)s" does not exist
nb: Versjon %(num)s for siden "%(name)s" finnes ikke

en: Version %(version)s by %(author)s
nb: Versjon %(version)s av %(author)s

en: Version %(version)s by %(author)s: %(comment)s
nb: Versjon %(version)s av %(author)s: %(comment)s

en: Version Control
nb: Versjonskontroll

en: Versions
nb: Versjoner

en: View %(name)s
nb: Vis %(name)s

en: View %(path)s
nb: Vis %(path)s

en: View %(realm)s
nb: Se %(realm)s

en: View Changeset
nb: Vis endringssett

en: View Directory
nb: Vis mappe

en: View File
nb: Vis filen

en: View Latest Revision
nb: Se siste revisjon

en: View Latest Version
nb: Se siste versjon

en: View Repository:
nb: Vis Repository:

en: View Revision Log
nb: Se revisjonslogg

en: View Root Directory
nb: Vis Root Mappe

en: View Tickets
nb: Se Saker

en: View WikiStart
nb: Vis WikiStart

en: View attachment
nb: Vis vedlegg

en: View changes
nb: Se endringer

en: View changes...
nb: Se endringer...

en: View changeset %(rev)s
nb: Vis endringssett %(rev)s

en: View changeset [%(rev)s] restricted to %(path)s
nb: Vis endringssett [%(rev)s] begrenset til %(path)s

en: View differences
nb: Se forskjeller

en: View file without annotations
nb: Se fil uten annotasjoner

en: View latest version
nb: Se siste versjon

en: View log starting at this revision
nb: Se logg med start på denne revisjonen

en: View merge source
nb: Vis merge kilde

en: View milestone
nb: Vis milepæl

en: View parent page
nb: Ett nivå opp

en: View removal changeset [%(rev)s]
nb: Vis fjerningssett [%(rev)s]

en: View report
nb: Se på rapport

en: View repository %(repo)s
nb: Vis repository %(repo)s

en: View revision:
nb: Se revisjon:

en: View this version
nb: Se denne versjonen

en: View ticket
nb: Se sak

en: Visit:
nb: Gå til:

en: Warning:
nb: Advarsel:

en: Warning: the wiki-macros directory in the environment is non-empty, but Trac
    doesn't load plugins from there anymore. Please remove it by hand.
nb: Advarsel: Mappen wiki-macros i prosjektområdet er ikke tomt, men Trac
    laster ikke lenger plugins derfra. Vennligst fjern manuelt.

en: Welcome to trac-admin %(version)s
    Interactive Trac administration console.
    Copyright (C) %(year)s Edgewall Software
    
    Type:  '?' or 'help' for help on commands.
nb: Velkommen til trac-admin %(version)s
    Interaktiv Trac administrasjonskonsoll.
    Copyright (c) %(year)s Edgewall Software
    
    Skriv:  '?' eller 'help' for hjelp om kommandoer.

en: When specified, the report number should be "%(num)s".
nb: Når spesifisert skal rapportnummeret være "%(num)s".

en: White space changes
nb: Endringer av mellomrom

en: Wiki History
nb: Wiki-historikk

en: Wiki changes
nb: Wiki-endringer

en: Windows event log
nb: Windows hendelseslogg

en: Yesterday
nb: I går

en: You appear to be using the PHP CGI binary. Trac requires the CLI version for syntax highlighting.
nb: Det virker som om du benytter PHP CGI binærfil. Trac behøver CLI versjonen for syntaksmarkering.

en: You are currently not logged in. You may want to %(do_so)s now.
nb: Du er ikke logget inn, og ønsker kanskje å %(do_so)s nå.

en: You can %(search)s in the repository history to see if that path existed but was later removed
nb: Du kan %(search)s i repository historikken for å se om stien har eksistert for så å senere bli slettet

en: You can remove all items from this list to completely hide this
                  field from the user interface.
nb: Du kan fjerne alle verdier i denne listen for å skjule dette
                  feltet fra brukergrensesnittet.

en: You could also create the same page higher in the hierarchy:
nb: Du kan også opprette samme siden høyere i side-hierarkiet:

en: You don't have permission to replace the attachment %(name)s. You can only replace your own attachments. Replacing other's attachments requires ATTACHMENT_DELETE permission.
nb: Du har ikke rettigheter til å erstatte vedlegget %(name)s. Du kan bare erstatte dine egne vedlegg. Erstatting av andres vedlegg krever ATTACHMENT_DELETE rettighet.

en: You may have to run "repository resync %(name)s".
nb: Du må nå kanskje kjøre "repository resync %(name)s".

en: You may have to run %(resync)s to synchronize Trac with the repository.
nb: Du må kanskje kjøre %(resync)s for å synkronisere Trac med repository.

en: You may load a previously created session by entering the
          corresponding session key below. This lets you share settings between
          multiple computers and web browsers.
nb: Du kan laste en tidligere lagret sesjon ved å legge inn
          sesjonsnøkkelen nedenfor. Dette lar det dele innstillinger mellom
          flere datamaskiner og nettlesere.

en: You may use
                              [1:WikiFormatting] here.
nb: Du kan bruke
                              [1:WikiFormatting] her.

en: You may want to see the %(other_events)s from the Timeline or notify your Trac administrator about the error (detailed information was written to the log).
nb: Du kan se %(other_events)s fra Tidslinjen eller gi beskjed til Trac administrator om feilen (detaljert informasjon ble skrevet til loggen).

en: You must provide a name for the milestone.
nb: Du må angi et navn for milepælen.

en: You must specify a log file
nb: Loggfil må angis

en: You should %(create)s a ticket at the admin Trac to report
                        the issue.
nb: Du kan %(create)s en sak til administrator Trac for å rapportere
                        saken.

en: You should also set up a post-commit hook on the repository to call %(cset_added)s for each committed changeset.
nb: Du bør også sette opp en 'post-commit hook' for repositoriet og kalle %(cset_added)s for hvert nytt endringssett.

en: You should now run "repository resync %(name)s".
nb: Du bør nå kjøre "repository resync %(name)s".

en: You should now run %(resync)s to synchronize Trac with the repository.
nb: Du bør nå kjøre %(resync)s for å synkronisere Trac med repository.

en: You will need to update your post-commit hook to call %(cset_added)s with the new repository name.
nb: Du må oppdatere 'post-commit hook' til å kalle %(cset_added)s with nytt repository navn.

en: Your changes have been saved in version %(version)s.
nb: Dine endringer har blitt lagret i versjon %(version)s.

en: Your changes have been saved.
nb: Dine endringer har blitt lagret.

en: Your email or username:
nb: Din email eller brukernavn:

en: Your preferences have been saved.
nb: Dine innstillinger har blitt lagret.

en: Your workflow attempts to set a resolution but none is defined (configuration issue, please contact your Trac admin).
nb: Arbeidsflyten forsøker å sette løsningstype men ingen er definert (konfigurasjonsproblem, vennligst kontakt Trac administrator).

en: Zip Archive
nb: Zip-arkiv

en: [%(section)s] %(entry)s: expected float, got %(value)s
nb: [%(section)s] %(entry)s: forventet flyttall, fant %(value)s

en: [%(section)s] %(entry)s: expected integer, got %(value)s
nb: [%(section)s] %(entry)s: forventet heltall, fant %(value)s

en: [%(section)s] %(entry)s: expected one of (%(choices)s), got %(value)s
nb: [%(section)s] %(entry)s: forventet en av (%(choices)s), fant %(value)s

en: [1:
                  Show at most
                  [2:]
                  revisions per page.
                ]
nb: [1:
                  Vis maksimalt
                  [2:]
                  revisjoner per side.
                ]

en: [1:
                  View log starting at
                  [2:]
                ]
                [3:
                  and back to
                  [4:]
                ]
nb: [1:
                  Vis logg fra
                  [2:]
                ]
                [3:
                  og tilbake til
                  [4:]
                ]

en: [1:%(duration)s late] (%(date)s)
nb: [1:%(duration)s for sen] (%(date)s)

en: [1:%(time)s] %(title)s
                      by [2:%(author)s]
nb: [1:%(time)s] %(title)s
                      av [2:%(author)s]

en: [1:%(value)s] deleted
nb: [1:%(value)s] slettet

en: [1:File "%(file)s",
                            line [2:%(line)s], in]
                            [3:%(function)s]
nb: [1:Fil "%(file)s",
                            linje [2:%(line)s], i]
                            [3:%(function)s]

en: [1:HTML preview not available], since no preview renderer could handle it.
nb: [1:HTML forhåndsvisning ikke tilgjengelig] da ingen forhåndsviser kunne håndtere det.

en: [1:If you save right away, you risk to revert those changes]
            (highlighted below as deletions).
nb: [1:Hvis du lagrer nå risikerer du å overskrive de endringene]
            (fremhevet nedenfor som slettinger).

en: [1:Note:]
                This repository is defined in [2:[3:trac.ini]]
                and cannot be edited on this page.
nb: [1:Hjelp:]
                Dette repository er definert i [2:[3:trac.ini]]
                og kan ikke bli endret på denne siden.

en: [1:Note:]
            See [2:TracReports] for help on using and creating reports.
nb: [1:Hjelp:]
            Se [2:TracReports] for hjelp til bruk og opprette rapporter.

en: [1:Note:] See
            [2:TracChangeset]
            for help on using the diff feature.
nb: [1:Hjelp:] Se
            [2:TracChangeset]
            for hjelp om endringsvisning.

en: [1:Note:] See
            [2:TracRoadmap] for help on using
            the roadmap.
nb: [1:Hjelp:] Se
            [2:TracRoadmap] for hjelp til bruk av
            tidsplanen.

en: [1:Note:] See
            [2:TracTickets] for help on using
            tickets.
nb: [1:Hjelp:] Se
            [2:TracTickets] for hjelp om
            saker.

en: [1:Note:] See
          [2:TracRoadmap] for help on using
          the roadmap.
nb: [1:Hjelp:] Se
          [2:TracRoadmap] for hjelp til bruk av
          tidsplanen.

en: [1:Note:] See [2:TracBrowser]
            for help on using the repository browser.
nb: [1:Hjelp:] Se [2:TracBrowser]
            for hjelp om kildekode visning.

en: [1:Note:] See [2:TracChangeset]
              for help on using the changeset viewer.
nb: [1:Hjelp:] Se [2:TracChangeset]
              for hjelp til endringslogg visning.

en: [1:Note:] See [2:TracQuery]
            for help on using queries.
nb: [1:Hjelp:] Se [2:TracQuery]
            for hjelp til spørringer.

en: [1:Note:] See [2:TracRevisionLog]
            for help on using the revision log.
nb: [1:Hjelp:] Se [2:TracRevisionLog]
            for hjelp til å bruke endringsloggen.

en: [1:Note:] See [2:TracSearch]
            for help on searching.
nb: [1:Hjelp:] Se [2:TracSearch]
            for hjelp om søking.

en: [1:Note:] See [2:TracTimeline]
            for information about the timeline view.
nb: [1:Hjelp:] Se [2:TracTimeline]
            for informasjon om tidslinjen.

en: [1:Note:] See [2:WikiFormatting] and
            [3:TracWiki] for help on editing wiki content.
nb: [1:Hjelp:] Se [2:WikiFormatting] og
            [3:TracWiki] for hjelp om wiki innhold.

en: [1:View changes from [2:]] [3:]
            and [4:[5:] days back][6:]
            [7:done by [8:]]
nb: [1:Vis endringer fra [2:]] [3:]
            og [4:[5:] dager bakover][6:]
            [7:utført av [8:]]

en: [1:[2:]
                 Show]
          [3:[4:]
                 lines around each change]
nb: [1:[2:]
                 Vis]
          [3:[4:]
                 linjer rundt hver endring]

en: [1:between]
                                [2:]
                                [3:and]
                                [4:]
nb: [1:mellom]
                                [2:]
                                [3:og]
                                [4:]

en: [Error: %(error)s]
nb: [Feil: %(error)s]

en: added
nb: lagt til

en: anonymous
nb: anonym

en: as %(resolution)s
nb:  som %(resolution)s

en: as %(status)s
nb: som %(status)s

en: at [1:Initial Version]
nb: i [1:Første versjon]

en: at [1:Version %(version)s]
nb: i [1:versjon %(version)s]

en: at revision:
nb: i revisjon:

en: begins with
nb: starter med

en: blocked
nb: blokkert

en: blocked:
nb: blokkert:

en: change
nb: Endringen

en: changed from %(old)s to %(new)s
nb: endret fra %(old)s til %(new)s

en: changed from [1:%(old)s] to [2:%(new)s]
nb: endret fra [1:%(old)s] til [2:%(new)s]

en: contains
nb: inneholder

en: copied
nb: kopiert

en: copied from [1:%(path)s]:
nb: kopiert fra [1:%(path)s]:

en: currently edited
nb: under redigering

en: deleted
nb: slettet

en: deleted file %(deleted)s
nb: slettet fil %(deleted)s

en: descending
nb: nedadstigende

en: directory
nb: mappe

en: do so
nb: gjøre det

en: doesn't contain
nb: inneholder ikke

en: eligible
nb: kvalifisert

en: ends with
nb: slutter med

en: field %(name)s must be set
nb: feltet %(name)s er påkrevd

en: file
nb: fil

en: follow-up: | follow-ups:
nb[0]: oppfølging:
nb[1]: oppfølginger:

en: hotcopy can't overwrite existing '%(dest)s'
nb: Sikkerhetskopi kan ikke overskrive ekisterende '%(dest)s'

en: id can't be set for a new ticket request.
nb: id kan ikke settes ved opprettelse av nye saker

en: in reply to:
nb: som svar til:

en: initial
nb: første

en: inline
nb: sammenflettet

en: installation documentation
nb: dokumentasjon for installasjon

en: is
nb: er lik

en: is not
nb: er ulik

en: latest
nb: nyeste

en: logged in as %(user)s
nb: innlogget som %(user)s

en: merged
nb: merget

en: modified
nb: endret

en: modified (%(diff)s)
nb: endret (%(diff)s)

en: moved
nb: flyttet

en: new file %(new)s
nb: ny fil %(new)s

en: next
nb: neste

en: no
nb: nei

en: no permission to view this wiki page
nb: mangler rettighet til å se denne wiki siden

en: or
nb: eller

en: other kinds of events
nb: andre typer hendelser

en: path
nb: sti

en: previous
nb: forrige

en: python powered
nb: basert på python

en: removed
nb: fjernet

en: search
nb: søk

en: set
nb: på

en: set to %(value)s
nb: satt til %(value)s

en: set to [1:%(value)s]
nb: endret til [1:%(value)s]

en: side by side
nb: side ved side

en: svn blame failed on %(path)s: %(error)s
nb: svn blame feilet for %(path)s: %(error)s

en: this hunk was shorter than expected
nb: denne bolken var kortere enn forventet

en: ticket status
nb: status

en: tickets
nb: saker

en: to %(owner)s
nb: til %(owner)s

en: to %(owner)s
nb: til %(owner)s

en: trac-admin - The Trac Administration Console %(version)s
nb: trac-admin - Trac Administrasjonskonsoll %(version)s

en: un-blocked:
nb: ikke-blokkert:

en: unset
nb: av

en: view diffs
nb: vis forskjeller

en: yes
nb: ja

en: – Attachment
nb: - Vedlegg

en: – Attachments
nb: - Vedlegg

en: — The Trac User and Administration Guide
nb: - Trac Bruker- og Administrasjonsguide
